Skocz do zawartości
kaluzaaa

UMPC/Subnotebooki - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

recenzja fajna :) mam tylko pare watpliwosci. z tego co wiem to eee900 bedzie mial atom'a a z recenzji zrozumialez nie niby nie :)

 

co do tego tablet pc to tak jak mowilem cena juz jest ok 4k (do kupienia w polsce) co dla mnie jest totalnym zdzierstwem

 

co do tablecika pc to strasznie malo informacji np:

 

nie wiem czy korzysta z technologii wacom (a to nie oszukujmy sie jest chyba najbardziej istotne)

nie wiem ile trzyma

jaka jest matryca

itp itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Game_Plan

Co to jest ten Atom i technologia wacom

atom to nowa linia energooszczednych procesorow intela <1W, a wacom to producent tabletow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to [gluteus maximus] blada spieprza calego eee 900 jak nie wsadza atoma

 

wacom to producent tabletow ktory stworzyl innowacyjna technologie zwiazana z rysikami

rysiki wacom posiadaja 512 (czy tez 215 niepamietam :) ) stopni nacisku przez co przyciskajac rysik mocniej lub slabiej w programach graficznych mozna robic gruba lub cienka linie (tak jak olowkiem itp) ponadto dzieki technologii wacom gdy nasza reka spoczywa na ekranie dotykowym nic nie jest wlazane itp tylko liczy sie sam rysik mozna by dlugo pisac wejdz sobie na stronke wacoma i poczytaj

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, nie spieprzą - jeśli chodzi o moc to cel ulv nawet na 630mhz jest ok do codziennych prac, nawet filmów (bardzo wydajna architektura - dothan)

Będzie chyba tez lepiej chodzil na baterii bo w nowym eee ma więcej voltage na baterii, 11.4 chyba (ale nie jestem pewien),

Po prostu bez ATOMa będzie to bardzo dobry sprzęt, ale nie mega super wypaśny.

 

co do AMD Geode - pierwszy benchmark jest bez sensu, bo maluch z silnikiem 650ccm będzie 1.15 raza silniejszy od malucha z silnikiem 600ccm :) taki to benchmark

z drugiego jasno wynika, że geode ma wydajność słabszą od celka 433 oraz pentium II 450. TO nie jest wydajność wystarczająca do w miarę współczesnego biurowego oprogramowania, nawet SKYPE będzie mulił na tym. Podejrzewam, że rmvb i h264 nie pociągnie bo z divx chyba da radę.

 

geode jest super ale w OLPC. Ta klasa wydajności w sprzęcie za 1299 PLN to nieporozumienie i fatalna pomyłka.

 

Ale cofam te słowa jeśli okaże się, że ten corrino działa 12 godzin i dłużej na baterii. (właśnie - ile?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no eee 900 sa juz w sprzedarzy :)

 

model 4g stoi za 439 $ czyli na polskie 1010 zl ^^

 

chyba nie wyrobie i zamowie :D

 

http://www.shopbot.com.au/pp-asus-eee-pc-9...22-2184758.html

przykladowy link

a dolar australijski nie ma czasem innego kursu? B)

 

swoją drogą zaciekawił mnie news ,że z xp te 900 mają mieć tę samą cene- to by była bajka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no eee 900 sa juz w sprzedarzy :)

 

model 4g stoi za 439 $ czyli na polskie 1010 zl ^^

 

chyba nie wyrobie i zamowie :D

 

http://www.shopbot.com.au/pp-asus-eee-pc-9...22-2184758.html

przykladowy link

Przeciez to eee 701 widac po danych technicznych i zwlaszcza po 512mb ramu i 7 calowym wyswietlaczu :P:P:P i 4 gb ssd i wogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dziewinćset w nazwie pewnie stąd że procek to "Dothan" 900mhz ;D

 

jeszcze o geode vs cel ulv:

 

oto parametry geode z wiki:

 

LX 800@0.9 W: clock speed: 500 MHz, with power consumption: 1.8 watts. (TDP 3.6 W)

 

a to celek:

 

Model Number Frequency L2-Cache Front Side Bus Mult Voltage TDP Socket Release Date Part Number(s)

Celeron M ULV 353 900 MHz 512 KiB 400 MT/s 9x 0.94 V 5 W Socket 479 September 2004 RJ80536VC90051

 

a to 5W TDP celka jest przy 900 mhz, więc imho przy stocku 630mhz będzie miał on tyle co goniący na pelnym 500mhz amd geode lx - ok 3.6W.

 

Nie wspominam o mega wydajniejszej architekturze celka, sse, sse2 itd. Więc konkurencji nie widze tu żadnej. I wątpię że ntt corrino pojedzie na aku dłużej niż eee pc na 5200mah.

Konkurencją może być tylko atom - 2W przy 1600mhz.

