Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

Od dziś jestem szczęśliwym posiadaczem tej płyty:)

 

Na razie nie szaleje z kręceniem ustawiłem 333x8 nic się nie resetuje (brak podwójnego startu) bios na razie f5

Czekam na lepszy zasilacz to się pobawię i faktycznie działa na zasianiu 20pin :D oszczędziłem na przeotce do czasu nowego zasiacza :)

 

bios ładujecie z wind czy z płyty?

 

A z grafą z podpisu i 2.66Ghz mam w 3dmark03 ~ 15500 jak dla mnie ładnie

Edytowane przez 9100konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można z windy - ja tak ładuje @bios'em i jest ok.

Tylko zresetować ustawienia odłączyć net i być pewnym systemu rzecz jasna [;

Edit: właśnie doświadczyłem pierwszego resetu ustawień - wyłączyłem maszynkę poszedłem na 1,5 godziny wracam i klops - u r not alone ! [;

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tą płytkę mam trochę czasu i mogę coś o niej napisać jeszcze:

 

1. Bez problemu chodzą na niej 2 x kości dwustronne w Dualu :) (przynajmniej u mnie).

2. 4 x kości dwustronne mi się gryzły i nie uzyskałem stabilności...

3. Ma jakieś małe dziury na FSB, np. na 350 resetują mi się ustawienia, a na 351 już nie, a próbowałem różne biosy.

4. Wydajnością nie odbiega od P35, ładnie się kręci i świetnie nadaje się do procków typu np. E2140/E2160.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta jest !@#$%^&

 

Ustawiłem 8x400, dzielnik 2,00 wszędzie podbiłem napięcia, na proca dałem 1,45V

 

Zapisałem te profile i [ciach!]o to dało :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: Dalej bootuje za drugim razem i wpieprza mi 1,6 GHz

 

Gdybym wiedzial że to takie [ciach!]o, kupiłbym tego foxconna albo evga

Widocznie nigdy nie słyszałeś o takim czymś jak fsb wall, do tego płyta nie lubi dzielnika 2 i nie zawsze na nim dobrze pracuje.

Heh jaki właściciel taka płyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ustawione 401x8 1.318V, dzielnik 2.00 4-4-5-12 2.0V reszta timingow na auto, performance enhance w biosie na standard i ta druga rzecz cos tam cia tez na auto albo standard i nic nie resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

Czy możecie mi powiedzieć czy jest instrukcja w języku polskim do tej płyty GIGABYTE GA-P31-DS3L Intel P31 ponieważ będe miał sprzęt na tej płycie

 

Procesor PROCESOR PENTIUM DUAL-CORE E2160 1.8GHz/1M LGA775

Pamięć GOODRAM DDR2 1024MB PC800

Karta graficzna GeForce 7300GT Palit 256MB DDR3 TV & DVI (PCI-E)

 

i chciałbym ją troszke podkręcić i czy możecie mi powiedzieć w jaki sposób można ją podkręcić bo jestem laikiem w tych sprawach.

 

Pozdrawiam

Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą płytkę (rewizja 2, bios F5) od 3 tygodni z prockiem E2160 (rewizja M0) i jestem z niej bardzo zadowolony. Obecnie mam ją ustawioną: FSB na 325 co daje na procku 2925 Mhz, pamięci Geil Ultra (nap. 2.0 V) 2*512 ustawione recznie na dzielniku 4:5 co daje realnie 812, timingi 4,4,4,12. Napięcie procka podniesione do 1,425 V w biosie co w CPU-z pokazuje 1,37 V. Orthos stabilnie 3,5 godz. Temperatura mierzona przez Speedfana w spoczynku srednio 33 stopnie a w stresie podczas testu na Orthosie dochodziła do 65 C. Super PI 16M daje 9.48 min. Poprzednio gdy podkręcałem czasami na róznych ustawieniach resetowało mi się w Orthosie ale wspomniany wyżej config nigdy. 100% stabilności. Dodam jeszcze ze zasilacz to Chieftec GPS-400-AA-101A i podpiete zasilanie 24 pinowe plus 4 pinowe. Chłodzenie procka Box'owe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś to interesuje to przeprowadziłem pomiar zużycia prądu :) gdyby ktoś się zastanawiał jaki zasilacz wystarczy:

 

Wszystko jak w podpisie oczywiście to pomiar samej jednostki bez monitora:

 

IDE ~ 120 W

STRES (Quake ET) ~175W - (co ciekawe tyle samo wykazywał w samym ortosie)

 

STRES (Quake ET + ortos) - ~195W :) widać gra słabo obciążyła

 

a grafika trochę podkręcona 555/1230

 

mam zdjęcia pomiaru dla niedowiarków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rcicho- rev 2? p31ds3l? czym się różni od rev1.0? bo Gigabyte.com.tw milczy o tej rev

To chyba mój błąd. CPU-Z podaje ze to rewizja A2 a na opakowaniu płyty jest metka z opisem ze to wersja 1.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich "walczących" w tym temacie.

