Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdzę, bo wpierw dołączyłem do dwóch projektów (które wydały mi się interesujące), ale niestety nie miały żadnych zadań do przydzielenia. A trzeci projekt jaki wybrałem dał mi dwie próbki, których szacowany czas wynosi 330h :/

 

Jedynie czego mi brakuje w opcjach (lub nie potrafię znaleźć) to wybór (wg. mojego uznania) mocy procesora na projekt.

To znaczy przy dwóch projektach mam coś takiego w przydziale zasobów: 100 (50,00%)

choć jeden z nich nic nie robi. czy można jakoś ustawić limity dla każdego projektu?

Jeśli ma to znaczenie mam wersje te do której był link w pierwszym poście tzn. 6.10.45

 

Edit #1

Polecam WCG, Leidena albo Aqua tam sa w miare krotko liczace sie probki.

 

Krótko to znaczy kilkanaście minut?

 

Edit #2

 

Zapomniałem się spytać, do ilu zespołów/grup można należeć jednocześnie, a także czy zmieniając zespół traci się swoje punkty/kredyty? I co one dają, po za zwykłymi statystykami?

Edytowane przez wolfenpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ TP

 

Gratulacje z okazji uzyskania 9-cyfrowego wyniku ( 100 000 000 ). :banana:

 

 

Krótko to znaczy kilkanaście minut?

Aqua i pod projekt FokkerPlanck liczy 30minut na q9650@def ( 64 bit system daje sporego kopa ) daje 550 pkt. ale przy liczeniu wciąga wszystkie rdzenie na 1wu.

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesef

procek lezy odlogiem. recznie zatrzymuje MW, lub CC i uruchamiam recznie dentke(podoba mi sie nazwa skrotowa).

cos tam myka przez 7 minut i amba...

obliczanie na zegarach 2D raczej nie wchodzi w gre - recznie ustawione sa i zdaje sie nie przechodza w tryb 2D.

 

Bardziej miałem na myśli to czy nie jest liczone coś równolegle np milka i dnetka jednocześnie.

 

Jak na razie serwer całkiem nieźle daje radę i spokojnie wytrzyma 2-3 kolejne projekty o ile łącze da radę więc po sesji coś się konkretniejszego ruszy z Foldingiem@BOINC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sesef

przeliczylem znacznie wiecej probek, efekty sa zdumiewające - az 3 udalo sie pozytywnie przeliczyc ! :P

jesli bedziesz mial czas i ochote, to przejzyj je : Error tasks for computer 2886

 

Nadal nie wyjaśnia to tak słabych wyników GPU. W czasie liczenia dnetki liczysz jakiś inny projekt gpu Milka/Collo i czy GPU chodzi na 100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę, bo wpierw dołączyłem do dwóch projektów (które wydały mi się interesujące), ale niestety nie miały żadnych zadań do przydzielenia. A trzeci projekt jaki wybrałem dał mi dwie próbki, których szacowany czas wynosi 330h :/

 

Jedynie czego mi brakuje w opcjach (lub nie potrafię znaleźć) to wybór (wg. mojego uznania) mocy procesora na projekt.

To znaczy przy dwóch projektach mam coś takiego w przydziale zasobów: 100 (50,00%)

choć jeden z nich nic nie robi. czy można jakoś ustawić limity dla każdego projektu?

Jeśli ma to znaczenie mam wersje te do której był link w pierwszym poście tzn. 6.10.45

 

Edit #1

 

 

Krótko to znaczy kilkanaście minut?

 

Edit #2

 

Zapomniałem się spytać, do ilu zespołów/grup można należeć jednocześnie, a także czy zmieniając zespół traci się swoje punkty/kredyty? I co one dają, po za zwykłymi statystykami?

 

Punkty to czyste statsiarstwo, mozesz byc w 1 teamie na kazdy projekt do ktorego sie zapiszesz, punkty sa przypisane do twojego konta.

 

Limit ustawiasz na stronie projektu w preferencjach konta.

 

 

Aqua liczyc bedzie ok 1h

Leiden ma zadania 1-2h

wcg ma zadania od kilku do kilkunastu godzin.

 

 

edit: 4 dni bez dostepu do kompa i netu :( niby zaladowalem laptopa 5 dniowym zapasem wcg ale to nie to samo co quad z gtxem :(

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem sie do Was i zaczalem od "milkyway" + "grid" :)

Nie wiem tylko why mam takie komunikaty:

 

Dołączona grafika

 

Jest to poprawnie przeprowadzane czy cos mam zmienic ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem sie do Was i zaczalem od "milkyway" + "grid" :)

Nie wiem tylko why mam takie komunikaty:

 

Jest to poprawnie przeprowadzane czy cos mam zmienic ?

 

 

witamy :)

projekt ma przestój, nic poważnego, zazwyczaj po kilku godzinach wysyłane są nowe wu,

natomiast masz starą wersję milky - zaktualizuj projekt, powinno być 0.23,

swoją drogą obydwa projekty są na grafę, proponowałbym coś dodatkowo pod procka wrzucić, np. AQUA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo liczenia na kilku GPU to mam 3 pytania:

 

1. czy to muszą być identyczne karty złączone w SLI/CF liczące 1 zadanie, czy może może to być jakaś kombinacja 1 duża karta+1mała i obie liczą osobno jak rdzenie w cpu?

