Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, generalnie ta interpolowana rozdzielczosc jakos w ogole do mnie nie trafia, takze i tak caly czas jest natywna ustawiona. IMO za duze rozmycie juz jest zeby mozna mowic o duzym komforcie pracy. Ale nawet na takiej malej, jak sie wlaczy full screen w przegladarce, to nie jest zle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam -> http://www.asuseeepc.pl/wywiad-z-tomaszem-...sus-polska.html

Z ważniejszych rzeczy:

1) eeePC ma kosztować 1099 zł

2) dostępny najwcześniej w Q3

3) brak gwarancji globalnej (jedynie na kraj zakupu)

no to tu mnie z gwarancja zasmuciles chociaz cena nadrabia jak sie zepsuje to sie poprostu na czesci sprzeda np ram dozbiera troszke i ma sie nowke :) powiedzmy sobie szzerze jak na laptopa to chyba smieszne pieniadze :D co mnie niezmiernie cieszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłem skłonny kupić 700 no ale postanowiłem poczekać na 900. W UK pewnie będzie dostępny za niedługi czas (na dniach :-| ?) i wtedy go sobie sprawię. Moim zdaniem genialny sprzęt jak za te pieniądze :wink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłem skłonny kupić 700 no ale postanowiłem poczekać na 900. W UK pewnie będzie dostępny za niedługi czas (na dniach :-| ?) i wtedy go sobie sprawię. Moim zdaniem genialny sprzęt jak za te pieniądze :wink: .

A ja postanowilem kupic wersje 701, a pozniej wymienie sobie na wersje 900...

 

W poniedzialek/wtorek powinienam juz miec to cacuszko w swoich rekach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzial ktos gdzies cos wiecej o tym calym nowym procku intela? tzn tomie...

 

ta gwaracja to lekka lipa niestety jest :/

 

hym 1100zl w cenie hym skoro jeszcze 3 miesiace to moze spac z powodu konkurecji...

 

choc szczerze przyznam tys zlotych to na allegro kupi zwykla 15tke tez niczego sobie... ciezki wybor oj jak ciezko teraz na cos wydac pieniadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzial ktos gdzies cos wiecej o tym calym nowym procku intela? tzn tomie...

 

ta gwaracja to lekka lipa niestety jest :/

 

hym 1100zl w cenie hym skoro jeszcze 3 miesiace to moze spac z powodu konkurecji...

 

choc szczerze przyznam tys zlotych to na allegro kupi zwykla 15tke tez niczego sobie... ciezki wybor oj jak ciezko teraz na cos wydac pieniadze...

esper podstawowe pytanie wolisz kobyle z duzym monitorem i nosic 4 kilo na barku nie mowiac o niepewnym zakupie czy kupic malego eee wazacego niespelna 1 kg ultramobilnego i miec 100% pewnosc zakupu ?

 

intel atom to na dzien dzisiejszy najmniej pozerajacy procek na swiecie zrzera mniej niz najbardziej oszczedny ulv jest wykonany w 45 nm jedyna jego wada jest mala predkosc co byc moze zostanie poprawione w przyszlosci

 

tyle wyczytalem w necie ale jak wiemy internet czesto klamie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak czytam i dziwie sie. Czym my sie tu jaramy? Tym ze dostaniemy Eee w Polsce moze nawet w grudniu (w wywiadzie pada odpowiedz DRUGA POLOWA roku, a to nie oznacza Q3 tylko rowniez Q4) podczas gdy cala reszta swiata juz sobie spokojnie dawno bedzie mogla kupic nowa, poprawiona wersje? Albo moze cena (1099 zeta nie brzmi zle, problem w tym ze nigdzie nie jest podane za jaka wersje przyjdzie nam tyle zaplacic, jak za 2G to miooooodzio). O tej gwarancji to nawet nie slyszalem, a to tez kpina (czemu akurat na Eee brak gwary jak Asus daja ja w standardzie na wszystkie swoje lapki, o innych producentach nie wspominajac). I na koniec: konkurencja. Swiat nie stoi w miejscu, w najblizszych miesiacach doczekamy sie licznych propozycji od innych producentow i jestem dziwnie spokojny ze zarowno tanszych jak i lepiej wyposazonych. Eee jest(byl) dobrym zakupem, ale pare miesiecy temu, na jesieni jak wchodzil do sprzedazy. I po cenie za ktora amerykancy mogli go nabyc czyli 299-350$. W sytuacji gdy nie dosc ze musze zaplacic duzo wiecej i na dodatek dostaje produkt z conajmniej sporym opoznieniem taki zakup przestaje mi sie totalnie kalkulowac. IMO Asus (przynajmniej w Polsce) w tej kwestii spartolil sprawe i tyle. Za 1099 w USA mozna kupic (teraz, bo za pol roku to nie wiem co bedzie) topowa wersje, a watpie zeby u nas bylo tak samo.

