Skocz do zawartości
cavarr

Geforce 8800GT 256/512MB

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale 225 stron to nie na moje siły. Troche poszperam ale wątpie czy coś znajdę. To że ma tylko dwa kabelki to nie znaczy że nie może mieć regulacji obrotów....

 

Edit: Troche poczytałem i próbowałem rózne modyfikacje biosu nibitorem ale nawet to nie dało rady spowolnić tego dziada. Wygląda na to że Gigabyte w swoim autorskim pcb dało stałe napięcie 12V na gniazdko wiatraka... Szkoda. Bezmyślność jak dla mnie. To musiałem odłączyc go.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

To chyba instrukcja dla referentów bo mój gigabyte ma tryb 2D w którym obniżają sie zagarki. Jednak nie wiem jak z napięciem. A poza tym jak chciałem zobaczyć czy jest aktywny faktycznie ten tryb 2D to w HexView wogóle nie mam linijki 0xBE78 :blink:

PS. To ktoś na Gigabyte z chłodzeniem Zalmana może regulować prędkość wiatraka czy nie? :sad:

Nie można z poziomu karty.

Ja tam przywykłem do szumu-to i tak nic z poprzednią 6800GS XpertVision :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 grudnia oddałem na serwis kartę GigaByte 8800GT z chłodzeniem zelmana, serwis wymienił kartę i tu moje zdziwienie karta została wymieniona na inną używaną (myślałem że wymienią na nową !!!) przynoszę do domu oglądam zakręciłem coolerem, a on haczy o żeberka radiatora !!! patrzę dalej, a tu zapinka z jednej strony wyłamana !!! i cooler ledwo się trzyma !!! Karta zakupiona w Vobisie nie wkładałem nawet jej do kompa bo nie wiem jak by się to skończyło dzisiaj idę ją oddać do Vobisu niech wymienią na nową albo kaska spowrotem.

Jak sądzicie serwis GigaByte wymienił na taki shit czy Vobis kombinuje ?

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje Vobis. Czego nie zrobi sklep dla zysku. Nowa przeznaczona dla Ciebie pewnie poszła na półke do sprzedaży :lol2: Żartuje choć niewylkuczone. A mógłbyś mi powiedzieć co sięstało że oddałes ją na gware? Troche sie niepokoje bo moją kupiłem na Allegro używaną. Fakt - paragon i wizytówke sklepu mam ale to drugi koniec Polski wnet :D

PS. A sam wiatraczek od tego Zalmana to idzie zdjąć? Zapinki odhaczyłem po obydwu stronach ale coś po środku trzymało. To mówie nic nie kombinuje bo zepsuje... ^_^

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje Vobis. Czego nie zrobi sklep dla zysku. Nowa przeznaczona dla Ciebie pewnie poszła na półke do sprzedaży :lol2: Żartuje choć niewylkuczone. A mógłbyś mi powiedzieć co sięstało że oddałes ją na gware? Troche sie niepokoje bo moją kupiłem na Allegro używaną. Fakt - paragon i wizytówke sklepu mam ale to drugi koniec Polski wnet :D

PS. A sam wiatraczek od tego Zalmana to idzie zdjąć? Zapinki odhaczyłem po obydwu stronach ale coś po środku trzymało. To mówie nic nie kombinuje bo zepsuje... ^_^

Oddałem na gwarancje ponieważ zawieszała nie które gry a czasem sypała artefakty, czy sam wiatrak idzie zdjąć to nie wiem ale u mnie się rusza i przez to zdecydowanie głośniej pracuje, poza tym np. w przyszłości karta się popsuje oddam ją na gwarancję to serwis może odmówić naprawy że względu na uszkodzone mechanicznie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego też nic na siłe nie robiłem żeby nie pobroić. Ten wiatrak i tak chodzi nieznośnie głośno wiec chciałem go zdjąć z możliwością założenia potem żeby nic nie było widać i przyłożyć inny. I tak to zrobiłem tyle że jego łopatki troche blokują podmuch powietrza na radiator i mi przeszkadza. Trudno, nie bede kombinował :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocila mi grafa z gwarancji.

 

oddawalem zotac 8800gt amp a przyjechal asus 88gt 1gb , chyba wymiana dobra zwazywszy na perypetnie jakie inni maja z serwisem zotaca.a i mysle ze ten asus da sie podkrecic do tych zotacowych parametrow.

