Skocz do zawartości
cavarr

Ati Radeon HD3850/3870

Rekomendowane odpowiedzi

A nie jest przypadkiem tak, ze ci ktorzy pracuja znaja realna wartosc pieniadza i nie maja ochoty przeplacac po 25% wartosci sprzetu tylko dlatego, ze producent dal ciala z dostepnoscia produktu albo ktos chce na nim zrobic szybka i spora kase? Zdajac sobie z tego sprawe wola pomeczyc sie nieco dluzej na slabszym sprzecie? Ciekawe dywagacje, nie powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i robi sie syf jak w temacie o 88GT. Kiedy skończycie [ciach!]lić o cenach :?: Jak ktoś nie siedzi w temacie albo jest w gorącej wodzie kompany to przepłaci - jego sprawa. Jak ktoś kaske zarabia to zna jej wartość i woli poczekać i oszczędzić - chyba ze zarabia odpowiedni dużo wtedy kupuje 88U i go wszystko [ciach!]li. Co do Radków HD38X0 to będzie ich delikatnie mówiac w [ciach!] i każdy będzie mógł wybrać gdzie i za ile kupi

 

Nawiasem mówiąc to moderatorzy chyba zapadli w sen zimowy

 

Sory że przekleństwa ale jak widze ten śmietnik to ... :wisielec:

 

Coby nie było całkowitego OT "pare" testów

 

http://www.clubic.com/

http://pctuning.cz/

http://www.hardware.fr/

http://www.matbe.com/

http://www.hexus.net/

http://legitreviews.com/

http://www.hardwarecanucks.com/

http://www.ngohq.com/

 

Ogólnie nie ma na co tak strasznie narzekać - w kilku grach Radek kuleje ale możliwe że to wina sterowników, jeśli cena za HD3870 będzie 10-15% niższa od 88GT to IMHO bardzo dobra propozycja. A jak wyjdzie siakiś VMOD do HD3850 to już wogóle bajka :rolleyes: (zwykle 3850 kręci sie w testach do 750-770MHz natomiast 3870 leci w okolice 850MHz więc coś w tym jest)

 

Edytka

 

http://forums.guru3d.com/ - widać hotfix poprawia działanie CF

 

Ciekawe czy "Topek" by podołał CF HD3850 :unsure:

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do wszelkich testów to HD 3870 jest tylko albo aż (jak kto woli) 15% słabszy od 8800 GT 512MB.

 

HD 3870 vs 8800 GT

 

więc gdyby na obecną chwilę ceny 8800 GT wachały by się do maks. 900 zł (tak jak to miało pierwotnie być) to cena HD 3870 powinna oscylować w granicach maksymalnie do 750 zł i prawdopodobnie byłaby to najlepiej sprzedawana karta mid-endu na rynku . Niestety .......... to jest tylko Polska :wink: i pewnie ceny HD 3870 będą oscylować w granicach 840-1000 zł :mur:

 

Miało być tak pięknie , szczególnie cenowo ale niestety każdy chce zarobić jak najwięcej , zarówno na ATI jak i Nvidii. Sprzedającym się nie dziwię ale kupującym jak najbardziej ale to ich indywidualna sprawa .Cóż , zobaczymy czy za kilka tygodni ceny się choć trochę unormują , to znaczy spadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą. Zapominasz że ceny GT są wynikiem tego że ta karta istnieje tylko na papierze (no dobra, nie całkiem, ale prawie) i miewa ją zaledwie kilka hurtowni które mogą dowolnie dyktować ceny. Natomiast HD3800 ma być dużo czyli będzie go miało wiele sklepów i jeśli ktoś wyskoczy z kosmiczną ceną to po prostu nie sprzeda bo ludzie kupią gdzie indziej. Nie wiem na ile prawdą jest to co napisał INQ ale podali że radków ma być 500tyś do końca roku. Porównaj to z 50tys GT, nawet zapowiedziane kolejne 40tys do końca roku by nie pomogło. Cała nadzieja w dużej dostępności radków, przecież nikt rozsądny nie kupi GT za 1100-1200zł jeśli ma 15% wolniejszego HD3870 za 770zł.

