Skocz do zawartości
Lysyn

Asus Maximus Formula Se Intel X38

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji moja modyfikacja. Niezbyt mam pomysl jak to wszystko ladnie zamocowac. Calosc siedzi na tasmie 2stronnie klejacej firmy Akasa... Nawet calkiem pewnie musze Wam powiedziec. Niestety o ile dodanie 1dnego wiatraka nad radiator z NB daje -8 stopni w stosunku do wersji bez. O tyle dodanie jeszcze 2 na radiatory obok owocuje juz tylko dodatkowymi 3 stopniami...

No i git. takie tempy do zaakceptowania. A pamieci to ty nie chłodzisz? Cruciale przy 2.3V to pewnie się gotują. Strasznie dużo tych voltół potrzebują

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i git. takie tempy do zaakceptowania. A pamieci to ty nie chłodzisz? Cruciale przy 2.3V to pewnie się gotują. Strasznie dużo tych voltół potrzebują

Chce zakupic tego OCZta do chlodzenia, poki co dzialaja, ale nie wiem czy wcisne go pomiedzy grafike a sloty od ramu (tam ok 7mm luzu jest). Mozna obnizyc do 2.26V wtedy tez jest stabilnie, 2.24V niestety SuperPI wywala juz bledy. Oczywiscie w ASUSie 2.26V (Everest) to 2.16V w Biosie... Zostawilem wyzsze napiecie bo bede teraz testowal FSB=425. NB zadowolil sie 1.42V (1,39V w BIOSie) to jeszcze dodam. Ponizej Prime w blendzie wywala sie juz na 1wszym loopie.

 

Co do 2.3V, to chyba dla Cruciali to normalne napiecie, chociaz o dziwo jedna para jest hmm bardzo ciepla, ale nie goraca, a druga para jest zimna ???? Jutro zakupie tego OCZta i zaloze to juz bede spokojny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do 2.3V, to chyba dla Cruciali to normalne napiecie, chociaz o dziwo jedna para jest hmm bardzo ciepla, ale nie goraca, a druga para jest zimna ???? Jutro zakupie tego OCZta i zaloze to juz bede spokojny...

Nie męcz ich na CL4. Ustaw Cl5 i puść je powyzej 1000. pewnie zadowolą się niższym V. Cruciale zwykle chodzą na 2.2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak tez zrobilem. Strap mialem na AUTO i przy 1066 CL=5 nawet Windows nie chcial sie zaladowac? Woltaż ten sam co CL4 i 800. Skonczylo sie CLEAR CMOSem. Wymusilem STRAP=333 i obecnie ramki na 961 z CL=5, nie mam czasu dzis juz ich testowac, bo ide spac zaraz zostawilem im 2.25V (2.14V w biosie), niestety SuperPI tez sie wywala przy tych ustawieniach. Te pamiecie od zawsze potrzebowaly woltow jak je mam... Przy 2.1V (BIOS) nawet zwis na POSTie. (Zmienilem przy okazji VTT z AUTO (1.33V) na manual (1.23V)

 

PS : Wlasnie testuje wplyw VTT na wszystko. Mialem AUTO i utrzymywal mi 1.33V, teraz dalem manuala i mam 1.23V i ramy tez mi nie przechodza superPI nawet na starej konfiguracji hmmm... Jutro sie pobawie dalej. Moze miec to wplyw ?

 

PS : VTT AUTO tez SuperPI zaczal cos bledy zglaszac hmmmmm? Na tej samej konfiguracji co ostatnio dobrze chodzilo...

 

PS : Strap na AUTO (chyba 400) i wszystko wrocilo do normy, kurde ale czary... Juz nic z tego nie czaje. Zostawiam jak jest (narazie ;) )

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jacekcz: powiedz cos wiecej o testach rampage :> lepiej sie sprawuje w OC niz maximus z biosem rampage? : >

Założyłem oddzielny wątek o RAMPAGE. Tam zapraszam.

Ten dotyczy MAXIMUSA.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten Set FSB jest do [gluteus maximus], po pierwsze pokazuje niestworzone historie.

 

FSB dobrze.

DDR jakieś 900 chociaż mam 600 x 2 = 1200 (wiec trafil ale pomiedzy)

PCIe 125 chociaz jest 100

 

Wole już zmienić w BIOS'ie.

