Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Ja widziałem tam co nieco różnic w grafice, tyle, że nikt ich jeszcze nie wykorzystuje, ale za jakiś czas zacznie.

No a jest gdzieś napisane, że będzie miał nowe efekty? Chodziło właśnie o to, żeby możliwość migracji gier między Xboxem, a PC'em była bardzo łatwa i właśnie po to powstają te rozszerzenia - DX11 pewnie też to będzie posiadał.

 

Co do tego, że za jakiś czas zacznie to wykorzystywać to jest ciekawe - "zwolennicy" ATi jak były karty X800 i GF 6800 to twierdzili, że SM 3.0 nie jest potrzebne i długo nie będzie wykorzystywane - nawet gdy już było wykorzystywane, to twierdzili, że nikomu to do szczęścia nie jest potrzebne. Jak ATi zaprezentowało serię X1000 i możliwośc właczenia w oblivionie HDR + AA to nagle stała się to wielka zaleta, podczas gdy wczesniejszy sam HDR był do bani, i to niezależnie od tego z jaką prędkością ten HDR + AA działał - na X1600 to też była zaleta - całe 12 FPS w 640 x 480 w oblivionie. Teraz jak będzie DX 10.1 to będzie to wykorzystywane i to niebawem.

Widać jak na dłoni ile czasu trzeba było czekac na wykorzystanie SM 3.0 (ati tak naprawdę spóźniło się może z pół roku) i DX10 (ati w tej kwestii praktycznie się nie spóźniło, bo jak wyszedł HD 2900 to dopiero wtedy były owe gry DX10), ale "ATIcowcy" wciąż to samo - jak tylko ich karta jhest w czymkolwiek lepsza, nie ważne że nie jest to kompletnie istotne i nawet nie ma wskazówek że coś w tej kwestii się zmieni niebawem, to oczywiście zmiany przyjdą pewnie w przyszłym tygodniu już.

 

Mówię jeszcze raz - DX 10.1 to nie są nowe efekty, to jest głównie zmiana w kwestii implemetacji dźwięku, podobno z tym jest największy problem przy przenoszeniu gier między Xklockiem a PC'em. I ten DX ma to ułatwić. Coś tam też zmienia w kwestii grafiki, ale bardziej jest to odmienna implementacja dotychczasowych rozwiązań, niż nowe efekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a jest gdzieś napisane, że będzie miał nowe efekty?

Jest:

iluminationDołączona grafika

Poza tym:

DirectX 10.1

Celowo na koniec zostawiłem jeszcze jedną informację. Już przy okazji premiery R600 wspomniałem, że procesory shaderowe zawarte w układzie można programować. Teraz wiemy po co. Otóż w RV670 pracują one zgodnie ze standardem Shader Model 4.1 i DirectX 10.1 !

 

Co wnosi DirectX 10.1 w Shader Model 4.1 ?

- obowiązkowe filtrowanie zmienno przecinkowe FP32

- DX10.1 będzie obsadzony w 5 API

- pełna kontrola antialiasingu i wydajniejszy tryb multi-sampling, obowiązkowo MSAAx4

- wykonanie i interpolacja AA dla każdej probki, MSAA Depth Redback oraz programowalna każda próbka maski shadera

- niezależne tryby rozmycia na każdym renderowanym obiekcie

- kompresja do BC/RGBE w locie

- dostępny z Windows Vista SP1 od pierwszego kwartału 2008

Poza tym możliwośc migracji gier z XBoxa bardzo mnie cieszy zważywszy na takie tytuły jak:

Ace Combat 6 jak na razie tylko na xboxa i wiele innych może ineteresujących dla kogoś jeszcze

 

"zwolennicy" ATi jak były karty X800 i GF 6800 to twierdzili, że SM 3.0 nie jest potrzebne i długo nie będzie wykorzystywane - nawet gdy już było wykorzystywane, to twierdzili, że nikomu to do szczęścia nie jest potrzebne.

No i nie mieli racji, tak jak teraz Ty nie masz. Edytowane przez maxymili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może się podepnę tutaj, otóż

zamówiłem dzisiaj HIS HD3850 512MB IceQ3 Turbo.

Link do strony producenta:

HIS HD3850 512MB IceQ 3 Turbo

 

tylko teraz mam poważny problem, bo dzwoniłem jeszcze raz do sklepu się zapytać czy aby na pewno dali do wyposażenia przejściówkę S-Video -> RCA, potrzebuje tego żeby zrzucać materiał ze starego magnetowidu na komputer, a potem(po obróbce) na DVD, gościu otworzył pudełko i o dziwo nie było tego co mi potrzebne, a na przykład GeCube ma w zestawie taką przejściówkę, HIS mi się strasznie spodobał, tylko czy będę miał możliwość dokupienia osobno tego kabelka i zrzucania tego materiału.

 

Pomóżcie mi proszę, bo mam ostatnią szansę żeby się wycofać z kupna tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może się podepnę tutaj, otóż

zamówiłem dzisiaj HIS HD3850 512MB IceQ3 Turbo.

