Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Spacerek po biosie 1.8 i żadnych różnic nie widzę w stosunku do 1.83b.

 

Nie wiem dlaczego nie posprzątali tego bałaganu z ustawieniami napięć :blink:

 

Pytanie za 100pkt.:

 

-czym różni się napięcie 1.37 (na biało), od 1.370(na czerwono)-oczywiście poza kolorem na jaki sie wyświetla :lol2:

 

 

Odpowiedź:- na 1.37 komp sie nie uruchomi, na 1.370 uruchomi i działa stabilnie. :blink: :blink: :blink:

 

Fajne tempki widzę teraz 52 idle/77stress (10min. orthosa) -albo bios chłodzi, albo coś...

 

zobaczymy co po 2 godzinkach będzie...

 

Zaznacz tekst żeby przeczytać całość :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spacerek po biosie 1.8 i żadnych różnic nie widzę w stosunku do 1.83b.

 

Nie wiem dlaczego nie posprzątali tego bałaganu z ustawieniami napięć :blink:

 

Pytanie za 100pkt.:

 

-czym różni się napięcie 1.37 (na biało), od 1.370(na czerwono)-oczywiście poza kolorem na jaki sie wyświetla :lol2:

Odpowiedź:- na 1.37 komp sie nie uruchomi, na 1.370 uruchomi i działa stabilnie. :blink: :blink: :blink:

 

Fajne tempki widzę teraz 52 idle/77stress (10min. orthosa) -albo bios chłodzi, albo coś...

 

zobaczymy co po 2 godzinkach będzie...

 

Zaznacz tekst żeby przeczytać całość :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Bo w napięciu 1.37 na biało brakuje 0 po kropce...

 

1.37 na biało = 1.037 = około 1v w idle, 0.9xx v w stresie ;)

 

Mówisz, że temp się zmieniły ? To jak by co to poprawili obsługę Wolfów, a nie bios chłodzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.37 na biało = 1.037 = około 1v w idle, 0.9xx v w stresie ;)

Nie wiedziałem....

 

To jak by co to poprawili obsługę Wolfów, a nie bios chłodzi :P

Temperatury powoli dochodzą do 88C ...cudów nie ma... :mur:

Ten motyw z chłodzeniem za pomocą biosów to żarcik był...

Edytowane przez Pussey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie male ostrzeżenie dla posiadaczy pamieci opartych o Microny D9GMH, sflashowalem bios afuwinem na 1.8b4, wszystko poprawnie resrtuje i moje 4 x 1 gb D9GMH sprawily ze nie chcial sie uruchomic, cosp podobnego jak z Patriotami ktore tez mialem.

 

Po wlozeniu kingstonow wszystko ruszylo.

 

Wrocilem do 1.8b1 bo to ostatni bios ktory startowal.

 

Zaraz sprawdze oficjalnego 1.8 i zdam relacje ;], nawiasem eni wiem czy wszystkie D9 tak reaguja ale u mnie tak bylo.

 

Teraz to juz w ogole cyrk. Zapodalem 1.8 final i to samo co 1.8b4, wrzucilem kingstona i ruszyl stwierdzilem ze wrzuce jeszcze raz na probe jedna d9. Wsadzilem i ruszyl o dziwo, pomyslalem ze dorzuce reszte kostek, z czterema na pokladzie nie ruszyl. Zrobie chyba z 15 razy roszade koscmi probowalem pojedynczo we wszystkich bankach i nic. Pomyslalem ze plyta daje mi wyrazne znaki ze nasz drogi nei zejda sie pod egida tego biosa wiec stwierdzialem ze wracam do 1.8b1.

 

Teraz zaczely sie cyrki nie z tej ziemi.

 

Wczesniej wszystko chodzilo, kosci pracowaly na 1000 @ cl 4-4-4-4-12-29-4-4-4-4 na 2,3v. Wlozylem jedna kosc i chce odpalic i nic. Kostka przeleciala wszystkie banki potem pozmienialem kosci ktore tez powedrowaly po roznych bankach i nic. Daje kinga rusza. Zglupialem juz, teraz wiem ze plyta glowna mysli, i rozpoznaje kosci ktore sie niczym miedzy soba nie roznia. w koncu po 40 minutach zaglowania ramem komp ruszyl a teraz boje sie go otwierac. Dodame ze kosci pracuja teraz na 1000 ale juz na cl5.

 

Nie probujecie tego nawet tlumaczyc bo to nie ma sensu, to jest awytlumaczalne. Z braku logiki sam nie wiem co o tym myslec zastanawiam sie co nawala dlatego puszcze sobie memtesta w nocy ale nie sadze zeby to byly pamiatki.

Edytowane przez Na1l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na1l po przeczytaniu tego co napisałeś chyba mnie oświeciło.

Tzn. od jakiegoś czasu bawię się różnymi biosami.Kiedy miałem 2x1gb po flashu komp uruchamiał się normalnie i wszystko grało.Ale od kiedy mam 4x1 i gdzieś tak od biosu 1.6 po każdym flashu płyta mi nie wstaje do końca po restarcie.

Tzn. po ponownym uruchomieniu zachowuje się jak martwa-no prawie.Wentylatory się kręcą diody świecą i to wszystko.Muszę ją wywalić z prądu i potem dopiero zaskakuje.

Ciekawe czy jest to spowodowane biosem czy moimi 4x1gb?

Już się tak do tego przyzwyczaiłem,ze nie zauważę jak zrobi mnie w bambuko i zaliczy mi zgon na prawdę. <_<

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na1l po przeczytaniu tego co napisałeś chyba mnie oświeciło.