 

to co w sigu , w 3dm 11,5k wynik chyba wporzadku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrocila mi grafa z gwarancji.

 

oddawalem zotac 8800gt amp a przyjechal asus 88gt 1gb , chyba wymiana dobra zwazywszy na perypetnie jakie inni maja z serwisem zotaca.a i mysle ze ten asus da sie podkrecic do tych zotacowych parametrow.

 

to co w sigu , w 3dm 11,5k wynik chyba wporzadku ?

Chyba powinieneś dostać asus top skoro oddawałeś zotac amp... :? Wynik raczej dla referencyjnej 8800GT więc chyba ok. Ja bym sie czuł okantowany... :rolleyes: Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac ten asus chodzi tak smao jak tamten zotac. a i mysle ze sie go podkreci tak zeby bylo dobrze ;)

 

oni pewnie myslelli ze amp 512 = normalny 1GB ,

 

ja tam jestem zadowolony choc napewno mogl bym sie przyczepic . ta jest troche glosniejsza no i nie krecona fabrycznie.zobaczymy co sie z tym da zrobic ;)

 

taka zabawa na szybko , 700/1674/950. ale wynik w smarku niezbyt podskoczyl.a roznicy pomiedzy 700/1600//900 nie widac praktycznie wcale. ide klikac w gta zobaczymy czy stable

 

 

dziwnie to wszystko wyglada. brejdak gra w trackmanie i wszystko smiga ok , ja gram obecnie tylko w gta4 i na taktach 700/1725/950 wszystko chodzilo ok. do momentu misji na statku , zabicie ruskiego przyjaciela. gram gram a tu nagle pyk , zaypalo artami ekran. po czym arty zniknely , widzialem je moze przez 10-15s. potem bylo wszystko ok. do momentu kiedy za jakies 5 minut gra zawiesila sie . nie wywalalo zadnych bledow w grafice przez czas od znikniecia artow do zwiechy. Mysle sobie ze to moze wina pamieci , bo nie sa niczym chlodzone , odkrecilem je do oryg wartosci. i artow juz niby nie ma , choc w sumie wlaczalem tylko te misje , le gra wiesza sie dalej , dzis sprobuje na calkowicie odkreconej grafie. zobaczymy czy to wina karty czy moze jakis bug ???

Edytowane przez domans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie ziomki którzy mają Gigatybe. Nie wiecie skąd można skołować taką wersje Gamer Huda?? :blink:

Dołączona grafika

Tam jest regulacja napięcia pamieci :D Znalazłem to w teście radka 4850 i do niego taki gamer hud jest dostarczany. Nigdzie nie moge znaleźć takiej wersji <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś dziwnego stało się z moją 8800gt gigabyte z zalmanem typ b (złoty), mianowicie próbowałem odpalić dzisiaj kompa - wystartował, ale od razu się wyłączył. Ponowna próba nic nie dała. Wyłączyłem zasilacz i włączyłem spowrotem (corsair 520hx, ten pstryczek z tyłu - zawsze go wyłączam jak kończe prace z komputerem) i znowu to samo - odpalił się i zgasł. Poszedł jakiś smród - myślałem, że z zasilacza, ale podłączyłem innym kablem, z innego wyjścia w zasilaczu pci-e do karty graficznej. Odpalam i poszedł dymek właśnie z okolic gdzie podłącza się zasilanie na karcie. Zwiększyłem obroty na karcie na max, odpaliłem, ale ewidentnie coś się pali bo smród jest nieziemski.

O co chodzi ? Dodam, że wszystkie wiatraki śmigają, karta nie kręcona, standardowe chłodzenie.

A zasilacz jest nowy, działa niecały tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega ma 9600gt i ma to samo. wydaje mi sie ze to kwestia grafy. a nie nkretnego programu. poprostu odblokowuja sie opcje jesli jest taka mozliwosc.

Nie, tak raczej nie jest. Na innej stronie też z hd4850 (nie moge jej teraz znaleźć) jest napisane że grafa nie ma tego układu na pcb odpowiedzialnego za softową zmiane napięć i gamer hud dołączony na płytce wyświetla na niej napięcia rdzenia i pamięci jednak jest niedostępne (ciemniejszy kolor). Tak więc jeśli grafa nie obsługuje to sie wyświetla i jest niedostepne. Więc Twój kolega ma również tą starszą wersje. Wersja na stronie gigabyte to 2.31 i ona tego nie ma.

