Skocz do zawartości
redjohnny

[recenzja] Hp 6715b

Rekomendowane odpowiedzi

@g666

 

Człowieku, zrób coś z sobą, albo zacznij myśleć jak facet a nie kobieta bo nie wytrzymam!!!

 

Co mnie do jasnej ciasnej obchodzi, co Ci się chce, albo czego nie !!!

 

Problemy masz wyssane z nocnika!!!

 

Napisz jeszcze kiedy ostatnio byłeś w WC

 

Gdzie jest moderator tego działu ???????????

 

EDIT: Robiłem testy i za każdym razem przepustowość interfejsu jest inna. Ogólnie podczas taktowania procesora przepustowość jest większa i waha się od 60 do 100MB/s. Dlaczego? Nie wiem...

Kolego, wspominałem o tym, że pomiary dysku, na ktorym zainstalowany jest system są mało obiektywne

 

Owszem, różnice spore i to może zastanawiać

 

Spróbuj odpalić testy w trybie awaryjnym - nie wiem czy pójdzie

 

Żeby udowodnic, że to co mówię jest prawdą, odpal sobie gg, I@, albo dowolny inny programik i zobaczysz, że wyniki już będą inne!

 

Pozdro

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, nie płacą mi tutaj za dyżury, wiec nie siedze 24/7 wciskajac Refresh zeby po sekundzie topic byl czysty. Poza tym masz przy kazdym poscie taki przycisk RAPORT, ktory mozesz uzyc i podzielic sie z nami odczuciami, dlaczego wpis jest nieregulaminowy itd.

 

A co do g666 to faktycznie, wykaż troche więcej własnej inicjatywy i pomyślunku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AK-105 thx

/// obiecuje ,ze to moje ostatnie pouczanie na public wiem ,ze tego nie powinnienem robic ale wtym przypadku jednak musze ///

Burns ... (bosz jednak typowy/klasyczny troll (do moderatorow > prosze przejrzec wczesniejsze posty Burnsa bo do waszych obowiazkow nalezy zwalczanie takich ludzi... az dziw ,ze user musi sam odpowiadac na zaczepki (karmic go)) , Burns po raz n-ty Stop Trolling :mur: jezeli masz jakies problemy to dawaj mi to na prv. a nie syfisz swoimi postami na public ... mam do ciebie prosbe przeczytaj Netykiete bo mam wrazenie ,ze jest ona ci obca)

maSTHa212 ehh sorry za to ,ze zadalem pytanie.. wydawalo mi sie ,ze od tego sa fora internetowe (pytanie zostalo zadane i dostalem odpowiedz na nie, wiec nie widze problemu) powiecmy sobie szczerze ,ze na KAZDE pytania zadane na forach mozna odpowiedziec wstylu "wykaz wiecej inicjatywy, pomyslunku ,google etc. " < takie odpowiedzi rowniez powinny byc zwalczane przez moderatorow wiec "troche" mnie zdziwili post maSTHa212.

 

ps:

Proszę KAŻDEGO czytelnika tego tematu, żeby był tolerancyjny wobec każdego z innych. To jest forum dla ludzi poważych i dorosłych a nie dla dzieci neostrady. Tyle z mojej strony.

w pelni sie ztym zgadzam i podpisuje sie pod to. Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER w "wykonaniu" chyba niczym ,mowiono mi ,ze 6715b ma elementy magnezowe ale niestety ich nie dostrzeglem hmm kolor pokrywy w 6710s jest czarny a w 6715b szary ;) jedyna widoczna roznica

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązki obowiązkami, staram sie je wypełniać sumiennie, ale nie oczekuje, że każdy topic będe czytał i sprawdzał co się tam dzieje, szczególnie takie, które mają już -naście stron. Skoro taka sytuacja (offtop czy cokolwiek naruszającego regulamin) trwa już od jakiegoś czasu to tak jak mówiłem - przycisk Raport i dzięki temu bede o nim pamietał i miał na oku, reakcje będą szybsze. Poza tym pouczenia w stylu "google.pl" czasami TRZEBA napisać, bo lenistwo i nieporadność ludzi aż boli w oczy (nie mówie konkretnie o tym przypadku, ale są momenty, że padają pytania o rzeczy które wystarczy dosłownie wpisać na pałe w wyszukiwarke i na 100000% sa w PIERWSZYM linku jaki wyskoczy). Tyle ode mnie. Mam nadzieje, ze reszta rozmowy będzie przebiegac w kulturalny i kreatywny sposob.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja się powstrzymywałem od dalszej dyskusji na temat dysku bo nie chciałem za mocno oftopować, a tutaj widzę że można jechać o czym się chce i na kogo się chce :?

