Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Myslalem czy by nie kupic Eee , ale przy takiej cenie to wole dac te 1700-1800 za normalnego lapka z Win Xp.

jak chcesz nosić 3kg no to sobie noś

jak dla mnie to sprzęt wypasiony ale czekam na 900 bo tam ma podobno być zainstalowany atom i będzie szybszy to wtedy kupie ale nie w polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety cos za cos :/ 900 ma wiekszy wyswietlacz ale tez bedzie wyraznie drozsza....

po prostu zalezy kto czego potrzebuje ;) dla mnie najwiekszą jego bolączką jest czas pracy na baterii IMHO co najmniej 5h w standardzie powinno byc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo, kolego:

 

Twój HP ma:

1.wypasioną baterię 9-cell (coś jak 1.5 x normalnej 6.cell)

2.inny woltaż - prawdopodobnie 11.4 lub 10.4V co w połączeniu z 6600 mAh daje fajne combo - głównie o voltage tu chodzi.

 

EEE ma:

1. baterię 4 cell.

2. Voltage 7.4V a pojemność 4800mAh

 

Ergo, jeżeli na swojej bateryjce eee PC wyciąga te 3h (4cell, 7.4V, 4800mAh) to Twój HP powinien na 9 cell 11.4 i 6600mAh biegać około 10 godzin chyba --> o ile byłby tak energy efficient jak EEE PC:)

 

eee bierze max 21W. Sprawdź na zasilaczu ile bierze HP - podejrzewam że ok 65.

aha - i porównaj wielkość baterii w swoim laptopie z bateryjką w eee pc

 

:)

Witam

 

Więc:

Niestety nie mam HP - mam też packard ale bell :P, no ale sam laptop kosztował mnie 350 zł, a razem z dobrą sieciówką wifi i dwiema bateriami 9cell wyszedł 500 zł więc jakoś mu wybaczę że nie jest hp ;) (uprzedzam pytania - okazja z allegro - niby po zalaniu, a naprawdę ktoś podłączył za duży zasilacz i poleciał bezpiecznik :D)

 

Co do czasu działania asusa na baterii to swoje zdanie podtrzymuję gdyż:

 

Asus ma baterię 4 cell 4800 mAh, czyli na ogniwo 2400 mAh (2x2 czyli dwa w szereg na dwa równolegle)

Żeby nie było nieporozumień o których piszesz, wydajność baterii podaje się w wato godzinach czyli po przemnożeniu napięcia baterii przez jej pojemność.

 

W tym wypadku wychodzi, że bateria asusa ma wydajność 35520 mWh.

Tak się składa że w moim laptopie mam też baterię 4 cell na 14.8 o pojemności 2000 mAh. Jej wydajność po przeliczeniu to 29600 mWh czyli ma mniejszą wydajność o 5920 mWh co stanowi dodatkowe 20 %.

Mój laptop na tej baterii trzyma 1,5h przy przeglądaniu stron, oglądaniu filmów bez żadnego dziwowania z zmniejszaniem jasności matrycy, - jedyna optymalizacja to włączony power now!.

Dodać do tego czasu 20 % to około 20 minut dodatkowych, czyli 1h i 50 minut. Asus o matrycy 2 razy mniejszej, na ledach, procku super oszczędnym (w porównaniu do mojego sempa), dysku ssd trzyma tylko (lub aż) godzinę i 10 minut dłużej. Więc pozwalam sobie przypuszczać, że gdybym wymienił prądożernego semprona (albany 62 w) na oszczędnego odpowiednika (roma 25 w) to spokojnie zbliżyłbym się do czasu pracy asusika.

