Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

Rdzeń do 79 stopni się nagrzał po 15 min w fur marku. Karta nie podkręcana. Niedługo zmienię chłodzenie na accelero i wtedy zobaczę, choć nie sądzę, by to był powód.

Jeśli masz Powercolor z chłodzeniem Zerotherm to chciałbym Ci powiedzieć ze u mojego brata na tej grafie (wersja DDR3) temperatury na rdzeni usą o wiele niższe. Z tego co pamiętam nie przekraczały 50C pod obiążeniem.

Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz Powercolor z chłodzeniem Zerotherm to chciałbym Ci powiedzieć ze u mojego brata na tej grafie (wersja DDR3) temperatury na rdzeni usą o wiele niższe. Z tego co pamiętam nie przekraczały 50C pod obiążeniem.

To pewnie dlatego, że owszem, Zerotherm siedzi, ale z innym wiatrakiem ;) Jakiś zwykły zalman, który wieje "za siebie" a nie na boki, jak ten oryginalny powinien. Próbowałem szukać jakiegoś podobnego do tego Zero' ale ciężko, ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem tej karty - sapphire 3850 256mb

po szybkich testach na standardowym chldozonki @ 100% udalo mi sie wykrzesac 825rdzen 1000 pamieci

pytanko - da sie programowo z poziomu windows zmieniac im napiecia? jezeli tak to jakim programem ? jezeli chodzi o radeony zatrzymalem sie na etapie x1900 tam mozna bylo ;) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stalem sie posiadaczem tej karty - sapphire 3850 256mb

po szybkich testach na standardowym chldozonki @ 100% udalo mi sie wykrzesac 825rdzen 1000 pamieci

pytanko - da sie programowo z poziomu windows zmieniac im napiecia? jezeli tak to jakim programem ? jezeli chodzi o radeony zatrzymalem sie na etapie x1900 tam mozna bylo ;) pozdr

Nie da się programowo zmieniać napięć. Można to zrobić jedynie edytując BIOS karty(max do 1,3V lub 1,325V nie pamiętam), lub poprzez VMody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj mam Gigabyta HD3870 z wentylem zalmana. Czym mogę zmienić prędkość obrotową? Mam RivaTuner 2.11 ale karta się go nie słucha. :> Catalysty 9.9.

 

musza byc 3 kable przy wentylatorze, aby była regulacja prędkości obrotowej?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od dzisiaj mam Gigabyta HD3870 z wentylem zalmana. Czym mogę zmienić prędkość obrotową? Mam RivaTuner 2.11 ale karta się go nie słucha. :> Catalysty 9.9.

 

musza byc 3 kable przy wentylatorze, aby była regulacja prędkości obrotowej?

Może spróbuj BIOS edytować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian2072

Witam

 

Posiadam grafikę Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB i sterowniki Catalysty 9.9. Po zminimalizowaniu gier i innych aplikacji 3D, grafika wyświetla artefakty (takie czarne, prostokątne, najczęściej zasłaniają tekst). Stało się tak po przeinstalowaniu systemu (XP SP3) i instalacji nowych sterowników (wcześniej były starsze). Prosze o radę jakie sterowniki są najwydajniejsze, i najbardziej bezproblemowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam grafikę Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB i sterowniki Catalysty 9.9. Po zminimalizowaniu gier i innych aplikacji 3D, grafika wyświetla artefakty (takie czarne, prostokątne, najczęściej zasłaniają tekst). Stało się tak po przeinstalowaniu systemu (XP SP3) i instalacji nowych sterowników (wcześniej były starsze). Prosze o radę jakie sterowniki są najwydajniejsze, i najbardziej bezproblemowe.

Najwydajniejsze Catalyst 9.11, jeśli chodzi o stabilność ludzie chwalą sobie 9.8, możesz też spróbować 8.6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KLISZCZAK92

Też mam tą samą karte co kolega i mam pytanie co daje wgranie najnowszego biosu;/ a i nie moge nigdzie znalesc bo na stronie Sapphire nie ma nic o biosie do tej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zapisać obecny bios za pomocą GPU-Z. Za pomocą RBE go edytujesz, a ATI WinFlash pozwala na flash biosu.

Możesz dać podwyższone taktowanie, aby nie kręcić programami za każdym razem gdy zmienisz system. Na niektórych kartach można trochę podnieść napięcie. Można ustawić bardziej oszczędny tryb 2D. Możesz też ustawić prędkość wentylatora zależnie od temperatury. Dzięki temu w 2D możesz mieć minimalne obroty, a w 3D podwyższone. Możesz też ustawić większy limit oc w programach.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KLISZCZAK92

A teraz prosi o podanie Nazwy pamięci jakiej firmy tam jest a na stronie producenta nei ma ;/ a jakie to są??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KLISZCZAK92

no własnie to robie i wyskakuje producenta pamięci i typ a nic nie ma na pudełku i na karcie;/ a model mam podaćHD3800 serries czy hd3850

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie a nie ma:(

Powinien pasować każdy BIOS od 3850. Ja na swojej karcie wgrywałem różne BIOSy i było OK. Proponuję wgrać BIOS od karty w wersji podkręconej, bądź podnieść napięcia na GPU z wersji standardowej. Wez tez pod uwagę że wczesne BIOSy, chyba do wersji (o ile dobrze pamiętam ver.10.078) miały zablokowane podkręcanie, powyżej 862MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość KLISZCZAK92

no to powiedz mi co i jak wpisywałeś:) no bo nie wiem bo jestem jeszcze początkujący co do biosy do tej karty i wogóle. Bo bios bym zrobił przez program Gpu-z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to powiedz mi co i jak wpisywałeś:) no bo nie wiem bo jestem jeszcze początkujący co do biosy do tej karty i wogóle. Bo bios bym zrobił przez program Gpu-z

Wszystko jest a pierwszej stronie wątku. GPUZ możesz tylko zgrać BIOS z grafiki. Edytowane przez tom256

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy podkręcaniu do wyższych częstotliwości, grafa mi się wiesza tzn: nie widać żadnych artefaktów, po prostu po kilku minutach pełnego obciążenia grafa nie daj sygnału na monitor a ten przechodzi w stan uśpienia. Moja grafa to Saphire Toxic 3850. Chłodzenie to Zalman ZM-GWB3850/3870. Sądzę że może grzeje się jakiś element przy podkręcaniu i on jest powodem. jakie pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...