Skocz do zawartości
TomaszPaweł

Boinc Rosetta@home Gpugrid Milkyway@home Qmc@home Aqua@home I Inne Projekty :)

Rekomendowane odpowiedzi

Kręci Was czy macie 1000 pkt. (malaria) czy 100000000 pkt. (MW)? :P

A jak! Im więcej tym lepiej. :D

 

Ciekawe czy na PS3 z Linuxem dałoby radę liczyć?

 

PS: Czy warto byłoby zmienić GTX260 na HD5830?

 

PS2: Rozumiem, że możliwe jest liczenie na 2 komputerach tak aby kredyty leciały na 1-no wspólne konto?

Warto zamienić gtx na 5830, ale jeszcze na 100% nie wiadomo, czyma double precision ( do mw potrzebne ). Logicznie przyjmując powinno być bo seria 58xx ma dp.

 

Im więcej kompów tym lepiej. Oczywiście "prądowo" lepiej wychodzi mieć jak najmocniejsze hosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy na PS3 z Linuxem dałoby radę liczyć?

Była taka możliwość w GPUGRID, ale aktualnie już nie dają WU na tą platformę.... a szkoda bo w sumie sam GPUGIRD zaczynał właśnie na PS3.... i się nazywał.... PS3GRID z tego co pamiętam....

 

Jeszcze były pisane aplikacje dla SETI Astropulse, oraz dla YoYo@Home oraz dla SIMAP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osobnicy liczacy oficjalnie na GPU zauwazyli spadek obciazenia GPU podczas liczenia czegos na CPU ?

Uzywam anonymoume platform, czy jakos tak - versja 0.20b zdaje sie - ciagle ten defekt mam.

Dajcie znac, bo moze trzeba zmienic ten defekt i liczyc na CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osobnicy liczacy oficjalnie na GPU zauwazyli spadek obciazenia GPU podczas liczenia czegos na CPU ?

Uzywam anonymoume platform, czy jakos tak - versja 0.20b zdaje sie - ciagle ten defekt mam.

Dajcie znac, bo moze trzeba zmienic ten defekt i liczyc na CPU.

Dobre pytanie... Ten spadek jest tak upierdliwy, że ja na Q mam aktywne dla CPU tylko 3 rdzenie - by nie było spadku dla GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy osobnicy liczacy oficjalnie na GPU zauwazyli spadek obciazenia GPU podczas liczenia czegos na CPU ?

Uzywam anonymoume platform, czy jakos tak - versja 0.20b zdaje sie - ciagle ten defekt mam.

Dajcie znac, bo moze trzeba zmienic ten defekt i liczyc na CPU.

Ja nie pomogę, bo w sprzęcie gdzie mam grafę do liczenia procek jest beznadziejny, więcej prądu schodzi a pkt. nie ma wielu. Z kolei na sprzęcie z podpisu liczę na procku, ale grafa nie nadaje się do obliczeń. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem wymusic oblicen na 1 rdzeniu, zeby 1 rdzen byl dla MW :(

Z tego co travis pisal, dodal jakies linijki optymalizujace, ale to jest w wersji 0.21, czyli tej pobieranej automatycznie przy obliczaniu na GPU.

Moze wlasnie tym rozni sie ta optymalka od wersji pobieranej.

Drugi temat to ilosc probek jakie pozwala pobrac serwer MW.

Jesli dla obliczen na CPU jest to 6 na rdzen, taki uklad mamy przy anonymous platform, to ja sie pytam ile jest jednostek dla obliczen na GPU gdy automatycznie wgrywa optymalke 0.21 - moze 12 na GPU ? :)

Interesuje mnie to w aspekcie komputera z CPU 2 rdzeniowego i 4 GPU. Dosc wazny temat.

 

EDYTA:

Ja nie jestem w stanie tego sprawdzic, bo mam 2 GPU i rdzenie, wiec jesli jest limit 6 na GPU, to nawet nie zuwarze roznicy...dlatego prosze sie czy ktos to moze potwierdzic moja teorie.

