Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

TomaszPawel

 

prezentuje

 

Poradnik

 

HD5870 64BITw7 BOINC i MilkyWay

 

Mamy system: Windows 7 64 bit.

 

Mamy kartę graficzną: Radeon HD5870

 

Zasysamy i instalujemy 3386117[/snapback]

w system 32 zmieniałeś nazwe tych plików na AMD?

Nie ma takiej potrzeby....

 

EDIT:

 

Zasadniczo ten poradnik można stosować zarówno do VISTA jak i Win7 32 i 64 bit, jednakże w przypadku 32bit należy zessać tego BOINC 6.10.13 i tą optynalizację. Powodzenia.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie poszedł bez najmniejszego problemu na konfigu z Q8200 - ten który zawsze liczył na ATI. Na i7 nie chciał. Wieczorem jeszcze popróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ( hehe, kolejne ) ale bardziej natury technicznej.

 

Mam płytę główną, która ma 2 sloty PCI-E 16X, czyli mogę obsadzić 2 grafiki. Sęk w tym, że płyta nie obsługuje technologii SLI ani CF. W takim razie będą mi chodzić obie grafiki? Chodzi mi o obliczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno bo CF sie nawet nie włącza do tego.

 

@TomaszPawel - te obliczenia są tylko właściwe dla 5870 czy na słabszych modelach tez ma to odniesienie?

 

P.S. Właśnie mam w rękach 5870, jak właściciel nie będzie miał nic przeciwko to wrzucę do siebie na testy. Sam wygląd karty wzbudza respekt :)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatni bedą pierwszymi :)

 

właśnie sprawdziłem mobo (p5n-t) - działa, teraz musze jakiegoś proca i zasiłkę upolować - myślicie że 650W to za mało do 3x 5850 @933 ? przy założeniu że procek będzie się nudził i pewnie jakiegoś e3300 wrzuce ?

 

na razie i tak czekam na pierwszego 5850 do mojego kompa, potem budowa potforka :)

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jk tam wsadzisz 3xHD5850 to coś koło 600 000 będziesz leciał :)

 

Mnie tylko zastanawia 1 kwestia. Czy jesli odpalisz 9 procesów lub 6 (paramter 0.33 lub 0.5) to czy BOINC w obecnym trybie poradzi sobie na 2 rdzeniach logicznych... Czy przypadkiem znowu nie ma jakoegoś chorego ograniczenia - max liczba jednoczesnie odpalonych WU na GPU = liczba rdzeni logicznych...

 

No bo zastanawiam się jak to traktuje BM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być. ale to można łatwo sprawdzić. Np zapodać karte chocby na i7 wyłączyć HT i włączyć tylko 2 rdzenie.

 

Mysle, że to trzeba sprawdzić przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz, ale tam przy nazwisku masz 2 a nie 1! :)

Jakby to powiedzieć, nie chcę ale muszę się ustosunkowac do twojej bystrej wypowiedzi...

 

Na pierwszy rzut oka teoretycznie masz.... rację, ale 1 miejsce w tabeli wynika z błędu BOINCSTAT - wynikającego z procesu łączenia kont - a nie z faktycznego stanu na dzisiejszy dzień... Więc praktycznie nie masz racji :)

 

To kiedy się do Nas przepisujesz?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam czy nie mam, to musisz się jutro lepiej postarać żeby zdobyć niekwestionowaną jedynkę. :)

 

2. Przenosiny? Trochę się spóźniłeś. Poza tym nazwa Twojego teamu jest trochę... mało uniwersalna. To nic osobistego. Zresztą beze mnie też Wam dobrze idzie i jesteście dynamiczni - walczcie o 2 miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to teraz boinc+mw daje 0 obciazenia na cpu - mogę zapodać cpu na 100% a mw dalej śmiga z pełną wydajnością :)

 

jedynie co muszę w przyszłosci znaleśc to przerobiony klient boinc zgłaszajacy 8 rdzeni żeby 48 próbek nonstop mieć dla radków, ale przed nowym rokiem nie liczcie na 3x 5850 u mnie - na razie wpakuje 2k w zimówki do auta :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W readme jest szczegółowy opis parametrów sterujących obciążaniem cpu, gpu i priorytetami zadań. Jeśli obniży się obciążenie cpu <1% to można jechać cpu bez strat na gpu. A jeśli gpu będzie potrzebować >10% cpu, to trzeba pozostawić jedno cpu dla potrzeb grafy.

 

To kiedy przyłączacie się do nas? Razem łatwiej będzie rozkminiać te myki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio próbowałem rozkminić pewne myki, pytając się pewnych osób....

przeglądając fora i strony www

 

i wyszło że muszę liczyć sam na siebie....

