Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Przesiadlem sie ultraVNC na teamviewer - bosko :)

Jednak co rady kolegow i ich doswiadczenia - miodzio :D

MW mi dziala od rana - beda wyniki - dodatkowo CC poleci jeszcze z dni poprzednich.

 

EDYTA:

Z tego co pisza na stronce CC, wersja 2.09 jest juz wersja finalna i daje nieco kopa na serii 3 i 4 oraz pokaznego kopa na 5xxx. Czy ktos juz liczy na 4xxx lub 3xxx przy jej pomocy ?

Ja mam ciagle 2.06 :(

 

EDYTA2:

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=1497

hmmm, czyzby zblizalo sie rozwiazanie mojego problemu z niedociazaniem GPU podczas liczenia na CPU ?

ale z tego co widze to namieszane ma Travis ze sam nie wie chyba co jak i komu robi, bo wszyscy leca na anonymous platform - probki dla CPU licza przez GPU :>

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDYTA2:

http://milkyway.cs.rpi.edu/milkyway/forum_thread.php?id=1497

hmmm, czyzby zblizalo sie rozwiazanie mojego problemu z niedociazaniem GPU podczas liczenia na CPU ?

ale z tego co widze to namieszane ma Travis ze sam nie wie chyba co jak i komu robi, bo wszyscy leca na anonymous platform - probki dla CPU licza przez GPU :>

Na Win7 64b tak jak pisałem około 11 minut najdłuższa próbka MW.

 

@Zulu co to za problem masz z niedociążeniem? Masz chyba farmę zrobioną o ile dobrze pamiętam? 3/4 x 4770?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

THOR - udało Ci się załapać IQUANę na nowej app?

 

Wygląda na to, że mogło się skończyć eldorado w IQUANA...

 

"The credit should now be at about 70 credits/minute on an i7 instead of 424 credits/minute."

nie załapałem się, a pkt obniżyli bo był taki jeden nadgorliwy -> http://aqua.dwavesys.com/forum_thread.php?id=429

 

zresztą zrobiłem przesiew kompów w AQUA - za mało płącą na 2rdzeniówkach, zostawiłem tylko z mocniejszymi 4rodzeniowymi procami - reszta na razie milka aż wymyślę coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDYTA:

Z tego co pisza na stronce CC, wersja 2.09 jest juz wersja finalna i daje nieco kopa na serii 3 i 4 oraz pokaznego kopa na 5xxx. Czy ktos juz liczy na 4xxx lub 3xxx przy jej pomocy ?

Ja mam ciagle 2.06 :(

wrzuciłem sobie i u mnie liczy się ok. minuty szybciej (ok. 15 min), tylko na początku miałem zonka bo przewidywane czasy miałem w granicach 5h... ale już się uśredniły, na stronce projektu mi się pokazuje, że to jakaś "anonymous platform" ale tak poza tym to w porządku, nic się nie wywaliło

 

e: pękł pierwszy milion w Milce :mrgreen:

Edytowane przez Adu82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to poczekam na automatyczna aktualizacje projektu.

Toms

mam 1 kompik z 1x4970x2

200k robi okolo. mam spore problemy z odprowadzeniem ciepla pomimo chlodu w pomieszczeniu.

Z nowymi zakupami bedzie znacznie przyjemniej, ale bedzi emnie gwozdzic przy liczeniu MW procesor - chyba ze wydebi sie od Travisa zmiane limitu ilosci probek, co moze byc klopotliwe, bo jak juz pisalem, projekt wisi dla ATi jako CPU :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toms

mam 1 kompik z 1x4970x2

200k robi okolo. mam spore problemy z odprowadzeniem ciepla pomimo chlodu w pomieszczeniu.

Z nowymi zakupami bedzie znacznie przyjemniej, ale bedzi emnie gwozdzic przy liczeniu MW procesor - chyba ze wydebi sie od Travisa zmiane limitu ilosci probek, co moze byc klopotliwe, bo jak juz pisalem, projekt wisi dla ATi jako CPU :D

4870x2? To potwór spory. Ja początkowo myślałem nad 5970, ale tego nie idzie sensownie schłodzić na stockowym chłodzeniu. Sprzęt w pokoju gdzie śpię, więc musi być odpowiednio wyważony. :razz:

 

ja mam problem - pobiera mi jedną próbkę w milce i koniec, przeliczy, odeśle i znowu pobierze 1 - od dwóch godzin walcze :mur:

2010-01-19 22:30:13 Milkyway@home Message from server: (Project has no jobs available)

 

No i już wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla GPU 0.21 zasysa się sama i jest to ta sama wersja co 0.20b - którą wgrywa się ręcznie - i wtedy działa jako Anonymous platform.'

 

Pozwoliłem sobie uzupełnić Twoją wypowiedź :wink:

 

Mamy 110 miejsce :banana:

 

OpenCL

 

FILM

 

WWW

 

Dołączona grafika

 

Ciekaw jestem jak zareagują pewne osobniki z pewnej drużyny jak to zobaczą... Mi się baaardzo podoba B-)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema chłopaki! Karty piękne - niestety nie moje a.... asusa :wink:

 

Selekcja tych kart posłużyła do pobicia rekordu w 3dM przez ekipę złożoną z Sampsa i Stummerwintera.

