Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialem teraz w SuperPI zobaczyć wyniki no to biore 4mb do policzenia i sie pokazuje NOT CORVENGENT IN SQR05 albo NO EXACT IN ROUND wszystkie testy do 4 mb przechodzi dalej nie (a wcześniej przechodzil) czy to znaczy że coś popsułem ?

 

EDIT:

 

Uruchomilem ponownie kompa i ok ale o jakies 3 sekundy gorsze wyniki, na 2.92 ghz 4 mb az 2min5sek.

Edytowane przez caprica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem teraz w SuperPI zobaczyć wyniki no to biore 4mb do policzenia i sie pokazuje NOT CORVENGENT IN SQR05 albo NO EXACT IN ROUND wszystkie testy do 4 mb przechodzi dalej nie (a wcześniej przechodzil) czy to znaczy że coś popsułem ?

 

EDIT:

 

Uruchomilem ponownie kompa i ok ale o jakies 3 sekundy gorsze wyniki, na 2.92 ghz 4 mb az 2min5sek.

Proponuje zmienic timingi na RAMie na luzniejsze/podbic napiecie jesli to mozliwe na kościach/zmniejszyc taktowanie RAMu.

U mnie wszelkie klopoty z SPi wynikaly wlasnie z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zmienic timingi na RAMie na luzniejsze/podbic napiecie jesli to mozliwe na kościach/zmniejszyc taktowanie RAMu.

U mnie wszelkie klopoty z SPi wynikaly wlasnie z tego.

Mam GoodRamy 800 mhz i miałem je na około 750 mhz i 900 mhz i dobrze sie robiły testy, a te bugi znikły po resecie, napięcie zmieniłem o 0.1v a timingi nie wiem jakie ustawić więc najlepiej jakby mi ktoś napisał :P

 

DOWN

 

Dzięki jak będe znowu włączał kompa spróbuje tak ustawić.

Edytowane przez caprica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam GoodRamy 800 mhz i miałem je na około 750 mhz i 900 mhz i dobrze sie robiły testy, a te bugi znikły po resecie, napięcie zmieniłem o 0.1v a timingi nie wiem jakie ustawić więc najlepiej jakby mi ktoś napisał :P

Ja rowniez mam GoodRamy 800MHz, u mnie chodzą aktualnie na 905MHz na nastepujacym configu:

5-5-4-5 2-2-3-22-3-AUTO-AUTO

do ustawienia po wcisnieciu CTRL+F1 w Biosie.

post-156292-1202555188_thumb.jpg

Edytowane przez rider143

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej mam problemy z restartami plyty ale wiem kiedy one wystepuja. Na bank jest to wina plyty a nie czegos innego. Testowalem 3 rozne zestawy ramow - goodramy cl5 800mhz, apacery dual 800mhz cl5 i kingstony hyperX 750mhz Cl4 (teraz je mam). Wszystko dziala gdy jest tylko jedna kosc wlozona do slotu #1. Kiedy ta sama kosc wloze do #2 #3 #4 sa restarty. Kiedy wlozone sa 2 kosci i ich przepustowowsc jest wieksza od okolo 6000mb/s wystepuja restart biosu przy zimnym starcie. Jezeli zjade z czestotliwoscia pamieci albo z timingami np. do 5900mb/s juz nie ma restartow. Moim zdaniem plyta ma problemy z kontrolerami pamieci. Narazie testuje dalej i szukam po zagranicznych forach jakis "magicznych" sposobow jak narazie bez skutku ale moze na cos trafie to dam znac. Jesli nie oddaje na gware plyte.

 

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy testował ktoś regulację obrotów wiatraka na 4-pinowym złączu tej płyty?

To jest porażka, CPU FAN działa, PWM działa okey, natomiast SYSTEM FAN to porażka - cały czas 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w biosie można ustawić aby wentyl startował od powiedzmy 60*,a poniżej się nie uruchamiał?

Nie - było już takie pytanie.

Jest Auto PWM i Voltage i kazde działa mniej wiecej tak samoz tego co zauważyłem.

Do osób, które maja fsb rzędu 370+ -> od jakiego momentu trzeba sie zacząć interesować napięciami:

FSB OverVoltage Control, (G)MCH OverVoltage Control.

Kupiłem sobie dla urozmaicenia 430 ale coś nie mogę dobić nawet do 3,3 - znowu pech ? ;c

Napięcie do 1,5 na procku ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem :

 

na jednej tasmie jest dysk i nagrywara DVD ( pozostalosc ze starego kompa )

 

i jak nagrywam cos na dvd to muzyka ( caly komp ) ma freeza ( niby dziala ) ale przez 30-40 sek nie mozna nic zrobic ( muza leci wszystko ok , tylko nie mozna nic zrobic )

 

cholera nie wiem czy dobrze opisalem ale rozumiecie OCB ? i teraz poradzcie co i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki problem :

 

na jednej tasmie jest dysk i nagrywara DVD ( pozostalosc ze starego kompa )

 

i jak nagrywam cos na dvd to muzyka ( caly komp ) ma freeza ( niby dziala ) ale przez 30-40 sek nie mozna nic zrobic ( muza leci wszystko ok , tylko nie mozna nic zrobic )