 

btw - to NTT Corrino to rebrandowany Quantel T8 / E10.

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony vaio pcg, toshiba libretto, nec versa i wiele innych

 

jest też compaq tc1100 tablet - maleństwo 10 cali i chyba to będzie moja następna zabawka.

 

eee jest ok, ale jak możesz to poczekaj 7mc i kup wersję 900 w znośnej cenie. No i moze do tego czasu wyjdzie już eeepc killer od ECS :).

 

No ale z drugiej strony życie nie polega na czekaniu...

 

PS. Nowy bios 910 eliminuje problemy z 1024x768 :)

Edytowane przez MesJasZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony vaio pcg, toshiba libretto, nec versa i wiele innych

 

jest też compaq tc1100 tablet - maleństwo 10 cali i chyba to będzie moja następna zabawka.

 

eee jest ok, ale jak możesz to poczekaj 7mc i kup wersję 900 w znośnej cenie. No i moze do tego czasu wyjdzie już eeepc killer od ECS :).

 

No ale z drugiej strony życie nie polega na czekaniu...

 

PS. Nowy bios 910 eliminuje problemy z 1024x768 :)

 

vaio pcg za drogi na pewno nie jest do 1200 zl :/ (mi chodzi o nowke lapka a nie uzywany)

libretto za cienki bolek gorsze parametry niz eee (chyba ze sie myle)

nec versa za duzy bo to 14.1" i wazy 2.2kg

 

---------------------

 

swoja droga przez to cale czekanie za duzo mysle i doszlem do w niosku ze eee na serio jest potwornie drogie jak na taka maszyne no bo:

 

ma bardzo bardzo malo miejsca

ma slaby proc nawet nie c2d ktory prawdopodobnie jest w tej samej cenie co ten wpakowany obecnie

bardzo krotko trzyma

nie ma dvd

 

a kosztuje do 1200 zeta za 4g (na moje oko powinien byc za jakies 600 czy tez max 800)

 

 

sam juz nie wiem co mam robic zalezy mi na malym ultralekkim lapie ktory trzyma przyzwoicie, ale przeplacac nie lubie a wrecz przeciwnie zeby byl jak najtanszy. Jak sie tak przygladam to eee jednak nie spelnia tych oczekiwan w 100% (eh jak tak dalej pojdzie to kase wydam na nowa stacjonarke)

 

P.S. Co do compaq tc1100 to to cienki bolek (pozatym nie ma touchpada wiec dla mnie lipa straszna) za taka kase, jakbym mial brac tablet pc to albo gateway c141x lub xl albo hp tx2000z

ta sama cena albo i mniejsza a wieksze mozliwosci tx2000z ma 12" a c141x/xl 14.1" oba modele panoramiczne :)

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem u UŻYWANYCH.

 

bo po primo - nie kupisz obecnie absolutnie żadnego POZA EEE PC nowego ultralekkiego notka ZA TAKĄ KASĘ. (do 1.2k)

 

po drugie primo - najlepszy stosunek jakości do ceny mają właśnie lapki używane. Czasem można dorwać model, którego już nie produkują z niewiadomych przyczyn bo świetnie się sprzedawał i ma swoje fankluby - vide Compaq TC1000/1100

 

co do eee pc.

mało miejsca - fakt (ale masz 3x usb) i przenosne dyski

słaby proc - bez sensu - ten co jest, jest ok, co Ci po C2D w takim małym lapku? co będziesz robił - bawił się w photoshopie na 7 calowym 800x480? Grał w FEAR?

bateria trzyma 3h - nie jest źle ale mogłoby być lepiej

nie ma dvd - dvd to powoli przeżytek, dodaje wagi , pożera prąd a totalnie zbędne w sprzęcie ultraprzenośnym. mamy erę pendrive i filmów w h264 i divx:) A iso montuję w alcoholu i virtualne dvd w eeepc to nie problem.

 

co do compaq tc1100 - to akurat brak touchpada jest bez znaczenia jeśli masz ekran dotykowy po którym możesz pisać.

i tylko 10 cali , ekran pokryty warstwą z hartowanego szkła. a 12 i 14 cali to już nie to co 10. Jak przenośny to przenośny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem u UŻYWANYCH.