 

czym sie ten lap w wykonaniu różni od 6710s? z tego co patrzę są identyczne.

Od 6710b w wykonaniu nie różni się niczym - to te same konstrukcje tyle że 6710b jest na Santa Rosie i kosztuje 1k pln więcej. Od 6710s różni się bardzo... dużo lepsze plastki, 4xusb czytnik kart, czytnik linii papilarnych, matowa matryca, panel dotykowy nad klawiaturą, chyba bateria większej pojemności, bluetooth(chyba niektóre s nie mają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER w "wykonaniu" chyba niczym ,mowiono mi ,ze 6715b ma elementy magnezowe ale niestety ich nie dostrzeglem hmm kolor pokrywy w 6710s jest czarny a w 6715b szary ;) jedyna widoczna roznica

Zwracam Ci uwagę poraz ostatni bo widze, że sprytnie odwracasz kota ogonem - ja o jednym a Ty zupełnie o czym innym. Tak jak politycy"gadaj sobie a ja zdrów"

 

w dalszych postach, będę Cię ignorował jak Ty to dobitnie robisz i myślę, że inni uzytkownicy też to dostrzegą

 

jak możesz snuć wywód, że ma coś magnezowego, ale tego nie widzisz i nie zobaczysz, bo wogóle mało widzisz, chyba nawet czytać nie umiesz

 

o Tym też tu było, że stelarz jest magnezowy a nie obudowa

 

Ja już nic Ci nie bedę udowadniał, bo sam to robisz w każdym słowie

 

zachowujesz się jak studencik, który dostał laptopa za maturę i krzyczy z ostaniej ławki laborek "Panie, ale mi nie działa"

 

a gdybyś kilka razy zmierzył coś zapałką to może byś był bardziej wyczochrany

 

Ogarnij się dzieciaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER w "wykonaniu" chyba niczym ,mowiono mi ,ze 6715b ma elementy magnezowe ale niestety ich nie dostrzeglem hmm kolor pokrywy w 6710s jest czarny a w 6715b szary jedyna widoczna roznica

Burns znowu szykasz dziury w calym , niestety widzisz to co chcesz widziec eh ale ok dla ciebie poprawie forme wypowiedzi >

nie zauwazylem ,zeby laptop mial elementy magnezowe tak jak to mi "mowiono" , a co do stelarzu to o tym nie wiedzialem.

 

qb4hkm niezgodze sie z tym ,ze od 6710b w wykonaniu nie rozni sie niczym bo rozni sie m.in magnezowa pokrywa ekranu a co do 6710s vs 6715b wszczegolnosci co do plastikow to wydaje mi sie ,ze to ten sam kadlubek (aczkolwiek moge sie mylic - musze uwazac bo zaraz znowu Burns sie przyczepi ;D ) no a juz hardware to qb4hkm wymienil co i jak, zapomnial tylko wymienic o mozliwosc podpiecia dodatkowej bateri / stacja dokujaca ( HP Ultra-Capacity Battery daje dodatkowo ~14h pracy ;) )

Edytowane przez q666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do kogoś kto ma chwilę czasu. Jak by był ktoś na tyle miły i wrzucił mi wskazania smarta z everesta lub hd tune to byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi o osoby posiadające dyski FUJITSU.

 

Sprawdzałem dzisiaj wskazania i nie wyglądają one na zadowalające :sad: Chciałbym porównać ze wskazaniami kogoś innego. Nie mam drugiego takiego dysku pod ręką i nie wiem czy to normalne.

 

Pozdrawiam.

Prosisz masz

post-153095-1196253781_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Wam odpowie czym się rózni seria b od s

 

http://h20000.www2.hp.com/bc/docs/support/...=reg_R1002_USEN

 

krótko mówiąc s jest sporo uboższa od b - chociaż sądząc po Audi można wyciagnąć inne wnioski B-)

 

w S Brak:

 

1394a port

Docking connector

S-Video-out connector

2 x USB ports

Media Card Reader

fingerprint reader

HP 3D DriveGuard

Trusted platform module (TPM) 1.2 on system board

inne układy sieciowe (max100)- co widać w specyfikacji

 

Tak czy siak sporo tego

 

seria 6715 vs 6710 = AMD vs Intel

 

co ciekawe

 

nasze lapki mają niby Certified: SuSe Linux Enterprise Desktop

 

uwaga, później widać z jakich części składa się nasz sprzęcior i jak go rozebrać !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

przejrzałem - no i mamy problem - hp nauczyło się na błędach i matryca jest rozbieralna !!!!!!!!!!!