 

A jeżeli chodzi o pamięci to jestem bardzo zadowolony z moich OCZ Flex II, potrzebują tylko 2.1V 5-5-4-15 1200MHz PL6 :D

 

Kocham te pamięci!

Edytowane przez Marcin-prv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o pamięci to jestem bardzo zadowolony z moich OCZ Flex II, potrzebują tylko 2.1V 5-5-4-15 1200MHz PL6 :D

 

Kocham te pamięci!

2.15V miernikiem czy w biosie? jeżeli w biosie to dodaj do tego jeszcze jakieś 0.06-0.09V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten Set FSB jest do [gluteus maximus], po pierwsze pokazuje niestworzone historie.

 

FSB dobrze.

DDR jakieś 900 chociaż mam 600 x 2 = 1200 (wiec trafil ale pomiedzy)

PCIe 125 chociaz jest 100

A to standard nie nalezy sie tym przejmowac... Choc u mnie DDR dobrze pokazuje, to juz PCI-Express daje 125 (CLOCK : ICS9LPRS918BLK) . Przy okazji mam problem z obsluga 4 modułów. Musze potestowac cos chyba z tym Transaction Booster, bo o ile na 800 ida o tyle przestawienie ich w 5-5-5-15 na 1066 daje juz brak bootowalnosci przy strapie AUTO. Mozecie cos zasugerowac w tej kwestii?

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to u mnie 4x1GB ( Crucial Balistix Tracer 1066 D9GMH ) chodziły OK przy 1029Mhz 4-4-4-8 2T 2,2V/Bios i było to najciekawsze z ustawień jakie mogłem zapodać.

 

Będę miał dodatkowe dwie kostki dopiero za ok dwa miesiące, więc chwilowo tylko tyle mogę powiedzieć.

 

Możesz też poszukać moich wcześniejszych postów w których opisywałem moje boje z 4x1GB na tej płycie z biosem Maximusa.

 

Z tego co pamiętam to Transaction Booster miałem na Disabled i Relax Level na 01 co skutkowało Performance Level 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to u mnie 4x1GB ( Crucial Balistix Tracer 1066 D9GMH ) chodziły OK przy 1029Mhz 4-4-4-8 2T 2,2V/Bios i było to najciekawsze z ustawień jakie mogłem zapodać.

 

Będę miał dodatkowe dwie kostki dopiero za ok dwa miesiące, więc chwilowo tylko tyle mogę powiedzieć.

 

Możesz też poszukać moich wcześniejszych postów w których opisywałem moje boje z 4x1GB na tej płycie z biosem Maximusa.

 

Z tego co pamiętam to Transaction Booster miałem na Disabled i Relax Level na 01 co skutkowało Performance Level 7.

Wlasnie, tez naczytalem sie, ze X38 sa wybredne i pomaga Transaction Booster na Disable i Relax na 01, bo plyta u niektorych nawet niebootuje gdy ram jest ustawiony powyzej 1000. Sprobuje moze dzisiaj to zobacze jak to dziala, ale to wlasnie chrzani sie przy 4 kosciach jak sa ponoc 2 to juz nie trzeba przestawiac tego Transaction Booster'a. Sam to moge potwierdzic, bo jeszcze do niedawna mialem 2x1GB i przy 1066 na CL5 dzialalo bez problemow...

 

EDIT : Odpalilem 1066 5-5-5-15 z Transation Booster na Disable, Relax = 1 i to sie jaja zaczely. Komputer wykrywal dyski, ale nie mogl przejsc do zbootowania. W momencie gdy powinno mi sie pojawic menu wyboru - Vista/XP pojawial sie czarny ekran z kursorem w lewym gornym rogu i to by bylo na tyle... Nic nie rozumiem juz z tego... U mnie na DDR2-800 jest (przynajmniej tak memtest pokazuje) PL7, chyba te pamieci zaraz wyleca, a wlasciwie juz wylecialy, zamowilem Team Xtreem DARK 4GB

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moj niestety asus padl :( Zaczelo sie od wariowania z pamiatkami, czeste det dram, potem problem z 4gb pozniej krzaki w desktopie ( gpu ) a na koniec wyleciala dzwiekowka ( poprostu przestala dzialac ). Plyta poleciala na gware. Dziwne jest to ze wszystko ladnie smigalo ... az do momentu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, tez naczytalem sie, ze X38 sa wybredne i pomaga Transaction Booster na Disable i Relax na 01, bo plyta u niektorych nawet niebootuje gdy ram jest ustawiony powyzej 1000. Sprobuje moze dzisiaj to zobacze jak to dziala, ale to wlasnie chrzani sie przy 4 kosciach jak sa ponoc 2 to juz nie trzeba przestawiac tego Transaction Booster'a. Sam to moge potwierdzic, bo jeszcze do niedawna mialem 2x1GB i przy 1066 na CL5 dzialalo bez problemow...

