Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Długo sie wahałem jakiego producenta 8800gt kupic.Pierwszy wybór padł na palita sonic w wersji z wyjsciem hdmi.Niestety był to niewypał,pamieci qimonda kręciły się baardzo słabo,całe szczęście zdarzyłem ją oddać.

Drug mój egzemplarz to inno3d z którego jestem w 100% usytysfakcjonowany.Pamieci samsunga,dobre o/c.Od razu wywaliłem średnio wydajny fabryczny wentyl,którego zamieniłem na accelero s1 i 2x120mm accutake.Po krótkiej zabawie napieciami,udało mi sie uzyskac stabilne

800/2050/2200 B-) ,1.32V.Wynik 3dm06:(15k przekroczne i to bez quada)

Dołączona grafika

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2@ A próbowałeś może uzyskać coś na standardowym chłodzeniu? Ile udało się stabilnie wycisnąć... I wydaje mi się że dosyć mocno przesadzone jest te 800MhZ na rdzeniu... Powiedz, czym testujesz kartę? Tylko smarkami? Bo jeśli tak to po odpaleniu np. AtiTool to IMHO po pierwszej sekundzie zwis lub sporo artów... Nie mówiąc np. o Crysisie, tam to już na pewno długo byś sobie bez zwisa nie pograł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tox@3dm06+50 kółek w benchmark crysis i oczywiscie atitool 10 minut.

 

Co od chłodzenia standartowego,to nie wiem,nie próbowałem.Bez podnoszenia napieć karta idzie 690/1800/2200

Edytowane przez kad2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kad2@ A próbowałeś może uzyskać coś na standardowym chłodzeniu? Ile udało się stabilnie wycisnąć... I wydaje mi się że dosyć mocno przesadzone jest te 800MhZ na rdzeniu... Powiedz, czym testujesz kartę? Tylko smarkami? Bo jeśli tak to po odpaleniu np. AtiTool to IMHO po pierwszej sekundzie zwis lub sporo artów... Nie mówiąc np. o Crysisie, tam to już na pewno długo byś sobie bez zwisa nie pograł.

Niby dlaczego? Na takim vgpu to bardzo prawdopodobne. Krew mnie zalewa jak widzę, ile tu ludzie kręcą, a potem spoglądam na taktowanie swojej padaki :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak gry ci chodza na tym procku?

 

sam sie zastanawiam czy nie kupic sobie 88gt...

 

jaka miales karte wczesniej?

moim zdaniem nędznie, wszystkie nowe tytuły się dławią. ja miałem wcześniej 7900gt podkręconego elegancko, zmieniłem grafe na 88gt i przyrost wydajność był ale nie rzucał na kolana, dopiero gdy zmieniłem platformę na tą co mam w podpisie to karta rozwineła skrzydła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wcześniej 7900gs z 512mb ramu, mocno nawet skręcony i powiem że u mnie gry dostały porządnego kopa na 8800gt.

Taki cod4 sie dławił na 1280x800 z detalami róznymi, ale dalekimi od high, a po zmianie gram w natywnej w max.

Wiedźmin też dostał kopa, podobnie COH, TDU i kilka innych gierek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze podkręcony x2 nie jest zły dla 8800GT ;) -> KLIK

Racja -miałem na głupim Brisbane@~3000 około 11K w 06 ale...

....ale nie każdy ma F3 jak Ty(czy choć przyzwoicie obracane Bri) no i nawet F3 nie zawsze chce chodzić stabilnie te 3.3.Niemniej całkiem przyzwoicie to wtedy chodzi z 88GT.Nie narzekałem ale jednak C2D dał karcie nieco "powietrza".Dla AMD taka średnia to może ...hmmm....2.6?(Średnia wszystkich x2, a nie ekstremali tylko :wink: ).Jeżeli to trafne wtedy niestety nieco za mało dla 88GT.Może się polepszy jak fizykę w grach zacznie miąchać GPU.Ale to jeszcze w powijakach jest mimo szumu medialnego.Ja niestety niedługo ostatniego buziaka dam mojej 88GT i pożegnam wątek -karta idzie w ręce lamy za dobrą kasę :wink:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę ,że tak -4850 jak dla mnie rozsądny wybór.Vmod, bloczek z nawiewem plus nieco radiatorków.Myślę ,ze niewiele będzie ustępować 4870, a przynajmniej nie na tyle ,bym to odczuł przy moim CPU grastycznie.Szacując ostrożnie 900 na GPU do zrobienia.

Ale podkreślam -zdecydował wyjątkowo napalony kupiec na moją grafikę.Nie będę zdradzał ceny ale 4ka z przodu i...jeszcze nieco wyżej :wink: .Sprzedając za 300-350 88GT(widziałem za 250 sprawna z gwarą tu na forum -już poszła...sam bym brał hehe) uważam ,że cała operacja nie ma sensu -dokład jednak jest ,a nie zawsze się ma/chce dokładać.Tym bardziej ,że 4850 wcale nie miażdży 88GT -jest wyraźnie szybsze ale też i jasno droższe.A do tego jednak stery Ati...ech -napsuły mi kiedyś krwi.Czyli -dobry sell 88GT zdecydował.Inaczej moja poczciwina dalej cieszyłaby mnie w kompie -bo to całkiem dobre i nadal mocne karty te 88GT 512....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz -strata jest wpisana w takie zakupy, na IT się nie zarobi trzymając sprzęt ale też jak pisałem -nie ma chyba co ulegać panice i za grosze spychać 88GT ,by "poczuć" te kilka/naście % różnicy po władowaniu 4850.Znowu dla 4870 to już procesor jest potrzebny taki ciut lepszy.Ludzie posiadający e2xxx/e4xxx czy e6xxx napalają się na Cross Fire("o rany stary -widziałeś wyniki!!?!?!").To już nawet nie wymaga komentarza.Sprzedając okazyjnie(ja tu już okazję roku wyłapałem -cena super no i zaliczkował,a karty dalej używam -radki tymczasem tanieją!) za dobrą kasę 88GT można kupować 4850 czy nawet 88GTS lub chwilę poczekać i kupić "88GTS" czyli 9800GTX...Ale w innym wypadku sądzę ,że po instalacji Ati w slocie padłoby pytanie "no i o to się szarpałem ,sprzedałem za 280, dokładałem prawie drugie tyle?!" :wink: .88GT jeszcze dłuuuugo będzie walczyć udanie w grach jak sądzę.No chyba ,ze "optymalizacja" będzie dalej zalegała -na to rady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale taka strata na 8800gt to już przegięcie. W kwietniu kupiłem za 635, po 2 miesiącach karta kosztuje 400. Więc co za 300zł sprzedawać i dopłacać 250zł do 4850... Zasadnicze pytanie, czy odczuje kopa w grach ?