 

no proszę i to dzięki Wam dowiedzieliśmy się czegos nowego - bo zaintrygowany różnicami między B a S trafiłem na coś takiego

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moje wyniki dysk FUJITSU_MHW2160BH_PL :

HD Tune Dołączona grafika

HD Tach Dołączona grafika

Co mnie zastanawia robilem 2 razy testy hd tach wyszlo mi ok 49MB przelaczylem opcje zasilania na "stacjonarny w domu" i dopiero mialem ponad 80MB (pozniej mi sie procek grzal do 60stopni a wiatrak chodzil jak szalony) zmienilem na "przenosny laptop" i to jest koncowy wynik. Nie wiem dlaczego ale ten dysk chodzi jak chce :D na samym poszatku robilem test to mialem nawet 110MB.

Pozdrawiam

 

Edit

 

AK - 105 o to Ci chodzilo

s.m.a.r.t

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez kamisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostając tego lapa myślałem że bedzie tam hitachi, którego wcześniej widziałem testy i były dość ładne. patrzę a tutaj toshiba :blink: zonk! jednak po zrobieniu testów i kilkudniowej pracy jest to całkiem poprawny dysk. wydajnością jest taki sam jak mój seagate 5400.3 w starym lapie.

 

jak ktoś może niech popyta się znajomych kto ma tego samsunga nowego. ostatnio na allegro poszła nówka 250GB za...... 350zł :damage_wall: żebym nie miał (minus) -300zł na koncie to bym kupił!

 

ps.

może ktoś się skusi http://allegro.pl/item273307759_najszybszy..._duo_x7900.html :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko korzysta ktos z was z Fingerprinta ? jezeli tak to jak to sie sprawdza w praktyce :)

qb4hkm jak tam walka z gentoo ? ;)

Fingerprint sprawdza się świetnie pod warunkiem że go odpowiednio skonfigurujesz... tzn. aktywny jest tylko przy logowaniu.

W gentoo już skompilowałem jądro, X'y(ok 2h) i KDE(zapuściłem na noc i skończyło rano :-)) i właśnie teraz mam problem ze sterownikiem do grafiki... generalnie gentoo nie polecam zielonym bo to dystrybucja w której większość rzeczy od początku konfiguruje się ręcznie. Wprawnym linuksiarzom daje duże możliwości optymalizacji systemu i ustawienia go pod siebie.

 

BURNS - DZIĘKI ZA LINKA! Bo miałem problem z doborem sterowników do kernela w gentoo i myślę że ten manual będzie przydatny :-)

 

Co do różnic między 6715b i 6710b to widziałem oba i różniły się naklejkami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do ramu w tym lapku wszedzie pisze ze ma on taktowanie 667 no dobra ale jak to wyglada ze strony plyty glownej bo wykrywa mi jedynie 333 czy znaczy to ze wiecej lapek nie wyciagnie :/ ??

I znowu zadalem pytanie zamisat poszukac hehe co do ramow juz wiem jak to jest kumpel mi zrobil wode z mozgu i sie wystraszylem ze plyta ma jakies ograniczenia.

Edytowane przez kamisss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grandmaster... Twój 6710s też jest na Santa Rosie...

no właśnie tak czytam czytam i też tak zauwazyłem, więc ......... zgłupiałem

everest:

Procesor: Intel Core 2 (Merom) Tak (Mobile DualCore Intel Core 2 Duo)

Mikroukład płyty głównej: Intel GM965/PM965 Tak (Intel Crestline-GM GM965)

WLAN: Intel Wireless WiFi Link 4965AGN Nie

System: Centrino 4 (Santa Rosa) Compliant Nie

 

jedynie nie spełniam wymogów wifi

 

więc tak jak ktoś wspomniał że różnica to sanstarosa i brak jest pomyłką małą :P Trochę mi ulżyło :?

Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DDR2 =333 i wszystko gra taka jest rzeczywista częstotliwość ich taktowania a w skrócie przez to, że to ddr2 częstotliwość tą mnożymy razy 2 (~667) co wynika z technologii i sposobu ich pracy - nazywane dalej efektywną .

 

Santa Rosa - jak dla mnie bajer i wymysł intela zawarty w ich wytycznych, który nic nie daje - no może jedno, optymalniejsze zarządzanie energią.

 

Wytyczne są nieugięte: procesor+chipset+WLan/Lan wszystko Intela - nie masz jakiegoś składnika nie masz Santa Claus :-P

 

http://pclab.pl/art26352.html

 

 

PS.ale swoją drogą ja nadal nie wim czemu Wy nie używacie wyszukiwarek

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"szukajcie aż znajdziecie"

 

a skoro nie masz "pełnego" Santa Claus to gdzie chcesz sobie to wsadzić???

