Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

No w koncu znalazlem podobny problem na forum guru3d http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=243239 . Na razie zainstalowalem stery 173.41 zmodowane przez Sidebanda i jest ok (oby zawsze).

 

Te: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...view=getnewpost

Przeczytałem ten ich topik o blank screenach i wniosek z tego jest taki, że nadal wiem, że nic nie wiem.

Nie wyjaśniło się do końca, czy to wina sterów, czy G92..., bo za dużo ludzi ma ten problem na różnych sterach...

Hmmm... Z drugiej strony dzieje się to u ludzi bez OC i dużymi PSU, więc nie jest to wina OverOC, ani braku mocy...

:unsure:

Jak wrócę do domu to też przetestuje stery od sidebanda (Forceware_174.31_XP_32bit)...

Zobaczymy.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam na kartach GF6800GT(wiem, stare dzieje) sporo ludzi miało problemy z BS.

Na guru3D bądź vr-zone(prawdopodobnie bo nie pamiętam dokładnie na jakim forum) jeden z userów wlutował dodatkowy kondensator do sekcji zasilania, i problemy z BS zniknęły.Może to sugerować ,że przyczyną jest niemożność dostarczenia prądu do GPU. Nie ma to za wiele wspólnego z zasilaczem, tylko z sekcją zasilania karty.Być może jeden z kondów nie trzyma parametrów i stąd problemy, bo niemożliwe by producent żle rozwiązał zasilanie.

Na stronie Thermalrighta jest też wzmianka o przypadkach spowolnienia i przycinania gier, przez zbyt wysoką temp.PWM, dlatego proponują chłodzenie tych elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Z tego co pamiętam na kartach GF6800GT(wiem, stare dzieje) sporo ludzi miało problemy z BS.

Na guru3D bądź vr-zone(prawdopodobnie bo nie pamiętam dokładnie na jakim forum) jeden z userów wlutował dodatkowy kondensator do sekcji zasilania, i problemy z BS zniknęły.Może to sugerować ,że przyczyną jest niemożność dostarczenia prądu do GPU. Nie ma to za wiele wspólnego z zasilaczem, tylko z sekcją zasilania karty.Być może jeden z kondów nie trzyma parametrów i stąd problemy, bo niemożliwe by producent żle rozwiązał zasilanie.

Na stronie Thermalrighta jest też wzmianka o przypadkach spowolnienia i przycinania gier, przez zbyt wysoką temp.PWM, dlatego proponują chłodzenie tych elementów.

no właśnie, tylko że ja mam przewiewną budę i S1+120 Fanderka, a i nawet przy otwartej mi się BS pojawił, więc to nie temp :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te stery zmodowane nic nie wniosły. Dalej mialem zwieszke przy COD4 i teraz jakies problemy przy graniu w Lost Planet. Chyba trzeba reklamowac karcioche.

 

dia8el oddajesz tez na gware ?? Moze to przez nasze IP35-E ??

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Jednak te stery zmodowane nic nie wniosły. Dalej mialem zwieszke przy COD4 i teraz jakies problemy przy graniu w Lost Planet. Chyba trzeba reklamowac karcioche.

 

dia8el oddajesz tez na gware ?? Moze to przez nasze IP35-E ??

mówisz o tych sterach od sidebanda, ze Ci nie pomogły?

 

"dia8el oddajesz tez na gware "

Ja na razie jeszcze sie wstrzymam, bo BS'y pojawily mi sie tylko w AC ostatnio, a przed tym to sobie przypomnialem, ze nie mialem BS tylko różowy/kolorowy i to bylo przez za duze OC.

Tak więc na razie jeszcze sie wstrzymam, zwłaszcza, że ja mam kartę ze zmienionym chłodzeniem i to kupa zachodu z przywróceniem karty do stanu pierwotnego...

 

PYTANIE: czy ktoś się orientuje czego należałoby użyć, aby uzyskać efekt oryginalnej pasty pod referencyjnym chłodzeniem?

