Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bam1981

jest to wygodniejsze przy OC... przy resecie ustawień własciwie nie trzeba za wiele juz zmieniać... OVerclocking i wydajność pamięci spada wprostproporcjonalnie do FSB im wyższy strap tym wyższe OC i wydajnosć pamięci... (to jest wada tej płyty ale nie ma tego złego) ,, :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to wygodniejsze przy OC... przy resecie ustawień własciwie nie trzeba za wiele juz zmieniać... OVerclocking i wydajność pamięci spada wprostproporcjonalnie do FSB im wyższy strap tym wyższe OC i wydajnosć pamięci... (to jest wada tej płyty ale nie ma tego złego) ,, :lol:

No chyba wlasnie nie za bardzo ;)

Nalepiej jest krecic na fsb 200, ale wtedy sie nie wyciagnie duzych taktowan fsb bo "timingi chipsetu" sa zbyt oste. Poza tym jak wam chodzi cep na 333 i podniesionym napiecie to po czyszczeniu biosu juz nie wstanie na vid. i trzeba sie bawic w zamiane zworek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

toteż mnie nie wstanie na 333 Mhz bo musiałby mieć wtedy 3.6Ghz.... ale na 266 wstaje bez problemu na def napieciach itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już wieszać psy na tej płytce, ale zwracam honor.

Restarty były spowodowane nie mam pojęcia czym.

Wyciągnąłem procka i włożyłem tak samo (bo inaczej przecież nie pasuje) i płytka wstała.

Ot ci dopiero przypadek. Dużo już kompów złożyłem, ale takie jaja to pierwszy raz wyszły :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwny problem mnie ostatnio dręczy :)

 

Jak gram to po jakims czasie komp dostaje zawiasa, czasem ekran stop i tylko w glosnikach zawieszony dzwiek, czasem ekran ciemny i w glosnikach to samo, ale ostatnim razem ciemnosc i glosnik na mobasku piszczal, dlatego wiec napisalem tutaj o problemie.

Diody byly wciaz zielone. Miał już ktoś tak?

Komp co prawda krecony, ale nie mialem z nim nigdy problemow na tych ustawieniach, jak ram albo proc szwankowal to byl BSOD, a teraz zawiasy. System nie notuje nawet tego w dziennikach, tylko mala informacja o zlym zamknieciu.

 

Co jest :>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

masz na mysli piski PC speakera czy piski z płyty która sobie gwiżdze w zaleznosci jakie odswiezanie i FPS mamy na ekranie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ide podbic ram troche, sie sprawdzi :) Jak naprawie problem to napisze do czego mnie sklonily te zwiasy ;)

Oby cię nie skłoniły do wymiany na DFI bo możesz być tak jak ja lekko zdziwiony heh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC Speakera - jeden ciagly, dlugi, az do resetu ;P

 

Ehh jak ostatnio czyscilem kompa, chlodzenie i zmianialem paste okazalo sie ze ... zapomnialem wlozyc radiatora na procek ... to byl zart miedzy kropeczkami, tak szczerze to pamieci zawsze chodzily mi na tych ustawieniach na 2,1V a okazalo sie ze teraz byly na 2V, moje niedopatrzenie ;) Aczkolwiek efekty kompletnego zwiasu mnie zdziwily. meeron - masz u mnie piwo :) Dzieki :D

 

MarKov, rozwin temat :D

 

Co do wydarzenia zwiazanego z efektami dzwiekowymi i zwiasami to myslalem ze to wina mojej zakupionej 2 tygodnie temu X-Fi Fatal1ty Pro, ktora sprzedalem, bo procz tego ze jakosc nie jest tak piorunujaco lepsza od zintegrowanego Realteka (wiem, wiem pewnie glosniki mam do [gluteus maximus], mam Gigaworksy ;) - wg mnie X-Fi ma tylko Crystalizer CMMS 3D i EAX nic nie warty w Viscie), to na Viscie nie jest ta karta czyms nadzwyczajnym no i myslalem ze to ona powoduje zwisy i problemy z dzwiekiem podczas zwisów ;) Ale co tam bylo minelo, nie polecam X-Fi, ani X-Fi 2 i wszystkiego z Creative, bo w nie powiem w co leca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej płyta, która losowo ustawia Performance LVL. Czasami jak ustawi za nisko to sobie jest PC niestabilny :mur: Podbij vNB, powinno pomóc.