 

po 1 to składnik platformy Santa Rosa Pro (co jest wyraźnie napisane w powyższym artykule, który przytoczyłem)

po 2 na aukcji nie widzę, żeby sprzedawca podawał 6710

po 3 w książce serwisowej, którą zapodałem też nie widać złącza mini pci-e no chyba, że wyjmiesz karte wi-fi - powinna być na tym właśnie złączu, ale nie chce mi się teraz tego sprawdzać

 

kupić zawsze możesz, najwyżej będzie wyglądało full profesjonalnie postawione na monitorze B-)

 

ja jednak proponuję za słowem @kamisss'a przeznaczyć pieniądze na lecytynę, magnezik jakiś B-)

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GRANDMASTER Przestan robic ciagle OT co post to o czyms innym piszzesz i to o rzeczach co nie bardzo maja wspolnego do tego lapka :|

ile można pisać o jednym, trochę trzeba dać sobie (tobie) siana.

może cos na temat. jaki wolisz kolor szary 6715 czy czarny 6710 ?

spokojnie święta idą, śnieg spadł, mam wolne, tylko się cieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak

 

Twój jest chyba czarny? wystaw go na śnieg a w marcu jak przyjdzie odwilż powinien być już szary

 

a skoro Święta - co mi kupisz fajnego ???

 

gdybyś miał dylemat http://allegro.pl/item274652581_nowy_dell_...2k_20_w_wa.html

 

wierzę jednak, że będziesz orginalny i zrobisz mi lepszą niespodzinkę

 

byle ta brunetka nie gryzła się z kolorem tapicerki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kamisss: Dziękuję ślicznie. Dokładnie o to mi chodziło jak przejrzałem wartości "Raw Read Error Rate" i "Write Error Rate" to się zacząłem zastanawiać czy aby wszystko ok z moim dyskiem. W końcu 160GB to całkiem sporo i jak by coś szlag trafił to mogłoby być nieciekawie. Okazało się że masz identyczne wartości z czego wnioskuję że ten dysk po prostu tak ma i wszystko jest ok.

 

 

@GRANDMASTER: Trochę jednak OT robisz... Co z tego że święta idą, śnieg spadł, i masz wolne?

święta idą, śnieg spadł, ślisko na drogach, zimno, mam od cholery roboty a wolne nie wiadomo kiedy. Proszę cię. Nie dobijaj ludzi swoim optymizmem :wink: Ty wyrażasz swoją radość zaśmiecając ten wątek a inni będą wyrażać swoją złość "wyraźnie" zwracając Ci uwagę.

 

 

@Burns: Fajny prezent sobie wybrałeś :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oto co znalazłem czytając o Pavilonach - dotyczy to czarnego ekranu, z którym mielismy problemy.

 

Jako, że to też HP(a raczej Microsoft, lub Windows jak kto woli ;) ) myślę, że mozna przeczytać i przetestować tego fix'a

 

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=153286

*************************************************************************

 

dla tych, którzy zastanawiają się jeszcze nad rozszerzeniem ramu

 

w dniu dzisiejszym jedyne 69zł

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=SODIMM+1GB+667+KINGS

No i znów wszystko "czarne" przed chwilą zrobiłem tak jak pisze w poście który dołączam. Ciekawe jak to nie da rady, to niestety będe musiał im wysłać lapka po raz kolejny ale tym razem z dyskiem twardym. Pozdrawian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie co do magnezowości klapy to z instrukcji serwisowej podlinkowanej przez Burns wynika że modele 6710b i 6715b mają taką samą klapę. Tutaj piszą że jest magnezowa http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-Co...10b.4428.0.html

Nie jestem może w tej dziedzinie specjalistą ale w Dellach D620 w pracy były całe obudowy magnezowe i był to podobny w wyglądzie i dotyku materiał co w moim hp'ku. Właśnie jestem w trakcie czytania tej serwisówki i jak coś to wrzucę jeszcze jakieś ciekawostki...

No właśnie... klawiaturka tak jak myślałem jest Spill-resistant :-)

Miałem nadzieję że HP zostawiło chociaż sim-slota ale niestety jest to oddzielny moduł... anteny WWAN też niet więc niełatwo było by rozwiązać kwestię wewnętrznego WWAN jakby ktoś potrzebował. Trzebaby rozkręcać prawie całego lapka żeby zamontować sim slot board, antenę WWAN zamontować nad matrycą i oczywiście samą kartę WWAN w miniPCI-E... :-/

 

Btw. Jakby ktoś nie miał bluetootha i chciał firmowy zamontować to oprócz modułu BT potrzebny jest jeszcze specjalny kabel. Nie jestem pewien czy w modelach S jest on już wyprowadzony w odpowiednim miejscu.

Edytowane przez qb4hkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...