 

bo po primo - nie kupisz obecnie absolutnie żadnego POZA EEE PC nowego ultralekkiego notka ZA TAKĄ KASĘ. (do 1.2k)

 

po drugie primo - najlepszy stosunek jakości do ceny mają właśnie lapki używane. Czasem można dorwać model, którego już nie produkują z niewiadomych przyczyn bo świetnie się sprzedawał i ma swoje fankluby - vide Compaq TC1000/1100

 

co do eee pc.

mało miejsca - fakt (ale masz 3x usb) i przenosne dyski

słaby proc - bez sensu - ten co jest, jest ok, co Ci po C2D w takim małym lapku? co będziesz robił - bawił się w photoshopie na 7 calowym 800x480? Grał w FEAR?

bateria trzyma 3h - nie jest źle ale mogłoby być lepiej

nie ma dvd - dvd to powoli przeżytek, dodaje wagi , pożera prąd a totalnie zbędne w sprzęcie ultraprzenośnym. mamy erę pendrive i filmów w h264 i divx:) A iso montuję w alcoholu i virtualne dvd w eeepc to nie problem.

 

co do compaq tc1100 - to akurat brak touchpada jest bez znaczenia jeśli masz ekran dotykowy po którym możesz pisać.

i tylko 10 cali , ekran pokryty warstwą z hartowanego szkła. a 12 i 14 cali to już nie to co 10. Jak przenośny to przenośny. :)

tak mam 3 usb ale kazdy laptop w tych czasach ma 3 usb lub wiecej

wiesz jak jest lepszy proc w tej samej cenie to chyba bierzesz lepszy nie ?

3h to nie jest niezle wtych czasach 5+ godz to powinna byc norma

dvd moze i powoli przezytek ale jednak czasami rzeba wrzucic te plytke do napedu albo cos zgrac

 

tak ale w tc 1100 watpie by bylo komfortowe nawigowanie rysikiem gdy nie jest w trybie tabletu tylko klawiatury :/ lap sie meczy bo trzymasz ja w powietrzu

 

P.S. uwierz mi w photoshopie i na 7" da sie cuda robic :) zalezy kto jakie oczy ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy - np. MacBook Air ma tylko 1x usb.

 

co do proca nie rozumiem - nie ma c2d w eee pc. Są mikro laptopy z prockami gorszymi od cel ulv : trasnmety, geody, celki zwykłe a także lepszymi - pentum M ulv oraz c2d ulv. Ale w tej cenie nic lepszego NOWEGO nie znajdziesz.

 

5h powinno być normą, ale cóż - mozna do eee kupić ogniwo 7200mAh - jest ponad 5h.

 

wrzucić płytkę do napędu albo coś zgrać to można na stacjonarce a iso podać na usb sticku do eee.

 

Może ujmę to tak: EEE PC jest super laptopikiem, ale KATEGORYCZNIE nie nadaje się na jedyny sprzęt w domu.

Sprawdza się idealnie jako uzupełnienie stacjonarki i normalnego lapka , ew. uzupełnienie stacjonarki.

 

co do TC 1100 na razie się nie wypowiem, bo nie mam tej zabawki, ale w sumie chodziłoby mi tylko o to by wygodnie przesuwać strony www oraz komfortowo czytac ebooki a do tego nie wiedze nic lepszego niz ten tablecik..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy - np. MacBook Air ma tylko 1x usb.

 

co do proca nie rozumiem - nie ma c2d w eee pc. Są mikro laptopy z prockami gorszymi od cel ulv : trasnmety, geody, celki zwykłe a także lepszymi - pentum M ulv oraz c2d ulv. Ale w tej cenie nic lepszego NOWEGO nie znajdziesz.

 

5h powinno być normą, ale cóż - mozna do eee kupić ogniwo 7200mAh - jest ponad 5h.

 

wrzucić płytkę do napędu albo coś zgrać to można na stacjonarce a iso podać na usb sticku do eee.

 

Może ujmę to tak: EEE PC jest super laptopikiem, ale KATEGORYCZNIE nie nadaje się na jedyny sprzęt w domu.

Sprawdza się idealnie jako uzupełnienie stacjonarki i normalnego lapka , ew. uzupełnienie stacjonarki.

 

co do TC 1100 na razie się nie wypowiem, bo nie mam tej zabawki, ale w sumie chodziłoby mi tylko o to by wygodnie przesuwać strony www oraz komfortowo czytac ebooki a do tego nie wiedze nic lepszego niz ten tablecik..

 

dlatego uwazam ze macbooki to syf nie dosc ze wielkie g maja to jeszcze drogie jak nie powiem co

5h powinnjo byc norma bez dikupowania wiekszej baterii

tak ale sprobj sobie wrzucic plyte jak jestes w terenie a potrzebujesz wiesz ja pc'ta w bagazniku nie woze a tym bardziej na plecach :)

 

z tc 1100 jak kto lubi ja jednak wole tablet pc ktory ma touchpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie - eee jest maleńki, ma mały wyświetlacz, stosunkowo dużą baterię a trzyma tylko 3h ? Jak to możliwe ?

Mój laptop na sempronie 3000+ (62 watt) z włączonym power now na matrycy 15 cali bez zmniejszania kontrastu, na necie i filmach ciągnie 3h i 30 minut na używanej baterii 6600 mAh (9 cell). Na nowej spokojnie dawał radę 4h.