NB niby mam podbity... jakas konkretna wartosc?

 

jak puszczam test samego procka, to jest ok, ale jak puszcze blenda, albo stress ram, to wtedy swiry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

czy biosek moze mi psuc memki? bo cholera nie moge rozgryzc mojego kompa... nawet na stock, orthos swiruje... rama jak w podpisie biosek 1.4

 

aha, jaki jest "najnowszy" orthos? bo moze mam jakiegos placka...

 

nie no kolego bios to nie psuje pamięci z pewnością... ale przydał by się update Tobie do najnowszej wersji Beta na przykład (bardzo sobie chwalę) 1.92b2....

 

orthos stress prime to ja mam v0.41.110.18 jakby co chyba to jest najnowsza wersja (program ogólnie jest stary)... jezeli chcesz nowszy stresser proca i ramu to pobierz OCCT Pierestroika...równie dobry i ma do tego ładny interfejs (jakby kto na to patrzył heheheh)

 

pzdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no kolego bios to nie psuje pamięci z pewnością... ale przydał by się update Tobie do najnowszej wersji Beta na przykład (bardzo sobie chwalę) 1.92b2....

 

orthos stress prime to ja mam v0.41.110.18 jakby co chyba to jest najnowsza wersja (program ogólnie jest stary)... jezeli chcesz nowszy stresser proca i ramu to pobierz OCCT Pierestroika...równie dobry i ma do tego ładny interfejs (jakby kto na to patrzył heheheh)

 

pzdr...

oj tam nie lap mnie za slowka :P hehe bede musial sprobowac update`a, tylko jak to zrobic bez stacji :D hehe orthosa mam tego samego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

najpierw zresetuj kompa i kliknij CLEAR CMOS.. by resetować bios.... i uruchom windę...

 

pobierz bios ROM do komputera w odpowiedniej wersji (linki masz w pierwszym poscie topicu)... otwórz... c:/program files/msi/LiveUpdate3//FlashUty//AMI//AFUWIN

 

i uruchom ten programik...

kliknij na OPEN zaznacz ALLFILES i wybierz plik z nowym biosem ... zaznacz PROGRAM ALL BLOCKS, kliknij na FLASH, i czekasz aż się bios zaktualizuje... bez żadnych dyskietek startowych w trybie windows...

 

resetujesz po wszystkim komputer i gotowe...

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie taka szybka opinia o DFI DK t2rs - wczoraj zakupiłem w/w płytkę z drżeniem rąk poskładałem kompa (odpalił) no to net zassałem najnowszego biosa i zabrałem się do roboty. Bios mnie powalił opcji multum szczególnie ustawień pamięci żeby je wszystkie połapać trza być chyba inżynierem z DFI - nie wiem po chu... to komu, ale dobra biorę sie za kręcenie i tu zdziwko kur... do 4 rano walczyłem, nie udało mi się przebić przez barierę 266Mhz, napięcia podniosłem na wszystkim do granic możliwości proc 1,6v pamięć 2,3v timingi poluzowane na max opcja NORMAL no ni chu chu - za każdym razem wiatraki wyją na full i tylko dołączenie zasilania i clear cmos. Nie wiem albo ze mnie taki głąb albo płytka nie lubi się z jakimś innym moim podzespołem. Skończyło się na tym że DFI DARK wylądowała z powrotem w ciemnym pudełku a w kompie zagościła MSI - pierwsza wizyta w biosie 400x8 na napięciu 1,4v pamiątki nominalnie na 800Mhz 4-4-4-12 napięcie 2,1v i wsio śmiga jak powinno. Szkoda tylko moich nerwów czasu i kasy Pozdrawiam

edit1: Bam1981 na jakiej szynie jedziesz tzn ile wykręciłeś Mhz ?? bo domyślam się że kręcisz na strapie 266

edit2: Oczywiście opcje takie jak EIST wyłączyłem przed zabieraniem się do podkręcania

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

a EIST kolega wyłaczył??