BTW do tego postu wyzej: nie wiem o jakich 4kg mowisz, skoro nawet 17" waza sporo mniej. Tym bardziej "niepewnosc zakupu" jest dla mnie zagadka.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stacjonarke i laptop 14" lub tym bardziej 15" nie jest potrzebny, natomiast taki malutki w stylu eee jak najbardziej ;)

Narazie sobie poczekam, teraz powinny wchodzić odpowiedniki konkurencji, a nuż ukaże sie coś ciekawszego i tańszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja go kupie ale mu wymienię na 1GB (nawiasem mówiąc ile on ma slotów????). zainstaluje mu jakiegoś normalnego linuxa i będzie idealny do gadania przez skype jaki do pisania na gg lub w trakcie gier będe na nim miał mapy np do SA

 

w ekspercie był on nim duży artykuł ale wolał bym go z prockiem amd bo intel jest przereklamowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tym aristo pico 740?

 

Właśnie z kumplem gadaliśmy ostatnio na uczelni, bo on sobie chciał eee kupić i nagle ktoś nam dał uczelnianą gazetkę z reklamą pico za 1650. Bebechy ma całkiem niezłe w porównaniu z Eee. No i co prawda ktoś pisał o nim na forum chyba dwie strony temu, ale miał ktoś z nim styczność tak namacalną?

Edytowane przez Tony Soprano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sobie go przywiozę z USA mam tam kumpla który mi go załatwi pech dopiero w listopadzie

w listopadzie to kupisz sobie pc 900

 

BTW do tego postu wyzej: nie wiem o jakich 4kg mowisz, skoro nawet 17" waza sporo mniej. Tym bardziej "niepewnosc zakupu" jest dla mnie zagadka.

 

pozdrawiam

No tak ale za taka cene nie kupisz niczego malutkiego, a to najwieksza zaleta eee... nikt tutaj nie potrzebuje multimedialnego kombajnu... tylko maly komputerek, np. do notatek na uczelni.

 

Ja mam stacjonarke i laptop 14" lub tym bardziej 15" nie jest potrzebny, natomiast taki malutki w stylu eee jak najbardziej ;)

Narazie sobie poczekam, teraz powinny wchodzić odpowiedniki konkurencji, a nuż ukaże sie coś ciekawszego i tańszego.

Amen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w listopadzie to kupisz sobie pc 900

No tak ale za taka cene nie kupisz niczego malutkiego, a to najwieksza zaleta eee... nikt tutaj nie potrzebuje multimedialnego kombajnu... tylko maly komputerek, np. do notatek na uczelni.

Amen.

powiedzmy sobie szczerze laptopy waza od 2kg do 4+ zalezy od tego czy nowszy czy starszy chodz i nowe zdarzaja sie potwornie ciezkie owszem sa duze laptopy wazace niespelna 1kg lub troszke powyzej ale bez jaj nie bede dawal ponad 8000 zl za to ze laptop wazy 1 kg -_- bo to chore jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy sobie szczerze laptopy waza od 2kg do 4+ zalezy od tego czy nowszy czy starszy chodz i nowe zdarzaja sie potwornie ciezkie owszem sa duze laptopy wazace niespelna 1kg lub troszke powyzej ale bez jaj nie bede dawal ponad 8000 zl za to ze laptop wazy 1 kg -_- bo to chore jest

Ferrari kosztuje duuuuuzo i nabywcow nie brakuje, a przeciez podobne osiagi mozna miec za sporo mniejszy hajs ;) Poza tym panowie, ja naprawde nie mam nic przeciwko Eee. Tylko ta cena i dostepnosc mnie wkurzaja, sam mialem kupic sobie ta zabawke (ba! nadal u mnie lezy na polce, tyle ze bede musial ja oddac) ale wlasnie ze wzgledu na to zakup mi sie odwidzial. Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da się mu wrzucić 2GB kość ram-u

 

on ma czytnik kart pamięci SDHC bo mógłbym sobie dokupić 8GB i bym miał 12 GB

Tak, tyle że ja osobiście sensu pakowania tam 2gb ramu nie widze zabardzo.

 

Tak

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i ja dorzucę co nie co...

 

Laptopa mam (a właściwie moja dziewczyna) już od około 1,5 miesiąca. Laptop kupowany był w USA (wersja 4G) wraz z dodatkową kartą pamięci SDHC 8GB. Pamięć RAM pozostawiłem 512 MB, zainstalowałem Windowsa XP, pamięć podręczną ustawiłem chyba na 512 i na dysku zostało około 2GB wolnego miejsca.

