Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

BTW, może mi ktoś powiedzieć, ile liczy próbki PG na i7 z HT. Chodzi mi głównie o te wątki logiczne uzyskane dzięki technice HT. Przyszłościowo zastanawiam się, czy lepiej quada czy i7 brać?

Pisałem wyżej, średnio ok. 40 min. - na 8 rdzeniach logicznych 10-12 WU/h (i7920C1@3.5GHz, czyli takie sobie o/c, win7 64, 6GB RAM).

Uważam, że dla konfiguracji z mocnym CPU i7 pod socket 1366 jest najlepszy - ceny płyt porównywalne z s1156, CPU w podobnej cenie. Dla tańszej konfiguracji pod kątem GPU brałbym AM3 - mam taki swój typ na płytę pod 4 karty graficzne:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI+790FX-GD70

Ale to i tak kwestia gustu.

P.S. Pamięci DDR3 są już wyraźnie tańsze od DDR2, co zmniejsza opłacalność AM2 i większości 775. Socket 1156 w obecnej chwili jest mało atrakcyjny - jak pisałem wyżej ceny podobne, możliwości mniejsze (mniej linii PCI Express, zasilania CPU); będzie ciekawiej jak wejdą tanie CPU w 32nm.

Pod 1366 masz na przykład taką płytę (Asrock X58 Deluxe Intel X58 LGA1366):

http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0&am...mp;filtr=szukaj

wrzucasz w to 4x4770 i 'sky is the limit' :)

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wyżej, średnio ok. 40 min. - na 8 rdzeniach logicznych 10-12 WU/h (i7920C1@3.5GHz, czyli takie sobie o/c, win7 64, 6GB RAM).

Uważam, że dla konfiguracji z mocnym CPU i7 pod socket 1366 jest najlepszy - ceny płyt porównywalne z s1156, CPU w podobnej cenie. Dla tańszej konfiguracji pod kątem GPU brałbym AM3 - mam taki swój typ na płytę pod 4 karty graficzne:

http://www.proline.pl/sklep.php?p=MSI+790FX-GD70

Ale to i tak kwestia gustu.

Faktycznie zapomniałem totalnie o tamtym poście. :oops:

Hmm, myślałem że lepiej to wyjdzie na i7. Ja mam to co w podpisie i na Win 7 x64 1 rdzeń liczy 1 WU przez około 20 m. To daje 6 WU/h na 2 rdzeniach, czyli na 4 rdzeniach mamy 12 WU. Czyli biorąc pod uwagę Twoje powyższe czasy, to nic nie zyskujemy na HT? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zyskamy niewiele, bo ilość rdzeni pozostaje ta sama, HT 'zapycha dziury' w czasie CPU. Czasy podalem orientacyjnie, możesz wejść na moje WU i sam zobaczyć - nie mam ukrytych komputerów.

i7 sam w sobie nie jest specjalnie szybszy od c2d czy quada, ale i tak 'fajny jest' i fajnie się kręci.

Ja w sumie zmieniłem z Q6600 po to, żeby mieć SLI na chipsecie Intela i w microATX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie widzimy powodu, aby mocniejszy team przyłączał się do słabszego:

- spójrz na RAC swojego teamu i naszego,

- spójrz na wynik ostatniego wyścigu,

- spójrz na Top100 Boinc,

- spójrz na czołówkę klasyfikacji indywidualnej.

 

Po drugie, nazwa Twojego teamu nie jest uniwersalna. Nie widzimy powodu, aby pracować na Twoje nazwisko, nasze wcale nie są gorsze, a i nasza pozycja w klasyfikacji indywidualnej wyraźnie wyższa. Również koncepcja "wodza i jego giermków" nie jest nam najbliższa. Opowiadamy się za taką formułą teamu, w której nie tylko każdy będzie mógł realizować swoje pomysły, ale otrzyma w tym wsparcie od pozostałych.

 

I dlatego zwracamy się do wszystkich - przyłączcie się do nas, działajmy razem, dla dobra nauki i Boinc, a przede wszystkim dla własnej przyjemności.

