Skocz do zawartości
case

problem z 8RDA

Rekomendowane odpowiedzi

wlasnie stalem sie posiadaczem tej plytki

winda XP narazie stara po GA-7VA ale ruszyla po recover ;)

i mam jeden zonk dysk mi wykrylo jako scsi i wykrylo mi jakis kontroler scsi

to normalne ;) czy trzeba winde przeinstalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja winda wytrzymala jest :)

mowie ze poszla tylko dysk widzi jako scsi ;)

pozatym wszystko wpozo

moze 8RDA tam ma ze winda dziwnie dyski widzi dlatego pytam tych co maja ta plytke ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam bardzo poważny problem z EPOX 8RDA+

Nigdzie nie moge jej kupic :) Lokacja Warszawa.

 

POMOCY !

ja z niej zrezygnowałem bo wiedzialem ze się nie doczekam, pozatym dalej jej nigdzie nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam bardzo poważny problem z EPOX 8RDA+

Nigdzie nie moge jej kupic :) Lokacja Warszawa.

 

POMOCY !

ja z niej zrezygnowałem bo wiedzialem ze się nie doczekam, pozatym dalej jej nigdzie nie ma :(

 

W poszukiwaniach tego EPOXa powoli zaczynam zastanawiac sie nad ASUSem, tylko ze to kosztuje 700 albo i wiecej :(

I chyba ja kupie, czekac tak mozna dlugie miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie jeszcze czego uzywacie do pomiaru tmp w windzie bo ten programik co dodali to troche do [gluteus maximus] jest :(

u mnie wachania tmp pokazuje idle 40 sters 42 , cos chyba skopany na gigabyte troche bardziej skakalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to dostepnosci tej plyty... powiem tak. przez okolo tydzien dobieralem sobie sprzet (proc, plyta, pamieci, cooler, obudowa) i padlo na epoxa 8rda+. wszyscy mowia ze nie do znalezienia, co wlaze na barwkomp.pl to nie ma ... he i znalazlem goscia na allegro nickiem "kskiba" (ma status super sprzedajacego) ktory doslownie w 1 dzien przywiozl mi plytke do chaty :) masakiernia! na wysylke tez mozna. wiec kto ma ochote to walcie do niego. i moge goscia polecic - naprawde uczciwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja mam bardzo poważny problem z EPOX 8RDA+

Nigdzie nie moge jej kupic :) Lokacja Warszawa.

 

POMOCY !

ja z niej zrezygnowałem bo wiedzialem ze się nie doczekam, pozatym dalej jej nigdzie nie ma :(

Cała Polska ma problem z dostaniem tej płyty. Ja tez sobie odpuściłem i kupilem bez +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja winda wytrzymala jest  

mowie ze poszla tylko dysk widzi jako scsi  

pozatym wszystko wpozo  

moze 8RDA tam ma ze winda dziwnie dyski widzi dlatego pytam tych co maja ta plytke

Jako, ze nikt nie raczyl ci odpowiedziec... :wink:

 

Tak moze byc- slowem, nie martw sie o to scsi. IDE na 8rda jest obslugiwane b. dobrze 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała Polska ma problem z dostaniem tej płyty. Ja tez sobie odpuściłem i kupilem bez +

Tez tak zrobilem, bo "+" nie bylo, a nie chcialo mi sie czekac nie wiem ile na niego, wiec wzialem bez "+" i nie zaluje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety musze to potwierdzić - płyty są ale tylko w cennikach - od 2 tyg nie można dostać 8RDA+ :(

Plyty beda jak dotra do Pronoxu...

 

Jak ostatnio byla dostawa 8RDA(+), to dali to do cennika na stronke i po dwoch godzinach ( :!: ) cala dostawa poszla juz do firm, ktore je pozamawialy...

Kumpel mial mi kupowac bezposrednio w Pronoxie, ale jak byl na miejscu 2 godziny po tym jak zobaczylem na sieci w cenniku, ze jest dostepna, to mu powiedzieli, ze juz wszystko poszlo na zalegle zamowienia :( I tym sposobem na przyklad Sirius.pl mial te plyty i kupilem wlasnie tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam tych problemów z dostaniem Epoka 8RDA+. Jak sobie ubzdurałem, że nią chcę zaraz obskoczyłem (bez skojarzeń) kilka sklepów internetowych, powysyłałem e-maile (bo oczywiście wszędzie pisało „oczekiwana dostawa”) z pytaniem kiedy będzie i że mi się śpieszy, na to dopowiedział www.sirius.pl i MoBo miałem 3 dni później z + :) Nie trzeba było biegać po żadnych sklepach, błagać sprzedawców czy takie tam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W komputroniku na 100% ale jak ostatnio patrzyłem to była po 620!

 

Mi sie udało kupic ostatnią za 565 i sie raduję.

 

Do wszystkich którzy kupili 8RDA bez +.

 

Ale macie podejście do sprawy. Nie lepiej poczekać tydzień i poszukać niż żałować 2-3 lata, że sie nie kupiło +.