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale taka strata na 8800gt to już przegięcie. W kwietniu kupiłem za 635, po 2 miesiącach karta kosztuje 400. Więc co za 300zł sprzedawać i dopłacać 250zł do 4850... Zasadnicze pytanie, czy odczuje kopa w grach ?

Ja dalem 1100;] po premierze:P to dopiero byłaby głupota zmieniac :damage_wall: (no dobra zona nie pozwala:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie sam jestem napalony na tego radeona i chce sprzedac swojego 8800GT ale tez za darmo nie oddam bo 300 PLN to dla mnie jak darmo. Poczekam chwile moze ktos sie trafi a jak nie to trudno muru glowa nie przebije. Ja jeszcze placilem za swojego GF'a nieznacznie ponad 1k PLN (to byl jeden z tych 1-szych) wiec strata jest jeszcze wieksza niz tych co kupili niedawno po 500 czy 600 PLN. No ale coz takie jest IT. Z jednej strony fajnie jak sie kupuje bo wszystko jest takie tanie, a z drugiej kiepawo jak to Ty jestes sprzedajacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITKA MIŚKI :)

 

SAM MAM DYLEMAT, GDYŻ KORCI MNIE 4850 :)

 

ALE Z DRUGIEJ STRONY, WIEM ŻE MOJEGO PALITA STAĆ NA 850MHz NA RDZENIU, Z

WIĄZKU Z TYM MAM PYATNIE DO MANIAKÓW V-MODÓW, MUSZE KUPIĆ LUTOWNICĘ, WIADOMO JAK Z NAJMNIEJSZYM GROTEM, ALE PROSZĘ O PORADĘ KTÓRA LEPSZA:

 

BYLE NIE DROGA ^^

 

ALLEGRO:

 

LUTOWNICA NR. 1

 

LUTOWNICA NR. 2

 

LUTOWNICA NR 3

 

I BRAMKA NR 4 :)

 

JAK COŚ INNEGO TO MIŁA PODPOWEIDŹ WSKAZANA

 

W DOMU MAM LUTOWNICE NIE DO TAKICH MAŁYCH RZECZY :rolleyes:

 

pOzDrO

XIBI :lol2:

Edytowane przez XibalbaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyraźnie bez podkręcania i modowania , zabawy z 4850 to ona nie jest szybsza od 8800gt. Czekać trzeba na całkiem nowe karty , bo te co teraz wyszły to żadna rewelacja. Jak gf 8800gt do wszystkiego starcza , tylko do crysisa nie , tak samo jest z nowymi pojedynczymi kartami z nowej serii. Nie ma to w tej chwili najmniejszego sensu. Wiadomo jak ktoś teraz kupuje to i tak bym się grubo zastanawiał czy wybulić 500 na 4850 + chłodzenie za np 60 zł czy kupić na gwarancji używkę 8800gt ze zmienionym chłodzeniem za 350 i grać tak samo we wszystkie tytuły jak na 4850. Jedyny plus dla 4850 to lepsza jakość materiału hd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, po długim dniu zmagań z moim komputerem, udało mi się zamontować w nim Accelero S1 i kartę... Wielkie to to jak...jak coś dużego :P. Z założeniem chłodzenia nie miałem większego problemu, ze ściągnięciem fabrycznego chłodzenia również nie było większych problemów, jedyne co trzeba było zrobić to po prostu przycisnąć ten drucik przy końcu i on wtedy wyskakiwał z zaczepu... W sumie banał ale na pierwszy rzut oka dosyć ciężko domyśleć się co i jak. Wszystkim Inno(innym) zakomunikuje że nie ma plomb gwarancyjnych na chłodzeniu. Co do wykonania samego chłodzenia fabrycznego(mówię o wersj WIND) to gładź woła o pomstę do nieba. Po założeniu(pasywnie)nastała błoga cisza, 10min. AtiTool nie zrobiło na chłodzeniu wrażenia, 60C i nic więcej podczas gdy na fabrycznym chłodzeniu jakieś 74-78C było dobrym wynikiem. Dopiero półtorej godzinna sesja w Crysisa dała trochę popalić chłodzeniu, które i tak dzielnie się spisało bo 68C w porównaniu z 84C mocno cieszy. W idle temperaturka wynosi 52C, wcześniej było 58C. Dodam tylko że to wszystko pasywnie, z pastą AC MX-2(w szafce mam AC Silver 5, posmaruje nią jak będę dodawał jakiś nawiew), w temperaturze otoczenia 25C. Polecam jak najbardziej S1, będzie to pożegnanie z hałasem jak i wysoką temperaturą!

 

PS. Oczywiście chłodzenie to Rev.2 za 61zł(!) w Komputroniku(!!!).

Edytowane przez Tox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...