7NBI - mam do Ciebie prośbę. Nie idź ta drogą. Najpierw doprowadziłeś do rozłamu w B@P, teraz próbujesz różnymi podtekstami obrażać nasza drużynę - "wodza i jego giermków" w efekcie czego liczysz na jakieś pęknięcia w naszym zgranym gronie i rozłam naszej ekipy. Zazwyczaj szanuję innych ludzi, ale nie mogę przejść obojętnie nad faktem obrażania inteligencji członków TPT. Jak masz lać taką żółć i co post podkreślać swój nadmuchany RAC - to nie pisz tutaj i nie denerwuj ludzi. Obawiam się, że jesteś jak wielki balon RACowy, który namota, namota na polskiej scenie BOINC a potem pęknie - znudzi Ci się i dasz sobie spokój...

 

Także albo pisz merytorycznie o BOINC albo daj sobie spokój i nie pisz tylko po to by ciągle próbować przeciągać innych do swojego SuperTeamu. Jawne przeciąganie innych trąci załamaniem Twojej drużyny - która jest jak kolos na glinianych nogach...

 

OK?

 

P.S.

 

W naszym zespole TPT każdy może realizować swoje pomysły, i otrzymywać wsparcie od pozostałych. Nie widzimy powodu aby nasz team przyłączał się do twojego. Hasła które głosisz i argumenty podawane na ich poparcie nie mają odzwierciedlenia w twoich czynach.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Panowie!

 

Wreszcie AMD wydało ATI Stream Software Development Kit (SDK) v2.0 - a to może oznaczać tylko jedno - przyspieszenie implementacji ATI/AMD w projektach BOINC :) Link

What’s New in v2.0

 

First production release of ATI Stream SDK with OpenCL™ 1.0 support.

New: Support for OpenCL™ ICD (Installable Client Driver). Please see this knowledge base article for important information concerning changes that must be made to code developed with previous beta releases of the ATI Stream SDK v2.0.

New: Support for atomic functions for 32-bit integers.

New: Microsoft® Visual Studio® 2008-integrated ATI Stream Profiler performance analysis tool.

Preview: Support for OpenCL™ / OpenGL® interoperability. Please see this knowledge base article for more information about this preview feature.

Preview: Support for OpenCL™ / Microsoft® DirectX® 10 interoperability. Please see this knowledge base article for more information about this preview feature.

Preview: Support for double-precision floating point basic arithmetic in OpenCL™ C kernels. Please see this knowledge base article for more information about this preview feature.

Updated OpenCL™ runtime to conditionally load ATI CAL runtime libraries to allow execution on compatible CPUs without ATI Catalyst™ installed.

Updated OpenCL™ runtime to allow simultaneous use of OpenCL™ and ATI CAL APIs in a single user application.

Updated cl.hpp from the Khronos OpenCL working group release.

Various OpenCL™ compiler and runtime fixes and enhancements (see developer release notes for more details).

 

Idzie era OpenCla

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi przesyłam Ci uśmiech na znak pokoju w tych przedświątecznych chwilach.

 

Cieszę się, że nawet w TPT każdy ma prawo wyboru zespołu i bez strachu może z niego skorzystać.

 

 

Koledzy, Wszystkiego Dobrego, Wesołych i Spokojnych Świąt... i po parce R5970 pod choinką. ;)

 

Ave!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co narozrabiałeś i Cie zbanowali? :D

 

BTW Nie czuje się niczyim giermkiem a dla TPT liczę z przyjemnością!

BTW2 składam właśnie kompa znajomemu na i7 860 + 5770 także w ramach testu stabilności będzie dla mnie troche liczył przez jakis czas :D

Szkoda że go nie miałem w zeszłym tygodniu bo by się mocno pogoniło w wyścigu.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 pytanka odnośnie Aqu-y - liczy mi się tylko jedno zadanie na obydwu rdzeniach, tak powinno być? czas to ~1.5h na wu

i druga sprawa - ustawiłem w preferencjach, żeby przełączały mi się projekty w określonym czasie ale coś to nie chce działać - chciałem, żeby policzył trochę rosetty a póżniej przełączył się na aqu-ę ale nie widzę żadnych efektów, jedynie ręczne sterowanie działa,

 

i ostatnia rzecz: postęp w aqu-ie jest zapisywany co 50%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zarzuciłem w7 64bit. Jednak ciagle w Milce zalega mi nvidia i pojawia sie komunikat o bledzie (obecnie mam ati 4890), a rosetka liczy tylko na jednym rdzeniu. Wszelkiego rodzaju restarty, ponowne zapisy do projektu itp. itd. nic nie daja. A moze trzeba czekac po prostu na aktualizacje na ich serwerze czy cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj planoty komp dzis jedzie, ale jeszcze wczoraj mialem crasch sysa....byl to RTM i cos mu chyba nie zagfralo...