W sobotę nabyłem tą płytkę do okazyjnie kupionego E2180. Niepokoją mnie odczyty temperatury. Jakiego programu nie użyję temperatura procka w stresie jest inna. Od 54* - odczyt z SandryXII, do 64 w speedfanie.

Czym mierzycie temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do tematu o prockach - szukaj postów taipan - user, który ściągnął czapę z e2180.

Okazuje się, programy pokazują bajki (niestety) - w zależności od tego jakiego użyje mam w idle 30 lub 45 w stresie 55 lub 70 - a i tak żadna z tych wartości nie jest właściwa (a jeżeli to tylko przez przypadek :wink:) - póki sie nie wyłacza jest ok [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam do Was jeszcze jedno pytanie: jako, że nie za bardzo lubią tą płytkę 4 kości ramu, to mam pytanie: czy ktoś z Was próbował na tej płycie 2x2GB ramu? Czy będzie to działać w dualu? Bo niestety nie mam od kogo pożyczyć takich kości, a kupić w ciemno nie za bardzo mi leży :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam do Was jeszcze jedno pytanie: jako, że nie za bardzo lubią tą płytkę 4 kości ramu, to mam pytanie: czy ktoś z Was próbował na tej płycie 2x2GB ramu? Czy będzie to działać w dualu? Bo niestety nie mam od kogo pożyczyć takich kości, a kupić w ciemno nie za bardzo mi leży

Obawiam się że na palcach można policzyć osoby na Forum które mają 4GB w 2 kościach, a juz tym bardziej nie na takiej płycie.

Zajdź do jakiegoś dobrego serwisu żeby Ci tam sprawdzili , jak powiesz że u nich kupisz kości to na bank sprawdzą za friko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że na palcach można policzyć osoby na Forum które mają 4GB w 2 kościach, a juz tym bardziej nie na takiej płycie.

Zajdź do jakiegoś dobrego serwisu żeby Ci tam sprawdzili , jak powiesz że u nich kupisz kości to na bank sprawdzą za friko :wink:

Na miejscu takiego serwisu nie ma :D. Mieszkam w za dużym mieście ;). Żeby takie coś sprowadzili, to musiałbym dać z 50zł zaliczki, a cena takich pamięci byłaby nawet o ok. 100zł wyższa niż na Alledrogo. Może jednak zaryzykuję i kupię coś na Allegro... jeszcze się zastanowię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest opcja w biosie, która pozwoliłaby mi ustawić uruchamianie wentyla na coolerze CPU powyżej wybranej temp. np. 35 st.?

W biosie masz Auto Pwm i Voltage - 46 str. manuala - raczej nie ma możliwości ustawienia startu od danej temperatury. U mnie jest Auto (lepiej steruje wentylem) na pwn miał dziwne przyspieszenia.

a co myslicie o plytce Gigabyte Ga-p35-ds4 S775, moze ktos wie jak sie sprawuje, chce ja kupic do c2d e6750 i raczej o/c nie bedzie, a i bedzie sobie radzila z nowymi prockami 45nm??

Udaj sie do działu co kupić. Widziałem tam podobny temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem gigabyte'a p31ds3l, e2140, ramy kingstona 2x1gb 667mhz, złożyłem wszystko, podłączyłem zasialnie itp., ale komputer się nię włącza (wiatraczki się kręcą, diody świecą i nic poza tym), jak myślicie co jest zepsute (ewentualnie źle podłączone), miał ktoś podobny przypadek?

czy złe podłączenie kabli od obudowy może mieć jakieś znaczenie (nie byłem tutaj pewny czy wszystko jest dobrze, ale próbowałem na kilka sposobów i nic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki zasilacz ? 20 czy 24 piny? ma dodatkową wtyczkę do płyty 4 pin? miałem kiedyś tak jak zapomniałem wpiąć te osobne 4 piny do płyty

Edytowane przez eVok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij ram i grafe, zobacz czy speaker sie odezwie. Dodatkowe zasilanie proca podpiete (obok socketu, 4 pin)?

już próbowałem, żadnej reakcji, wtyczkę 4pin podpiąłem

grafa jest na 100% dobra, a ramu nie mam w tej chwili jak sprawdzić

Edytowane przez michalx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...