Tzn. od jakiegoś czasu bawię się różnymi biosami.Kiedy miałem 2x1gb po flashu komp uruchamiał się normalnie i wszystko grało.Ale od kiedy mam 4x1 i gdzieś tak od biosu 1.6 po każdym flashu płyta mi nie wstaje do końca po restarcie.

Tzn. po ponownym uruchomieniu zachowuje się jak martwa-no prawie.Wentylatory się kręcą diody świecą i to wszystko.Muszę ją wywalić z prądu i potem dopiero zaskakuje.

Ciekawe czy jest to spowodowane biosem czy moimi 4x1gb?

Już się tak do tego przyzwyczaiłem,ze nie zauważę jak zrobi mnie w bambuko i zaliczy mi zgon na prawdę. <_<

mialem takie objawy i na 2 kostkach, nie pamietam juz jakie wtedy mialem ale b.prawdopodobne ze cos na micronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie kości dokupiłem pózniej.

Wydaje mi się ,że OCZ zrobił dwie wersje moich ramów na dwóch różnych kościach (pewności nie mam ale widziałem gdzieś tabelkę).Ale chyba nie były to microny.

Może mam każdą parę na różnych kościach i dlatego mu tak odbija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja dobrze przeczytałem:

 

"SATA II kontroler zintegrowany w ICH9 i chipset Marvell® 88SE6111"

na

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=pr...mp;cat2_no=170#

 

myślałem że na MSI siedzi ICH9R.

 

Czyli RAIDa na MSI obsługuje ten Marvell ? :huh:

 

na egiełdzie piszą że tam jest ICH9R.....czyżby błąd na stronce MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem....

Temperatury powoli dochodzą do 88C ...cudów nie ma... :mur:

Ten motyw z chłodzeniem za pomocą biosów to żarcik był...

Co nie zmienia faktu, że ktoś tutaj z tematu przesiadł się z Gigabyta na MSI i ma na niej ponad 15* więcej na CPU i rdzeniach :lol: = MSI ma bios poryty [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traxas nigdy nie naprawią S3 powyżej 333Mhz nooo chyba że wyeliminują duall booty tak jak to zrobił Abit (z resztą nie do końca)

A ja przyznam, że fałszywie wieszałem psy na tej płycie. Miałem na Viscie x64 bluesreeeny oraz nagminny problem z usypianiem kompa. Walczyłem z tym ponad miesiąc i okazało się, że problem tkwił w sterach do wbudowanego LANa

Po dobraniu odpowiednich problem minał :damage_wall:

 

C2D 6750 mam @3200 napięcie default 1.35. Wszystko chodzi stabilnie. S3 działa bez zarzutu włącznie z budzeniem z klawiatury i obsługą 4x1GB. BIOS beta 1.83 Nareszcie jestem zadowolony z tej płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przyznam, że fałszywie wieszałem psy na tej płycie. Miałem na Viscie x64 bluesreeeny oraz nagminny problem z usypianiem kompa. Walczyłem z tym ponad miesiąc i okazało się, że problem tkwił w sterach do wbudowanego LANa

Po dobraniu odpowiednich problem minał :damage_wall:

tez mialem podobny problem na tej płycie,wgranie sterów do karty sieciowej załatwilo sprawe.ale ogólnie płyte spyliłem i wróciłem na stere smieci :) Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może głupie pytanie, ale czy opłaca się zmieniać bios z 1.3 na ten nowy 1.8 ?

Tak, opłaca się.

 

Czy ktos uwalił plyte zmieniając bios z 1.2 na inny.

W tym tygodniu odbieram E8400 i chce zmienic na bios 1.8 Afuwinem.

 

Pozdro

Szansa uwalenia płyty przy zmianie biosu wynosi 0.001% ;] Uwalić może się tylko wtedy gdy podczas aktualizacji prądu zabraknie...

 

Potwierdzam. 1.8 żadnych różnic nie widzę w stosunku do 1.83b. S3 powyżej FSB 375 dalej nie naprawione. Nudni są

Traxas nigdy nie naprawią S3 powyżej 333Mhz nooo chyba że wyeliminują duall booty tak jak to zrobił Abit (z resztą nie do końca)

Dziwne, bo u mnie S3 działa przy FSB 445... Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Scythe

Tak, opłaca się.

Szansa uwalenia płyty przy zmianie biosu wynosi 0.001% ;] Uwalić może się tylko wtedy gdy podczas aktualizacji prądu zabraknie...

Dziwne, bo u mnie S3 działa przy FSB 445...

Skad te dane ? ;] Mozna prosic o jakies źrodlo ktore to potwierdzi ?

Edytowane przez Scythe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Skad te dane ? ;] Mozna jakies źródło prosic ktore to potwierdzi ?

Tam jest >>>> ;]

 

Ryzyko ubicia jest zawsze , sporo postow do tylu pisali o tym...zle zfleshowanie (czyli nie do konca) i plyta martwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam problem ze swoja płytą P35 Neo2-FIR. Jak jadęz FSB do gory to pamieci też, jednak w momencie przekroczenia fsb z 349 na 350 pamieci ustawiaja sie na 750Mhz ! :/

 

Procek: E6750 ( na innych płytach szedł spokojnie na 3.45 bez zmiany napiecia)

Pamieci: 2x2GB Geil 4-4-4-12 2.0V ( na innych pamieciach to samo)

 

Czy ktos mial podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...