Wiecie o co chodzi - taka szara papka. Zakładając, że ktoś chce odesłać na GWARE, to ta papka musiałaby być taka, jak fabryczna ;]

tylko pytanie - czego użyć?

 

 

"Moze to przez nasze IP35-E ??"

może trzeba coś pogrzebać w biosie z MHz na PCI-E ? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie doszła do mnie Galaxy CM-HP z proline.pl. Dla zainteresowanych: jest zworka do OC, pamięci to Samsungi no i chłodzenie oczywiście CM HP. W porównaniu do Palita to niebo a ziemia. Jak odpaliłem kompa to pomyślałem najpierw że jakiś wiatrak nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, właśnie doszła do mnie Galaxy CM-HP z proline.pl. Dla zainteresowanych: jest zworka do OC, pamięci to Samsungi no i chłodzenie oczywiście CM HP. W porównaniu do Palita to niebo a ziemia. Jak odpaliłem kompa to pomyślałem najpierw że jakiś wiatrak nie działa :P

Napisz wrażenia z testów OC i wogóle stabilności czy występują różowe i czarne ekrany itd. czy cewki grają. Miałem 8600GE z tym chłodzeniem i rzeczywiście cisza prawie absolutna dlatego zastanawiam się czy nie wymienić na Galaxy bo ten wiatrak na Gigabyte głośny nie jest ale jednak go słychać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wrażenia z testów OC i wogóle stabilności czy występują różowe i czarne ekrany itd. czy cewki grają. Miałem 8600GE z tym chłodzeniem i rzeczywiście cisza prawie absolutna dlatego zastanawiam się czy nie wymienić na Galaxy bo ten wiatrak na Gigabyte głośny nie jest ale jednak go słychać <_<

A nie prościej użyć kontrolera obrotów? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz wrażenia z testów OC i wogóle stabilności czy występują różowe i czarne ekrany itd. czy cewki grają. Miałem 8600GE z tym chłodzeniem i rzeczywiście cisza prawie absolutna dlatego zastanawiam się czy nie wymienić na Galaxy bo ten wiatrak na Gigabyte głośny nie jest ale jednak go słychać <_<

Co do stabilności to po około dwóch godzinach gry w Crysis zero zwiech, black screenów czy czegoś tam. Jednak po około godzinie gry w DiRTa złapałem zwieche, dzwięk się zapętlił, obraz stanął ale było go widać i pomógł tylko reset. Po testuję jeszcze dzisiaj i zobaczę. Cewki nie piszczą, tylko w menu Crysisa.

 

Aha mam pytanie: czy możliwe jest żebym miał 55C w stresie jeżeli wiatrak chodzi na 100%?

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilności to po około dwóch godzinach gry w Crysis zero zwiech, black screenów czy czegoś tam. Jednak po około godzinie gry w DiRTa złapałem zwieche, dzwięk się zapętlił, obraz stanął ale było go widać i pomógł tylko reset. Po testuję jeszcze dzisiaj i zobaczę. Cewki nie piszczą, tylko w menu Crysisa.

 

Aha mam pytanie: czy możliwe jest żebym miał 55C w stresie jeżeli wiatrak chodzi na 100%?

No to masz taki sam problem z DiRTem jak ja... Pisałem o tym ze dwa tygodnie temu. Mam identyczną kartę i też łapie takie zwiechy w tej grze. Częściej po OC, ale testowałem nawet na defaultowych taktowaniach i też zwiechy się trafiały. Dziwna sprawa tymbardziej, że z żadną inną grą ani benchmarkiem nie mam żadnych problemów. :?

A temperatura dziwnie mała - czym ją sprawdzasz? Podpowiem... użyj RivaTunera i jego Hardware Monitoring.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cewki nie piszczą, tylko w menu Crysisa.

 

Aha mam pytanie: czy możliwe jest żebym miał 55C w stresie jeżeli wiatrak chodzi na 100%?

Piszczenie to ma każda karta ja miałem nawet na 8600GE delikatne w Crysis. Co do temperatury to mam podobną. Muszę spróbować tego Dirta bo jeszcze w to nie grałem na tej karcie.