Wiec szybka instalka i ustawienie wszsytkiego jak nalezy...

Nie wiem dlaczego nie dziala u mnie optymalka X64_AMD a tylko X64 - oczywiscie obie 0.20b

Procesor to Winndsor 6400+ - topowy model sprzed lat... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ rafa - odradzałem ludziom AsRocki :-D

 

tak to normalne - mi się przełącza co jakiś czas mimo, że nic nie zmieniałem z def..

Oj ściemniasz. Bana masz za wielokrotne naginanie regulaminu giełdy. Jeden błąd na tym koncie i BAN bez patrzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wgrałeś tak jak należny optymalizację? Jakiego BOINC masz zainstalowanego i co wgrałeś?

Wersja Boinca 6.10.18, optymalkę mam ściągniętą, ale jeszcze nie wgraną, bo nie mam utworzonego folderu zgodnie z podaną instrukcją (wcześniej na Viście udało się bez problemu). Dziś bez zmian :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No byłem pewny że dzisiaj będę pierwszy - a tu :zonk:

 

Thor... przyznaj się bez bicia :wink: co żeś odpalił?

 

:wacko:

Ponad 500tyś???? :blink: o rzesz Wy orzeszki... :lol2: Niesamowite, milion w dwie doby :legal:

 

Nie wiecie czy Rosetta może lepiej punktować od Einstein'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ho, ho, pozamiatane. :wink:

 

No to mamy 2 osoby które dostarczają po pół miliona punkcików dziennie. :razz:

 

BTW, jestem ciekawy o ile prądziku na to wychodzi? Ja na razie uruchomiłem na trupich podzespołach 1x4770, ale nie jestem zadowolony. Płyta do d..y, obudowa do d..y no i w ogóle do d..y. :lol2: Ale liczy. :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Przyjaciele, życzę Wam zdrowia, szczęścia ze zdrowia i dużo zdrowia!

 

Życzę Wam spełnienia marzeń, wiary w siebie!

 

Razem, młodzi przyjaciele!...

Jednością silni, rozumni szałem...

 

Radosnego kolędowania!

 

TP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi

Dzis zakonczyla sie instalacja platformy liczacej.... Admin zrobil mi prezenta i przywrocil obliczanie.

Czekam na mozliwosc zdalnego adminowanie (przekierowac porty trzeba) i po OC powinny punkty sie sypac...

 

 

Wszsytkim najserdeczniejsze zyczenia tego czego sobie najbardziej zyczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zulusman, dopiero zauważyłem w Twojej stopce, że chcesz kupić to i owo. Jedna z tych rzeczy jest do sprzedania - szczegóły na forum GPU Force. Tu zdaje się nie wolno dawać linków, ale dasz radę znaleźć. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thor... przyznaj się bez bicia :wink: co żeś odpalił?

 

:wacko:

ciągle nic - mój radek dojedzie po nowym roku chyba dopiero :(

 

btw kombinuje karte stricte do physx'a i nie wiem 9600gso/9800GT/GTS250 ? oczywiście jak nie physx to CUDA będzie liczyć :)

 

ile wyciągaja te NV w collatz ?

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gf9500gt tak jak 8600gt ma 32sp, a gf9600gso stara wersja ma 96sp, teoretycznie powinna robić 3x szybciej. U mnie próbki średnio 730p liczy ok 3000s czyli 3,6x szybciej. Coś ci wolno liczy, jakie masz taktowania shaderów?

Btw jeszcze jest nowa wersja 9600gso z 48sp ok 2x wolniejsza od starej a w podobnej cenie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...