Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

rafa masz karte na default ?? @850??

...

Dałem ją na @900 , karta do jutra jest u mnie więc ją wykorzystam. Wyje pod obciążeniem strasznie! Dobrze że sypialnie mam w innym pokoju.

 

Na 3 szt 5850 zasiłke proponuje 700W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy w teamie :) Od wczoraj walczyłem żeby uruchomić na gpu bo na cpu strasznie wolno idzie. W porywach 350watt pobiera, jak podkręce grafike to huragan się robi i do 400 dochodzi. Zobacze przez weekend co i jak z czym sie je :) Czekam narazie na odświeżenie zadań na moim koncie :) KLIK czy coś nie pomyliłem się gdzieś :)

 

A, z tym gpugrid jednak nie umie sobie poradzić z tą przeróbka, siedziałem z 2 godziny, wyskakuje że nie mam gpu nvidii i tyle. Mam jeszcze w szufladzie 8500gt ale z tego co wyczytałem to za słabe będzie.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś mi zajrzeć czy dobrze liczy ? Bo jakoś nic mi to nie mówi, a mam wrażenie że za mało punktuje:

Witam wszystkich po nocy!

 

Majkel, wyglada na to, iż u Ciebie zaskoczyło ale jednak próbki 53.45 coś za długo się liczą, porównajmy:

 

Majkel TomaszPawel

 

Czego stosujesz Boinc 6.6.36?

 

Spróbuj zrobić wszystko to co napisałem w poradniku.

 

Najlepiej zrób czysta instalacje BOINC... a wczesniej sobie w MW odpowiednio konto ustaw.

 

W sumie nie ma żadnych racjonalnych powodów, dla których to u Ciebie nie mogło by zaskoczyć i dać wyniki tak jak u mnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel, masz źle ustawione parametry w app - wu czekają w kolejce 3 min. zanim dopchają się do gpu. Porównaj czasy gpu i walking.

 

Zmień wersję BM z 6.6.36 na 6.10.cos. No i wersja aplikacji jest przestarzała - nie 0.19f a daj 0.20b.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dobrą wiadomość dla Naszej drużyny!

 

Nawiązałem kontakt z David Anderson i umieścił nas na oficjalnej liście drużyn reprezentujących POLSKĘ na centralnej stronie BOINC!

 

LINK

 

Świadczy to niewątpliwie o wzroście naszego znaczenia i pozycji w środowisku BOINC.

 

Dziękuję Wam wszystkim za wysiłki jakie podejmujemy by piąć się na szczyt i godnie reprezentować POLSKĘ!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiliście kiedyś na próbki MW które wieszają Wam sterownik karty graficznej? Bo nie wiem już czy to wina sprzętu czy próbek. Całą noc karta ładnie liczyła a teraz przy niektórych próbkach sterownik się wiesza. Próbowałem zjechać z taktami karty i dalej to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, pouczający film. Czyli jak Nas widzą naukowcy :)

 

Ale nam pojechal z tymi wygaszaczami... ale ja tego nie używam :)

 

Co do MW to podobno takie "gwiazdki śmierci" czasem się trafiają Link

 

PANOWIE MAMY 40 000 000

 

Eee, to wychodzi na to, że nie za bardzo opłaca się przeliczać CC na nvidii

CC jest najlepiej punktującym projektem dla kart nVidii, potem jest GPUGRID i Seti@Home

 

Sam liczę CC na GTX260SP216 i mam czasy od 1000-1200s.

 

Ale CC na ati idzie jak woda, no a u mnie jedna próbka CC to jakieś 27 minut. GpuGrid jakieś 16 godzin

To pomysl sobie co czułem przez ostatnie pół roku mając 3xGTX260 a mogłem kupić swojego czasu 3xHD4870.... Teraz miałbym nie 10 000 000 pkt. a 30 - 40....

 

No fakt. To teraz taka kwestia, mam w zamiarze zbudować jakiś sprzęt do obliczeń ( pełno pozostałości z dawnych kompów ) to jakie grafy mam użyć, Nvidii czy Ati. Wiem że do GPUgrid to tylko Nvidia, a do CC lepiej Ati bo szybciej przeliczają, dobrze piszę?

100% racji. Ja myślę, że GPUGRID jest najbardziej wartościowym projektem w sensie pomocy ludziom - choroby - ale jeśli jego twórcy uparcie obstają tylko przy kartach nVidii to przechodząc na ATI dajemy im sygnał - zróbcie aplikacje dla ATI - będziecie mieli większe wsparcie.

 

Dlatego z czystym sumieniem przechodzę na ATI - bo jest po prostu szybsze....

 

Koledzy co byście polecili do maszyny liczącej z radków, coś w cenie około 200-250 zł za grafę? Zależy mi na razie na złożeniu maszyny do CC. Czy muszę jakąś określoną serię kupić, czy może to być np. 4670

Szczeże to HD4770 koszt około 360zl ale warto.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co porównywałem moje wyniki z NV to na 285 jest to coś około 1100-1300 sec z tego co pamiętam.

 

Eee, to wychodzi na to, że nie za bardzo opłaca się przeliczać CC na nvidii. <_<

 

 

@TomaszPaweł

No to ładnie, pozycja drużyny staje się coraz mocniejsza. Większa motywacja do działania, a ja kombinuję jakąś maszynę do liczenia. :razz:

 

CC jest najlepiej punktującym projektem dla kart nVidii, potem jest GPUGRID i Seti@Home

 

Sam liczę CC na GTX260SP216 i mam czasy od 1000-1200s.

Ale CC na ati idzie jak woda, no a u mnie jedna próbka CC to jakieś 27 minut. GpuGrid jakieś 16 godzin.