 

Za tego GT http://allegro.pl/item272091037_8800gt_512...eki_.html można mieć dwie sztuki HD3870 :D

 

Edyt: Poprawiony link

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będą. Zapominasz że ceny GT są wynikiem tego że ta karta istnieje tylko na papierze (no dobra, nie całkiem, ale prawie) i miewa ją zaledwie kilka hurtowni które mogą dowolnie dyktować ceny. Natomiast HD3800 ma być dużo czyli będzie go miało wiele sklepów i jeśli ktoś wyskoczy z kosmiczną ceną to po prostu nie sprzeda bo ludzie kupią gdzie indziej. Nie wiem na ile prawdą jest to co napisał INQ ale podali że radków ma być 500tyś do końca roku. Porównaj to z 50tys GT, nawet zapowiedziane kolejne 40tys do końca roku by nie pomogło. Cała nadzieja w dużej dostępności radków, przecież nikt rozsądny nie kupi GT za 1100-1200zł jeśli ma 15% wolniejszego HD3870 za 770zł.

 

Za tego GT http://allegro.pl/item272091037_8800gt_512...eki_.htmlmożna mieć dwie sztuki HD3870 :D

 

W Polsce przesadzaja z cenami i tyle :angry: Jak nie ma konkurecji to po co maja ponizac ceny :? Im sie to wogle nieoplaca. I tak ludzie kupuja po wysokich cenach :mur:

 

Edit: Outlander link nie dziala

Edytowane przez cwaniak-92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie chłopaki, ceny się unormują. Sytuacja jest na tyle komfortowa, że pierwszy raz od kilku lat Ati może powalczyć z Nvidią. Uwierzcie mi, że zrobią wszystko, żeby nadgonić straty, więc karty muszą być dostępne. Nareszcie my jako konsumenci będziemy korzystali z dobrodziejstw konkurencji, a nie sterowania ceny przez jednego producenta.

 

Co do nowych układów Ati... podobają mi się. Nareszcie dobry produkt za dobrą kasę, no i w końcu rozsądny pobór energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie możesz być w błędzie... Ci co pracują i mają wydać na karte +/- 1000zł raczej nie będą zwracać uwagi czy zapłaci dwie stówki więcej czy mniej. Bo całymi dniami pracują i po pracy chcieli by sobie spokojnie pograć a nie czekać trzy miesiące (jak niektórzy na tym forum) aby kupić ją taniej o 200zł. Zresztą i tak na chwilę obecną w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego.

Ty tutaj nie obrażaj ludzi pracy :D Ja nie dam się w kuku zrobić, zapewne przeczekam obecne braki, przeczekam gwiadkowy szał i w styczniu sobie kupię, zapewne trochę oszdzedzając. A tak apropo, 200 zł to dużo pieniędzy, ja pracuję i wiem ile to trzeba się nasiedzieć by w końcu po tym miechu wyplate dostać, ty nie, to proszę nie pisz w moim imieniu. Dziś są takie realia ze grosz do grosza... a za 200 zł to można np. dorzucić do HDD nowego :P Ciekawe co to będzie jak nvidia 256 8800 GT wyda :P Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poki mi starcza moj gs, poty sie wstrzymuje ( i poki cena sie nie unormuję do poziomu tych z zachodu)

nie jest to juz miód, ale w cod4 pograc sie da w det. bliskich lub na max

w wieśka też ładnie sie łupie

 

w x38xx najbardziej mi sie podoba w miare znosne zuzycie prądu~100W, czyli z 30-40% niz mojej karty przy prawie 3x większej liczbie tranzystorów. NIe musze zmieniać zasilacza!

i wydajność znośna, na AA przeważnie pluję i używam tylko Aniso x8-16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem naprawde pod wrazeniem nowego dziecka ATI szczegolnie 3850 z 512MB ramu zapraszam do tej lektury http://www.hartware.de/review_763_9.html - Radeon HD 3850 Xtreme von PowerColor 720/900

karta naprawde warta swojej ceny(zachod), zaskoczyla mnie tak dobra wydajnosc w Quake4 (OpenGl) gdzie karty Ati nigdy nie byly takie mocne wg tego testu pobila nawet 8800GT !!! (on ma chyba jakiegos buga w tej grze), do tego male zuzycie pradu w Idle, przez wiekszosc czasu i tak malo kto gra a wtedy to staje sie wazne.

