Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Kolejny dzionek i kolejna radość z wysokich wyników drużyny w dniu poprzednim.

 

Wkrótce postaram się poaktualizować stronę o opisy kolejnych projektów - tłumaczenie z angielskiego trochę mi zajmuje.... tłumaczem nie jestem...

 

Jesteśmy coraz bliżej 4 miejsca.

 

Zastanawiam się nad kupnem drugiego HD5870 - ale ceny są zawrotne..... przepłacać 300zł żeby ktoś zarobił..... no sam nie wiem...

 

Mam pytanie czy komuś udało się jednocześnie odpalić CC i MW na GPU ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mnie, na 2xR4770. Warunkiem jest, aby jedna karta w danym czasie robiła tylko jeden projekt. Inaczej mówiąc parametr n1 albo ati=1. Przy R4770 różnica uzysku między n1 i n2 jest żadna. Przy mocniejszych kartach pewne straty mogą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, nie tak szybko. Wjechały asusy w mega niskiej cenie, ale fizycznie nie pojaiły się na stanie :-/

 

I już ich nie ma. Kwestia poczekania :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ale jaja, Fermi będzie wg AMD szybszy w DP niż HD5870....

 

Ale pewnie cenowo i tak bardziej się opłaci AMD...

 

Dzisiaj w nocy pomiędzy 1 a 4 naszego czasu padły serwery MW.... 3 godziny bez WU....

 

Porobiłem czysto - teoretyczne obliczenia w MW i oto co mi wyszło:

 

HD5850 = 174 000 x30 = 5 220 000

HD5870 = 216 000 x30 = 6 480 000

HD5850 x2 x30 = 10 440 000 ...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Ale jaja, Fermi będzie wg AMD szybszy w DP niż HD5870....

O tym pisałem już wcześniej, jednak tam większa wydajność jest dość względna. Fermi jest sporo szybszy w mnożeniu, natomiast w dodawaniu jest wolniejszy więc teoretyczna przewaga jednego GPU nad drugim zależy od algorytmu, ale i tak w 99% przypadków będzie szybszy fermi tylko zależnie od algorytmu różnica będzie wynosić 5-30%

 

Chłopaki, znacie ceny nowego 5870x2?

3,2k

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Porobiłem czysto - teoretyczne obliczenia w MW i oto co mi wyszło:

 

HD5850 = 174 000 x30 = 5 220 000

HD5870 = 216 000 x30 = 6 480 000

HD5850 x2 x30 = 10 440 000 ...

Ale takiego 5850 jakby zwodować i wykręcić na 1GHz to poszedłby znacznie lepiej.

 

@sesef - teoretyzujesz na podstawie wydajności DP czy masz jeszcze jakieś inne informacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale takiego 5850 jakby zwodować i wykręcić na 1GHz to poszedłby znacznie lepiej.

Oj nie wiem czy woda da te 100 Mhz, milka już przy 1,3V i 900 się zatrzymuje, collo może by jakoś lepiej poszło.

 

 

@sesef - teoretyzujesz na podstawie wydajności DP czy masz jeszcze jakieś inne informacje?

Ta teoria przekłada się na praktykę, maksymalnej teoretycznej ani ATI ani NV nie osiągnie, ale różnica procentowa nadal pozostanie. Co do różnic MUL/ADD to są one podane chyba z tym pdfie o architekturze z tego co pamiętam.

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

 

Jeśli ktoś z Was liczy 24h na dobę MW, często zdarza się tak, że serwer MW padnie na 5 minut, lub z powodu dużej liczby połączeń nie odpowiada przez krótki okres, a BOINC MG po bezskutecznej próbie połączenia, na kolejną potrafi czekać nawet 3 godziny.... w efekcie czego mamy przestój....

 

Jest na to łatwy sposób:

 

Tworzymy mw.bat i wpisujemy do niego tak:

 

c:cd "c:\Program Files\Boinc""c:\Program Files\Boinc\boinccmd.exe" --project http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/ update

Następnie wskazujemy w harmonogramie zadań Windows aby uruchamiał ten pliczek np. co 10 minut.

 

Konfiguracja ścieżek dostępu właściwa dla Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no ciekawe.

 

BTW: ktoś ma już BM 6.10.16 Ja zainstalowałem go + 9.9 na 4830 dwa dni temu, ale ostatnio regularnie wywala mi sterownik ekranu :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...