Skocz do zawartości
Payti

Dfi Lanparty X38-t3r/x38-t2r - Intel X38, Socket 775

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 71proste

Dimek to sprawdz ktorys i powiedz jak sie ma do tego z 28 lis,bo jak narazie z 3 ktore testowalem ten jest najlepszy :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dimek to sprawdz ktorys i powiedz jak sie ma do tego z 28 lis,bo jak narazie z 3 ktore testowalem ten jest najlepszy :)

Czy mam zaladowac bios od X38 do swojej P35 :?: :blink: Ja jade na UT P35-T2R a nie na X38... aczkowliek, moze kiedys X38...

Tak wiec prosby Twojej nie spelnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z innej beczki. Raid jezlei mam wlaczone czy ta druga opcje mam miec na raid+ide??

Jak nazwy wskazują jedno ustawienie dotyczy głównego kontrolera SATA (gdzie zapewne masz podłączone dyski) a drugie zupełnie innego (gdzie pewnie nic nie jest podłączone albo tylko napęd DVD).

CD-ROMu chyba w raidzie nie stawiasz? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Diemk moj blad,nie dopatrzylem w sigu ;)

chyba sie skusze i w polowie przyszlego tygodnia zaladuje,ktorys z wynalazkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

71proste

zaladuj i daj znac:)

mi narazie przesiadka z foxa na dfi nic nie dala. Dalej musze miec 1.44 by miec pelny stabilnt przy 4ghz. Co dziwne teraz normalnie viste moge odpalic przy 1.36(4ghz) ale orthos na poczatku juz sie sypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko :

jak sprawuje sie karta dzwiekowa w tej mobo.

Przede mna zmiana sprzetu ale glosniczki logitecha z-5400 zostaja

Wogole to gra jakos fajnie czy lepiej od razu myslec nad jakims X-Fi extreme od creativa?

Potrzebuje karty muzycznej glownie do : - mp3 - filmy .mkv w FullHD i czasem fajnie

pograc w jakiegos FPP i wiedziec z ktorej strony strzelano do mnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Za Chiny ludowe nie mogę uruchomić zestawu bezprzewodowego mysz-klawiatura Microsoftu. klawiatura działa a mycha ani dycha :mur: odłączam wtyk od klawiatury port zostaje do obsługi myszki podłączam zwykłą klaw. na kablu i git. Ma ktoś jakąś radę bo nie chce mi się wierzyć ,że ten zestaw jest niekompatybilny. No i mam jeszcze jeden problem nie mogę zainstalować sterów od chipsetu. Wyskakuje mi nieznany błąd. Czy ktoś miał podobny problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań

1.Czy Zalman STG1 nadaje się pod radiator na chipset, czy powinno być coś o zwięźlejszej konsystencji?

2.Czy zmieniać jakieś zworki na FSB, czy zostawić jak jest?

3.Czy podłączacie dodatkowe zasilanie pod PCIE, czy nie potrzeba i wersja 2.0 dostarczy wystarczająco papu pod mojego GTS'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

No i mam jeszcze jeden problem nie mogę zainstalować sterów od chipsetu. Wyskakuje mi nieznany błąd. Czy ktoś miał podobny problem?

Mialem na poczatku chyba taki problem jak probowalem wgrac stery od plyty do starego windowsa. Po formacie wszystko sie pieknie wgralo.

 

Mam parę pytań

1.Czy Zalman STG1 nadaje się pod radiator na chipset, czy powinno być coś o zwięźlejszej konsystencji?

2.Czy zmieniać jakieś zworki na FSB, czy zostawić jak jest?

3.Czy podłączacie dodatkowe zasilanie pod PCIE, czy nie potrzeba i wersja 2.0 dostarczy wystarczająco papu pod mojego GTS'a?