Link do strony producenta:

HIS HD3850 512MB IceQ 3 Turbo

 

tylko teraz mam poważny problem, bo dzwoniłem jeszcze raz do sklepu się zapytać czy aby na pewno dali do wyposażenia przejściówkę S-Video -> RCA, potrzebuje tego żeby zrzucać materiał ze starego magnetowidu na komputer, a potem(po obróbce) na DVD, gościu otworzył pudełko i o dziwo nie było tego co mi potrzebne, a na przykład GeCube ma w zestawie taką przejściówkę, HIS mi się strasznie spodobał, tylko czy będę miał możliwość dokupienia osobno tego kabelka i zrzucania tego materiału.

 

Pomóżcie mi proszę, bo mam ostatnią szansę żeby się wycofać z kupna tej karty.

Video-in --> No

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie otwiera i pisze ze plik biosu uszkodzony ;/

napewno jest jakis sposob bo jak by edytowali biosy inni. moze ktos inny wie ?

Sprawdzałeś RaBita? Ja mam RaBit 2.2. Może wyszedł jakiś nowszy. Ma dość sporo ustawień wraz z zaawansowanymi ustawieniami timingów pamięci i prędkości wentylatora zależnych od temperatury. Ale czy z HD38xx zadziała to nie wiem. Sprawdź. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś RaBita? Ja mam RaBit 2.2. Może wyszedł jakiś nowszy. Ma dość sporo ustawień wraz z zaawansowanymi ustawieniami timingów pamięci i prędkości wentylatora zależnych od temperatury. Ale czy z HD38xx zadziała to nie wiem. Sprawdź. ;)

niestety nie obsługuje;/ troche szkoda ale bede musial chyba poczekac az cos wyjdzie. no dzieki za pomoc.

co do karty gigabyte 3850 z chlodzeniem zalmana, ja ja posiadam. jezeli chodzi o chlodzenie na sekcji zasilania to jak producent zapewnia nie jest potrzebne. poczytaj troche o ultra durable 2 to sie dowiesz czemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili ten twój super nowy efekt to już jest dostępny na dx9 , także nie rozśmieszaj mnie. A to wymuszanie precyzji fp32 to głupota , po co tracić wydajność skoro jakość obrazu praktycznie nie spada przy fp16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się Catalyst 8.1 beta

 

http://tcmagazine.info/comments.php?showne...612&catid=3

tia - ale dla visty

 

 

 

 

tmk2404 - da sie u ciebie jakos zwolnic tego wyjca ?

RT kontrola obrotow nie dziala , atitool sie wiesza przy uruchamianiu, atitray wyswietla "not supported" :/

 

zmiana taktow idle/stress dziala - gpu (297 / 668.25mhz)

taktowanie pamieci 700mhz

 

temp idle - 40'c

stress - 52'c

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze gigabyte 3850 512mb ? - jakie macie chlodzenie ???

Ja mam. Chłodzenie Zalman. Pamięci 700Mhz ale bez problemu idą na 880. Więcej nie sprawdzałem bo skończyła się skala w CCC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś spytać o to firmę Gigabyte. Oczywiście dowiedziałem się o tym dopiero po zakupie karty.

Edytowane przez RBEJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maxymili ten twój super nowy efekt to już jest dostępny na dx9....

....jak większość zresztą(o ile nie wszystkie) efektów tego Billowego cudu DX10 :lol: .Chodzi o ułatwienie(jakoby) uzyskania tych efektów dal programistów no i faktycznie o Xboxa.Dlaczego nie wyjaśnię...a zresztą:

-czyj jest "klocek"?

-czyj jest Windows?

-po co kolejne pytania :lol: ?

Po prostu na jednych działa propaganda(no ok -marketing),a na innych...mniej.

Z fp32 kolejny sosik na odgrzewanego kotleta.Kotlet ten sam ale coś się niby zmieniło...ale czy na lepsze?

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia - ale dla visty

tmk2404 - da sie u ciebie jakos zwolnic tego wyjca ?

RT kontrola obrotow nie dziala , atitool sie wiesza przy uruchamianiu, atitray wyswietla "not supported" :/

 

zmiana taktow idle/stress dziala - gpu (297 / 668.25mhz)

taktowanie pamieci 700mhz

 

temp idle - 40'c

stress - 52'c

nie bardzo rozumiem.. jeśli chodzi o temp to ja w idle mam 33C a w stresie nie patrzalem jeszcze bo od wczoraj mam te karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - teraz tak - crysis dziala, ut3 , 3dm 2k1 i 2k3 tez.

nie dziala 2k5 , 2k6 oraz battlefield

 

ma kto sjkaies pomysly co z tym zrobic ?

 

hotfix do smarkow zainstalowany, xp, catalysty 7.12

 

 

ps. czym krecicie ?

zmiana taktow w RT 206 nie przynosi efektu , w atitrayu - odrazu zwiecha i restart kompa.

ccc - no dziala - ale tyle co tam mozna pokrecic to wiecie :P

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Video-In - No a nie wiecie która karta z 3850 ma video-in? Czy GeCube ma takie coś? Bo jeżeli nie ma tego żadna karta z 3850 to chyba zostanę przy tym HISie bo zbiera on dobre recenzje. A może się mylę?

zadna z tych kart nie ma VIVO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...