Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tylko tyle, że np. klient R@H (Rosetta@Home) jest na tyle NIEUDOLNIE napisany, że nie jest w stanie nawet zagrzać mojego CPU np. w stosunku do zadań SMP Folding@Home.

 

 

Właśnie panowie, siedzicie w tym od dawna, a na pewno dłużej niż my :lol: Powiedźcie czy wysypał wam się kiedyś komputer przy liczeniu Rosetty czy innego projektu na CPU???

A pytam tak z ciekawości...prawdę mówiąc nie wiedziałem że mam takie rezerwy OC w swoim zestawie B-)

I powiedzcie które projekty warto liczyć. Oczywiście dla Waszego teamu :D Jestem w tym całkowicie zielony. Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu Pawle!!! Potępiasz nachalność przy werbowaniu! Brawo!

 

OK, no offence, przybywam w pokoju w kwestii sprzętu.

 

Powiem tak: AMD 6-core + multiGPU brzmi zachęcająco, dopóki są takie płyty w takiej cenie:

MSI 790FX-GD70 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Możemy założyć, że ceny procesorów (i7 4-core 8 thread vs AMD 6-core) są zbliżone, podobnie z wydajnością;

o atrakcyjności platformy świadczy więc cena płyty i konsumpcja prądu.

Jeśli chodzi o cenę płyty - AMD górą. Prąd - niekoniecznie.

Wybrałem trzecią drogę:

CPU: i3-530

płyta: P7P55WS (socket 1156 + NF200) - ^^ za możliwość konfiguracji GPU: 1--1-- (16x-16x)/1--1--1 (16x-4x-8x)/ 1-1-1-1 (8x-8x-8x-8x) - niestety PLN 800+

Do obliczeń CPU brałbym jednak i7-920/930

Dlatego nie rozstanę się z moim i7/mATX (DFI X58 jr - choć recenzje są bardziej entuzjastyczne niż rzeczywistość) i może wejdę w Gulftown jeśli ceny spadną

 

Pozdr

ksdc (stały sympatyk :P)

 

P.S.

Czasem liczę Folding na PS3 dla Poland, ale jak widzę akcje werbunkowe to dostaję uczulenia. Tak już mam.

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już coś się dzieje, to zazwyczaj z winy boinc managera a nie z braku stabilności. U mnie q9650@4.0 przechodził 8 godzin ( tak :) ) Linx na najwyższym prio i gry, a bionc w połączeniu z mpc-hc powodował czasami friz kompa.

 

Jak punkty to aqua@fokker planck, jak dla idei to rosetta, docking. No i oczywiście freehal i wuproject ( projekty non cpu ).

 

----------

 

Cześć ksdc.

Jak team się trzyma, bo odkąd zniknęliście z Poland straciłem rozeznanie, ale przypuszczam że dobrze. Co do płytki, to przy układzie 4 grafik, jedna jest przy drugiej, co pewnie nie jest zbyt ciekawe przy chłodzeniu powietrzem. Przy wc nie ma problemu. Z kolei, czy 4gpu nie są przypadkiem problematyczne? Pamiętam że przy CC był problem, dopiero 3gpu dawało radę.

 

Ogólnie, czy 4 grafy w jednym hoście działają, czy jest walka?

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie, czy 4 grafy w jednym hoście działają, czy jest walka?

 

Działają 4 grafy, a nawet wiecej :lol2: Testowane na XP. Zero problemów. Zarówno przy F@H jak i projektach BOINC. Pod vista/7 nie wiem ale wydaje mi się że będą problemy

Edytowane przez pholcman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem, żołnierze :))

4x GPU to póki co domena Roberta, ale działa - najlepiej, jak płyta leży poziomo (ciepło idzie w górę) i coś jeszcze dmucha pomiędzy GPU. Dobre obudowy 8-slot typu

Lian Li PC-B50 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

lub

Antec 902 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

nie mówiąc o

Lian Li PC-X1000B TYR • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

dadzą radę - osobiście zainwestowałem w P-50, jest też tańsza, stalowa, praktycznie identyczna Lancool:

LANCOOL K62 • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Hardkorowcy i tak twierdzą, że kompa składamy bez obudowy, poziomo na półce z gąbką.

