Skocz do zawartości
GenghisKhan

8800gts - 65nm

Rekomendowane odpowiedzi

Wniosek po przestudiowaniu wszystkich materiałów jest jasny. Nowy GTS to stary GTS ze zmianą w postaci 112 procesorów strumieniowych. Wszystko widać po modelu BFG:

1. PCIe 1.0

2. Cena jak za starego GTS'a

3. Po co chłodzenie ze starego GTS'a na procesor 65nm.

4. Zegary jak w starym GTS.

5. G92 na krótszym starym PCB od GTS'a?

 

Uczcijmy ten model minutą ciszy i o nim zapomnijmy. Temat zamknięty.

 

No chyba że panowie chcą się kłócić że tylko BFG ma pozwolenie na produkcję GTS'ów z 112 procesorami. Dopóki nie będzie oficjalnego potwierdzenia Nvidii to można sobie bajki wymyślać. Z drugiej strony logicznym posunięciem byłoby wydanie G92 ze wszystkimi 128 procesorami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male potwierdzenie, ze bedzie to karta 512mb znajduje sie nawet na stronie nvidii:)

 

http://www.nvidia.com/object/geforce_family.html

 

5 HD DVD / Blu-ray Video Playback on NVIDIA GeForce 8800 GTS 512MB and 8800 GT is classified as Excellent. HD DVD / Blu-ray Video Playback on NVIDIA GeForce 8800 Ultra, GeForce 8800 GTX and GeForce 8800 GTS 320MB/640MB are classified as Good.

Dodatkowo potwierdza to sprzetowe wspomaganie dla hd dvd/blu-ray czyli jasne jest, ze to ten sam chip co 8800gt...

Edytowane przez RaKLeZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przypadkiem nvidia nie zablokowala triple SLI tylko dla modeli high-end, podobno 8800GT nie bedzie mial wsparcia dla tego cena GTS jest ciutke wyzsza i pewnie nie spadnie ponizej 1000 zł, jak juz beda wszem i wobec dostepne 8800 GT i jak cena ustabilizuje sie na poziomie max 850 zł,

to wydaje mi sie ze juz tak zostanie, gdyz tak jak mówila nvidiia triple SLI tylko dla GTS, GTX i ULtra a GT niestety tylko SLI, i to nic ze nawet GT moze byc wydajniejszy od GTS celowy zabieg marketingowy polega wlasnie na braku wsparcia dla 3 krat spietych w SLI w wypadku GT, i prawdopodobnie dlatego bedzie tanszty w stosunku do nowego/starego GTS.

Uwazam ze lepiej jest miec 3 GTS jak tylko 2 GT w budzie co oczywiscie przy najwyzszych rozdzialkach ma znaczenie w przypadku Crysisa.

wiec czem tak sie wszyscy rzucili zeby sprzedawac swoje GTS? No chyba ze mam jakies stare informacje i Nvidiia jednak udostepni tripla dla GT.

Edytowane przez lukaszrobert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym dodać dlaczego warto kupić 8800GTS zamiast wersji GT. Otóż 8800GTX bez podkręcania w grze Crysis osiąga liczbę klatek (w miejscu gdzie wychodzimy z lasu a naszym oczom ukazują się pierwsze zabudowania na plaży, jest to mniej więcej najlepszy moment gdzie widać duży spadek FPS) na poziomie 23. Natomiast po OC na poziomie 621/1600/2000 wzrost o 10 klatek i było już 33 FPS, aż mnie zatkało, gra od razu nabrała na płynności. Teraz sobie wyobraźcie jak to będzie się grało przy ustawieniach, teoretyzując że uda się zamontować chłodzenie HR-03 i uzyskać takie OC na poziomie 750/1800/2000. Liczę na spokojne 40 klatek w DX10 na XP.

 

Co do triple SLI to mam to gdzieś, niby jak mam chłodzić 3 karty blisko siebie jak jeden wiatrak zgarnia gorące powietrze z karty obok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie o 8800gtx/gts dawałem link do skrina jak to wygląda i jaką ma wydajność. Śmiesznie są karty pod różnym kątem ;).