 

2. czy ROPy mają wpływ na wydajność w BOINC czy tylko sp ?

 

3. które projekty są SP a które DP ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem sie do Was i zaczalem od "milkyway" + "grid" :)

Nie wiem tylko why mam takie komunikaty:

 

Jest to poprawnie przeprowadzane czy cos mam zmienic ?

 

Wygląda na to, że w tej chwili liczysz:

* GPUGRID na grafice

* MilkyWay na procesorze

 

W pierwszym przypadku wszystko jest ok, ale w drugim to nie ma zbytnio sensu - wg mnie szkoda prądu na liczenie MW na procesorze, jesli jeden stary ATI 3850 przemieli więcej niż kilka takich quadów jak Twój. Jeśli chcesz, żeby MW było liczone przez Twoją grafike, to:

1. Wejdź na stronę: Please log in (może być potrzeba zalogowania się)

2. Tam w ustawieniach zaznacz:

Use CPU: no

Use NVIDIA GPU if present: yes

Milka w danej chwili potrafi liczyć tylko albo na procu, albo na grafice. Domyślnie właczył Ci liczenia na procu. Ewentualnie jeśli chcesz naprzemiennie liczyć dwa projekty na grafice, to zastanowiłbym się na Twoim miejscu raczej nad Collatzem albo Dnet, bo Milka na Geforce'ach radzi sobie dość średnio. GPUGRID jest ok.

 

A na procesor wrzuć coś "niegrafikowego", wedle własnych priorytetów (punkty albo wspieranie konkretnej dziedziny nauki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolaczylem sie do Was i zaczalem od "milkyway" + "grid" :)

 

Jest to poprawnie przeprowadzane czy cos mam zmienic ?

 

Witamy.

 

Jest poprawnie.

Na procku najlepiej liczyć projekt Aqua ( pod projekt Fokker Planck ). Próbki są dosyć krótkie, od 25-60 minut, świetnie płatne ( najwięcej kredytów ze wszystkich projektów na cpu ). FP to projekt multicpu, co oznacza, że przy liczeniu jednej wu wciąga wszystkie rdzenie.

 

 

Apropo liczenia na kilku GPU to mam 3 pytania:

 

1. czy to muszą być identyczne karty złączone w SLI/CF liczące 1 zadanie, czy może może to być jakaś kombinacja 1 duża karta+1mała i obie liczą osobno jak rdzenie w cpu?

 

2. czy ROPy mają wpływ na wydajność w BOINC czy tylko sp ?

 

3. które projekty są SP a które DP ?

 

1. Najlepiej jakby to były takie same grafiki, jest wtedy potencjalnie mniej problemów. Uaktywnić je można poprzez łączenie mostkiem sli/cf lub przez podłączenie do wyjść kart monitorów i wykryć w systemie. Kombinacje chyba nie są dobrym pomysłem, mi się np. nie udało uruchomić 5870 i 4770 na jednej płycie, ani mostkiem ani za pomocą monitora.

 

2. Chyba sp? :unsure:

 

3. CC i DNETC pójdą na kartach bez DP, czyli seria 57xx da radę. Do MW musi być DP czyli seria 58xx ( 4770 też ). Na nvidii policzysz wszystko ( oczywiście jakieś sensowne karty ) ale sporo wolniej niż na ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem tak:

 

Dołączona grafika

 

Milkyway zrobilem na gpu, aqua na cpu i grid na gpu.

 

Aqua rozgrzewa proca do 67 stC :D

Ciekawe jak z reszta bedzie.

Grid jest znowu oczekujacy.

 

Wystarczą 3 projekty ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to nie dobrze myślałem nad zassaniem czegoś takiego:

 

.:: Karta graficzna Gainward GeForce GT240 512MB DDR3/128bit DVI/HDMI PCI-E (585/1800) - Internetowy SKLEP KOMPUTEROWY SHIFT :.

 

220 zeta za 96sp do tego 40nm więc byłoby ok 40% mocy 260tki przy małym poborze mocy i mógłbym tam przepchnąć physxa w grach.

 

 

 

edit: Leven te 4 minuty w MW to na tym GTX z podpisu ? 

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem tak:

 

Dołączona grafika

 

Milkyway zrobilem na gpu, aqua na cpu i grid na gpu.

 

Aqua rozgrzewa proca do 67 stC :D

Ciekawe jak z reszta bedzie.

Grid jest znowu oczekujacy.

 

Wystarczą 3 projekty ?

 

Teraz już prawie ok :wink:. "Prawie", bo prawdopodobnie masz jeszcze ustawiioną opcje wstrzymywania liczenia na grafikach, gdy używasz komputera. Wejdź w boinc manager w menu Zaawansowane -> Preferencje lokalne i zaznacz opcję "Use GPU while computer in use". Tylko ostrzegam, że ciągłe używanie grafiki może ciut zamulić Ci komputer przy codziennym uzytkowaniu - w zależności od konkretnej kombinacji karty i projektu, mozliwe są lekkie spowolnienia w reagowaniu kompa na polecenia.

