Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :-P mail ten sam, nick zmieniłem, faktycznie jak się ładuje program to konto jest Greg ale tak jak piszesz to się zmieni :rolleyes: tak to jest na początku :lol2:

 

Edit: zostawiam na noc, zobaczymy ile naliczy punktów...

 

Który jeszcze z serwerów korzysta z Ati ? tylko milkway ? bo rano kaszana się zaczęła z tym serwerem.

Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wcześniejsze problemy które miałem to nie błędne próbki ale coś z aplikacją ati 0.2b lub ze sterownikiem. Sytuacja wygląda tak...kiedy mam zablokowany komputer i widnieje tylko ekran logowania wszystko liczy się pięknie. Jednak włączenie WMP, GPU-Z lub CCC powoduje okresowe wysypywanie się sterownika. Czasami nawet w gołym systemie się to dzieje. Collatz za to liczy się ładnie ale długo;) System to Windows 7 64bit. Miał ktoś podobnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wcześniejsze problemy które miałem to nie błędne próbki ale coś z aplikacją ati 0.2b lub ze sterownikiem. Sytuacja wygląda tak...kiedy mam zablokowany komputer i widnieje tylko ekran logowania wszystko liczy się pięknie. Jednak włączenie WMP, GPU-Z lub CCC powoduje okresowe wysypywanie się sterownika. Czasami nawet w gołym systemie się to dzieje. Collatz za to liczy się ładnie ale długo;) System to Windows 7 64bit. Miał ktoś podobnie??

 

Podobnie, może nie. Ale wszystkie sterowniki przed 9.5 tak się wysypywały bez powodu. jak narazie 9.9 + BM 6.10.13 to była najstabilniejsza platforma :-)

 

BTW: Panowie pierwszy błąd miałem na 5870 @ 900 1300. Mysle, że przez za duże oc lub temp.

 

BTW: Jak zauważyliście zablokowali mi konto. Za pisanie prawdy o dyrdymałach Firekage'a w temacie o 5870... Co ciekawe delikwent nie ma blokady. IMHO za to co zaprezentował w tym wątku powinien mieć dożywotniego bana. Źle się dzieje na tym forum, oj źle. Viva la revolucion!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam win7 64bit najnowsze stery, aplikacja 0.20b i wszystko ok.

U mnie tak samo śmiga.

Nawet jak podłączyłem druga karte to raz że działa wszystko stabilnie to dwa kompletnie nic nie musiałem ustawiać/konfigurować. Po prostu działa.

Jestem pod ogromnym wrażeniem nad postępem w pracach nad BOIC, optymalizacjami i ostatnimi sterownikami ATi.

Obecnie jestem na betach które zostały mi po 5870 ale wcześniej na 9.9 tez bylem bardzo zadowolony.

 

Jedyne co mnie obecnie wkurza to hałas jaki robi ta druga karta z referencyjnym chłodzeniem. Ale puki mogę korzystam z mocy i staram się nie zwracać uwagi na ten straszny szum powietrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chciałem sobie nieco wykorzystać mojego radka 4850 do liczenia MW ale jest problem z uruchomieniem tego...

mam vistę 64bit, specjalnie zainstalowałem catalysty 9.9(miałem 9.6), wgrałem optymalkę, ustawiłem na gpu na koncie i kliencie i nic, wyskakuje komunikat: "missing coprocessor for task..." dla każdego wu, taki sam komunikat był jak przestawiłem na liczenie przez cpu...

 

gdzie popełniłem błąd?

 

ps. liczę też rosettę :) ale to akurat bez problemu działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

chciałem sobie nieco wykorzystać mojego radka 4850 do liczenia MW ale jest problem z uruchomieniem tego...

mam vistę 64bit, specjalnie zainstalowałem catalysty 9.9(miałem 9.6), wgrałem optymalkę, ustawiłem na gpu na koncie i kliencie i nic, wyskakuje komunikat: "missing coprocessor for task..." dla każdego wu, taki sam komunikat był jak przestawiłem na liczenie przez cpu...

 

gdzie popełniłem błąd?

 

ps. liczę też rosettę :) ale to akurat bez problemu działa

A BOINCa jakiego zainstalowałes? Odznaczyłes liczenie na CPU i pozostawiłes tylko na GPU? Czy BOINC podczas startu pokazuje kooprocesor ATI?

 

Czy wgrywałes jeszcze jakąs inna optymalke poza optymalka do GPU?

 

Jaki masz nick w MW?