 

Żeby innym było łatwiej napisałem w/w poradniczek.... po tym jak doszedłem o co chodzi i po kilugodzinnych testach :)

 

Niby tam sa rzeczy oczywiste, ale jak ktoś zabiera się 1 raz za MW na ATI, a tu jeszcze dochodza fundamentalne zmiany związane z nowym BM i dwiema wersjami optymalek - podmienialnej dll i nie - to nie jest to tak oczywiste dla kogoś kto zaczyna, a i starsi wyjadacze moga polec jak nie śledzą na bierząco rozwoju sytuacji....

 

U Was na forum B@P to poradnik do MW jest tylko na PW... skąd taka zamkniętość w sobie - boicie się, że nadejszie dzień w którym spadniecie na 2 miejsce? :lol2:

 

A tak na powaznie i bez urazy - mykami to my się dzielimy już teraz.

A jak patrze w ranking drużyn i widzę pełno niemieckich, amerykańskich i innych flag a tylko 5 polskich na ludzkich miejscach a jesli chodzi o RAC to 2, Nasza TPT na 73 i B@P na 11 a potem daaaaaaaaaaleko nic to jest mi trochę smutno...

Ja jestem za pluralizmem a nie za jednym narodowym molochem, bo wychodzimy na .... biedaków? totalitarowców?

Siłę kraju, mierzy miejscem w rankingu Kraju, a nie pozycją jednej drużyny :)

Nie twórzmy znowu modelu jedna partia i dwie małe na dodatek..... po co... PEACE and FREEDOM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostanio próbowałem rozkminić pewne myki, pytając się pewnych osób....

przeglądając fora i strony www

 

i wyszło że muszę liczyć sam na siebie....

Przez większość dnia ktoś z B@P siedzi na Ircu #BOINC@POLAND siec polnet /server irc.ircnet.pl /join #BOINC@POLAND

 

Jak ktoś wpada i potrzebuje pomocy to jak ktoś jest online to zawsze ją dostaje.

 

A tak na powaznie i bez urazy - mykami to my się dzielimy już teraz.

A jak patrze w ranking drużyn i widzę pełno niemieckich, amerykańskich i innych flag a tylko 5 polskich na ludzkich miejscach a jesli chodzi o RAC to 2, Nasza TPT na 73 i B@P na 11 a potem

Ameryka czy niemczy są sporo bogatsze od nas i mają normalne ceny sprzętu przy normalnych zarobkach do tego dużo większa populacja.

 

 

Ja jestem za pluralizmem a nie za jednym narodowym molochem, bo wychodzimy na .... biedaków? totalitarowców?

Siłę kraju, mierzy miejscem w rankingu Kraju, a nie pozycją jednej drużyny :)

Nie twórzmy znowu modelu jedna partia i dwie małe na dodatek..... po co... PEACE and FREEDOM!

Wiadomo, nikt nie narzuca drużyny tylko patrząc na to z drugiej strony Czesi kraj mniejszy od Polski teoretycznie mniej zamożny, a jednak zorganizowali się w jedną drużynę i praktycznie w każdym projekcie nas wyprzedają (w sensie B@P), pomimo że w rankingu krajowym tak wielkiej przewagi nie mają bo raptem dzisiaj jest to 700k pkt i po zakupie kart 5800 a potem jeszcze jak Oxy wjedzie z 5870x2/5970x2 to powinniśmy ich wyprzedzić spokojnie w rankingu krajowym.

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że trzeba samemu, bo każda kombinacja sprzętu i systemu jest inna, każdy egzemplarz jest nieco inny, więc potrzebny jest indywidualny tunnig. U Ciebie wielowątkowość na 5870 daje wzrost wydajności, a na mojej 4770 zupełnie nie. Jednak wspólnymi siłami łatwiej wytyczać zasadniczą drogę, choćby poprzez rozpoznanie znaczenia parametrów dodatkowych.

 

Słusznie i dobrze piszesz, że polskie teamy są słabiutkie wobec potęg światowych. Tylko, że ja z tej konstatacji wysuwam wniosek, że powinniśmy siły łączyć a nie rozpraszać. Nic na siłę, bez pośpiechu, macie 3 miesiące na zdobycie 2. miejsca w kraju. A później zobaczmy - może jednak warto wspólnie działać.

 

PS:

- nasz poradnik do MW jest nieco archiwalny, a utajnienie nastąpiło z powodu wykorzystywania go przez gości niemieckojęzycznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...