Teraz czekam na stabilizację ceny Euro i dorzucę pewnie 2x5870 do mATX (Antec P-180 mini schłodzi wszystko) a resztę GPU wrzucę do i3. Rzeczony i3 oczekuje na migrację do quada, jeśli nie będzie 32nm pod s1156 to choćby i5-750.

 

BTW P7P55WS pięknie kręci CPU - i3 wyrabia 22x215...

 

Pozdr

ksdc

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz dogrzać procesor to odpal sobie PrimeGrid - pod projekt 321 LLR - emocje gwarantowane - zobaczymy czy Ci się próbki nie wysypią :lol2:

Wiem jak "dogrzać" swoje CPU & GPU i jeśli w kodzie programu nie ma błędów, praktycznie jedynym powodem "wysypania"

może być tylko awaria zasilania (pomijając prawo Murphy'ego)

 

Projekt PrimeGrid akurat nie trafia do mnie tym czym się zajmuje, więc zamiast szukać ciągów liczb pierwszych, albo UFO-ludków w kosmosie wole wspierać medycyne. I to m.in jest powodem że poświęcam obecnie cząstkę swojej mocy Rosetta@home - choć i tak głęboko wierzę (na co są dowody - choćby śledząc publikacje naukowe), że Stanford jest daleko bardziej zaawansowany w swoich badaniach nad proteinami, i my jako Team Poland ofiarowujemy mu sumarycznie potężną moc swoich "zabawek" do dalszych badań :lol:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] zamiast szukać ciągów liczb pierwszych, albo UFO-ludków w kosmosie wole wspierać medycyne. [...]

 

hmmmm... wiem, że nijak to się ma do tematu, ale tak się składa, że jestem lekarzem i niekoniecznie (lub niespecjalnie) wspieram rosettę/F@H. Dlaczego? Dlatego, że:

1. Farmakologia to nie wszystko.

2. Firmy farmaceutyczne zazwyczaj nie cierpią na brak funduszy - odbiją sobie koszty na kliencie końcowym.

3. Niedoinwestowane są zwykle nauki podstawowe.

Dlatego mój RAC trafia głównie do projektów związanych z astronomią i matematyką.

Oczywiście każdy liczy to, co zechce, ale zwijanie białek to i tak jedynie mały fragment farmakologii.

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak zbliżamy się :banana: Pozostało 221 350 pkt.
Cieszę się, że możemy pomóc Wam szybciej osiągnąć kamień milowy, mając przy okazji nadzieję, że odwdzięczycie się nam tym samym.

Co do szukania kosmitów, czarnych dziur, pulsarów czy też liczb pierwszych mam podobne zdanie co przedmówca.

Przede wszystkim nie liczę dla statystyk, choć skłamałbym gdyby mnie nie cieszyły (3 miejsce Teamie Poland a 196 na świecie wg oficjalnych statystyk Stanfordu). Obecnie poświęcam BOINCowi 2/3 moich mocy przerobowych.

TomaszPaweł, co do Twojej irytacji pamiętaj "Jak Fidel Bogu, tak Bóg Kubie". Mieliśmy zupełnie inne plany, ale niestety..., przynajmniej ostrzegałem, że pierze będzie leciało. :-P

Pozdrawiam i nie złość się, życie jest zbyt krótkie a czasem nieuleczalna choroba potrafi je skrócić :sad:

 

1. Farmakologia to nie wszystko.2. Firmy farmaceutyczne zazwyczaj nie cierpią na brak funduszy - odbiją sobie koszty na kliencie końcowym.3. Niedoinwestowane są zwykle nauki podstawowe.
Tak, dochodzi jeszcze psychika.

Nie bronię firm farmaceutycznych, ale tak na spokojnie. Twierdzisz, że firmom zależy, aby ludzie umierali na raka czy też inne choroby? A leki na wszelkie choroby są, tylko nie chcą ich produkować? Nie widzę żadnego sensu ekonomicznego.

Edytowane przez Filu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że firmom zależy, aby ludzie umierali na raka czy też inne choroby? A leki na wszelkie choroby są, tylko nie chcą ich produkować? Nie widzę żadnego sensu ekonomicznego.

 

Nie widzę związku z moją wypowiedzią. Twierdzę, że firmy farmaceutyczne mają lepsze finansowanie niż nauki podstawowe, więc moje $$$ (czyli inwestycje w sprzęt, czas/obsługę komputerów i opłaty za prąd) trafiają głównie do projektów związanych z astronomią i matematyką. Nie bojkotuję Rosetty czy Foldingu, ale nie są dla mnie priorytetem.