A tak poza tym to mam grafę o oznaczeniu GV-NX88T512HP i to była pierwsza karta obsługująca Gamer Hud więc wszystko powinno dać sie zmieniać. Jak ktoś znajdzie tą najnowszą wersje to niech da znać!

A zasilacz jest nowy, działa niecały tydzień.

Sprawdź napięcie na linii 12v szczególnie że niecały tydzień go masz. Najlepiej miernikiem jak posiadasz. Nawet najlepszym (czyt. Corsair) zdarza sie wadliwy produkt czego Ci nie życzę. Jak to nie zasilacz to zacznę sie bać :D - mam taką samą grafe... Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie na linii 12v szczególnie że niecały tydzień go masz. Najlepiej miernikiem jak posiadasz. Nawet najlepszym (czyt. Corsair) zdarza sie wadliwy produkt czego Ci nie życzę. Jak to nie zasilacz to zacznę sie bać :D - mam taką samą grafe...

Dodam jeszcze, że jak nie podłącze zasilania do grafiki to komp normalnie wstaje, nawet słysze jingiel przy starcie Visty ;D

 

Czy to dobry sposób na zmierzenie napięcia ?

http://zenfist.pl/images/_core/a19.jpg

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że jak nie podłącze zasilania do grafiki to komp normalnie wstaje, nawet słysze jingiel przy starcie Visty ;D

 

Czy to dobry sposób na zmierzenie napięcia ?

http://zenfist.pl/images/_core/a19.jpg

Nie znam sie w sumie na tym bo nie mam miernika, ale na moje to chodzi właśnie o to żeby wsadzić jeden kabelek od miernika w żółty pin czyli 12v a drugi w czarny czyli masę. I ja bym to zrobił na nie podpiętej czyli wolnej wtyczce.

A najlepiej podłącz stary zasilacz jeżeli jeszcze go masz i zobacz czy wstanie - jeżeli oczywiście z grafą jeszcze wszystko ok w co wątpie po dymku i smrodzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej podłącz stary zasilacz jeżeli jeszcze go masz i zobacz czy wstanie - jeżeli oczywiście z grafą jeszcze wszystko ok w co wątpie po dymku i smrodzie :D

A miało być SLI / tak pięknie... ;/

 

 

EDIT: Po podłączeniu starego zasilacza wygląda na to, że wszystko jest ok, ale mam wrażenie że nadal śmierdzi. Dodatkowo sparzyłem się jak dotknąłem tych drucików, które mocują do pcb wejście od zasilania na karcie - one zawsze są takie gorące ?

 

Napięć w nowym zasilaczu jeszcze nie sprawdziłem, ale czy przyczyną przysmażenia karty mógł być kontroler obrotów ? Bo ogólnie wtyczka w gigabycie od chłodzenia jest 2pin, natomiast podpiąłem ją pod 3pin - najpierw nie działało, ale jak przepiąłem na bolce obok to wiatrak ruszył. Istnieje taka możliwość, że to wina kontrolera?

Edytowane przez Julo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Julo wątpie. Wszystko na to wskazuje że Twój nowy zasilacz jest winny. Te druciki o których piszesz że są gorace to u mnie ledwo ciepłe. Ja też wiatrak podpiąłem pod 5v, jednak jak byś go źle podłączył to by mógł w najgorszym wypadku wiatrak pójść a nie zasilanie grafy.

 

domans a to jest referent czy jaka wersja? Na referencyjnym idzie raczej wszystko przestawić w biosie. Jak nie referent to zobacz czy w rivie tuner możesz regulować. Jak tak to ingerencja w bios też powinna sie udać. Gorzej jak w rivie tuner nie można regulować tak jak jest w przypadku mojego Gigabyta - wtedy ingerencja w biosie też nic nie dała. Oczywiście na innych konstrukcjach typu Asus można spróbować. Mi sie wydaje że chodzi tu o PCB, jak nie jest autorskie, tzn. jak jest referencyjne nVidii to napewno można regulować i w rivie jak i w biosie ;) Moje PCB jest autorskie czyli produkcji Gigabyta i ch**a można zrobić z wiatrakiem :mur: tylko podpiąć gdzie indziej...