 

A nie prościej użyć kontrolera obrotów? :huh:

Tak ale chce uniknąć druciarni w budzie. Narazie drogą eliminacji został jeszcze Gainward Bliss chociaż jeśli dalej nie będe miał kłopotów z Gigabytem (oprócz głośności chłodzenia) to chyba rzeczywiście założe kontroler bo boje się, że jak wymienie kartę na inną to będe miał prawdziwe kłopoty <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz taki sam problem z DiRTem jak ja... Pisałem o tym ze dwa tygodnie temu. Mam identyczną kartę i też łapie takie zwiechy w tej grze. Częściej po OC, ale testowałem nawet na defaultowych taktowaniach i też zwiechy się trafiały. Dziwna sprawa tymbardziej, że z żadną inną grą ani benchmarkiem nie mam żadnych problemów. :?

A temperatura dziwnie mała - czym ją sprawdzasz? Podpowiem... użyj RivaTunera i jego Hardware Monitoring.

Dziobak ja stawiam ,że to Dirt jest jakiś zabugowany. To jest jedyna gra ,która u mnie zalicza zwieche bez względu na taktowania. Ja bym tam to olał.

 

Temp 55'C w stresie ? Czym mierzyłeś ? Everest przekłamuje o pare 'C . Sprawdź w RivaTuner no i pochwal się jak z O/C Jestem ciekaw jak jest z pamięciami ,bo te chyna nie są bezpośrednio chłodzone ? Znaczy się są na nich radiatorki jakies ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym Dirtem to nie do końca tak, że jest zabugowany, a zresztą nie pojawił się po karcie...Na 7900/8600 jak go miałem to jakoś nie był(pomijam save game buga czy co to było) <_< .Na innych też ludziom zaiwaniał...Po prawdzie to ilość kłopotów z grami na 88GT nawet bez OC sugeruje iż bardziej ona Ati jest niż NV...A na poważnie to coś z tą serią jest niedobrze.U mnie i owszem -opanowałem problemy i chodzi wszystko ok(Wiedźmin wiesza ale on tak ma).Lecz u mnie procek nie pozwala jej skrzydeł rozwinąć.Nie wiem czy byłaby taka stabilna z jakimś core mocnym.U kolegów karty widziane naocznie mają już "zdjęte" ,którego zazdrościłem i...nadal bywają problemy.Inna sprawa ,że sterowniki NV coś zaczęły kuleć nałogowo.Trzeba w nie "utrafiać" co muszę powiedzieć znów mi Ati przypominać zaczyna...niestety.Kolejna sprawa ,ze gry teraz coraz więcej bugów mają nowe -pęd za "prezencją" i sprzedażą oraz coraz większa konieczność wypasu graficznego plus goniące terminy...nie dają rady chłopaki i błędy narastają.Kumulacja czynników i mamy pipę zamiast grania.Pomijam źródła gier ,bo często nie mają wpływu....

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dziobak pamiętam twój problem. Tylko że ty łapałeś zwiechy po kilku minutach. Swoją drogą to ten DiRT jest wspaniały. Ja jeszcze po testuje i zobaczę. Temperaturę sprawdzałem w RivaTunerze i naprawdę było 55C. Na razie nie mam za bardzo czasu żeby kartę OCować ale jak znajdzie się go trochę to zrobię OC chociaż nie sądzę żeby wynik podkręcania różnił się zbytnio od tego który można było uzyskać na, jak by to powiedzieć, pierwszej serii Galaxy z HP. Na pamięciach nie ma radiatorków. Jedyne co mnie dziwi to to że PCB jest jakby dłuższe, a nawet takie samo jak u Palita bo też zawadza o wtyczke SATA wpiętą do dysku.

Edytowane przez unit1.cpp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opłaca się w tej cenie (690 zł) kupić tą kartę ?

 

http://www.allegro.pl/item323782766_gigaby...sklep_wawa.html

 

Chłodzenie wygląda na wydajne i cichsze niż referencyjne no i karta ma podbite zegary. Czy do 700 zł znajdę coś lepszego ? A może lepiej najtańszego 8800GT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie opłaca się w tej cenie (690 zł) kupić tą kartę ?

