Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Imo nie widzę sensu zmiany na Palita. Znajomy też ma go z takim niebieskim chłodzeniem i narzeka na O/C GPU i głośność wiatraka. Regulacji też nie ma. Przynajmniej tak twierdzi.

 

Pamięci to miał Samsungi (chyba wszyscy je dają) i szly do ~2200. Możesz kupić potencjometr ,albo przejściówkę i podłączyć wentyl do płyty głównej (SYS FAN) i regulować obroty np. SpeedFan'em.

 

Czym mierzyłeś tą temperaturę? 31'C to dość mało ,a ten Zalman wcale nie jest aż tak rewelacyjny ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo nie widzę sensu zmiany na Palita. Znajomy też ma go z takim niebieskim chłodzeniem i narzeka na O/C GPU i głośność wiatraka. Regulacji też nie ma. Przynajmniej tak twierdzi.

 

Pamięci to miał Samsungi (chyba wszyscy je dają) i szly do ~2200. Możesz kupić potencjometr ,albo przejściówkę i podłączyć wentyl do płyty głównej (SYS FAN) i regulować obroty np. SpeedFan'em.

 

Czym mierzyłeś tą temperaturę? 31'C to dość mało ,a ten Zalman wcale nie jest aż tak rewelacyjny ;)

Wszystkie progi pokazują podobnie czyli everest, gpu-z itd. temperatura raczej prawdziwa bo radiator jest ledwo ciepły, sekcja zasilania też, karta narazie rewelacyjna nie miałem typowych problemów dla 88GT czyli zwisy, czerwone ekrany (taki zdażył mi się na 8600GE ale po zmianie sterów ustąpiło) itd. w 3Dmarku jest narazie około 12500pkt myśle, że jest wszystko oki.

EDIT: A mógłbyś dać jakiegoś linka do takiej przejściówki?

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przed chwila mialem pink screena :) W crysisie po kilku h grania wyskoczyl rozowy ekran (tylko reset pomogl). Teraz jestem w Core.

A na jakich sterownikach ? U mnie jest ciekawie bo w crysisie spoko, a 2 razy zwiecha w 2D. Teraz testuje 174.20 i jak na razie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caly czas te same stery 169.21. Ale to wina gierki (jest troszke nieorginalna) a poza tym przy koncu Program wykonał niedozwolona operacje itp. Czyli przyczyna juz ustalona bo to wina bugow w grze a nie samej karty. Jeszcze pogram moze w COD4 i zobacze czy tez beda problemy.

Wszystkie progi pokazują podobnie czyli everest, gpu-z itd.

Zmierz Riva Tuner 2.06 to zobaczysz prawdziwa temp.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie do posiadaczy kart Palita z serii 8800gt czy tez wystepuje problem z tv-outem tzn. czy karty pala sie po podlaczeniu do TV tak jak to mialo miejsce przy serii 8600gt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesiecy uzywam wyjscia tv na referencyjnej karcie i nic sie nie spalilo do tej pory ;)

Dzieki za odpowiedz, super ze dziala.

Jednak chodzilo mi bardziej jak zachowuje sie autorska konstrukcja Palita z niebieskim, badz zoltym radiatorem, czy karty z tej serii mozna bezpiecznie podlaczyc pod TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dziala na tych kartach purevideo hd?

nie żebym miał hd materiał, ale sie zastanawiam...

 

btw - standardowe chłodzenie galaxy daje rady?chodzi mi o OC, kwestia ciszy na 2 miejscu, z tego co wiem to wyje...

bo mam w planie galaxy(czekam na kaske) lub gainwarda(ale 9600, jakby mniej tej kaski było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie Palita z niebieskim chlodzeniem:

 

1. Nie rozumiem dlaczego niektorym nie dziala regulacja predkosci obrotowej wentylatora. U mnie dziala, karta automatycznie dobiera predkosc, mozna tez regulaowac ja z poziomu RivaTunera.

 

2. Wyjscie TV-out dziala jak najbardziej poprawnie, karte mam ponad 2 miesiace i nie mialem z nim zadnych problemow.

 

3. Aktualnie zmienilem chlodzenie na Zalmana VF700Cu i najdziwniejsze jest to ze ten niebieski radiator pod wzgledem wydajnosci jest prawie tak samo dobry jak VF700Cu (porownywalem na tym samym wentylatorze, bo zamontowalem wentylator Palita na Zalmanie aby miec sterowanie obrotami przez karte). Moze to wina tego ze zaraz za 8800GT mam karte dzwiekowa i wentylator nie ma skad zasysac powietrza. Jak przeloze graty do nowej budy to bede mial wiecej miejsca wiec moze cos sie poprawi, jezeli nie kupie Accelero S1 jak sie w koncu pojawi w sprzedazy.