 

A ja chciałem sie zapytać jeszcze w tym Gigabyte zalmanowskim o pastę, bo mam AC MX-2 pod ręką i mam ochote nałożyć ja, ale myśle czy warto, bo skoro chłodzenie Zalmana to i pasta pewnie też jest Zalmana nałożona. Bo na 8800GTS swego czasu na G80 nałożyłem MX-2 i temperatury były wyższe w co nie chciało mi sie wierzyć, i teraz mam objekcje... Zmieniał ktoś paste w niej?? By zależało mi na jeszcze zmniejszeniu tempów bo mam wiatrak puszczony na 5v a nie na 12v...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w riva tunerze brak opcji od regulacji , dlatego pytalem o to czy ustawienai w biose cos pomoga, skoro jednak mowisz ze nie to nawet nie bede probowal. puszcze coolera na 7v moze nie bedzie duzo cieplej ale bedzie nieco ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie masz referenta? Wiesz, ja mam opcje regulacji w riva tuner a standardowo jest nawet na 30% jednak wiartak uparcie leci na maksa i regulacja suwakiem nie przynosi skutku. Nie znam tego Asusa, może wtedy warto sprawdzić, to zabawa na raptem 5 minut a wiele można zyskać, więc ja bym spróbował :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mierzenia napięcia...to tam nie wtykało się jednej łapki do molexa, a drugą dotykało obudowy ?? :) O ile pamiętam ja tak chyba mierzyłem ;), a co do smrodu, to nawet zmieniając zasilacz na stary, musiałeś czuć smród :D osmalona elektronika cholernie capi i to dłuugo, wiem bo kiedyś miałem widowiskowy koniec zasilacza :D spaleniznę było czuć na drugi dzień w pokoju....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii mierzenia napięcia...to tam nie wtykało się jednej łapki do molexa, a drugą dotykało obudowy ?? :) O ile pamiętam ja tak chyba mierzyłem ;) , a co do smrodu, to nawet zmieniając zasilacz na stary, musiałeś czuć smród :D osmalona elektronika cholernie capi i to dłuugo, wiem bo kiedyś miałem widowiskowy koniec zasilacza :D spaleniznę było czuć na drugi dzień w pokoju....

Już w zasadzie przestało śmierdzieć, ale sekcja zasilania i te 'druciki' trzymające wejście od zasilania nadal są gorące, wystarczającożeby się poparzyć - wszystko na starym zasilaczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie nie jest to chyba wina zasilacza, tylko samej karty....na Twoim miejscu próbowałbym ją oddać na gwarancję, takie coś z czasem może Ci namieszać w kompie i pociągnąć ze sobą kartę z zasilaczem w najlepszym przypadku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlanie zrobilem moda na gpu i mem na mojej galaxy. Wszystko cacy, tylo minimalne napiecie na mem moge dac 2.12v, a nominalne bylo 2.0v. Nic im sie nie stanie jak beda tak chodzic? Mam s1+2x120m+ radiatorki na mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj moja 8800 od galaxy zaczęła wyświetlać artefakty, okazało się, że w jednym miejscu na rdzeniu osmoliła się pasta termoprzewodząca, rdzeń wyczyściłem i przesmarowałem od nowa pastą AS 5, jednak nadal grafika wyświetlała w POST arty, na pamięciach są założone radiatorki Pentagrama. Kartę włożyłem do zamrażalnika i już siedzi tam, ze 5 godzin (kiedyś na pclabie był temat, że to pomaga).

Czy da się odratować tą grafikę?? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malo prawdopodobne.

To sądzisz że mx-2 warto nałożyć??

 

Edit: Nałożyłem wczoraj tą paste. Mimo że stara była jak beton zaschnięty :) to właściwości musiała mieć niezłe, bo na MX-2 temperatury są takie same. Może 1 - 2*C niższa. Wyczyściłem rdzeń i podstawke wódką 50% mimo to tempy znacząco nie spadły. Chyba że musi sie wygrzać, ale i tak jestem w miare zadowolony. Wiatrak podłączony na 5v a w spoczynku jest 44*C B-) W stresie to zależy od gry, ale w gta4 bez podkręcania nie dochodzi nawet do 70*C. IMO to dobry wynik zważywszy na to że na 5v mam kompletną ciszę... ;) po zwiększeniu napięcia rdzenia na 1,2v i wykręceniu taktów jak w sigu dochodziło do 82 - 84*C więc juz by sie przydało minimum 7v na wiatrak, ale nie podkręcam jej tak na codzień wiec 5v styka..

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...