 

Więc nadal się zastanawiam gdzie uciekają te watty w eee ?? No chyba że producent trochę oszukał zarówno na pojemności baterii jak i małym zapotrzebowaniu na prąd asusika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/1289587 - eee pc najtańszy jest po 1179zł ciekawe co będzie jak wejdzie nowy model albo jakaś konkurencja bo ta cena nie jest nie wiadomo jak super , szkoda że bateria trzyma tylko 3h, lepiej by było 4 lub 5h , myślę o takim przenośnym sprzęcie z internetem , ale zakup planuje najwcześniej na wrzesień , odo tego czasu można spodziewać się czegoś lepszego lub obniżki cen, bo z tego co widzę eee pc nie jest zbytnio rozchwytywany pewnie przez wysoką cenę będę używał tego komputera na wykładach ( w soboty i niedziele ) , a tak to dziewczyna będzie go używała w tygodniu w szkole jak jest z wykonaniem materiałów i czy bateria się za szybko nie skończy ??? ( widziałem że na allegro dają tylko 6 miesięcy gwarancji na baterię) aha i mam jeszcze pytanie czysto techniczne czy tam wchodzi normalny ram ddr2 do laptopów bo te 512mb w serii to trochę mało Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ceneo.pl/1289587 - eee pc najtańszy jest po 1179zł ciekawe co będzie jak wejdzie nowy model albo jakaś konkurencja bo ta cena nie jest nie wiadomo jak super , szkoda że bateria trzyma tylko 3h, lepiej by było 4 lub 5h , myślę o takim przenośnym sprzęcie z internetem , ale zakup planuje najwcześniej na wrzesień , odo tego czasu można spodziewać się czegoś lepszego lub obniżki cen, bo z tego co widzę eee pc nie jest zbytnio rozchwytywany pewnie przez wysoką cenę będę używał tego komputera na wykładach ( w soboty i niedziele ) , a tak to dziewczyna będzie go używała w tygodniu w szkole jak jest z wykonaniem materiałów i czy bateria się za szybko nie skończy ??? ( widziałem że na allegro dają tylko 6 miesięcy gwarancji na baterię) aha i mam jeszcze pytanie czysto techniczne czy tam wchodzi normalny ram ddr2 do laptopów bo te 512mb w serii to trochę mało

Widzialem juz miejsca gdzie jest po 1111zł

 

A ram to zwykly ddr2 so dimm wiec mozesz sobie wymienic (2gb - ok. 110zl)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze że można do tego włożyć 2gb ram z taką pamięcią będzie już w miarę przyzwoicie chodził :-) , do ilu mhz idzie go wykręcić i czy jest wyraźnie szybszy ??? , trochę mnie martwi ten mały ekran żeby to było chociaż 9 cali .

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z jakością wykonania, urzytymi materiałami? Bo na zdjęciach bym powiedzial ze wyglada dośc "tanio"..

Może być przykładem dla średniej półki pod względem wykonania. :) Jak dobrze pamiętam to cytuje to z czyjejś recenzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być przykładem dla średniej półki pod względem wykonania. :) Jak dobrze pamiętam to cytuje to z czyjejś recenzji.

Powiem ze jest bardzo wytrzymaly na roznego rodzaju otracia itp. itd. Plastiki sa grube i nie poddaja sie tak jak np w Super extra Acerach... itp itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cene podobna ma NTT CORRINO 100A i sie wlasnie zastanawiam. http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33407,5062793.html Ciekawy tekst.

Mialem ta corrino w rekach ... i w porownaniu z EEE to zupelna poracha... jakeis takie wrazenie tandetnosci :/...