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie umiem wymusić obliczeń na 1 rdzeniu, żeby 1 rdzeń był dla MW :(

Przykład: 6.10.21 x64 w zakładce zaawansowane / preferencje lokalne / użycie procesora - w systemach wieloprocesorowych używaj nie więcej niż ... % ogólnej liczby procesorów.

 

Dla przykładu, jeśli na Quadzie dam 75% na projekty CPU idą 3 rdzenie.

Jeśli na procesorze z dwoma rdzeniami logicznymi(lub fizycznymi) dam 50% liczy projekty CPU jeden procesor.

 

Co do dalszej części to jak wrócę do "domu" to sprawdzę - no chyba, że ktoś mnie ubiegnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MW ma odgórne ograniczenie 6WU na 1 CPU, nawet jeśli obliczenia robimy na gpu. Niestety, tutaj dobrze mieć 4 jajka, a najlepiej z HT. Nie ma co liczyć, że wielkość próbek zostanie zwiększona ani ich ilość. MW działa na zasadzie odbiera, przemieli na serwie i wysyła kolejne, dlatego większy zapas WU mógłby spowodować ich brak dla innych liczących. Przynajmniej tak na forum pisał majster odpowiedzialny za projekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomaszPaweł to ograniczenie dotyczy także MW - ograniczasz ogólnie wykorzystanie rdzeni przez BOINC - wiem bo próbowałem w ten sposób uporać się z problemem spadku wydajności GPU gdy CPU zajęte jest na maxa

Testy dowodzą czego innego w moim przypadku....

 

Wyraźnie szybciej jest przeliczany MW przy ustawieniu 75% niż przy ustawieniu 100% - tak więc mimo wszystko 1 wolny rdzeń działa dla ...MW inaczej nie potrafię tego wzrostu wydajności wytłumaczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez próbowałem i według moich obserwacji jest tak jak napisał Raptor.

Można dać np. 100% liczby rdzeni, ale np. 80% mocy obliczeniowej procesora. Czyli 4 jajka będą działać, każdy po 80%. Próbowaliście tak?

Zawsze tak mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam ciekawy komputer :wink:

 

Przy ustawieniu HD5870 900/300 przeliczenie próbki MW zajmuje 1m20s. obciążenie GPU waha się pomiędzy 99-100% gdy w BM mam ustawione w zakładce zaawansowane / preferencje lokalne / użycie procesora - w systemach wieloprocesorowych używaj nie więcej niż 75 % ogólnej liczby procesorów.

 

Gdy mam ustawione 100% przeliczenie próbki MW zajmuje 1m25s a obciążenie GPU waha się pomiędzy 93-94%.

 

Tak jest u mnie... widocznie taka uroda mojego komputerka...

 

EDIT:

 

THOR - widzę że Ci rośnie B-) Już wkrótce dołączę do do Ciebie w klubie ryczących 40 :lol2:

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie ktos mi to lopatologicznei wyjasnil....

jak tylko odzyskam kontrole nad kompem - cos teamview szwankuje...nie wpuszcza mnie, albo ktos przejol kontrole :(

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawia czy liczyć AQUA@AQUA czy AQUA@IGUANA to wskazówka:

 

IQANA

 

19,770.97s 147,251.00s (czas CPU) 7,941.72pkt

20,857.62s 152,828.90s (czas CPU) 8,272.60pkt

 

czyli maks dziennie 34500pkt

 

AQUA

67,681.29s 512,439.70s (czas CPU) 37,860.31pkt

66,513.06s 533,418.20s (czas CPU) 38,197.00pkt

 

czyli maks dziennie 48-49000pkt

 

Autorem wyliczeń jest THOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawia czy liczyć AQUA@AQUA czy AQUA@IGUANA to wskazówka:

 

IQANA

 

19,770.97s 147,251.00s (czas CPU) 7,941.72pkt

20,857.62s 152,828.90s (czas CPU) 8,272.60pkt

 

czyli maks dziennie 34500pkt

 

AQUA

67,681.29s 512,439.70s (czas CPU) 37,860.31pkt

66,513.06s 533,418.20s (czas CPU) 38,197.00pkt

 

czyli maks dziennie 48-49000pkt

 

Autorem wyliczeń jest THOR.