 

obecnie tak jak na obrazku na strapie 266 szło więcej ale serio nie potrzebuję tych kilku MHz więcej do pracy i zabawy bo w grach juz i tak szybciej nie jest na równe 3.4Ghz...

Dołączona grafika

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ładnie ci poszedł moja sztuka już tak nie idzie ale u mnie winne są pamiątki.

edit: Bam1981 to na jakim strapie teraz smigasz - nie mów że udało ci się odpalić proca na 333Mhz ustawionych zworkowo ??

Edytowane przez MarKov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

na 333 nie udało mi się zworkami...nie da rady podobnoe wogóle tego z tym procesorem (tym modelem) nawet jak w biosie podbiłem napiecie do 1.6 v na cpu i NB na 1.5 nic to nie dało nie wstaje na tej zworce...ani z jedną koscia ram ani z obiema... moj rekord to jest obecnie na tym procku (full stable)

 

tutaj.. SUPER PI I CPU Z

 

6,45.038 - ; E4500 @3.47GHz, MSI Neo2 FR, 2x1GB Corsair XMS2 DHX 521MHz 5 5 5 15 ;

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw zresetuj kompa i kliknij CLEAR CMOS.. by resetować bios.... i uruchom windę...

 

pobierz bios ROM do komputera w odpowiedniej wersji (linki masz w pierwszym poscie topicu)... otwórz... c:/program files/msi/LiveUpdate3//FlashUty//AMI//AFUWIN

 

i uruchom ten programik...

kliknij na OPEN zaznacz ALLFILES i wybierz plik z nowym biosem ... zaznacz PROGRAM ALL BLOCKS, kliknij na FLASH, i czekasz aż się bios zaktualizuje... bez żadnych dyskietek startowych w trybie windows...

 

resetujesz po wszystkim komputer i gotowe...

dziekowac :) po weekendzie zapuszcze :) sciagnalem sobie juz 1.92, troche sie naszukalem, bo nie ma go na pierwszej stronie, ale mam nadzieje ze jednak ten biosik cos pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko. Zamiast restartu na koniec lepie wylaczyc kompa, odpiac od sieci, clear cmos. Inaczej mozna wyladac z komunikatem CMOS Checksum Bad i bedzie niepotrzebny klopot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

@Bam1981 - na jakim biosie smigasz ?? bo widzę że ci fajnie memki prowadzi

to jest bios 1.92 beta 2 nie ma go w FAQ niestety... linka do niego mam od kolegi DAVKA kilka stron wczesniej....jest swietny... zero problemów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MarKov a już chciałem się żegnać z moją MSI i powitać DFI.Byłem właśnie ciekaw Twojej opinii i porównania tych płyt.

Ta zmiana chyba nie miała by sensu.A tak jechali po MSI za zadurzą ilość ustawień dla pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, nie mogę zainstalować windows XP na tej msi i dyskach 160gb i 80gb ATA. Na obu dyskach jest ten sam problem. Podczas 33 minuty instalacji XP mam bsoda wskakuje mi jakiś napis co mam robić i "zrzut pamieci fizycznej" czy coś takiego. Vista instaluje się normalnie. Sprawdzałem na dwóch parach memek i to samo. Tryb dysku ustawiony na IDE. Prosiłbym o pomoc na jutro potrzebuje sprawnego komputera ( pisanie pracy ;/ )

 

edit

 

dodam że na pożyczonym dysku ( instalowany na tym sammym chipsecie p35 ) wszystko chodzi idealnie orthos gry

Edytowane przez grzeesiek07

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...