 

Obrazek jest jednak tak pikny, iż nie mogłem się powstrzymać by go nie zamieścić....

 

Pozostaje tylko zbierać $ na taki mały zestawik :lol2:

 

EDIT:

 

Dzisiaj wskoczył Nam rekordzik dzienny 1,637,243 :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Witam, od 2 dni jestem w drużynie liczących (zapisałem się do teamu). Jakie projekty są ważniejsze? Aktualnie liczę 4 x rosetta@home i 1 x GPUGRID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy!

 

Można powiedzieć, że projekty które liczysz są... wzorcowe i sztandarowe oraz najbardziej wartościowe pod względem naukowym.

 

Jednakże.... nie są to projekty najbardziej "dojne" jeśli chodzi o liczbę punktów - jeśli zależy Ci na jak największej liczbie punktów na CPU: AQUA@AQUA a na GPU CC lub MW.

 

Ja od siebie dodam, że po chwilowym zachłyśnięciu się projektami dojnymi... powróciłem do Rosetty@Home na CPU... ze względów ideowych...

 

Na GPU na razie nie ma wyboru i pozostaje MW(CC)... ale prace w GPUGRID trwają nad aplikacją dla serii HD58xx.

Posiadacze kart nVidii mają chwilowo szerszy wybór i mogą liczyć i w GPUGRID i w MW i w CC... oraz wkrótce w pary innych...

 

P.S.

 

Pamiętaj, że nadmierny OC może wysypywać próbki... tutaj przykład poleciały bo OC był za wysoki - to moja hipoteza.

 

EDIT:

 

Podpisuje się obiema rękami pod uwaga poniżej, zamieszczoną przez RAFA :)

 

EDIT2:

 

"Ideowym" Projektem jest również malariacontrol

 

Rodzi mi się w głowie pytanie:

 

Dlaczego projekty najbardziej "Ideowe" - szukające leku na coś - są najgorzej punktowane.... ??? Oto jest zagadka...

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od 2 dni jestem w drużynie liczących (zapisałem się do teamu). Jakie projekty są ważniejsze? Aktualnie liczę 4 x rosetta@home i 1 x GPUGRID.

Cześć.

 

@TomaszPaweł wszystko napisał, od siebie mogę dodać, że jeśli chodzi o "dojność" punktową na gpu nvidii to najlepiej wychodzi CC.

Przykładowo dla mojego gtx'a:

- 1 wu mw - około 11 minut - 213 pkt;

- 1 wu cc - około 24 minut - 700 pkt;

 

BTW, czekam na gpudgrid'a na ati.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy licza HAL

gdzie slowo licza chyba nie oddaje sensu tego projektu :P

 

Oddanie projektowi to jedno, a robienie punktow to drugie.

Jesli da sie polaczyc jedno z drugim, jest pieknie :)

 

Poki tomasz nie zebral ekipy, liczylem dziarsko SETi, ale przekabacili mnie na GPUGRID`a.

Teraz liczy sie MW i CC :D

 

EDIT:

Co byscie powiedzieli na komputer z chlodzniem FC/WC w jednej obudowie pracujacy 24/7 ? :P

Mam taka obudowe z agregatem, tylko bloki dawac i montowac :) Agregat na tyle slaby, ze nie powinno dojsc do punktu rosy na ukladzie WC podczas obciazenia.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Ciekawe czy na PS3 z Linuxem dałoby radę liczyć?

 

PS: Czy warto byłoby zmienić GTX260 na HD5830?

 

PS2: Rozumiem, że możliwe jest liczenie na 2 komputerach tak aby kredyty leciały na 1-no wspólne konto?

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS2: Rozumiem, że możliwe jest liczenie na 2 komputerach tak aby kredyty leciały na 1-no wspólne konto?

Możliwe, a nawet wskazane. Więc jeśli możesz zainfekować jakiegoś drugiego kompa, to śmiało :wink:

(przy przyłączaniu się do projektu na drugim kompie wybierasz "istniejący użytkownik")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Ano można bybyło na pozostałych kompach w domu (T8100/1GB RAM/XP + T2390/2GB RAM/Vista) zainstalować, lecz była by to 1-dna próbka na tydzień (komputery pozostałych domowników, więc nie chciałbym im przeszkadzac w normalnej pracy).

Edytowane przez Adamuss1394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor

Mysle ze nada. Gdyby nie to ze jego praca to 200W okolo, to bym sie nie zastanawial, a i teraz tez jeszcze o tym mysle :D

Caly material mam, ale mialem nadzieje to sprzedac i odzyskac pieniadze na grafike.

Sama buda kosztowala 700 PLN a agregat zrobil Raven za 1200. Solidna robota.

Jedyny minus - uszkodzony termometr na parowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...