 

Nie wydaje mi się, aby było potrzeba dokładania większej ilości RAMU (a na pewno nie ma sensu wkładania 2GB). System pracuje stabilnie z 512MB, nic się nie tnie, OFFICE chodzi bez zarzutów - ogólnie bajka. Na pamięci zewnętrznej trzymamy z dziewczyną jakieś filmy, trochę muzyki, czasem jakieś zdjęcia - po prostu co potrzeba to przerzucamy z "bazowego" laptopa HP.

 

Jako laptop dodatkowy mogę w 100% polecić, do wielkości matrycy bardzo szybko można się przyzwyczaić i za cenę $399 + pamięć SDHC według mnie warto go kupić.

 

Co do oczekiwanej wersji 900 mogę powiedzieć, że gdyby kosztowała np o max $100 więcej od 700 to jeszcze bym się zastanawiał - (tylko i wyłącznie ze względu na większy ekran) - w innym przypadku 700 uważam za najrozsądniejszy wybór.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co znalazłem w sieci ma mieć nie tylko większą matryce ale także więcej ram-u w większy dysk i szybszy procesor oraz większą matryce i przekątną

bo ma miec :) ja czekam na 900 :D

 

hmm skoro wy ludzie eee nazywacie zabawka w takim razie kazdy komputer i laptop nawet nie wiem jak mocny tez jest zabawka

 

ja osobiscie uwazam eee za laptopa czyli sprzet a nie zabawke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co znalazłem w sieci ma mieć nie tylko większą matryce ale także więcej ram-u w większy dysk i szybszy procesor oraz większą matryce i przekątną

 

1gb ramu, 12 gb ssd noi 9', ma kosztowac 399eurosow.

 

eee 70x ma 1 slot ramu, max 2gb obsluguje.

 

Mi osobiscie w eee podoba sie waga,mobilnosc no i przeproste modyfikacje, typu tscreen lub blututuftuf.

 

A co do tego ze procesor jest przereklamowany, uwierz mi tez celeronek bardzo by Cie zaskoczyl. Komponenty w eee sa tak dobrane ze tworza bardzo zgrana i stosunkowo szybka calosc.

 

ps. ten celeron pod systemem dziala z predkoscia 630mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1gb ramu, 12 gb ssd noi 9', ma kosztowac 399eurosow.

 

eee 70x ma 1 slot ramu, max 2gb obsluguje.

 

Mi osobiscie w eee podoba sie waga,mobilnosc no i przeproste modyfikacje, typu tscreen lub blututuftuf.

 

A co do tego ze procesor jest przereklamowany, uwierz mi tez celeronek bardzo by Cie zaskoczyl. Komponenty w eee sa tak dobrane ze tworza bardzo zgrana i stosunkowo szybka calosc.

 

ps. ten celeron pod systemem dziala z predkoscia 630mhz.

tak, a w eee bedzie intel atom co mnie niezmiernie cieszy.. ale mozna bybylo wepchac tam jakies duo :P nawet zkrecone dla obnizenia poboru energii :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Eee tak, ten nowy bedzie drozszy. Przypominam, ze oryginalnie miał kosztowac ponizej 200$, a finalnie najtansza wersja jest za 299. Ile krzykna za model 900 mozna na razie gdybac, ale jestem dziwne spokojny ze bedzie to wiecej niz sie spodziewamy.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy Eee tak, ten nowy bedzie drozszy. Przypominam, ze oryginalnie miał kosztowac ponizej 200$, a finalnie najtansza wersja jest za 299. Ile krzykna za model 900 mozna na razie gdybac, ale jestem dziwne spokojny ze bedzie to wiecej niz sie spodziewamy.

Dźwinie spokojnie się z tobą zgadzam.Cenę obstawiam na jakieś 400-450 euro.

Szczerze powiedziawszy i jest bardzo dobrym kompem do serwisowania :D Debug nie dłużej niż 5 - 10 min. Naprawa też koło 10 min.

Dziś sie o tym miałem wreszcie okazje przekonać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że ja osobiście sensu pakowania tam 2gb ramu nie widze zabardzo.

 

Tak

A ja widze wielki sens pakowania 2GB ramu (no chociazby 1GB ramu)...

 

Pamięć RAM pozostawiłem 512 MB, zainstalowałem Windowsa XP, pamięć podręczną ustawiłem chyba na 512 i na dysku zostało około 2GB wolnego miejsca.

Chodzi o to ze po zaistalowaniu windowsa XP najlepiej jest wylaczyc pamiec wirtualna zeby nasz dysk SSD szybko nie umarl...

 

Dlatego 2GB zawsze sie przyda, a kosztuje to grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...