 

Jak więc taka mała zabaweczka, z oszczędnym prockiem, dyskiem, matrycą może tak krótko trzymać ?

 

Bardzo mi się podobają takie sprzęciki, ale jak ktoś wyżej wspomniał bateria powinna stanowczo dłużej trzymać - chociaż te 5 h - jak już mam mieć coś ultra mobile to niech takie będzie naprawdę, bo tak, to wolę zabrać mojego klocka w plecak i przynajmniej wygoda użytkowania będzie większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo, kolego:

 

Twój HP ma:

1.wypasioną baterię 9-cell (coś jak 1.5 x normalnej 6.cell)

2.inny woltaż - prawdopodobnie 11.4 lub 10.4V co w połączeniu z 6600 mAh daje fajne combo - głównie o voltage tu chodzi.

 

EEE ma:

1. baterię 4 cell.

2. Voltage 7.4V a pojemność 4800mAh

 

Ergo, jeżeli na swojej bateryjce eee PC wyciąga te 3h (4cell, 7.4V, 4800mAh) to Twój HP powinien na 9 cell 11.4 i 6600mAh biegać około 10 godzin chyba --> o ile byłby tak energy efficient jak EEE PC:)

 

eee bierze max 21W. Sprawdź na zasilaczu ile bierze HP - podejrzewam że ok 65.

aha - i porównaj wielkość baterii w swoim laptopie z bateryjką w eee pc

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie - jak dla mnie 3h z baterii w takim malenstwie to jest smiech na sali. Byle laptok 15.4" sciagniety z polki po odpowiedniej optymalizacji zuzycia pradu (np. NHC) tyle wyciagnie.

A w EEE mamy przeciez procek ULV, dysk SSD, podswietlenie LED (w dodatku malenkiej matrycy)...

 

Jak dla mnie te 3h na baterii totalnie rozkladaja ultraprzenosnosc tego sprzetu.

 

5h powinno być normą, ale cóż - mozna do eee kupić ogniwo 7200mAh - jest ponad 5h.

Idea jest taka, ze to ma byc tanie - a jak znam producentow, to taka bateria kosztuje polowe ceny eee.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki napis jest na spodzie eee pc, więc myślę że jest właśnie tak.

 

Mam pytanie - na jakiej podstawie twierdzisz, że bierze dell tyle a x300 tyle?. Czy aby nie chodzi o to, że sam procek w dellu zżera od 12 do 30 watów?

a dolicz matrycę, świetlówki matrycy, NB, SB, chip dźwiękowy, wlan, hdd, RAM, głośniczki, wentylek.. oraz przede wszystkim układ ładowania baterii, który musi być na tyle wydajny by zasilał laptopa jednocześnie ładując baterię.

Najproście sprawdzić na zasilaczu - w moim v2000 procek to sempron ulv na rdzeniu roma, który jest 25W TDP. Mimo tego zasilacz jest policzony na 65W i taki jest max pobór całego lapa+ładowanie baterii.

 

EEE PC ma ze wszystkim max 21 W (widać to choćby po zasilaczu, który przypomina te z komórek), a jego procek ma TDP do 5 W.

 

oto parę słów o dellu ze strony:

http://www.notebookcheck.net/Dell-Latitude-D620.1620.0.html

 

ntel Core Duo: Intel Core Duo (successor of Pentium M), is a double core processor with a very good relation of performance to current consumption. The 2 MB L2 Cache are used common. The maximum current consumption of 31 Watts is only 4 W more then with Pentium M. Due to the low energy need is Core Duo also suited for subnotebooks. Further now it supports SSE3 orders. The performance can nearly be doubled for applications, which were designed for multiprocessors (compared with Pentium M).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - na jakiej podstawie twierdzisz, że bierze dell tyle a x300 tyle?. Czy aby nie chodzi o to, że sam procek w dellu zżera od 12 do 30 watów?

mierze ile pobiera pradu? Proc w x300 łyka 5.5w w stresie tak btw. Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie wczoraj pare godzin tym asusem. Mam mieszane uczucia. Wielkosc ekranu jest za duza jak na pda i za mala nawet na subnotebooka. Do klawiatury mozna sie pewnie przyzwyczaic i sprawnie pisac. Brakuje mi w nim obrotowego dotykowego ekranu. Moze to byc tylko moje wrazenie, uzywam PDA od wielu lat. Mysle ze i tak go dzisiaj kupie, bo lubie gadzety. Przyda mi sie do prezentacji stron internetowych u klientow, bo na 4" PDA niewiele widac jednak. Brakuje mi w nim BT coby sie wykorzystywac telefon jako bramke do internetu.

BTW to sa juz dostepne w polskiej dystrybucji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...