P.S. Dobra whisky rulez. Środki własne, nie pacjentów :)

Edytowane przez ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się z Tobą zgadzam, dlatego też m.in. nie liczę nic związanego z medycyną a przy okazji astronomia i fizyka to moje hobby więc tu chętnie zużywam waty energii.

Miło że przy okazji Milka przy tym świetnie punktuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę związku z moją wypowiedzią. Twierdzę, że firmy farmaceutyczne mają lepsze finansowanie niż nauki podstawowe,

Na pewno firmy farmaceutyczne mają _dobre_ finansowanie - to nie ulega wątpliwości.

Tylko nie bardzo widzę tu związek badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Stanford na Wydziale Chemii z dofinansowywaniem (naszym) firm farmaceutycznych. Założenie jest takie, że wyniki badań są jawne i publikowane szerokiemu gronu naukowemu.

Zgadzam się z Tobą, że jeśli zostanie wynaleziony skuteczny sposób walki (w uproszczeniu) z jakąś chorobą, to aby był z tego jakiś pożytek, któraś z firm musi podjąć się wprowadzenia leku, /widząc w tym biznes, to się wie/ a jako "chłop z branży" :) wiesz zapewne jak długa jest jeszcze droga od opracowania leku do wypuszczenia go na rynek i jakie to są potężne koszty, które to już ponosi ta firma czy holding farmaceutyczny.

 

Podsumowując - nie bardzo widzę związek ze "zwijaniem białek" z firmami farmaceutycznymi. Natomiast co do mnie to raczej jestem bardziej praktykiem niż teoretykiem i nie lubię zbyt sztuki dla samej sztuki - no ale może jest jakiś głębszy sens w znajdywaniu ciągów liczb pierwszych albo n-tej po przecinku cyfry pi - o czym nie wiem

 

P.S. Dobra whisky rulez. Środki własne, nie pacjentów :)

 

Nie no, nie mów ;) No dobra, choć pewnie do Judyma Ci daleko :)

 

Pozdrawiam

Waldeusz

II miejsce w Teamie F@H Poland - 172 na świecie - Oddaje (na jakiś czas) 1/2 mocy obliczeniowej dla Waszego TEAMU :)

Edytowane przez Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie bardzo widzę tu związek badań naukowych prowadzonych na Uniwersytecie Stanford na Wydziale Chemii z dofinansowywaniem (naszym) firm farmaceutycznych. Założenie jest takie, że wyniki badań są jawne i publikowane szerokiemu gronu naukowemu.

 

Bardziej chodzi o kierunek badań. Jeśli chcesz znać moje zdanie, to nauka uniwersytecka w pewnym sensie wypaliła się. Firma farmaceutyczna, mając w perspektywie zysk, zrobi to samo szybciej, sprawniej i mniejszym kosztem, czyli nie martwiłbym się o badania nad lekiem na raka (jakkolwiek absurdalnie brzmi dla mnie ten temat - rak to b. szerokie pojęcie), bo chetnych do badań i środków na badania jest w miarę dużo.

Nie no, nie mów ;) No dobra, choć pewnie do Judyma Ci daleko :)

 

Teraz pojechałeś po bandzie. Stary już jestem, a willi i mercedesa nie mam. Dziwne? Na szczęście nie jest to tematem dzisiejszych rozważań.

 

Pozdr

ksdc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pojechałeś po bandzie. Stary już jestem, a willi i mercedesa nie mam.

Spoko, ja też nie mam i młodzieniaszkiem nie jestem ;) - nic złego nie miałem na myśli :)

Za Whisky akurat nie przepadam, natomiast obracam się "w środowisku" i żaden ze znanych mi doktore (poza żoną, która nie pije)

raczej nie kupuje alkoholu, o ile pacjenci wiedzą co lubi :rolleyes: . I żeby była jasność - nie sugeruję tutaj brania łapówek.

 

Pozdrawiam

Waldeusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenia majowe

 

Panowie!

 

mamy 13 maja 2010r.

 

Czas na małe podsumowanie naszej działalności!