 

EDIT : Odpalilem 1066 5-5-5-15 z Transation Booster na Disable, Relax = 1 i to sie jaja zaczely. Komputer wykrywal dyski, ale nie mogl przejsc do zbootowania. W momencie gdy powinno mi sie pojawic menu wyboru - Vista/XP pojawial sie czarny ekran z kursorem w lewym gornym rogu i to by bylo na tyle... Nic nie rozumiem juz z tego... U mnie na DDR2-800 jest (przynajmniej tak memtest pokazuje) PL7, chyba te pamieci zaraz wyleca, a wlasciwie juz wylecialy, zamowilem Team Xtreem DARK 4GB

TRANSACTION BOOSTER zawsze trzeba przestawiać niezależnie czy 2 czy 4 kości. Oczywiscie pod warunkime, że chcesz mieć najniższy stabilny PL. Płyta w trybie AUTO ustawia bezpieczny ale też nie ma pewności, że będzie stabilny. Przy 4x1 lub 2x2 trzeba zacząć testy od PL=8 a może nawet 9. 

Ustawiłeś na DIABLED i relax=1 OK, ale przy jakim strapie? To też ma wpływ na PL jaki płyta ustawi.

Strasznie tutaj ASUS zamieszał. Na płycie RAMPAGE już jest normalnie parametr PL.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego wc nb Ci zamarzł :lol:

 

a tak serio Malik, a testowałeś resztą sprzętu czy nie padła ?

 

może memki też po[gluteus maximus]dły, jak to gmh.

Sprawdzalem pozostale elementy i jest wszystko ok. Dostalem na czas reklamacji plytke zastepcza ( ASUS P5W64 WS Professional ) i wszystko na niej dziala jak nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie asus opublikowal kilka dni temu zgodnosc pamieci z Maximuskiem. Wola to o pomste do nieba... Widac chyba, ze wiedza, ze Maximus jest bardzo wybredny co do pamieci, to juz nawet publikuja oficjalnie (na stronie asusa przy biosie mozna sciagnac :) ) liste kompatybilnosci !!

Maximus_Formula_QVL.zip

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo ostatnio nie na bieżąco widać jestem - Jaki bios wgrać na tę płytę i jakim programem to zrobić i ogólnie w który sposób bo sposobów jest kilka a z raz w życiu biosa na płycie podmieniałem i wtedy robiłem to z dyskietki. A na przykład do płyty gł. jest w oprogramowaniu program do zmiany biosa który sie pod windowsem odpala i co to takiego jest ?

Edytowane przez ceek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie, bo ostatnio nie na bieżąco widać jestem - Jaki bios wgrać na tę płytę i jakim programem to zrobić i ogólnie w który sposób bo sposobów jest kilka a z raz w życiu biosa na płycie podmieniałem i wtedy robiłem to z dyskietki. A na przykład do płyty gł. jest w oprogramowaniu program do zmiany biosa który sie pod windowsem odpala i co to takiego jest ?

Wrzucasz bios na pen drive,opadalasz bios i robisz update z poziomu bios'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem Asus Maximus Extreme oraz pamięci OCZ 2x2GB 1333 ReaperX 6-5-5-20 1.85V

 

problem polega na tym, że na działają te pamięci w trybie dual channel na tej plycie- pojedyncza pamięć działa bez problemu. Wgrywałem najnowszy bios, ustawialem recznie napięcie dram oraz timingi i nic nie pomaga, plyta wyslana do reklamacji wrocila z opisem usterka nie stwierdzona :( pamieci przetestowałem memtestem i wynik jest ok. Myslę, że problem tkwi w ustawieniach biosu.

Bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Mateusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...