Widze ze warto kupic taka 3850 512 MB nie koniecznie juz wersje podkrecona ale z tego co czytalem to wiekszosc idzie na 720-750 Mhz ta wersja Powercolor poszla max na 740 Mhz.

 

Takze teraz odczekac czas az ceny znormalnieja i mozna miec naprawde dobra karte za rozsadne pieniadze.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, że to wersja fullbox. Na tej samej stronie są też normalne wersje, po normalnych cenach, ale jeszcze niedostępne. Tak czy siak, Sapphire nieźle ceni sobie te dodatki.

Edytowane przez krzat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o to, że to wersja fullbox. Na tej samej stronie są też normalne wersje, po normalnych cenach, ale jeszcze niedostępne. Tak czy siak, Sapphire nieźle ceni sobie te dodatki.

Nie sapphire tylko dostawcy/sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze Palit zapowiedział, że jego HD 3850 Sonic będzie zbliżony wydajnościowo do HD 3870, oby tylko wersja sonic była także cla 512 RAM :D, i oby między HD 3850 512 MB Palit Sonic a "normalnym" HD 3870 było minimum 100 zł różnicy, bo jak nie to będzie mnie kusiło żeby doplacić do 3870 :P

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gf8t też nie ma w sklepowych magazynach, więc nie możesz pisać o cenach. 900zł... też coś.

 

Pijawka...

To nie pijawka, to juhas, znana postać, radzę pocztać sobie komentarze tego pana. Takich sprzedawców należy omijać szerokim łukiem.

Ludzie, nie dajmy się zwariować, jeśli przetrzymamy kilka tygodni, to zapłacimy za kartę 200 - 400 zł mniej.

Mam aktualnie plan kupić 8800 GT (dla siebie) i 3850 (dla szwagra), ale jak pomyślę, że w sumie musiałbym przepłacić 600-800 zł, to mnie pusty śmiech ogarnia. Za stary jestem, że dać się nabrać drobnym cwaniaczkom. Skoro na całym świecie karty sprzedaje się po cenach refernecyjnych, to nie widzę powodu, by płacić za nie 30% więcej. Wystarczy trochę poczekać, a kolesie za allegro z cenami z kosmosu udławią się tymi kartami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą pijawką to jednak nieprawda, za co muszę przeprosić. To co sprzedawał to jakaś "extra edycja" od Sapphire. W jego sklepie jest też napisana normalna wersja we właściwiej cenie.

 

Czytalem ze Palit zapowiedział, że jego HD 3850 Sonic będzie zbliżony wydajnościowo do HD 3870, oby tylko wersja sonic była także cla 512 RAM :D, i oby między HD 3850 512 MB Palit Sonic a "normalnym" HD 3870 było minimum 100 zł różnicy, bo jak nie to będzie mnie kusiło żeby doplacić do 3870 :P

Erm, między hd3850 a hd3870 jest jakieś 80zł różnicy (mówię o wersji 512mb). Interes byś zrobił świetny... Edytowane przez krzat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie możesz być w błędzie... Ci co pracują i mają wydać na karte +/- 1000zł raczej nie będą zwracać uwagi czy zapłaci dwie stówki więcej czy mniej. Bo całymi dniami pracują i po pracy chcieli by sobie spokojnie pograć a nie czekać trzy miesiące (jak niektórzy na tym forum) aby kupić ją taniej o 200zł. Zresztą i tak na chwilę obecną w tym przedziale cenowym nie ma nic lepszego.