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6.10.13 bo taki był w linku w poradniku, jest ustawione tylko dla gpu, podczas uruchamiania nic mi się nie pokazuje, żadne okno dialogowe, od razu przechodzi do zakładki z liczeniem wu, tylko ta optymalka jest wgrana

zainstaluje nowszą wersję i zobaczymy co to da :)

 

aha, mój nick to Adamo :)

 

jak to poustawiam to zasilę szeregi TPT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla CPU to Collatz. AQUA jest troche ciężka imho.

 

Panowie u mnie BM nie nadąża pobierać próbek. W wiadomościach mam No work sent. Reached limit of 36 tasks, a w pobieraniu mam 36 próbek M "kolejka pobierania (project backoff) i czasem 3 godziny każe czekać :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, PONIEDIZAŁEK, kolejny tydzień :huh:

 

Widać wyraźnie po wczorajszych statystykach punktowych, że serwer MilkyWay nie do końca wyrabia - Majkel mam to samo od czasu do czasu. Ja tam jestem - i o tym pisałem na oficjalnym forum MW- za wydłużeniem próbek np, 4x (oczywiście kredyt x4) bo komunikowanie się z serwerem co 20s jest bez sensu....(60s przy paer. 0.33)...

 

Bardzo mało Ramu zajmują próbki polskiego projektu Enigma, mało bo 8 MB zajmuje MW na CPU po optymalizacji - i jest to najbardziej opłącalny projekt jeśli chodzi o punkty. Niemniej jednak trochę czasu się to liczy na słabszych prockach.

 

Jeśli będziemy punktować tak jak ostatnio to na 4 miejsce wskoczymy 16 listopada :)

 

EDIT 10:50

 

Milka Wyschła. Pozostaje CC..

 

CC jest o tyle fajnym projektem, że nie jest jeszcze na tyle zoptymalizowany - i nie wygrzewa karty aż tak bardzo jak MW, w zwiąku z czym przy MW mam 40%Fan a przy CC 33% - różnica kolosalna w głośności... Ale coś za coś MW daje więcej punktów...

 

EDIT2 11:30 MW znów wysyła WU...

 

Przez ostatnie 24 godziny obliczeniowe, przestój realny trwał... 4,24 godziny... w MW.... maskara...

 

te CC to który to jest ? bo nie mam nic takiego na liscie zeby z dwoch nazw sie składało zaczynając się na C.

CC to skrót na Collatz Conjecture. Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu używamy tu skrótów :) , oj widać nie przeczytałeś wątku w całości :rolleyes:

za bardzo jestem zajęty liczeniem batoników :) Edytowane przez Jang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CC jest o tyle fajnym projektem, że nie jest jeszcze na tyle zoptymalizowany - i nie wygrzewa karty aż tak bardzo jak MW, w zwiąku z czym przy MW mam 40%Fan a przy CC 33% - różnica kolosalna w głośności... Ale coś za coś MW daje więcej punktów...

To nie wina optymalizacji a zastosowanych instrukcji między innymi inty w CC a double w MW, oraz spora ilość operacji typu cos/sint itp w przypadku MW.

Edytowane przez sesef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem mile zszokowany prędkością liczenia wu, przy 2 wu czas oscyluje w granicach 2min przy podkręconym radku :D

 

tylko mam jedno pytanko: da się jakoś zmniejszyć obciążenie, żebym mógł sobie pograć w diabełka? bo mi nieco klatkuje i ogólnie czuć spowolnienie systemu,

czy jedyną opcją jest odznaczenie opcji "use gpu while computer is in use" w bm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obciążeniem GPU sterujesz głównie przy pomocy parametru W - patrz readme w katalogu projektu.

dzięki ale średnio rozumiem sens tego parametru, nie wiem, czy nie lepiej zmienić priorytet na niższy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki ale średnio rozumiem sens tego parametru, nie wiem, czy nie lepiej zmienić priorytet na niższy?

Priorytet sprawdza się bardziej w obrębie dostępu do CPU. Natomiast W steruje przestojem na karcie. Domyślnie jest w1.0, jak zwiększysz do w2.0, to obciążenie karty spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Priorytet sprawdza się bardziej w obrębie dostępu do CPU. Natomiast W steruje przestojem na karcie. Domyślnie jest w1.0, jak zwiększysz do w2.0, to obciążenie karty spadnie.

ok, dzięki, póki co nie sprawdzę bo są jakieś problemy z serwerem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...