Skocz do zawartości
Miguel707

FAQ. Jaki komputer do gier? Polecane zestawy komputerowe - opinie, sugestie i pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem w tym wypadku to nie ma sensu. Phenom II X4 920 kręci się na 3,8-4GHZ przez co może konkurować z i7 920. Który E8400 / E3110 nawet po OC tyle może?

 

Wcześniej te zestawy były na E3110 ze względu na to, iż w grach zwłaszcza po OC były lepsze od czterordzeniowców, lecz jeżeli chodzi o Phenoma II X4 920, to jest trochę inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do 4GB w zestawie za 2500zł bym dołożył. Albo przynajmniej, minimum 3GB. Tak, widzę że budżet jest mocno napięty, ale E8400 i HD4870 wraz z 2GB? Na Viście i np. przy graniu w GTA IV czy Crysisa, RAMu po prostu brakuje. Jest zapełniony w 100%. W każdym razie moim zdaniem ogranicza taki config.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłbym nazwę z 2500 na 2600zł i dopakował drugą kość 2GB jednak. Wyszłoby właśnie idealnie 2600zł - choć to już oczywiście tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Ale zauważ, że już kilka osób przede mną zwróciło uwagę na te nieszczęsne 2GB (w ubiegłych miesiącach) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam taki zestaw:

gf 8800gt

ocz platinum 2x1gb

abit ip 35

Intel E2160 @ 3,2GHz

Modecom MC-400

 

chce do niego dokupić gf 260 i E5200,

 

a na bazie 8800gt i E2160 (pewnie nie podkręce go na tej płycie icon_sad.gif ) zbudować HTCP

 

Płyta Główna : Gigabyte G31M-ES2L

RAM : GoodRam 2GB 800MHZ

Antec NSK2480

 

Proszę o opinie i ewentualną konstruktywną krytykę.

 

P.S. sorki że drugi raz pisze ale nikt mi nie odpowiedział, a chciałbym poznać waszą opinię jako znawców tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jakoś nie widzę tego sprzętu w roli HTPC. Raczej grać na nim nie będziesz, więc po co tam 8800GT? No i do czego ten komp byłby podłączony? Telewizor FullHD? Zwykły telewizor? No i czy masz jakieś dodatkowe głośniki do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jakoś nie widzę tego sprzętu w roli HTPC. Raczej grać na nim nie będziesz, więc po co tam 8800GT? No i do czego ten komp byłby podłączony? Telewizor FullHD? Zwykły telewizor? No i czy masz jakieś dodatkowe głośniki do tego.

mam telewizor full hd, a gf8800 gt mi zostaje ze starego kompa, mam dodatkowe głośniki

Edytowane przez carflex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam telewizor full hd, a gf8800 gt mi zostaje ze starego kompa, mam dodatkowe głośniki

8800GT będzie niepotrzebnie pobierał znaczne ilości prądu, nie będzie Ci potrzebna jego moc w tym zestawie. Proponuję sprzedać GF`a i w jego miejsce kupić HD4550 i poprzez HDMI podłączyć wszystko. Zostanie Ci trochę kasy, będzie oszczędniej, ciszej. Same plusy. Nie wiem jak na tym geforcie, ale Radeon ma UVD, które wspiera dekodowanie filmów HD i FullHD. Karta będzie sporo odciążała procesor.

 

Pytanie jeszcze czy te dodatkowe głośniki są podłączone do TV czy chcesz je do kompa podłączyć? Bo jak do kompa to kup inną dźwiękówkę, chociażby najtańszego sound blastera na allegro, bo integra na tej mobo jest podobno tragiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w tym wypadku to nie ma sensu. Phenom II X4 920 kręci się na 3,8-4GHZ przez co może konkurować z i7 920

Tylko weź pod uwagę że do takiego oc potrzeba naprawdę b.dobra płyta (a do takich nie zalicza się zestawowa Asus M3N78), jeszcze lepsze chłodzenie, i szybkie pamięci z możliwie najniższym CL (nie wiem czemu amd tak upodobało sobie CL niziutkie) A to podnosi w górę znacznie cene każdego z wymienionych przez ciebie zestawów na Phenomie II

 

Ps:

Cenny już nie aktualne :( znów w górę poszybowały

Edytowane przez karwiin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwagę że do takiego oc potrzeba naprawdę b.dobra płyta (a do takich nie zalicza się zestawowa Asus M3N78), jeszcze lepsze chłodzenie, i szybkie pamięci z możliwie najniższym CL (nie wiem czemu amd tak upodobało sobie CL niziutkie) A to podnosi w górę znacznie cene każdego z wymienionych przez ciebie zestawów na Phenomie II

 

Ps:

Cenny już nie aktualne :( znów w górę poszybowały

Wcale nie trzeba super płyty i super chłodzenia. Co prawda ten Asus na wysokie OC nie pozwoli ale myslę że 3,8GHz jest osiągalne. O pamięciach już nie wspomnę, bzdura kompletna... słyszałeś może o czymś takim jak dzielniki? Nie trzeba nie wiadomo jak szybkich pamięci, że wykręcić Phenoma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc

 

ja mam jeszcze takie pytanie czy na tego Asusa M3A78 wsadze takie czesci:

 

Phenom II x4 940 BE

Geil DDR2 PC6400 2x1024MB 800MHz CL5

Asus Radeon HD 4870 Glaciator 512MB DDR5

 

i czy bedzie wszytko chodzic bez problemu czy może jakas inna plyte polecacie dodam jeszcze ze niebede robil oc

 

A co powiecie jeszcze o tej plycie nadaje sie do tego phenoma ?

http://www.agito.pl/socket-940-am2/msi-k9a...865.326877.html

 

Albo MSI K9A2 Platinum tylko troche droga jest

http://www.agito.pl/socket-940-am2/msi-k9a...865.326488.html

Edytowane przez Zany90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Miguel

 

Do zestawu "za 2500zł" wrzuciłeś 4GB RAM Kingstona (i słusznie!), a w poradniku na forum są tam 2GB GoodRamy. Tyle, że w przypadku 4GB Kingstonów cena za zestaw wzrasta do 2642zł, a w artykule widnieje "Razem za całość zapłacimy 2527 zł." Popraw to niedopatrzenie (BTW to już zestaw za 2600zł, nie 2500) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie trzeba super płyty i super chłodzenia. Co prawda ten Asus na wysokie OC nie pozwoli ale myslę że 3,8GHz jest osiągalne. O pamięciach już nie wspomnę, bzdura kompletna... słyszałeś może o czymś takim jak dzielniki? Nie trzeba nie wiadomo jak szybkich pamięci, że wykręcić Phenoma.

Myślisz mówisz? Hmm słowo myślę to coś takiego jak "na oko". A na oko to chłop umarł w szpitalu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić, wsadzisz, lecz ramy bym wziął inne najlepiej 2x2GB 800MHZ CL4.

No mógł bym <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ale musiał bym na viscie jechać a wolę xp

 

A co do tej płyty to będzie działać stabilnie i to chłodzenie jej wystarcza ?. Czy może dopłacić lepiej do czegoś na amd 790gx lub 790fx

Edytowane przez Zany90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...