Skocz do zawartości
ath

Gigabyte Ga-p31-ds3l [intel Ep31]

Rekomendowane odpowiedzi

no tak się właśnie zastanawiam, jak nic nie wymyślę to dam na gwarę, ale nie uśmiecha mi się czekać >= 2 tygodnie na sprzęt

No bez przesady...

Jak kupiłeś nową, nawet nie zacząłeś używać i jest walnięta to powinni od razu wymienić!

Chociaż mi się też taka sytuacja zdarzyła, że zakupiłem walnięte pamięci (razem w tym sklepie kupowałem płytę i procka)... Czekałem jakieś 5 dni na sprawdzenie co jest nie tak... :? Od tej pory uważam, że warto kazać w sklepie zmontować zakupiony sprzęt, przynajmniej nie będziesz miał sytuacji z niedziałającą nową częścią... (jak jest dobry sklep to przy większej ilości kupowanych rzeczy taka usługa jest gratis)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady...

Jak kupiłeś nową, nawet nie zacząłeś używać i jest walnięta to powinni od razu wymienić!

Chociaż mi się też taka sytuacja zdarzyła, że zakupiłem walnięte pamięci (razem w tym sklepie kupowałem płytę i procka)... Czekałem jakieś 5 dni na sprawdzenie co jest nie tak... :? Od tej pory uważam, że warto kazać w sklepie zmontować zakupiony sprzęt, przynajmniej nie będziesz miał sytuacji z niedziałającą nową częścią... (jak jest dobry sklep to przy większej ilości kupowanych rzeczy taka usługa jest gratis)

jutro sprawdzę pamięci na innym kompie, ale jak będą dobre, to trzeba będzie reklamować proca i mobo, a wątpię żeby to że sprzęt jest dopiero co kupiony miało jakiś wpływ na czas oczekiwania na naprawę/wymianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że prawie wcale sie nie grzeje. U mnie grzeje sie - na oko 50-60*C w stresie - oczywiście czujnik pokazuje co innego :-|

Wymiana chłodzenia, czy ja wiem - nie sądzę żeby to było konieczne, radiator jest dosyć duży i z leciutkim nawiewem staje sie chłodny.

 

ps. przestało mi sie resetować, a chciałem przetestować te profile ale coś nie mam okazji :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja dziś doświadczyłem dziwny problem.

Płyta Gigabyte GA-P35C-DS3R rev2.0, ram 2x Patriot 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK.

 

Włączam kompa, i w czasie procedury Post, w której bios wykrywa sprzęt, zatrzymuje się na ramie wykrył, że jest 2 GB i że w Dual'u i stoi, trzeba restart.

 

Nic nie podkręcane.

 

Bios: F4

 

 

Nie zawsze tak jest, ale czasem się zdarza.

 

Przygotowywać się do oddawania sprzętu ? aktualizację biosu zrobić ? ktoś miał coś podobnego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja dziś doświadczyłem dziwny problem.

Płyta Gigabyte GA-P35C-DS3R rev2.0, ram 2x Patriot 2x1024MB 800MHz CL4.0 EP LLK.

 

Włączam kompa, i w czasie procedury Post, w której bios wykrywa sprzęt, zatrzymuje się na ramie wykrył, że jest 2 GB i że w Dual'u i stoi, trzeba restart.

 

Nic nie podkręcane.

 

Bios: F4

 

 

Nie zawsze tak jest, ale czasem się zdarza.

 

Przygotowywać się do oddawania sprzętu ? aktualizację biosu zrobić ? ktoś miał coś podobnego ?

Miałem identycznie jak włożyłem padniety RAM... Tylko, że u mnie to nigdy dalej nie poszedł...