Glosnosc chlodzenia: w 2D chlodzenie jest b. ciche (mam cichego kompa), w 3D juz sie robi suszarka.

Podkrecanie: nie walczylem za bardzo na tym polu. bo CPU mnie ogranicza, sprawdzilem ze na GPU 740 i MEM 1950 to chodzi bez problemu.

Jak zmienie na dniach CPU i mobo to moze powalcze wiecej, chociaz przy tak mocnej karcie to raczej sztuka dla sztuki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dziala na tych kartach purevideo hd?

nie żebym miał hd materiał, ale sie zastanawiam...

 

btw - standardowe chłodzenie galaxy daje rady?chodzi mi o OC, kwestia ciszy na 2 miejscu, z tego co wiem to wyje...

bo mam w planie galaxy(czekam na kaske) lub gainwarda(ale 9600, jakby mniej tej kaski było)

Działa tylko pod vistą. Powinno działać też pod xp ale jak zwykle muszą coś zjebać , bo po co ma być pod xp jak cudowna vista ma i styka :(. Ati tutaj bije nv jak chce jesli chodzi o filmy w hd ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma się dwurdzeniowego procka to można się jakoś bez tego obejść. Ponoć poprawia też nieco jakość obrazu ? Mi tam przy materiale HD z takim bitrate ~10000 kbps jest zbędne PureVideo. Jakość obrazu jak żyleta. Widać każdy pieg czy zmarszczkę na twarzy aktora ;) Co do chłodzenia na Galaxy to jest potwornie głośnie i wcale nie takie wydajne.

 

Ja miałem w IDLE 46'C (72'C Stress), a wył jak tuningowana suszarka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś napisać jak się sprawuje ten GAINWARD GeForce 8800GT Golden Sample?

Karta dziś do mnie przyszła. Nie wiem czy wieczorem znajdę czas na jej instalację, ale jak tak to dam znać. Z wyglądu na pewno karta jest kozacka :banana:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak ma się dwurdzeniowego procka to można się jakoś bez tego obejść. Ponoć poprawia też nieco jakość obrazu ? Mi tam przy materiale HD z takim bitrate ~10000 kbps jest zbędne PureVideo. Jakość obrazu jak żyleta. Widać każdy pieg czy zmarszczkę na twarzy aktora ;) Co do chłodzenia na Galaxy to jest potwornie głośnie i wcale nie takie wydajne.

 

Ja miałem w IDLE 46'C (72'C Stress), a wył jak tuningowana suszarka :D

Powiedzmy , że to tylko namiastka 2 rdzeniowy proc vs pure video hd ;). Uzyskać taką jakość za pomocą proca to niestety ale filmy lubią skakać :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

last q

 

czy na nieref pcb(typu galaxy np) pasuje nv silencer5?bo to tanie i ponoć wydajne(a na pewno ciche), a z karty wiecej niz 700-740 planuje nie wykręcac.

 

BTW mam na 7900gs accelero x1.troche pilowania i kombinowania i wlazł. Zdecydowanie cichszy i wydajniejszy niż ref, ale juz na 8800gt to na bank nie wejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, COD4, AA na x2, Anizo tak w polowie i odswiezanie na 75Hz. Czarny ekran, czyli podobne objawy jak przy Bioshocku i Crysisie. I teraz czy wina jest w karcie czy to moze miec wplyw ze ustawilem w grze 75Hz (w pulpicie jest ok). Albo jeszcze jedna rzecz bo jedna złączka zasilania podlaczona jest normalnie przez kabel 6PIN natomiast druga idzie przez przejsciowke z dwoch molexow ale na tej linii mam jeszcze podlaczony naped DVD (ktory podczas kiedy gram jest nieuzywany natomiast podlaczony jest) ?

 

EDIT.

XTreme-G_169.61 stąd http://www.tweakforce.com/modules.php?name...nload&cid=7 i jak narazie po godzince pykania w COD4 stabilnie. Oby tak dalej... Nie chce zapeszac.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Wyjscie TV-out dziala jak najbardziej poprawnie, karte mam ponad 2 miesiace i nie mialem z nim zadnych problemow.

Dzieki o to mi chodzilo.

 

1. Nie rozumiem dlaczego niektorym nie dziala regulacja predkosci obrotowej wentylatora. U mnie dziala, karta automatycznie dobiera predkosc, mozna tez regulaowac ja z poziomu RivaTunera.