 

cholera nie wiem czy dobrze opisalem ale rozumiecie OCB ? i teraz poradzcie co i jak

Koniec końców to jedna taśma IDE, nie dziwie się biednemu PC-tkowi, że dostaje muła. Zafunduj mu dysk SATA i nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj inaczej zworkować u mnie było niby dobrze wykrywane a po 10 minutach znikały dyski Pata sprawdź wszystkie ustawienia zworek :) może pomoże

 

 

q8ic - czytasz mi w myślach czy co :lol2: właśnie miałem pytać od jakiego fsb podnosić mostek i jak się to nazywa bo nigdzie nie widziałem NB :D

 

bo komp do windowsa wchodzi ale po włączeniu orthosa przy 385 - po minucie zwis systemu a na 380 wszystko śmiga na 390 zawisł przy wczytywaniu windy - myślicie że coś da jak podniosę ??

 

edit: podnieść FSB system voltage czy MCH ??? i o ile?

 

a funkcją CPU GTLREF się nie interesować? - mam nadzieję że wiecie o czym pisze <_<

Edytowane przez 9100konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak V na procku nie pomaga, to spróbuj na MCH i FSB o jeden stopień, jak i to nie pomoże, to albo wall, albo hole, albo procek się skończył.

W moim przypadku max procka to fsb rzedu 410-415 i ani na MCH ani na FSB podbijanie V nic nie daje. Chodzi na maxa nawet jak w MCH i FSB mam ustawione na normal napiecia...ale nie wiem czy to jest reguła czy tylko moj przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki rider143 - naczy sie trafiłem 2. padakę - podnosiłem te napięcia i d*pa.

Przynajmniej pozbyłem sie jednego wentyla. Było tak:

Dołączona grafika

Jest tak:

Dołączona grafika

To mozna zastosowac przy normalnym boksie też - wywalić standardowy wentyl i umocować 90 czy 120 tak żeby wiało na procka i mostek.

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnoszę ale nic nie daje albo jeden albo drugi rdzeń wywala no trudno koniec proca NA 3050 :/ RACZEJ mało ale trudno albo chce więcej napięcia ale na box to mu nie dam 1.5 <_<

 

najdziwniejsze że ~ 3 godziny grania w cod4 nie wieszają ani nie resetują kompa a ortos wyświetla błędy po 30 minutach (na taktach 3100) możliwe że trzeba od razu dać 400 ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobować możesz ale jest to raczej wątpliwe - box zniesie spokojnie i 1,5 na czas testów - otwórz budę :D

Sprawdzaj 3dmarkiem 05 cpu test - kopie znacznie mocniej niz kilka godzin orthosa .

ps. odważyłem sie dać 2,1 na memki - znacznie bardziej do ludzi alfy można wrzucić- raczej nie ma szans że je tym ubije co ? Pod orthosem są dosłownie letnie ..

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może spróbuje ale jednak wolałbym żeby cały czas chodził na np. 3.2 Ghz :-P

 

może jest ktoś z kielc co by mi pożyczył chłodzenia na czas testów? Bo nie wiem czy jest sens kupować chłodzenie jak i box mi wystarcza - byłbym wdzięczny

 

 

JA tam swoje memki pościłem na 2.2 czytałem że to im za bardzo nie zaszkodzi B-) bo powyżej 900Mhz nie dawały rady na cl4 - a teraz sprawdzałem i bez problemu na cl4 i 950 widać polubiły się z napięciem ( standardowo mają 800 i cl5)

 

Co warte uwagi płyta nawet po nieudanym podkręcaniu czyli takim że zawiesi się przy wczytywaniu windy nie resetuje ustawień tylko je blokuje (a i nawet wtedy nie ma dubel bota), wystarczy wejść do bios dać znów manual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

To jest porażka, CPU FAN działa, PWM działa okey, natomiast SYSTEM FAN to porażka - cały czas 100%

 

 

 

 

Ehh, no to szkoda, chciałem sobie sterować wentylami w budzie... nigdy więcej budżetowej płyty... :-|

To nie jest wina budzetowej plyty a Gigabyte , ktory stosuja takie a nie inne i/o - multi. Jego mobacze zawsze tak maly. Drogie 965 maja dokladnie to samo , sterowanie wentylem proca i tyle w temacie... IO - im tansze tym taka przepadlosc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie nie wiem czy wina procka czy co ale na 380fsb orthosa przechodzi procek ale następnego dnia Windows sie na tym fsb już nia ładuje :/ bluescreen i tyle. Tzn 1 dnia jak jade na 380fsb wszystko śmiga w nocy mam kompa wyłączonego to jest kilka godzin rano bluescreen i msuze ustawić te żałosne 365fsb, to mnie już wkuża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najdziwniejsze że ~ 3 godziny grania w cod4 nie wieszają ani nie resetują kompa a ortos wyświetla błędy po 30 minutach..

To w końcu komp jest do użytkowania (granie, net itp.) czy do orthosa? Skoro w gierce masz stabilnie, to chyba jest w porządku, nie? Zaczyna mi to przypominać granie w 3d(s)marki ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...