Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

P31 to narazie tylko rev 1.0 - chyba, że o czymś nie wiem...

 

A co do problemów:

U mnie 2140, pamiątki Kingmax'a, psu jak w podpisie - proc ma 333MHz fsb (stock V z poziomu bios'a ustawione), pamięci też - wszystko mi tak śmiga już od ponad tygodnia bez najmniejszych problemów.

Żadnych restartów itd.

 

A w sumie komp nie testowany żadnym Orthosem itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A F8 już jest tak wogóle? ;)

Ja aktualnie mam wgrany bios F4, wydaje mi się, że trochę rzadziej resetuje niż np. z F6, ale to może być mylne odczucie. W każdym razie wątpię, żeby to była kwestia biosu...

 

edit:

O, faktycznie jest F8. Opis zmian "ADD new version clock gen code."

Miałem w zakładkach polską wersję strony Gigabyte'a, a tam jeszcze nie ma.

Zaraz wrzucę, zobaczymy... zawsze jakaś nadzieja jest.

 

edit2:

GTL maksymalne 0.636

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko bangla na fsb 338 - nie wolno tylko używać core tempa, ani riva tunera w połączeniu z TCE - inaczej zwiecha. Orthosy gry i w ogóle chodzą. Zasiłka 24pin. Biosy f2 i f5 ok, f6 i f7 powoduje mały spadek oc - ale pewnie to przez gtl, które jest w nich niższe.

Resetów ustawień nie uświadczyłem. Jedyne co mi się przytrafiło to zwiecha (Riva + TCE) i potem brak możliwości bootu w okolicach 330 - reset ustawień i poustawianie wszystkich timingów manualnie pomogło [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj wgrałem bios F8 zachęcony postem $cREw$ odnośnie kręcenia.dałem od razu 9x333 i komp cały czas się restatrował tak że musiałem wyjąć baterię bo za cholerę nie chciał wejść nawet do biosu.mój proc więcej chyba nie idzie niż 9x293 :/ ale na tym ustawieniu kilka razy wyłączałem kompa i restartów ani resetów nie mam

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@eVok

Mój na F4, F5 i F6 za cholerę nie chciał uruchomić się 9x379, ciągle przywracane były fabryczne ustawienia. Dzisiaj prawie uruchomił się Windows przy 9x400 [: , ale nie udało się przez pamięci bo nie chcą działać na 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na 9x333 na F8 nawet nie chciał przywrócić fabrycznych ustawień tylko się cały czas restartował.trafiłem padakę i tyle.ponoć się zdarza i nie jestem jedyny hehe ale na wiosnę wymienie go na coś szybszego,pełnego core duo i może będę wtedy miał te 3GHz :)

poprzednio chodził mi stabilnie na 2.6GHz na biosie F7 i teraz na F8 jest tak samo.i resetów ustawień nie ma z tym że jak pisałem komp nie jest odłączany całkowicie od prądu nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany kupnem tej płyty, ale widzę, że coraz więcej problemów z nią jest. Mam pytanie do tych co im płyta gubi ustawienia oraz mają z nią problemy:

- płyta traci ustawienia po normalnym wyłączeniu kompa czy dopiero po odłączeniu zasilania?

- restarty występują przy włączaniu kompa czy z windowsa tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na stronie wcześniej przeczytałem że ktoś podłącza samą wtyczkę 20pin zamiast 24pin - to się tak da???

i płyta chodzi normalnie? chyba że źle przeczytałem :)

Mam kupować ta płytę ale jak czytam te posty wyżej o tym resetowaniu to już naprawdę się zastanawiam nad asusem 650 sli. <_<

 

mam takie pytanko (do ludzi co mają problemy z resetami) czy płyta chodzi stabilnie pod win jak się wszystko ustawi? Czy i tu są resety i zwiechy? Bo komp u mnie jest uruchamiany raz na 3-4dni ciągłej pracy więc jak ustawie wszystko raz na 4 dni to pikuś.

 

A i pytanko jeszcze jedno czy jest w bios funkcja która zmniejsza mnożnik jak komp jest bez obciążenia ?

Edytowane przez 9100konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem zainteresowany kupnem tej płyty, ale widzę, że coraz więcej problemów z nią jest. Mam pytanie do tych co im płyta gubi ustawienia oraz mają z nią problemy:

- płyta traci ustawienia po normalnym wyłączeniu kompa czy dopiero po odłączeniu zasilania?