Palitowi podobno przydazyla sie seria nie posiadajaca czujnika temperatury i przez to wiatraczek nie zwalnial, bo po prostu nie wiedzial kiedy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, przymierzam sie do kupna tej karty:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/41934

 

z tego co tu wyczytałem to niezła suszara, ale osiągi całkiem całkiem, no i zwora do zwiększania napięcia.

 

ew. ten Palit:

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/41919

 

a moze BFG ?

 

http://www.apollo.pl/store/show_detail/21/38998

 

z gory dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie żadnych problemów, przeszedłem już prawie STALKERa drugi raz, Crysisa i żadnych czarnych screenów itd.

 

Za to po podkręceniu grafy GamerHudem po wyłączeniu kompa i załączeniu po godzinie od razu czarny screen w windzie po restarcie wszystko w normie - błąd sterownika. Wygląda na to że podkręcanie softem nie za dobrze wpływa na stery ale to nie nowość :wink:

EDIT po dezinstalacji Gamera znów pełna stabilność.

Edytowane przez Tajfo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich sterow uzywasz? I ogolnie jakie polecacie ? Ja na 169.21 mialem same czarne ekrany (ale muzyka w tle dzialala). Przed chwila doslownie sie przesiadłem na te zmodowane 169.61 i (oby tak dalej) narazie stabilnie.

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jak macie problemy z wieszaniem to oddajcie do serwisu i tyle ,a nie kombinujcie ze sterami :| Ja na żadnych (również 169.21) sterach nie miałem nigdy zwieszek ,więc to coś u was nie tak z tymi kartami.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

No to jak to naprawdę jest z tymi black-screenami?

Jak dotąd zdarzało mi się to niezmiernie rzadko i przy dłuższej grze w Crysis przy OC.

Wczoraj zainstalowałem Assassins Cred i mam czarny ekran po 5-10 min gry-różnie.

Ustawiałem 1280x1024 70Hz, 75Hz i 1024x768 85Hz...

i na tych przynajmniej trzech nastawach i z różnym AA zawsze po jakimś czasie (5, czasem 15 min gry) BLACK SCREEN!

Ja też słyszę w tle dźwięki, więc to nie freez totalny--- tylko jakby nagle wyłączał się prąd na GPU?

Jestem w szoku, bo nic takiego wcześniej nie było (nie tak często i zwłaszcza nie na grze bez OC!)

zwiększyłem też prędkość Fandera w czasie testów i to samo-a karta zimna więc już w ogóle nie wiem:(

 

Czy zmiana sterowników coś pomoże? Mam teraz 169.21

 

Pozdro!

 

PS-kartę kręciłem tylko do testów. Na codzień starcza gra na zegarach def (nie licząc crysis, gdzie grałęm na 700/1836/1900 co w zupełności mi wystarczało, więc nie wierzę, żebym kartę przekręcił... więc wtf?

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe popsułeś kartę, a było podkręcać skoro i tak niemalże wszystko śmigało? :D

 

ja na ten przykład popodkręcałem tylko dla zabawy - a na codzień pusicłem na stock - bo i tak w grach nie ma różnicy B-)

Edytowane przez Gromitek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe popsułeś kartę, a było podkręcać skoro i tak niemalże wszystko śmigało? icon_biggrin3.gif

jak się nie znasz to się nie wypowiadaj... A. creed ma to do sibie, że się wywala w różny sposób, ja mam to samo i wiem, że to nie wina karty. Może dlatego, że ja swojej nie kręciłem w ogóle (ostatnio ^^)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

No bynajmniej nie wierzę w to, że kartę zkatowałem, bo tak jak pisałem tylko do testów ją OCowałem i to zawsze mocno zchłodzoną i bez przesady.

Może to jednak wina samej gry?

Może stery?

CHyba podmienię dziś drivery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dia8el mam identycznie to samo co ty czyli BLACK SCREEN. Podmien stery na 169.61 tam wczesniej chyba dalem linka a jak nie to najwyzej wrzuce potem. I dodam ze nie podkrecalem wcale karciochy. Czyli caly czas chodzila na default. Ciesze sie ze to nie tylko ja mialem problemy ze sterami 169.21 bo faktycznie cos z nimi jest nie tak !

 

A moze IP35-E "lubi" karty na G92? :]

 

EDIT. Po 10 min gry w COD4 kolejny black screen. O co K***A chodzi ?

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to jednak wina samej gry?

biorąc pod uwagę, że to "demo" to pewnie tak ;) bo po zainstalowaniu takich tam różnych rzeczy błąd zniknął :). (i tak, nie mogę powiedzieć co to za rzeczy by nie złamać regulaminu :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...