1. Nadaje sie. Sam takiej uzywam

2. Zostawic jak jest. Tak jest najlepiej.

3. To juz zaleczy od karty graficznej, bo niektore chca na sile miec podlaczone zasilanie. Jezeli nie podlaczyc pod PCIE to na plycie glownej i tak musisz podlaczyc wtykiem od napedu dyskietek. Wiec chyba na jedno wychodzi. - Chociaz jeszcze nie sprawadzalem bo mam podlaczone przez PCIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na poczatku chyba taki problem jak probowalem wgrac stery od plyty do starego windowsa. Po formacie wszystko sie pieknie wgralo.

 

1. Nadaje sie. Sam takiej uzywam

2. Zostawic jak jest. Tak jest najlepiej.

3. To juz zaleczy od karty graficznej, bo niektore chca na sile miec podlaczone zasilanie. Jezeli nie podlaczyc pod PCIE to na plycie glownej i tak musisz podlaczyc wtykiem od napedu dyskietek. Wiec chyba na jedno wychodzi. - Chociaz jeszcze nie sprawadzalem bo mam podlaczone przez PCIE.

Problem ze sterami miałem po zainstalowaniu nowej windy. Dzisiaj zrobiłem formata i ponownie postawiłem system. Pomogło :D stery zainstalowane.

Nie działa mi Everest , po uruchomieniu pełna zwiecha i tylko reset pozostaje. Czy komuś jeszcze świruje Everest ?

Co do pasty Zalmana nie polecam, wysycha na wiór. Byłem w szoku jak demontowałem WC.

I jeszcze jedna mała ciekawostka dla posiadaczy WC. Płyn Feser One nie jest idealny, zeżarło mi parę milimetrów gwintu poniżej krućca w bloku Innovateka na grafie. Wniosek taki , że nie dokońca sobie radzi z mieszanymi układami. W bloku zrobiły się też grudki przypominające siarkę , które blokowały mi przepływ. Reszta układu czyściutka.

Sorry za off... :D

Edytowane przez Nexor6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mam parę pytań

1.Czy Zalman STG1 nadaje się pod radiator na chipset, czy powinno być coś o zwięźlejszej konsystencji?

2.Czy zmieniać jakieś zworki na FSB, czy zostawić jak jest?

3.Czy podłączacie dodatkowe zasilanie pod PCIE, czy nie potrzeba i wersja 2.0 dostarczy wystarczająco papu pod mojego GTS'a?

1.AS5 nadaje sie idealnie na chip a ten zalman to jest w formie lakieru??jak tak to lepiej cos gestszego

2.nic nie zmieniac

3.bez podlaczenia dodatkowego zasilania karta piszczy,jak widac pci-e 2.0 nie daje rady zasilic w pelni :)

 

btw: w przyszlym tygodniu bede mial okazje przez pare dni goscic QX9650 i sie okaze jak mobo radzi sobie z Quadami-rzekomo jest pod stworzona :):)

mam nadzieje,ze powodz nie oslabila plytki ;)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tak ten Zalman to lakier, ale mam chyba jeszcze gdzieś AS5 to położę ją.Czyli co jak lakier to ewidentnie się nie nadaję, tak?

 

3.żebyśmy się dobrze zrozumieli - mi nie chodzi o dodatkowe zasilanie karty, a o zasilanie PCIE na płycie, czy trzeba je podłączyć.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość amapi3d

DFI LanParty DK X38-T2R (Lga775)

 

płytka kosztuje 600zl - chyba nic lepszego za taka cene nie kupie na tym chipsecie?

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...38_T2R_Lga775_/

 

jakich wad moge sie spodziewac?:)

 

rozumiem ze to ta tansza wersja bez dobrego chlodzenia?

Edytowane przez amapi3d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI LanParty DK X38-T2R (Lga775)

 

płytka kosztuje 600zl - chyba nic lepszego za taka cene nie kupie na tym chipsecie?

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...38_T2R_Lga775_/

 

jakich wad moge sie spodziewac?:)

 

rozumiem ze to ta tansza wersja bez dobrego chlodzenia?

podstawowa roznica tkwi w sekcji zasilania procesora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta zalmana nie jest zla. Mi nigdy jeszcze nie zastygla, nonstop jest taka jak powinna byc i schodzi za jednym pociagnieciem szmatki(chusteczki).