Dołączona grafika

wymaga to z zmiany PCB. triple potrzebuje dwoch zlacz SLI na karcie, a wszystko ponizej gts ma jedno.

Nowy gts ma 2 złacza sli ? :)

 

A tak btw Sulaco, piszesz o tym tak spokojnie jakby niedługo w sigu miało by sie pojawić triple the gun triple the fun :P

 

A i jeszcze jedno. Info o nowym GTS w polskiej wersji językowej :P: http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=14514

Czyli 128 i wyższe takty jednak hmm. No i premiera dopiero w grudniu; z deka szkoda. Jednak jak ta specyfikacja sie sprawdzi to ta karta bedzie dużo droższa niż gt i cena pewnie bedzie oscylowała daleko od 1k (1300-1500 ?).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież 8800GT podkrecony dorównuje wydajnoscią 8800GTX to po co pchac sie w 8800GTS

bo pewnie GTS bez krecenia bedzie dorównywał GTX?! :damage_wall:

 

W temacie o 8800gtx/gts dawałem link do skrina jak to wygląda i jaką ma wydajność. Śmiesznie są karty pod różnym kątem ;).

Dołączona grafika

 

Nowy gts ma 2 złacza sli ? :)

 

A tak btw Sulaco, piszesz o tym tak spokojnie jakby niedługo w sigu miało by sie pojawić triple the gun triple the fun :P

 

A i jeszcze jedno. Info o nowym GTS w polskiej wersji językowej :P: http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=14514

Czyli 128 i wyższe takty jednak hmm. No i premiera dopiero w grudniu; z deka szkoda. Jednak jak ta specyfikacja sie sprawdzi to ta karta bedzie dużo droższa niż gt i cena pewnie bedzie oscylowała daleko od 1k (1300-1500 ?).

hmmm nie sadze zeby NV czekala z GTS az do grudnia

musi czyms "zabic" dziecko ATI - wiec juz pod koniec listopada mozna sie spodziewac premiery (byc moze jak bylo mowione 19listopada)

Cena tez nie bedzie wybitnie duza - ja mysle max 1200zl - jednym slowem - warto czekac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie jakas roznica pomiedzy 512 a giga pamieci przy rozdzialce 1920x1200? Z tego co patrzylem to miedzy 512 na gt a 768 w gtx jest minimalna, ale nie wiadomo czy spowodowana wieksza szyna, czy wlasnie memorkami. Ogarna to ktos? ;)

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie jakas roznica pomiedzy 512 a giga pamieci przy rozdzialce 1920x1200? Z tego co patrzylem to miedzy 512 na gt a 768 w gtx jest minimalna, ale nie wiadomo czy spowodowana wieksza szyna, czy wlasnie memorkami. Ogarna to ktos? ;)

Do Crysisa to ja bym dał w tej rozdziałce dwa GT/GTS po 512 pamieci, jeden 1024 sobie nie poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Crysisa to ja bym dał w tej rozdziałce dwa GT/GTS po 512 pamieci, jeden 1024 sobie nie poradzi

Te 2 GT/GTS nie beda mialy razem 2x tyle pamieci :D wiec jak jej zbraknie to nawet 4 w quad sli nie pomoga ;p chodzi o to czy ogolnie stracza do wszystkiego 512 ;) a samego crysisa mam gdzies :-P - teraz nic go nie jest w stanie uciagnac na full, a daj mi zapowiedz kolejnej gry z podobna grafa/wymaganiami. Jak juz za ~rok zaczna wychodzic to bedzie mozna myslec o przesiadce na cos szybszego od 8800. Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4ever_anarchy_soldier - po co ty porownujesz gt / gts z gtx ????

przeciez gtx ma 128 jednostek, wiecej szybszej pamieci... to sa zupelnie inne grafy -> i o ile gti gtx mozna jakow porownywac w smarkach, to gtx jest bardziej wydajna w grach

 

 

 

 

 

ps - warto przeczytac

 

http://www.fudzilla.com/index.php?option=c...13&Itemid=1

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...