Ale ta aqua@aqua to na 2 czy 4 jajka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dołączyliśmy do 2 "nowych" projektów:

Spinhenge@home

i

YoYo@home


Ponadto, najprawdopodobniej w lutym projekt SIMAP rozpocznie wysyłanie kolejnych próbek.


EDIT

40 000 000 :banana: mam :wub: Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawilem 50% i goofno.

Dalej spadek wydajnosci jest. Natomiast nie wiem czym dokladnie.

Prawdopodobnie cos mi bruzdzi.

Wylaczenie w preferencjach lokalnych jednego rdzenia nie jest dla mnie, bo MW zaraz sie orientuje i sciaga max 6 paczek, a ja tyle wlasnie licze ciagle i mam pozniej przestoje po 1 minute okolo....

masakra jakas

 

EDYTA:

normalnie goly w7 pro, IE kilkaokienek, MSI AFTER BURNER, TView, speedfan i BOINC z 6MW - 75%proca zre. mam procka podajnik - a to wypas na AM2 - 3,2GHz 2x512Cache.

dalem 100PLN wraz z plyta glowna :D

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOP 10 RAC TPT

Dołączona grafika

Nastąpiły ostatnio pewne przetasowania jeśli chodzi o aktualny wkład wnoszony w RAC drużyny...

Mając na względzie skromne nakłady finansowe jakie przeznaczyliśmy na moc obliczeniową w porównaniu do innych drużyn, stwierdzam, że nie jest źle.... cały czas 2 miejsce :wink:

Jutro "17 września" dla Naszego zespołu...

Ale nie ma co się martwić, robimy dalej swoje nie bacząc na różne przeciwności losu i niespodzianki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko dalej będziemy na podium :)

 

za niedługo (podobno w kwietniu...) mam dostać w końcu (po 2 latach!!!) firmowego kompa to mi nieco podskoczy rac,

jeszcze zobaczę jak się będzie prezentować ten nowy radek 5830 to może kupię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem, czy śledzicie info o fermi, ale pojawiły się przykre plotki że wydajność dp w produkcie dla graczy ma być sztucznie ograniczona, jeśli to prawda to miejmy nadzieję że choć dostępność gf100 spowoduje obniżki u ati.

Btw udało mi się policzyć wkońcu wu aqua ale trwało to 166h, jednak opłacało się wpadło 38000 i rekord dzienny 55000 :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Ci powiem, że cierpliwiec z Ciebie :)

 

Przynajmniej hojnie zostałeś wynagrodzony. No i masz stabilny sprzęt... paru osobom się WU AQUA wysypywały pod sam koniec liczenia... się można zaciukać było...

 

A ja się chyba wezmę za propagowanie BOINC na naszych rodzimych uniwerkach, bo jak rozmawiałem ostatnio z doktorantem, który był na konferencji poświęconej symulacjom molekularnym w Amsterdamie w styczniu - to słowa o BOINC nie było... Powiedział, że będzie miał dostęp do kompa ze 100 prockami przez parę dni... To mu powiedziałem, że przez BOINC miałby dostęp do tysięcy procków nie wychodząc z domu... Ma o tym poczytać... zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości mi nie brakuje ale zużycie prądu mnie martwi, chyba zmienię nieefektywnego procka na celerona e3200 przynajmniej do czasu wypuszczenia przez amd 32/28nm.

Btw zmiana e8xxx na q9xxx w aqua daje ponad 100% wydajności zegar w zegar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...