 

Nasza pozycja w Polsce

Mamy 2 miejsce w Collatz Conjecture

Mamy 2 miejsce w DNETC@HOME Ładny start! :)

Mamy 3 miejsce w MilkyWay@home -1 :(

Mamy 3 miejsce w Rosetta@Home +1 :)

Mamy 3 miejsce w GPUGRID

Mamy 3 miejsce w AQUA@home

Mamy 3 miejsce w PrimeGrid +1 :)

Mamy 3 miejsce w FreeHAL +1 :)

Mamy 6 miejsce w yoyo@home +1 :)

Mamy 6 miejsce w Docking@Home +3 :)

Mamy 6 miejsce w WUProj@Home

Mamy 7 miejsce w NQueens Project

Mamy 7 miejsce w IBERCIVIS

Mamy 7 miejsce w Cosmology@Home +4 :)

Mamy 11 miejsce w POEM@HOME

Mamy 12 miejsce w VTU@Home

Mamy 13 miejsce w Malariacontrol.net +1 :)

Mamy 13 miejsce w ABC@home +13 :)

Mamy 15 miejsce w SHA-1 Collision Search Graz

Mamy 16 miejsce w QMC@Home

Mamy 18 miejsce w Rectilinear Crossing No.

Mamy 18 miejsce w Leiden Classical

Mamy 18 miejsce w Enigma@Home +1 :)

Mamy 24 miejsce w SIMAP

Mamy 25 miejsce w Spinhenge@home

Mamy 26 miejsce w Einstein@Home +27 :)

Mamy 26 miejsce w SZTAKI Desktop Grid

Mamy 29 miejsce w uFluids -1 :(

Mamy 46 miejsce w Climate Prediction +14 :)

Mamy 71 miejsce w SETI@Home +16 :)

Mamy 98 miejsce w World Community Grid +16 :)

 

 

Jesteśmy na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej RP.

:banana: :gitarzysta: :ploom: :gitarzysta: :banana:

W klasyfikacji ogólnoświatowej zajmujemy 80 miejsce i pniemy się w górę! (Awansowaliśmy o 19 miejsc od lutego).

Jesteśmy na 47 miejscu w klasyfikacji międzynarodowej tworzonej na podstawie RAC(Awansowaliśmy o 6 miejsc od lutego).

Mamy ponad 301 000 000 PUNKTÓW - od lutego doszło nam: 136 000 000!!!

Razem z STW utworzyliśmy MPTA - drużynę wyścigową PrimeGrid - która niepodzielnie króluje na 3 miejscu 2 ostatnich wyścigów. Do MPTA entuzjastycznie dołączają kolejne zespoły by sławić Polski naród na arenie międzynarodowej!

Drużyna liczy 90 członków, z czego aktywnych jest 44 - co oznacza stały wzrost.

BOINC cały czas się rozwija a my razem z nim! Dołączamy do nowych projektów poszerzajac choryzonty!.

Wart odnotowania jest fakt awansu na 3 miejsce w Polsce w Rosetta@Home i przekroczenia 4 000 000!

W drużynie znajdują się i do niej trafiają osoby "świadome" swojej misji. Cieszy mnie że nie jesteśmy bezwładną masą a zgranym zespołem bez konfliktów wewnętrznych. Panuje u nas pluralizm i chęć do współpracy, nawet z "konkurencją".

Niech Moc będzie z Nami!

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OGŁOSZENIA MAJOWE CD..

 

Witajcie wszyscy fanatycy sprzętu i wielbiciele szeroko pojętego DC...

Czas na małe podsumowanie naszej działalności

 

Nasza Pozycja w TPT wg RAC

Mamy 2 miejsce w Rosetta@Home +82

Mamy 6 miejsce w Collatz Conjecture + 24

 

To wszystko w 2 dni, a to jeszcze nie koniec.

 

Pozdrawiam serdecznie i miłego dzionka.

 

 

Edycja...

 

Nie zdążyłem się wylogować a już mamy kolejny sukces...

Mamy już 3 miejsce wg RAC w Collatz Conjecture + 3

Przed nami SzB i Jang , ale i to się wkrótce zmieni :lol:

 

 

 

Edytowane przez pholcman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jak wróce z poznania to przestawie quada na wcg skoro w parę dni awansowałem nas o tyle miejsc :D

 

Acha puściłem Aqua na ubuntu 64 czy ten projekt nienawidzi linuksa czy coś ? Bo liczy koszmarnie powoli nawet porównując z Vista 32 a dałem 99% mocy cpu na boinc.