- restarty występują przy włączaniu kompa czy z windowsa tak samo?

Płyta traci ustawienia (tylko OC) zarówno będąc podłączoną do sieci jak i przy wyciąganiu wtyczki z kontaktu. Co do restartów to zdaje się, że źle zrozumiałeś, płyta restartuje się ponieważ nie działa stabilnie na ustawieniach, które są stabline. Restarty podczas startu, to rzecz naturalna na chipsetach serii P31/P35 o ile nie tracą ustawień.

 

na stronie wcześniej przeczytałem że ktoś podłącza samą wtyczkę 20pin zamiast 24pin - to się tak da???

i płyta chodzi normalnie? chyba że źle przeczytałem :)

Mam kupować ta płytę ale jak czytam te posty wyżej o tym resetowaniu to już naprawdę się zastanawiam nad asusem 650 sli. <_<

 

mam takie pytanko (do ludzi co mają problemy z resetami) czy płyta chodzi stabilnie pod win jak się wszystko ustawi? Czy i tu są resety i zwiechy? Bo komp u mnie jest uruchamiany raz na 3-4dni ciągłej pracy więc jak ustawie wszystko raz na 4 dni to pikuś.

 

A i pytanko jeszcze jedno czy jest w bios funkcja która zmniejsza mnożnik jak komp jest bez obciążenia ?

Podłączanie pin20 pod pin24 (i na odwrót) to nic nadzwyczajnego, jeśli sprzęt wstaje na takim zasilaczu, to nie będzie dalej to powodowało żadnych problemów. Sprzęt, jeśli się znajdzie stabilne ustawienia potrafi chodzić dobrze, czego dowodem są liczni zadowoleni użytkownicy chociażby na tym forum. Niestety, tak jak pisałem bywa inaczej; płyta po tygodniu stabilnej pracy zaczęła wariować. Co do tracenia ustawień, bywa tak, że sprzęt je straci, a po restarcie zachowa poprawnie, i będzie można zbootować na podniesionych taktach, ale może się zdarzyć, że trzeba będzie długo walczyć, żeby uruchomić kompa na podniesionych taktach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem wspominaną już metodę z zapisanym profilem w bios i wszystko od tego czasu hula aż miło. Wcześniej były problemy z wszystkim powyżej 2,7Ghz i i manualnym ustawieniem timingów, a teraz na codzień 3Ghz 1,20V i ram 1000Mhz 5,5,5,15 2,1V. Od około 10 dni wstaje zawsze i bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zastosowałem wspominaną już metodę z zapisanym profilem w bios i wszystko od tego czasu hula aż miło. Wcześniej były problemy z wszystkim powyżej 2,7Ghz i i manualnym ustawieniem timingów, a teraz na codzień 3Ghz 1,20V i ram 1000Mhz 5,5,5,15 2,1V. Od około 10 dni wstaje zawsze i bez problemu.

Napisz dokładnie jak to zrobiłeś, bo ja może źle próbowałem. Rozumiem, że trzeba wcisnąć F11 w biosie i tam gdzieś zapisać, ale gdzie? Na miejscu z nr 1? Ja już różne kombinacje testowałem, zapisywałem na wszystkich dostępnych miejscach nawet ale nic nie pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się do "diagnostyki" :

 

- jesli chodzi o gubienie ustawien, nie zanotowalem poki co (odpukac)

- niespodziewane restarty - to sie kilka razy zdarzylo

 

Bios: f3, podpiete 24 pin zasilanie.

na default tez są te restarty , czy może oc nie do konca stabilne jednak??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem BIOS F8 zmienił troszkę napięcia na procesorze na większe. Przy tym samym ustawieniu co w F7 proc uzyskuje większe FSB ale również mocniej się grzeje (ta sama częstotliwość oczywiście). Mimo wszystko uważam, iż F8 pracuje stabilniej i ma większy potencjał O/C. Poniżej mały przykład:

 

- BIOS F7 e2160@3.0GHz przy 1.325V (BIOS) przy 90% uruchomień komp bootował się dopiero za DRUGIM razem

- BIOS F8 e2160@3.0GHz przy 1.300V (BIOS) przy 90% uruchomień komp bootuje się za PIERWSZYM razem

 

Podwójne bootowanie objawia się np. dwoma startami dysku na przestrzeni 3s i nie jest w zasadzie bardzo uciążliwe poza kilku sekundową stratą czasu.