 

http://www.allegro.pl/item323782766_gigaby...sklep_wawa.html

 

Chłodzenie wygląda na wydajne i cichsze niż referencyjne no i karta ma podbite zegary. Czy do 700 zł znajdę coś lepszego ? A może lepiej najtańszego 8800GT ?

Z polecaniem to twoja decyzja i odpowiedzialność. :D

 

Ja powiem tak, nie zamieniłbym swojej karty na żadną inna 8800GT chyba, że za dobrą dopłatą, sprzedałbym i kupił taką samą jaką mam.

 

To są wnioski na bazie tego co mam, miałem i czytałem i czytam (nawet więcej na zagranicznych stronach).

 

Poczytaj moje posty na temat tej karty i będziesz wiedział dlaczego tak mówię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie moze ktos gdzie moge dostac te karty z chlodzeniem przedstawionym na zdjeciu?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wszedzie niby je maja ale jak przychodzi co do czego to sie okazuje ze albo Gigabyte jest z Zalmanem albo Asus z tym nowym chlodzeniem. A ja potrzebuje konkretnie te przedstawione na zdjeciach. :(

 

EDIT: Oczywiscie mowa o wersjach 512mb.

Edytowane przez kuebk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście problemy takie jak powyżej pisałem z 8800gt - zaniżała wartość Pci-e??

U mnie to wygląda tak że jest zamiast na pci-e 16 to na pci-e 2

Gnębię już się z tym cały dzień i nie wiem co z tym dalej zrobić..

Zmień FSB PCI-E na 1-4 mhz więcej. Podejrzewam że płytka na Intelu. Zgadza się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja przedstawię swoją historię:

Karte kupiłem około 3 tyg. temu. O moich ówczesnych wnioskach możecie poczytać w moich wcześniejszych postach. Tak w skrócie mówiąc to karta którą otrzymałem prawie od samego początku wykazywała się niestabilnością. Po paru dniach ta niestabilność osiągnęła takie rozmiary, że normalna praca w Windowsie stała się prawie niemożliwa. W ciągu godzinnego oglądania filmu musiałem resetować kompa 5 razy. Kartę odesłałem na gwarancję. Sklep w którym kupiłem kartę poinformował mnie, że jest ona w 100% sprawna i odesłali mi tę samą. Aktualnie mam tę kartę w komputerze. Z jej zachowaniem to właściwie jest loteria, ale muszę przyznać, że od czasu jak wróciła z gwary to jest dużo stabilniejsza. Teraz problemy pojawiają się tylko przy 3DMarku lub...przy starcie systemu :-| Bardzo dziwna sytuacja przytrafiła mi się przedwczoraj. Włączam 3DMarka. Udało mu się skończyć 3-go loopa więc stwierdzam że jest nieźle. Zaryzykowałem i zostawiłem tak kompa na noc. Rano ku mojemu zdziwieniu komp dalej pracował normalnie z włączonym 3Dmarkiem. :blink: Wtedy pomyślałem że karta musi być rzeczywiście dobra i stabilna tak jak i reszta kompa jeżeli wytrzymała 8h. Mój entuzjazm trwał tylko kilka godzin bo już po południu, kiedy próbowałem włączyć kompa zostałem uraczony pink screenem już przy starcie Windowsa...

Aktualnie poza problemami przy starcie i (czasami :lol2: ) w 3DMarku to ogólnie jest OK. Windows działa stabilnie. W gry za dużo nie grałem ale jak dotąd było OK.

 

Zdziwiło mnie to że użytkownicy kart innych niż z Gigabyte'a też mają podobne problemy. Czytając różne posty doszedłem do wniosku że problem nasila się u osób które mają karty Gigabyte'a i Abity IP35-E. Może jakiś nowy BIOS coś pomoże. Tutaj macie opisaną taką sytuacje Abit IP35-E + Gigabyte 8800GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie COD4 i wszystko śmiga żadnych zwiech czy BS, przeszedłem już STALKERA, CRYSISa i grałem w inne giery - pełna stabilność jeśli to komuś pomoże...