 

 

 

 

Trzeba będzie siąść w weekend i zainstalowac to w7 64 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że złapaliście bakcyla wyścigowego:)

 

Ja ze swojej strony mogę doradzić dla posiadaczy kart nVidii projekt GPUGRID - tam na razie nie ma ATI.

We wszystkich projektach w których można liczyć jednocześnie na ATI i nVidia - szybciej liczy się na ATI...

 

Dlatego, jeśli macie ochotę powalczcie również w GPUGRID - :wink:

 

Dla mnie szkoda mocy nVidii szczególnie w MilkyWay... i projektach wymagających podwójnej precyzji obliczeń..

 

TPT - nie macie czasem klienta pod ia64 ?

Pozdrawiam

 

Podstawa ia64

 

Tutaj powinno coś być IA64

 

i tu o SETI na ia64

 

i tutaj: ia64

 

Wygląda na to, że SETI@HOME ma na to aplikację :)

 

A i tutaj ciekawy wątek na temat nietypowych platform klik

 

Nie wiem czy ręcznie nie będziesz musiał tworzyć konta na stronie seti, potem skopiować account key i wkleić w odpowiednie pliki boinc żeby złapało, że ty to ty..

 

No musisz poczytać :) Ja w IA64 nigdy się nie zagłębiałem - nie mam takiego super procesora :)

 

Dorzuciłbym ze 2 zabawki do waszego Teamu bo się nudzą :

Do Naszego :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieks TomaszPaweł za majową wrzutę.

Majkel w końcu realizuje moje zamówienie na 5970 - po wielu perturbacjach po stronie nieuczciwego sprzedawcy z allegro i dołożeniu kilkuset PLN.

Myślę, że geafika zacznie działać w przyszłym tygodniu i uda się ją nieco OCnąć.

Aktualnie zaokrętowany 4870x2 pójdzie na sprzedaż, a owoce sprzedaży zostaną zainwestowane w jakies GPU :P

 

EDYTA:

gdyby ktoś był chętny na 4870x2 w przystępnej cenie, dość krętliwy (840 na stock chłodzeniu i voltach 1.25 oraz 870 przy 1.31)

od kilku miesięcy pracuje na 730 z przyczyn termicznych - zamknięta buda - z obniżonym V do 1.2

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O witaj!

 

Napisz coś więcej o tym allegro - strzale cobyśmy nie wpadli przez przypadek w to samo g...

 

Mam dobrą wiadomość:

 

Atatystyki Allproject uwzględniają już DNETC

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleś sprzedawał w dobrej cenie 5870. Zadzwoniłem, przelałem, czekałem. Kilkakrotnie zarzekał się, że towar został wysłany. Po 2 miesiącach zażądałem zwrotu kasy.

Półtora miesiąca to trwało. Nicka z allegro nie podam, bo chyba został usunięty już. Miał 25 pozytywów i wszystkie ze sprzętem komputerowym.

Kasę dostałem już. Nawet 50 PLN koleś dał więcej. :D

 

P.S. Jest jeden jedyny aspekt, dla którego może przekonać mnie liczenie F@H - ekipa EVGA - zdobywa się wirtualne $ za które można zakupić grafikę.

Temat już zdaje się był poruszany i zdaje się, że oceniony jako niezbyt opłacalny.

 

Wiadomo już jak wygląda punktacja w liczeniu F@H dla boinc ?

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre :D

 

Ciekawostka dla liczących projekt Einstein. Do tej pory liczyłem z wyłączonym plikiem stronicowania i przy 4GB ramu dostawałem nie duże ale długo liczące sie próbki (kilkanaście godzin). Teraz kiedy plik przywróciłem z ustawieniem na 2GB dostaje próbki które zajmują ponad 200MB każda i liczą się szybciej (ok 5h) i lepiej punktują.

Zdaje się że trzeba doinwestować w ram jednak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie liczcie Einsteaina na GPU ;) Zablokował mi grafike na 4h gdzie dałbym rade obrobić 8 CC a punków było ze 400.

 

Bo Einstein w tej chwili tylko fragmentarycznie wspiera liczenie na grafice. Ich próbka GPU to jeszcze tak naprawdę próbka CPU z lekkim wsparciem liczenia ze strony grafiki. Więc szkoda zachodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...