 

Płytę DS3L posiadam od dwóch tygodni. Ani razu nie zdarzył mi się żaden restart. Sprzętu używam około 10h dziennie więc trochę czasu na testy było. Moim zdaniem restarty u innych spowodowane są niestabilnością procesora lub słabym zasilaczem.

 

DO SIEGO ROKU! Pozdrawiam Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie między f6 a f5 jest 20mhz fsb różnicy na korzyść f5. F7 i f8 nie sprawdzałem.

 

Restarty oraz resetowanie ustawień nie występują (odpukać). (chieftec gps 450w, 24pin)

 

btw. Zrobił ktoś na tej płycie i PDC, fsb większe niż 446 - 447mhz ??

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie między f6 a f5 jest 20mhz fsb różnicy na korzyść f5. F7 i f8 nie sprawdzałem.

 

Restarty oraz resetowanie ustawień nie występują (odpukać). (chieftec gps 450w, 24pin)

 

btw. Zrobił ktoś na tej płycie i PDC, fsb większe niż 446 - 447mhz ??

widziałem takie takty na tej płytce gdzieś na google były ale tu na forum nie ale przeczytałem dopiero jakieś 6/12 stron :wink:

 

co do zasilania sprobuję na wtyczce 20pin :) może zaskoczy zaoszczędzę na przejściówce :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę DS3L posiadam od dwóch tygodni. Ani razu nie zdarzył mi się żaden restart. Sprzętu używam około 10h dziennie więc trochę czasu na testy było. Moim zdaniem restarty u innych spowodowane są niestabilnością procesora lub słabym zasilaczem.

Obrażasz Deltę, czy mojego skilla, sam nie wiem co gorsze B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer > pewnosci nie mam, bo zaczalem krecic dzien po zlozeniu kompa :D

 

Powinno byc w miare stabilnie, orthos chodzil 5 h prawie.

 

// edit :

 

Mimit mowi, ze prawdopodobnie zmniejszyla sie roznica miedzy napieciem realnym a biosowym. Ja b chetnie pomierzylbym napiecia, ale to bede mogl zrobic dopiero za jakies 3 tygodnie, po malym przemeblowaniu -.-'. Teraz mam ulozonego kompa w taki sposob, ze niespecjalnie mam jak dostac sie w ten sposob, by dokladnie pomacac ja miernikiem. Moze wiec ktos dobrej woli sprawdzilby, czy ten punkt pomiarowy z ga-p35 nie bedzie dzialal przypadkiem u nas?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez novy154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam te problemy, że proc chodzi sobie ładnie na 3240 MHz. Wyłączm kompa, za pare godzin włączam ponownie i dupsko - trzeci boot i 1,8.

Czytałem o tych zapisach na profile ale ja tego nie mam na mobo niegdzie :/

Edytowane przez STOGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję pomocy. Przeczytałęm cały temat. Płytkę kupiłem wczoraj, nic nie kręcone. Bios F5. System zainstalował się bez problemu, ale nie mam dźwięku. Pojawia się błąd przy instalacji. Próbowałem sterów ze strony producenta, to samo. Wysypuję się przy końcówce. W biose ustawione na AUTO. A tak wygląda okienko Menedżera Urządzeń

Dołączona grafika Dołączona grafika

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatowałeś dysk?ja na początku podłączyłem płytę pod starego xp.wszystko sobie zainstalował z wyjątkiem właśnie dzwięku.po formacie nie było problemu.z cd dostarczonego razem z mobo puściłem to expres install czy jakoś tak i wszystko się zainstalowało poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eVok: instalka na sformatowanym dysku

YogiCK: pisałem wyżej, że próbowałem i też nic.

Jakieś inne pomysły?

 

edit: dopiero ściągam stery od Realteka (idzie masakrycznie wolno)

Edytowane przez KuBaB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z tą pamięcią obsługiwaną przez ową płytę ? Obsługuje ona dwustronne pamięci 2x1gb , ale już kolejne 2x1gb nie? Czy jak bo się pogubiłem a miałem kupować to mobo. Jeżeli nie to czy model Gigabyte GA-P35-DS3L nie ma z tym problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...