 

Zdziwiło mnie to że użytkownicy kart innych niż z Gigabyte'a też mają podobne problemy. Czytając różne posty doszedłem do wniosku że problem nasila się u osób które mają karty Gigabyte'a i Abity IP35-E. Może jakiś nowy BIOS coś pomoże. Tutaj macie opisaną taką sytuacje Abit IP35-E + Gigabyte 8800GT.

U mnie nic takiego nie występuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele takie jazdy. I co z tego ze mam IP35-E ? Czy to ma byc jakims usprawiedliwieniem dlatego ze karta za ktora dalem tyle kasy powoduje jakas niestabilnosc podczas gier ? No nie badzmy smieszni zebym musial zmieniac specjalnie mobo pod GRAFICZNĄ. Ja rozumiem ze pod procka to jest uzasadnione ale migracje między mobaskami to juz jest lekka przesada. A nie chce mi sie kombinowac i dawac jej kumplowi pod DFI. Chociaz jak sie wkurze to chyba tak zrobie i sie okaze co jest tego przyczyną...

Edytowane przez Symbian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak to co w sigu skończony dirt cod4 końcówka nfspro i crysis-a żadnych zwiech jedyna wada to taka że w menu crysisa grają cewki hehe. Sterowniki najnowsze z strony nvidi karta na referencyjnych ustawieniach tzn 625 1800 proc (8*400). Pozdro

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

@Marrrcin

 

Ja pink screena miałem TYLKO wówczas, gdy dałem za dużo MHz na rdzeniu przy OC.

Jeśli nie przekraczałem 756 na rdzeniu, to nigdy pink screen mi nie wyskoczył.

 

 

Generealnie u mnie przetaktowania objawiały sie tak:

core - pink lub bialy screen

shadery - zwiecha freez -czasem podczas freeza arty

memki - cały ekran jest posiekany na drobne paski różnokolorowe z wyświetlanej wlasnie palety

(!) - Zawsze jednak ww problemy zdarzały się pod moją kontrolą, tzn tylko przy testach i po natychmiastowym resecie wszystko wracało do normy.

 

A'propos BS

Blank screeny o których pisałem jakiś czas temu pojawiały się TYLKO w Assassin's Creed,

Tym czasem gdy w ww. grę pograłem dłużej, to zaobserwowałem, że już od "drugiego bloku pamięci" nie ma zwieszek tego typu. Wszystko gra. Jeśli już sie coś zawiesza, to normalnie wywala do windy, bo gra jest jeszcze strasznie zabugowana.

 

 

Mam IP35-E i jak dotąd nie robiłem upgrade biosu. Bios mam fabryczny, taki jak pierwsze sztuki przyjechały do Polski w zeszłym roku.

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marrrcin

 

Ja pink screena miałem TYLKO wówczas, gdy dałem za dużo MHz na rdzeniu przy OC.

Jeśli nie przekraczałem 756 na rdzeniu, to nigdy pink screen mi nie wyskoczył.

Generealnie u mnie przetaktowania objawiały sie tak:

core - pink lub bialy screen

shadery - zwiecha freez -czasem podczas freeza arty

memki - cały ekran jest posiekany na drobne paski różnokolorowe z wyświetlanej wlasnie palety

(!) - Zawsze jednak ww problemy zdarzały się pod moją kontrolą, tzn tylko przy testach i po natychmiastowym resecie wszystko wracało do normy.

 

A'propos BS

Blank screeny o których pisałem jakiś czas temu pojawiały się TYLKO w Assassin's Creed,

Tym czasem gdy w ww. grę pograłem dłużej, to zaobserwowałem, że już od "drugiego bloku pamięci" nie ma zwieszek tego typu. Wszystko gra. Jeśli już sie coś zawiesza, to normalnie wywala do windy, bo gra jest jeszcze strasznie zabugowana.