 

Fuj... naprawde. Moge je miec tanio ale nawet nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tego NTT Corino bym nie kupił gdyż

  • mi się nie podoba
  • ma słabego procka
  • do eee jest dużo dodatków homemade a tu do NTT du....
  • jest gorszy od eee a więcej kosztuje
  • Nie jestem zwolennikeim marki NTT bo nie sprzedają takiej fajne obudowy i można ją tylko kupic z kompem za 4 tys
No i chyba tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze HaPek wyglada naprawde niezle i bardzo mi sie podoba jak narazie! Dell tez pewnie cos fajnego pokaze... ehh jak dobrze ze nie spieszy mi sie z zakupem :D

 

Dołączona grafika

Przekozak!

http://www.tabletpc2.com/Review-HP-2133-Mi...icle800248.html

http://reviews.cnet.com/laptops/hp-2133-mi...7-32912224.html

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że warto poczekać te 6 miesięcy, bo na rynku robi się coraz ciekawiej już jest Corino i nowy Hp , ale coś mi się wydaje że jak wejdzie Acer to cenowo pobije wszystkich :-) chociaż jak wejdzie eee pc 900 z większym ekranem to 701 powinien być w przystępnych cenach :-) no i czekamy jeszcze na Della , szkoda że eee pc 701 nie kosztuje u nas 700zł wtedy byłby to hit :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze HaPek wyglada naprawde niezle i bardzo mi sie podoba jak narazie! Dell tez pewnie cos fajnego pokaze... ehh jak dobrze ze nie spieszy mi sie z zakupem :D

Przekozak!

http://www.tabletpc2.com/Review-HP-2133-Mi...icle800248.html

http://reviews.cnet.com/laptops/hp-2133-mi...7-32912224.html

No i to jest to jak moim zdaniem powinien wygladac mini-komputerek :)

 

W recenzji pisza ze 499$ w wersji z linuxem wiec tylko 100 wiecej niz Eee a dostajemy wiekszy ekran o porzadnej rozdzielczosci i normalny dysk twardy :)

 

[edit] A nie jednek 549 w wersji z dyskiem za 499 jest wersja z SSD 4 GB.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.6 funta, nie kilograma :)

 

Zastanawiam się, jak HP mogło stworzyć piękne malutkie cudeńko, a do środka wsadzić taki crap jak VIA C7.

 

i to jeszcze w wersji 1.0Ghz w najtańszym hp2133.

 

Jeśli daliście się nabrać, że to bije pentium-m to gratki dla działu marketingu VIA i ich papki

nawet tekst z recenzji przytoczonej wyżej

"As for performance, VIA published the data shown on Figure 13, making a “performance/watt” comparison. Really interesting, but… beware! This data talks about a ratio, not about absolute values"

 

tak, najlepszy via bije zwykłego pentium-m w określonym rankingu.

 

i fajne pentiawki dobrali do rankingu: 21W i podobnie celka 28W podczas gdy VIA ma 12W a przy 1.8 18W. Przypominam, że pentiawki jak i celki występują w wersji ULV od 5.5W dla P-M i takie zazwyczaj są instalowane w UMPC. I co z tego - na dobrą sprawę super oszczędny proc w kalkulatorze na bat.słoneczną mógłby być teoretycznie bardziej "power efficient" niż procek VIA w przeliczeniu performance/watt ;)

 

ten proc jest fajny, ale imho tak do 300 usd za lapka. Na nowych via były ostatnie everexy / cloudbooki. Poczytajcie recenzje o wydajności tego procka. Oczekiwanie ok. minuty na wgranie everexowego OS to NIE-POROZUMIENIE.(a to odmiana linuxa - nie mówię o windzie)

 

Ten hp2133 działa 2 godziny na baterii 3 cell (standardowej) można dokupić 6 cell i masz 4h (ale jak zaplacisz).

Jak na taki super oszczędny procek to raczej nie powód do dumy.

 

HP ma super klawiaturkę (92%) no i ideałem będzie HP2133 z wnętrzem EEE PC.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to gdzieś są sprzeczne dane.

 

http://www.tabletpc2.com/Review-HP-2133-Mi...icle800248.html

 

tu jest jak byk 2.6

 

 

hehe, ale będą jaja jak się okaże, że ten hapekowski mini pc faktycznie waży 2.5 kg. :) No, może to to "alumunium" tyle waży?

 

/pisane na wielkim compaq z 14calami ważącym aż 5.6 lbs/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...