 

----------

 

To pomysl sobie co czułem przez ostatnie pół roku mając 3xGTX260 a mogłem kupić 3xHD4870.... Teraz miałbym nie 10 000 000 pkt. a 20 - 30....

No fakt. To teraz taka kwestia, mam w zamiarze zbudować jakiś sprzęt do obliczeń ( pełno pozostałości z dawnych kompów ) to jakie grafy mam użyć, Nvidii czy Ati. Wiem że do GPUgrid to tylko Nvidia, a do CC lepiej Ati bo szybciej przeliczają, dobrze piszę? :razz:

 

----------

Koledzy co byście polecili do maszyny liczącej z radków, coś w cenie około 200-250 zł za grafę? Zależy mi na razie na złożeniu maszyny do CC. Czy muszę jakąś określoną serię kupić, czy może to być np. 4670?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7NBI

 

spokojna Twoja rozczochrana - My się dopiero rozkręcamy :)

 

Ale dziękujemy za mobilizację!

 

Ale nerwy To Ci puściły skoro milkę zaczołeś liczyć znowu :lol2:

 

 

Witamy w drużynie GREGa - na 100% wniesie wiele pożytecznego - dysponuje.... HD5870 :) :gitarzysta2: oraz BARTKA który równierz ma sporo zapału :gitarzysta:

 

Dzisiał padł rekord dzienny : 924,441 - poprzedni 682,203!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie nerwy, ale rozsypanie się serwera Collatza. Validator zwariował i zaczął wysyłać te same WU po parę razy. Z chęcią powrócę do kręcenia Colla po naprawieniu tego wszystkiego, bo mam na tyle dużą przewagę nad Tobą, że by mnie zdenerwować musiałbyś wyposażyć się w jeszcze jedną 5870.

:)

 

PS: Gratuluję rekordu dziennego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z 5870 się już pożegnałem (oboje płakaliśmy ;) ) ale za to mam na jakiś czas druga 4850, więc śmigam już na podwójnym gazie :D

 

188tyś dziś utrzepałem :lol2:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest ale czasami mam przestój jakbym za szybko obliczał :) tak kilka minut i znów jazda....wysyła i sciąga jak głupi ale i tak za mało :)

 

P.S. Tak myślę czy by nie wsadzić jakiegoś geforca(9800gt) jeszcze bo mam pci-e x4 tylko czy go nie spowolni ? no i z ta wtyczką bym musiał pokombinować juz nie mówie o problemach z sterownikami :) Więc chyba lepsze rozwiązanie by było drugiego 5870 i płyte z x48 ale znowu zasilacz by nie wyrobił, i tak studnia bez dna ten komputer hehe

 

Edit:

Nic no, trzeba w coś popykać na necie, dziś od 9:30 do 21:20 jakos napykałem 98000 chyba ok ?

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję pozyskania Grega. MW ma od zawsze problemy komunikacyjne, więc jest problem z pełnym obciążeniem GPU. Z kolei Collo masowo rzuca błędami - nie jest lekko. Ale nawet z przestojami i błędami Ati bije NV o dwie głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady chłopaki. Nie miałem czasu wcześniej do tego zajrzeć. Nareszcie się udało! Jupi

@TP - robiłem tak jak głosi twój poradnik od samego początku (nawet przed jego publikacją), ale ciągle walił błędy. Opuściłem Collatz i ruszyło - nie wiem czy to przypadek czy tak powinno być, ale ważne, że już działa.

 

A liczyłem wcześniej na 0.19f bo przełożyłem 5870 do kompa który liczył od dawna na ATI, żeby zobaczyć czy rzeczywiście działa. I działało :-)

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TP - robiłem tak jak głosi twój poradnik od samego początku (nawet przed jego publikacją), ale ciągle walił błędy. Opuściłem Collatz i ruszyło - nie wiem czy to przypadek czy tak powinno być, ale ważne, że już działa.

To nie przypadek, u mnie collatz jest wstrzymany, gdy licze MW - razem one się gryzą...

 

Nic no, trzeba w coś popykać na necie, dziś od 9:30 do 21:20 jakos napykałem 98000 chyba ok ?

Jak najbardzie dobry wynik... na czas pykania lepiej wstrzymać przetważanie w zakladce Projekty w BM... nie będzie nic lagowało :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz - wstrzymane to ja miałem. Żeby ruszyło musiałem opuścić projekt na tym kompie.

 

Narazie testuje jak to będzie sobie chodziło z rosetką. Przy samej krówce jest znikome wykorzystanie czterech rdzeni.

 

 

BTW: kiedys jeszcze miałem o to pytać - jak ustawić, żeby np rosetka brala dokładnie 6 rdzeni a reszta była dla milky? Resource share nic nie daje :-/

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy w drużynie GREGa - na 100% wniesie wiele pożytecznego - dysponuje.... HD5870 :) :gitarzysta2: oraz BARTKA który równierz ma sporo zapału :gitarzysta:

Przepraszam za pomyłkę :) Jakoś nick Greg wpisał mi się tam wylałbym Jang jak na forum:) chyba w niczym nie zamiesza zmiana nicka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za pomyłkę :) Jakoś nick Greg wpisał mi się tam wylałbym Jang jak na forum:) chyba w niczym nie zamiesza zmiana nicka ?

Im szybciej zmienisz nicka tym lepiej.

 

W BOINC jest cos takiego jak identyfikator miedzyprojektowy, który bazuje na adresie e-mail i innych unikalnych cechach. Tak więc jeśli w ustawieniach danego projektu zmienisz nick a mail pozostanie ten sam, to kwestią paru dni jest zmiana w BOINCSTATS bez utraty dotychczasowych punktów twojego nicka z obecnego na dotychczasowy. Ważne jest to by we wszystkich projektach używać takiego samego nicka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...