Mam IP35-E i jak dotąd nie robiłem upgrade biosu. Bios mam fabryczny, taki jak pierwsze sztuki przyjechały do Polski w zeszłym roku.

U mnie wszystkie artefakty które opisywałem występowały przy domyślnych taktowaniach. Przed oddaniem karty na gware miałem takie artefakty:

- pink screen

- blue screen(nie mylić z BSOD)

- podzielenie ekranu na dwie części + miganie

- podzielenie ekranu na 3 "miniaturki" + wyświetlanie ich tylko w górnej części monitora + miganie,

- całkowite znikanie obrazu z monitora,

- zabarwienie się wyświetlanego obrazu na fioletowo,

- artefakty jak przy zbyt mocnym podkręceniu karty.

 

Teraz kiedy karta przyszła z gwary to działa lepiej, mimo tego że nic z nią nie robili. Przypomniało mi się teraz, że w tym czasie aktualizowałem BIOS do najnowszego. Wcześniej miałem taki jaki był oryginalnie w płycie.

Teraz występują takie artefakty:

- fioletowy ekran,

- artefakty jak przy zbyt mocnym podkręceniu pamięci(spotkałem się z nimi tylko raz przy pierwszym uruchomieniu kompa),

- całkowite znikanie obrazu z monitora(przy włączaniu kompa, raz też wystąpiło podczas oglądania filmu),

- czasami zwiechy w 3DMarku.

 

dia8el spróbuj zmienić BIOS na najnowszy, może to coś pomoże.

Edytowane przez Marrrcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

U mnie wszystkie artefakty które opisywałem występowały przy domyślnych taktowaniach. Przed oddaniem karty na gware miałem takie artefakty:

- pink screen

- blue screen(nie mylić z BSOD)

- podzielenie ekranu na dwie części + miganie

- podzielenie ekranu na 3 "miniaturki" + wyświetlanie ich tylko w górnej części monitora + miganie,

- całkowite znikanie obrazu z monitora,

- zabarwienie się wyświetlanego obrazu na fioletowo,

- artefakty jak przy zbyt mocnym podkręceniu karty.

 

Teraz kiedy karta przyszła z gwary to działa lepiej, mimo tego że nic z nią nie robili. Przypomniało mi się teraz, że w tym czasie aktualizowałem BIOS do najnowszego. Wcześniej miałem taki jaki był oryginalnie w płycie.

Teraz występują takie artefakty:

- fioletowy ekran,

- artefakty jak przy zbyt mocnym podkręceniu pamięci(spotkałem się z nimi tylko raz przy pierwszym uruchomieniu kompa),

- całkowite znikanie obrazu z monitora(przy włączaniu kompa, raz też wystąpiło podczas oglądania filmu),

- czasami zwiechy w 3DMarku.

 

dia8el spróbuj zmienić BIOS na najnowszy, może to coś pomoże.

 

qrde

jak dla mnie to ta Twoja karta jest uwalona. Ja nie popuściłbym sprzedawcy, skoro CI tak się wciąż wysypuje... :/

Z drugiej strony wiem jak to jest z tymi gwarancjami i całym zachodem jaki się z tym wiąże, więc współczuje Ci, bo jak na moje oko to karta ewidentnie nadaje się do wymiany na nową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde

jak dla mnie to ta Twoja karta jest uwalona. Ja nie popuściłbym sprzedawcy, skoro CI tak się wciąż wysypuje... :/

Z drugiej strony wiem jak to jest z tymi gwarancjami i całym zachodem jaki się z tym wiąże, więc współczuje Ci, bo jak na moje oko to karta ewidentnie nadaje się do wymiany na nową.

No tak, ale pomyśl wytrzymała 8h w 3dMarku 06. Nie wiem czy ona jest uwalona, Sklep twierdzi, że testowali kartę i jest sprawna. Musiałbym u kogoś sprawdzić tę katę, ale sie jeszcze zastanawiam, bo z jednej strony 8h to dużo, a patrząc z drugiej to znowu musiałem dwa razy kompa resetować bo nie umiał się normalnie włączyć... :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...