 

Wiem, że większości was to nie rusza (albo tylko udajecie) ale już ZAWSZE będziecie mieli tego"słabszego" Epoxa. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zaluje ze mam bez + ;)

lan mam swoj 3coma

uzadzenia firewire na oczy nie widzialem i pewnie niegdy nie zobacze

a dzwiek to u mnie i tak nie ma znaczenia na glosniczkach za 50zl ;)

(live zreszta lezy na polce i sie pasie ;) , a ja slucham muzy na zintegrowanej bo nie widac za bardzo roznicy na tych badziewnych glosnikach )

 

to tyle ;)

ja wam nie zazdroszcze + i tej koszmarnej temperatury na sb i nb :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie zaluje ze mam bez + ;)

lan mam swoj 3coma 

uzadzenia firewire na oczy nie widzialem i pewnie niegdy nie zobacze

a dzwiek to u mnie i tak nie ma znaczenia na glosniczkach za 50zl ;)

(live zreszta lezy na polce i sie pasie ;) , a ja slucham muzy na zintegrowanej bo nie widac za bardzo roznicy na tych badziewnych glosnikach )

 

to tyle ;)

ja wam nie zazdroszcze +  i tej koszmarnej temperatury na sb i nb :P

case wszystko zgoda

 

ale jakiej temp??

 

na nb mam wkrecony cooler z crystal orba , na sb przylejony radiartor miedziany i temp nie przekracza 25st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie - czy roznica miedzy + i bez + to tylko LAN/FIREWARE?

 

A jak z dzwiekiem? W obydwu przypadkach jest Soundstorm? Taka sama jakosc? Zaznaczam ze dzwiek bedzie wypuszczany na wieze, wiec nie potrzeba 5.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich którzy kupili 8RDA bez +.

 

Ale macie podejście do sprawy. Nie lepiej poczekać tydzień i poszukać niż żałować 2-3 lata, że sie nie kupiło +.

 

Wiem, że większości was to nie rusza (albo tylko udajecie) ale już ZAWSZE będziecie mieli tego"słabszego" Epoxa. 8)

 

ja nie zaluje ze mam bez + ;)

lan mam swoj 3coma

uzadzenia firewire na oczy nie widzialem i pewnie niegdy nie zobacze

a dzwiek to u mnie i tak nie ma znaczenia na glosniczkach za 50zl ;)

(live zreszta lezy na polce i sie pasie ;) , a ja slucham muzy na zintegrowanej bo nie widac za bardzo roznicy na tych badziewnych glosnikach )

 

to tyle ;)

ja wam nie zazdroszcze + i tej koszmarnej temperatury na sb i nb :P

 

W 90% zgadzam sie z case.

Sieciowke mam swoja (tez 3com)

Firewire to dla mnie na tej plycie kompletnie zbedna bzdura (co mialbym podlaczyc do tego FireWire :?: ) USB 2.0 tez pewnie dlugo nie bede uzywal, jezeli w ogole zdaze na tej plycie go uzyc :wink:

Te 10%, to moje glosniki frontowe za troszke wiecej niz 50zl (Cambridge Soundworks SW320 2+1), tyl to wieza.

A wedlug wielu uzytkownikow temperaturki faktycznie sa nizsze na 8RDA, niz na 8RDA+ (choc sam organoleptycznie nie sprawdzilem)

 

A ty ZAWSZE bedziesz sie chwalil, ze masz tego niby "lepszego" Epoxa :?: Kazdy kupuje to, co chce, to co jest mu potrzebne :idea: Za niedlugo pewnie beda jakies nowe Epoxy na nForce2, wiele ludzi je kupi i beda sie z ciebie smiali, ze ZAWSZE bedziesz mial tego gorszego...

No offence :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego kupilem na gieldzie warszawskiej. Sa juz na 2 stoiskach. Maja 8RDA z + i bez ale ceny sa narazie troche wysokie.

8RDA - 520zl

8RDA+ - 590zl

Trudno przeplacilem. Teraz musze jeszcze dokupic wentyle na SB i NB. Jakie polecacie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5345

 

tutaj wyraznie widac ze 8RDA ma takze zintegrowany dzwiek - porownajcie z opisem 8RDA+ , w obu przypadkach jets to Realtek. Jak wiec zatem jest naprawde? Komputronik oszukuje, czy co? W jednym jest dolby decode, ale jak juz pisalem - mi to niepotrzebne bo i tak bedzie to chodzic na wiezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realtek to tylko uklad do konwersji sygnalu cyfrowego na analogowy,nie sama dzwiekowka!

--

A co do domniemanej "straty" i "gorszej" plyty to niebardzo kumam,kupilem plytke tansza o 40-50zl a w tej drozszej byly duperele ktore mi sa zbedne :? ,wiec czemu niby "gorsza" ,bo gorzej sie nie kreci, wydajnosc jest takze taka sama, wiec to bzdura ze gorsza, sieciowek mam bez liku a modem i tak do USB wpiety,firewire mam na audigy no a dzwiek mam takze z audigy (gdzie mam porzadne AC/CA a nie realteka :P).Wiec w czym ta plyta jest gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może źle się zrozumieliśmy.

 

Ja nie powiedziałem, że ta płytka jest gorsza (tylko w dosłownym znaczeniu uboższa).

 

To tak jak z jazdą samochodem. Ty kupiłeś sobie jakiś podstawowy model (powiedzmy) peguot'a 607, a twój znajomy ma tego samego 607 tylko, że w nim jest komp pokładowy, jakiś spojlerek, siedzenia ze skóry. (serio was to nie rusza). :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porownanie troche do [gluteus maximus] ;)

ja mam lepsza sieciowke niz ta na plycie :P

firewire to cos czego nigdy nie zobacze/uzyje nie znam sie za bardzo na samochodach to nie mam do czego porownac

dzwiek , u mnie ten sound storm to jak motowac spojler do malucha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...