 

"LOL on U man"

Mylisz tutaj pojecia - tak sie sklada ze pracuje od dawna, zarabiam dobrze ale i tak wole poczekac i kupic taniej - dwie trzy stowki to sporo kasy ktora mozna wydac na cos innego madrzejszego - a jak juz mam kompa - moge poczekac te dwa miechy - nie zbawi mnie. Bo nawet jesli zarabiasz 10-15 tys zlotych - to nie zmienia tego ze 300 zl to kupa szmalu - a przeplacajac na lewo i prawo niczego sie w zyciu nie dorobisz.

A ta malutka grupka ktora ma kasy jak lodu i tak nie ma na co czekac bo juz od dawna ma 8800 ultra pewnie jeszcze w SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pijawka, to juhas, znana postać, radzę pocztać sobie komentarze tego pana. Takich sprzedawców należy omijać szerokim łukiem.

Ludzie, nie dajmy się zwariować, jeśli przetrzymamy kilka tygodni, to zapłacimy za kartę 200 - 400 zł mniej.

Mam aktualnie plan kupić 8800 GT (dla siebie) i 3850 (dla szwagra), ale jak pomyślę, że w sumie musiałbym przepłacić 600-800 zł, to mnie pusty śmiech ogarnia. Za stary jestem, że dać się nabrać drobnym cwaniaczkom. Skoro na całym świecie karty sprzedaje się po cenach refernecyjnych, to nie widzę powodu, by płacić za nie 30% więcej. Wystarczy trochę poczekać, a kolesie za allegro z cenami z kosmosu udławią się tymi kartami.

Czlowieku, mi z 2 sklepow powiedziano ze na listopoadowa dostawe 8800gt juz sie nie zalapie... wiec przy dobrym wietrze czekac przyjdzie mi 2 miesiace!!!!!!!!!!!!!!!

NIGDY wiecej nie sprzedam dobrej karty by tluc sie na 4mb 2 miechy po to by kupic lepsza karte bez doplaty (dostalem 850zl za swoja) Teraz wymienie karte tylko gdy przestanie byc wydajna...ehhh

Niby dorosly/stary jestes to chyba wiesz ze kazdy ciagnie jak moze, widac ludzie kupuja u juhasa...koles nie kradnie nie diluje, nie porywa nastolatek, kupuje taniej sprzedaje drozej i co w tym zlego? Sam pewnie jak komus cos zalatwiales to doliczyles swoja prowizje. No chyba ze ty Caritas jestes... Rozsmieszacie mnie... szczegolnie ty wielce dorsly..

Sam nie kupilem, bo obiecalem zonie ze nie doloze ani zlotowki:P( jak sie kupuje karte za 1100 i za 4 miesiace znowu cos kombinuje to trzeba sie liczyc z sprzeciwem hehe)

Fields wiesz co to proporcja? 300zl dla kogos zarabiajacego 15k to tyle co dla mnie 20zl wiec ZNIKOMA KASA;] nie przesadzaj. Jakbym mogl to bym 200zl dolozyl bo czekac mozna w nieskonczonosc za 2 miechy wyjdzie 9800 czy inne cudaki i tyle..niedlugo 8800gts 128vs odnowiony i pewnie wszyscy kaza dolozyc zamiast do 8800gt ehh sytuacja patowa..

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to , ze niektorzy chcieli byc sprytni i wyciagnac ile sie da od kolesi z allegro sprzedajac 8800 gts przed premiera gtka i sie sami nacieli to juz inna sprawa :D

 

Hmm no wlasnie ciekawe jak z Palitem imho moze nie byc zwyklego referencyjnego 3850 512 z tych firm , ktore zdecyduja sie na niereference chlodzenie. Inaczej to za mala roznica zeby sie opylalo. Bo jak soni ma byc 40 zeta tanszy niz 3870 to warto doplacic dla samych ddr 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowieku, mi z 2 sklepow powiedziano ze na listopoadowa dostawe 8800gt juz sie nie zalapie... wiec przy dobrym wietrze czekac przyjdzie mi 2 miesiace!!!!!!!!!!!!!!!