 

PS. Jesli chcesz jeszcze bardziej wykorzystać możliwości kompa do liczenia, to jest jeszcze FreeHAL - ten projekt z kolei wykorzystuje RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Michaelius

Ta karta nie jest super, jest na ddr3 a nie ddr5. Może i ma 96sp ale wydajność pamięci na poziomie gf8600gt albo kręconego gf7300gt. Poza tym ma stosunkowo mało rop i tmu.

Cuda cap 1,2 czyli nie ma dual precision a collatz chodzi na niej gorzej niż na gf9600gso też 96sp i o podobnych zegarach gpu. Do physx to ujdzie jako dodatkowa karta, ale physx i 3d już niebardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: Leven te 4 minuty w MW to na tym GTX z podpisu ? 

 

Tak, ale to czas domyslny jak zauwazylem i po obliczeniu probki czas wydluzyl sie niemilosiernie do ponad 10 minut :blink:

 

Cieplo mi sie w pokoju zrobilo po wlaczeniu probki MW i Aqua :lol2:

 

Teraz dobrze ?

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to czas domyslny jak zauwazylem i po obliczeniu probki czas wydluzyl sie niemilosiernie do ponad 10 minut :blink:

 

Cieplo mi sie w pokoju zrobilo po wlaczeniu probki MW i Aqua :lol2:

 

Teraz dobrze ?

 

Dołączona grafika

 

Teraz cacy B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam (jako nowy na forum :wink: )

 

licze sobie seti na 8800gt, czasami naprawde potrafi zamulic :/, posiadam plyte z integra ATI HD 3200, chcialbym "siedziec" na integrze, a boinc mialby calego 8800gt dla siebie :)

da sie tak zrobic ?

 

... pomocy :huh:

 

pozdrawiam

Edytowane przez cze_siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zdaje sie zaden klopot.

wgraj sobie najnowszy BOINC, bo to moze byc jego wina ze zamula.

w biosie musisz miec ustawione uruchamianie jako pierwszej integry i kabel z monitqa naturalnie tez wpiety tamze - to powinno wystarczyc.

Sterowniki wgrane - wiadomo.

 

Powiedz mi jakiej optymalki do liczenia secinki uzywasz ??

swego czasu liczylem seti, ale jest ono nie oplacalne pod wzgledem pukntowym. taka sugestia tylko od kogos, co na seti keidys zeby zjadl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6.10.43

mialem tak podlaczone jak mowisz, ale boinc nie widzial GPU

jade bez dopalek, seti dla mnie to sentyment :)

a przycinalo na duzych probkach

Edytowane przez cze_siek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktorego GPU nie widzial boinc ?

bo skoro liczyl na 8600 to chyba ok, a sys uzywal 3200.

 

 

wgraj jakiekolwiek optymalki:

Downloads

 

daja naprawde duzy dopal.

liczac na 8 rdzeniach oraz GPU uzyskałem max oszałamiające 3k pkt zdaje sie....

gdzie liczac GPUgrid dostałem 17k

 

co sentyment, to sentyment

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo liczenia na kilku GPU to mam 3 pytania:

 

1. czy to muszą być identyczne karty złączone w SLI/CF liczące 1 zadanie, czy może może to być jakaś kombinacja 1 duża karta+1mała i obie liczą osobno jak rdzenie w cpu

 

Włączenie CF powoduje ogromne problemy z liczeniem czegokolwiek. CF musi być wyłączony.

Ja liczyłem na dwóch różnych kartach 4850 i 3850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz drugi monitor, to podlacz pod grafike z 8600, jesli nie, to proponuje zrobic VGA dummy z przejsciowki DVI->DSUB

Jesli to nie pomoze, to nic nie pomoze :D

 

VGA dummy jest tez odpowiedzia na pytania michaeliusa.

kazda grafika/GPU musi miec minimum jeden monitor podlaczony - VGA dummy sprawdza sie doskonale, jesli mamy jeden monitor a 3-4-wiecej GPU.

 

oto link

The Personal Computer - VGA Dummy

 

miast wtyczki uzywamy przejsciowki, dodawanej do kazdej grafiki i jest luz na max - sprawdzone w 1000%.

Uzywam takie 2 :)

 

Dziwi mnie natomiast ze nie widzial 8600, mialem swego czasu 3xNV i kazda dzialala, mimo ze nie uzywalem VGA dummy.

moze byc klopocik ATi VS NV...

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko....

Jak ustawic w tej tabelce, zeby mi np. sciagnelo 10 probek i po ich zakonczeniu wiecej juz nie sciagal danego dnia ?

Ustawilem 0.05 dnia (zaznaczone strzalka), ale nie wiem czy o to wlasnie chodzi.

 

Przy takim ustawieniu probki policzone nie znikaja a powinny chyba ?

 

Help....

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...