Spróbuj wgrać najnowszy bios, albo chociaż F5 bo ma opis "Improve DDR2 compatibility"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem posiadaczem płytki od dwóch dni. Nie wygląda to najgorzej. Procek idzie mi 2.8 GHz na defaultowym napięciu (a nawet stabilnie na obniżonym o dwa kroki) i 3 GHz na 1.31xx V. Chłodzenie boxowe. Miałem natomiast problem z temperaturami. Zarówno Core Temp 0.96 jak i Hardware Monitor (albo coś w tym stylu, nie jestem pewien nazwy) solidarnie pokazywały mi ponad 40 C w idle i nawet do 78 C w stresie. :shock: A miało być tak chłodno. :? Pasta - nowiutka STG-1. Ale Orthos idzie stabilnie (testowałem przez ok. 1.5 godz.) Ponieważ nie miałem jeszcze z tą podstawką doczynienia pomyślałem, że może coś źle założyłem, chociaż wszysto wyglądało ok. Tym bardziej, że radiator ledwo ciepły jedynie u podstawy. Zdjąłem wiatrak, zmieniłem pastę na starą AS Ceramique. Założyłem jeszcze raz. I... dalej to samo. :mur: Następnie zainstalowałem Everesta. Eureka! Evereścik pokazuje temperatury o 15 C niższe! :banana: I jemu wierzę! :wub: Pokazuje też ładnie obroty wiatraków, z czym Hardware Monitor też ma problemy.

 

Natomiast niestety mam reset biosu po kilku godzinach wyłączenia kompa (dwa razy po nocy). :sad: Bios F5. Czy ktoś znalazł na to sprawdzone rozwiązanie? Czy zmiana biosu może pomóc? Czy ten problem występuje również u kogoś na F6, F7 albo F8?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wgrać najnowszy bios, albo chociaż F5 bo ma opis "Improve DDR2 compatibility"

Ale do mojego modelu płytki, nie ma biosu F5

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-p35c-ds3r_20.html

 

chyba, że coś nie widzę. (;

 

Wgram ten F7, może się poprawi, jak nie to grr... ;/

 

Edit:

 

Wspaniale, komp już nie wstał, nawet się monitor nie włączył.

Brawo dla Gigabyte! :/

Edytowane przez lopik_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jurass

Żaden program nie pokazuje prawidłowo temperatury - udowodniono w temacie o prockach.

Wiec nie wierz: Ask Questions Demand Answers - cytując ;)

Nie - bios nie ma związku z resetem ustawień, który występuje na wszystkich - Dziobak sprawdzał.

ps. fajny procek Ci się trafił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do mojego modelu płytki, nie ma biosu F5

http://www.gigabyte.pl/products/mb/bios/ga-p35c-ds3r_20.html

 

chyba, że coś nie widzę. (;

 

Wgram ten F7, może się poprawi, jak nie to grr... ;/

 

Edit:

 

Wspaniale, komp już nie wstał, nawet się monitor nie włączył.

Brawo dla Gigabyte! :/

 

Brawa to należą się tobie bo wpisujesz pytania nie w tym temacie co trzeba

 

Ja tam wgrywałem bios 2x a nic mi się nie stało

 

Co do resetów biosu to ja takich nie doświadczam a płyta ma wszystko włącznie z timingami ustawione ręcznie :E ale ktoś pisał że zapisywanie profili oc pomogło

Edytowane przez 9100konrad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

q8ic , no nie wierzę bezgranicznie, ale czegoś trzeba się trzymać. I to co pokazuje Everest jest najbardziej bliskie prawdy w moim przypadku.

 

Ask Questions Demand Answers

Nie - bios nie ma związku z resetem ustawień, który występuje na wszystkich - Dziobak sprawdzał.

Więc pytam i wymagam odpowiedzi :wink: , a wiadomo co ma i jak to naprawić?

 

A procek chyba rzeczywiście nie najgorszy. Przykro mi, że ty miałeś mniej szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź jest (powtarzam) - w temacie o prockach, szukaj postów Taipan.

Ostatnio zrobił sie tam niezły flame.

Nie, nie wiadomo czym te resety naprawić - dlatego przestałem doradzać ludziom tą płytę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiadomo czym te resety naprawić - dlatego przestałem doradzać ludziom tą płytę ;)

Kurcze ale nie widzę dla tej płyty żadnej alternatywy, gdy cena oscyluje w granicach 220 zł zakup jest chyba opłacalny. A profile nie pomagają na te restarty?? niektórzy pisali że pomogło :?