NIGDY wiecej nie sprzedam dobrej karty by tluc sie na 4mb 2 miechy po to by kupic lepsza karte bez doplaty (dostalem 850zl za swoja) Teraz wymienie karte tylko gdy przestanie byc wydajna...ehhh

Niby dorosly/stary jestes to chyba wiesz ze kazdy ciagnie jak moze, widac ludzie kupuja u juhasa...koles nie kradnie nie diluje, nie porywa nastolatek, kupuje taniej sprzedaje drozej i co w tym zlego? Sam pewnie jak komus cos zalatwiales to doliczyles swoja prowizje. No chyba ze ty Caritas jestes... Rozsmieszacie mnie... szczegolnie ty wielce dorsly..

Sam nie kupilem, bo obiecalem zonie ze nie doloze ani zlotowki:P( jak sie kupuje karte za 1100 i za 4 miesiace znowu cos kombinuje to trzeba sie liczyc z sprzeciwem hehe)

Fields wiesz co to proporcja? 300zl dla kogos zarabiajacego 15k to tyle co dla mnie 20zl wiec ZNIKOMA KASA;] nie przesadzaj. Jakbym mogl to bym 200zl dolozyl bo czekac mozna w nieskonczonosc za 2 miechy wyjdzie 9800 czy inne cudaki i tyle..niedlugo 8800gts 128vs odnowiony i pewnie wszyscy kaza dolozyc zamiast do 8800gt ehh sytuacja patowa..

Nikt ci nie broni kupować, najlepiej tego 8800 GT XFX wystawionego na allegro za 1400 zł. Ja nie mam straszliwego parcia przepłacać za 2 karty, tym bardziej, że te kilkaset złotych mogę wydać na kilka innych fajnych rzeczy (jak np N73 dla żony pod choinkę). I nawet szwagier, choć chadza jeszcze do podstawówki rozumie, że portfel nie jest z gumy, więc stając przed wyborem Palit 6800 GT teraz, czy 200 zł więcej (zamiast 500 więcej, co jest poza jego zasięgiem) i Szafirek 3850 na początku stycznia, woli poczekać i przemęczyć się jeszcze miesiąc na 6600.

Ale jeśli ktoś faktycznie zarabia 15 k, to czemu nie, niech przepłaca, tylko ilu na tym forum jest z takimi zarobkami?

Co do juhasa, to jak pisałem, poczytaj sobie komentarze tego usera na allegro. Można wiele dowiedzieć się na temat traktowania klientów.

Inna sprawa, że w końcu po wyjściu 8800 GTS 128 vs i 8800 GT 256 MB, sytuacja znowu diametralnie się zmieni i hype na 8800 GT 512 MB mocno spadnie. Ciekaw jestem tylko jednego: na ile prawdziwe są informacje, że nikła ilość kart GT, to fakt, że napędzający je procek to wybrak nowego GTS. Jeśli tak, to można mieć nadzieję, że GTS-ów trafi na rynek znacznie więcej niż GT.

W każdym razie, myślę, że warto poczekać jeszcze kilka tygodni, bo pojawi się kilka naprawdę ciekawych kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to , ze niektorzy chcieli byc sprytni i wyciagnac ile sie da od kolesi z allegro sprzedajac 8800 gts przed premiera gtka i sie sami nacieli to juz inna sprawa :D

 

Hmm no wlasnie ciekawe jak z Palitem imho moze nie byc zwyklego referencyjnego 3850 512 z tych firm , ktore zdecyduja sie na niereference chlodzenie. Inaczej to za mala roznica zeby sie opylalo. Bo jak soni ma byc 40 zeta tanszy niz 3870 to warto doplacic dla samych ddr 4.

Wlaśnie o tym pisze, poczekamy i zobaczymy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...