Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak on ustawia TRFC na takich srednich memkach to sie nie dziwie... choc i tak nie sa takie zle bo odpalaja...

Juz czytalem tutaj o takich wynalazlach co nie chca zejsc ponizej TRFC=32 na def. taktach i timach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktos wie co może być nie tak z moimi pamięciami? wlasnie inaczej niż jak są osadzone w 1 i 3 slocie to nie odpali.. ale to odpala i wogole jest niestabilne od razu resetują sie ustawienia a przy probie wejscia do systemu jest bluescreen. to samo bylo przy instalacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

hmm no cięzko to w sumie stwierdzić... jednak pamięci nie sa takie same skoro SPD mają inne... może one po prostu z tą płytką nie bedą współpracowały dobrze... jaki masz bios próbowałeś wgrac nowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsz kostka starsza (5-5-5-14-19) śmiga bez problemów

nowsza (5-5-5-15-20) podlaczona odpala ale orthos mi sie wywala wiec chyba znalazłem winowajce. Jeszcze dziś sprawdze inne kostki u mnie i moje kostki u kolegi.

Te ostatnie wartości to Trc (tak mi sie wydaje) Kostki dlatego takie bo jak pierwszą kupowałem to dałem za nią 420 zł i na nic lepszego nie było mnie stać...

Później napisze jeszcze co i jak z tymi pamięciami jaksprawdze

Dzieki za zainteresowanie problemem pozdrawiam

 

EDIT:

Mam od kolegi jednostronne goodramy niby d9

chodza w dualu na 800.. jeszcze wroce ze swoimi... i wydaje mi sie ze noobiłem i to strasznie:D przyzwyczajony do amd jechałem z timingami i ustawiałem trfc na 20

To macie śmiechawe na popołudnie

Pozdrawiam

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

mniemam że ta nieścisłosc wynika z rozbieznosci nomenklatury w zaleznosci od programu... choć oczywiscie KEAN ma rację...

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszsytko także przez to że intela mam drugi dzień a dużej styczności z nowym intelem nie miałem. Za jakiś czas jakąś wiedzę posiąde i nie bede może takich glupich pytan zadawał

Każdy uczy się na błedach :oops:

Pozdrawiam

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Zlozylem przed chwila kompa na tej plytce (e4500, 2x1gb, 8600 gt, chieftec 360w) i wystapil maly problem.

Chodzi o to ze jak wylacze listwe zasilajaca, do ktorej podpiety jest komp to po ponownym urochomieniu komputer najpierw zaskakuje na okolo 2 sekundy, wylacza sie sam a po chwili wlacza sie sam i juz chodzi normalnie.

Nie ma takiej sytuacji kiedy po wylaczeniu kompa zostawie listwe wlaczona.

Co to moze byc, jest to normalne??

Edytowane przez Rob@k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

wszystko się zgadza i tak gdiześ do FSB 320 raczej sie nie dualbootuje... ale jezeli nawet to nie masz isę czym martwić... ja do tego dorobiłem ideologię i mi się ten dual boot nawet podoba... POZDR...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem update BIOSu na bete 1.91 (link w FAQ - najnowszy). Uzywalem tego narzedzia opisanego w FAQ pod windowsem. Flash przeszedl poprawnie. Po reboocie komp nie wstaje. Ledy pokazuja blad 'testing RTC - real time clock'. Jakies sugestie? Dzieki.

 

edit

plyta nagle stracila mozliwosc pracy na zworce 333, wracalem juz do poprzedniego biosa i nadal to samo. Na 266 tez nie dziala. Rusza na kazdym biosie tylko na zworce 200. WTF :o

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiles clear cmos po aktualizacji biosu ? Wgraj moze inny, zamiast restartowac to wylacz komputer, clear cmos i wtedy dopiero go wlacz. Jesli masz mozliwosci nie rob tego pod win. Jeslili to nie pomoze to martwisz sie dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komp dziala, sprawdzalem 5 biosow i niezaleznie od biosu pojawily sie dziwne sytuacje. Np. sieciowka reaguje po 2 min po wlaczeniu systemu. Ustawienia (zworka) 333x9 staly sie niestabilne na tej samej wersji biosu, co wczesniej takie ustawieni dzialalo (nie mowie tu o poszczegolnych parametrach tylko o zwyklym clear cmos i reboot z ustawieniami na strapie 333).

 

Ponadto komp potrafi sie czasem nie wlaczyc reagujac konfiguracjami: processor initialization, testing real time clock badz iitializing video interface (wtedy pokazuje sie monit z biosu gpu i freeze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz szczegolowo jak go masz ustawionego na zworce 333/266. Po kolei napiecia, timingi, taktowania itd.

 

 

U mnie orthos wczoraj sie wysypal po 5 godzinach na blendzie - North Bridge jednak na 1.30v nie pojdzie. Mysle, ze 1.325 tez nie da rady i bedzie trzeba wrocic do 1.35v. Ciekawostka z tego taka, ze na 1.30v, lub 1.40v to i tak nb i sekcja zasilania sa cieplo-gorace - gumy pod radiatorami nie zmienialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

moze mały offtop ale idealanie pomaga na NB nałozyć (ja nakleiłem punktowo kropelką malutki wiatraczek 40mm) chipset robi sie zimny...ja takze nie wymieniałem gumy pod radiatorami bo nie miałem nic innego w tej ilosci w dniu składania kompa a teraz mi sie nie chce od nowa demontować mobo heheh...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pilnie pomocy:

Złożyłem wczoraj kompa koledze

Neo2-FR + E2160

Dzisiaj odpalam, ale w nieskończoność komp bootuje na ułamek sekundy, jakby się restartował bez końca.

Co robić. Dzięki

Edytowane przez adamlop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj wiecej info,pamieci zasilacz ?

2x1gb kingston 800

9600gt

chieftec 450w

 

Wszystko od płyty odłączyłem, nawet pamięci wyjęte został tylko procek,

skutek taki sam jak z kompem całym podłączonym, czyli

diody zapalają się na 2 sek, rusza dysk, wiatraki, restart , wszystko od nowa

i tak w kółko.

Ten sam problem występował na egieldzie jak testowali tą płytę, też im nie wstawała z e2160.

Na drugi dzień wstała jak odłączyli od zasilania, no ale może ktoś zna szybszy / pewniejszy sposób jak to odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x1gb kingston 800

9600gt

chieftec 450w

 

Wszystko od płyty odłączyłem, nawet pamięci wyjęte został tylko procek,

skutek taki sam jak z kompem całym podłączonym, czyli

diody zapalają się na 2 sek, rusza dysk, wiatraki, restart , wszystko od nowa

i tak w kółko.

Ten sam problem występował na egieldzie jak testowali tą płytę, też im nie wstawała z e2160.

Na drugi dzień wstała jak odłączyli od zasilania, no ale może ktoś zna szybszy / pewniejszy sposób jak to odpalic

Ty ja tak mam z jedna z kosci RAM. Wlacza sie na 2sek po czym wylacza. Zamiast podwojnych bootow mam trzy booty. Ten 2sek po srodku i tylko tak wystepuje jak ta jedna kosc jest podlaczona razem/badz osobno z innymi.

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jak narazie tez zaczynam miec problemy ze strapem na 333. zmienilem zworke, dowoltowalem procka, ale nadal orthos sie dziwnie zachowuje, choc cos tam liczy. myslalem ze to wina pamieci, ale wrzucilem je na stock i dalej orthos kiepsko chodzi. bede musial jeszcze bardziej chyba podwoltowac proca. bios 1.4 i 1,3875v na procku 333x10

 

co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...