 

ps Zakup drugiego Intela zbliża sie wielkimi krokami (została do kupienia płyta i procek).

 

pajak sprawdzałeś juz może oc tych 2x2GB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pajak sprawdzałeś juz może oc tych 2x2GB ?

Niestety, ale trafiłem na koszmarne Kingstony na Micronach D9HNL.... na nich OC jest praktycznie zerowe. Komuś może je odsprzedam, a ja poszukam czegoś innego. Czyli teraz nie mogę odpowiedzieć na to pytanie :). Najlepsze jest to, że nawet na 667 i 2V nie można ustawić stabilnie Cl4 :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale nie widzę dla tej płyty żadnej alternatywy ...

Ja bym poczekał i spróbował tego kombajnu (ddr2 ddr3 szkoda ze nie agp :lol:) asrock na p35.

jakby ten Asrock miał tylko złącza ddr2

On ma 6 slotów w tym 2 ddr3, a wydajność zadziwiająco dobra, niestety najtańsze kosztują, 260 i są nieco gorsze i mają na razie lipny bios do oc - za wysokie dzielniki ramu. Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby ten Asrock miał tylko złącza ddr2 (bo nie wiem jak z wydajnością na takim cudaku :wink: ) i dobry bios do oc to jeszcze możnaby przełknąć wyższą cenę.

 

Najlepsze jest to, że nawet na 667 i 2V nie można ustawić stabilnie Cl4 :].

:mur: no to załamka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: no to załamka

Chodzi mi o to, że mam bardzo złe ramy do OC. Z moim szczęściem jednak inaczej trafić nie mogłem ;). Zanim je sprzedam i poszukam innych, to trochę mi zejdzie. W sumie myślę (mam nadzieję) że nie powinno być z OC takich ramów poważniejszych problemów. Ten ram testowałem u znajomego (na P5B Deluxe) i tam CL4 też nie można było ustawić stabilnie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry za OT

 

a nie taniej by Cię wyszło kupno 4x1GB ramu plus płyta obsługująca poprawnie 4 kości pamięci ? (p31 i ramki sprzedać :wink: ). Masz pewne oc wtedy.

Zastanawiałem się nad tym i być może tak zrobię. W sumie w tej chwili się nad tym mocno zastanawiam. Szkoda, że ta płyta ma problem z pamięciami, ale co poradzić. Byłoby za dużo tego dobrego, bo płyta droga nie jest ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wątku o Dfi Infinity Nf Ultra Ii-m2 ktoś napisał "Co do problemów to jak mówiłem są to problemy przy włączaniu kompa np po nocy..zawsze prawie włącza się pieprzony "safe mode", na co odpowiedziano mu "problem o ktorym piszesz jest spowodowany za niskim napieciam na cpu badz ram lub zbyt niskimi timingami pamieci. Nie pytaj skad wiem bo tak jest na pewno"

 

Może jest to jakiś pomysł do sprawdzenia :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej chciałem spytać jakie dajecie v na ramach

 

bo ja swoje kingmax mars cl5 800 ustawiłem na 2v 4-4-4-15 i chodzą na 850Mhz w pełni stabilnie tylko czy nie dałem za wysokiego v ??? Zależy mi żeby pochodziły chociaż z rok <_<

 

 

co do pomysłu z podniesieniem napięcia żeby przestały się resetować ustawienia to koś musi przetestować - ale u mnie (odpukać :) ) takowego problemu nie ma płyta po 2 dniach bez prądu z oc jak w sygnaturce podnosi się beż resetowania i za pierwszym razem (czyli nawet bez podwójnego botu) więc to wada widocznie tylko niektórych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.33 4.0+ 2.0 2.4 2.5 3.0

Moze to troche smieszne pytanie ale dla mnie ważne:

Czyli nie ma w Biosie napisane taktów pamięci np 800, 833,900 Mhz itd jak to jest na Asusie tylko te liczby tak?

a jak to wygląda w Memsecie lub Cpu-z na zakładce pamięci . Chodzi mi czy są takie dzielniki jak 4:5 , 5:6 , 2:3 , 1:2 sprawdzał ktoś z Was może ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...