 

Biosy raczej nie beda pasowac. Nie bylo jeszcze odwaznego co by sprawdzil ;P

 

Nie trzeba podlaczac zasilania do plycie gl od karty graficznej jezeli nie chcesz w ten sposob zasilac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm,ale to mobo dopiero co ujrzalo swiatlo dzienne,na bank sa juz nieoficjalne biosy.Pozniej cos poszukam,mam pelne rece roboty teraz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurka wodna - ta płyta to jakiś żart.Raz ,że mam konflikt z SB Audigy i nie odpala mi komp, muszę jechać na tej dołączonej dzwiękówce.

A dwa to moja Noctua ni kuta nie pasuje pod tą płytę - musiałem ją postawić do góry wentylem, co nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem.

Próbowałem też AC Freezera i to samo, nie pasuje nijak na płytę, bo radiator jest za wielki.

Jak za taką kasę to powiem,że shit totalny i tyle. Żałuje ,że ją kupiłem, mam nadzieję,że OC mi to wynagrodzi, bo jak nie to sprzedaje.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Hmm na poczatku to sie sprawdza,czy cooler bedzie pasowal,a rozuwmiem,ze nie pasuje,bo wchodzi w konflikt z chlodzeniem na NB??

Hmm,ja tez mam SB Audigy 4 i nie ma zadnych problemow,wszystko dziala jak nalezy a tego dolaczonego ustrojstwa do mobo nawet nie wyciagalem.

Bios zmieniales-podstawowa rzecz?Winda swieza??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Winda świeża - dopiero co zainstalowana.Po Zainstalowaniu sterów do SB najpierw wyskoczyło mi po restarcie brak pliku NTLDR (nie wchodziło do windy) , potem po naprawie systemu odpaliło, ale zaraz po załadowaniu windy komunikat,że dźwięk zainstalowany nieprawidłowo i restet kompa.

 

Co do chłodzenia to ja wszystko rozumiem, ale dwa coolery nie pasują ani w jedną ani w drugą stronę, chyba coś nie tak.Zawsze było tak,że jesli nie da rady w jedną mańkę to dawało radę w drugą - więc nie do końca przemyślana płyta.Jak na razie tempy są ok i chyba zostawię Noctuę zamocowaną w ten sposób, ale nie podoba mi się.

BTW - co ty masz na procu - TT Ultra 120 Extreme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Nie ja mam G-Fow Innovateka-mam LC no i FC as well :)

To chlodzenie Ci koliduje z NB??

Wylaczyles dzwiekowke w biosie jak instalowales stery do SB(wiesz pytam,bo moze zapomiales)

Nie odpowiedziales czy zmieniales bios

 

Dołączona grafika

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Tez tak mysle,nie widze innej opcji,ale wiesz roznie moze byc ;)

Po prostu nie wierze w to,ze Audigy jest niekombatybilne z ta mobo,tymbardziej,ze takowa posiadam-bez jaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko :

jak sprawuje sie karta dzwiekowa w tej mobo.

Przede mna zmiana sprzetu ale glosniczki logitecha z-5400 zostaja

Wogole to gra jakos fajnie czy lepiej od razu myslec nad jakims X-Fi extreme od creativa?

Potrzebuje karty muzycznej glownie do : - mp3 - filmy .mkv w FullHD i czasem fajnie

pograc w jakiegos FPP i wiedziec z ktorej strony strzelano do mnie....

dzwiekowka na pewno jest lepsza od audigy 1 i tego co bylo w dfi nforce 4, jak zalaczylem pierwszy raz to roznice zauwazylem. Jezeli chodzi o zwykle mp3 do sluchania na codzien to pewnie bys roznic nie zauwazyl w tym X-Fi, FullHD nie ogladam ale ogladam nieraz klipy muzyczne w mkv i mi odpowiada ta integralka. Choc nie ukrywam ze chcialbym przetestowac te 2 dzwiekowki ze soba.

 

No na allegro pojawila sie plytka nawet w dobrej cenie i olbrzymia ilosc 100 sztuk (czyzby tyle mieli na stanie 0_o).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...