Skocz do zawartości
Fredek

Msi P35 Neo2-fr/fir

Rekomendowane odpowiedzi

otóz procek e4500 bez względu jak się spreparuje napięcia w biosie nie startuje wogóle na zworce 333Mhz... za to idealnie na 266 i 200...

a jestem pewien że procek działa swietnie na 3300Mhz poszedł mi na 3.4 stabilnie ale za bardzo się grzał... ma ktoś moze sposób jak zrobić by ten czort odpalił na najwyszym strapie???PRóbowałem z przyciskiem CLEAR CMOS ale to samo nie startuje nadal tzn włacza się na chwile i wylącza tak w pętli...

Niestety nie odpalisz, E4500 i ta plyta powiedzmy nie lubią sie zbytnio. Ustawiasz zworkowo szyne na 266Mhz a resztę podciągasz w biosie, przez taki stan rzeczy nie będzie ci działać opcja S3 co najbardziej mnie wkur..... znaczy się denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,45v? :)

1,500V mozna smialo voltowac

sprawdzone potwierdzone na codzien :D

chlodzenie msi jest dobre porownujac z innymi modelami płyt na p35

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem ale nie cały... tzn nadal czytam jestem w trakcie ale troszke tego jest... moze masz odnosnik do konkretnej podstrony??

no to skoro juz troche przeczytales, to pewnie sie juz dowiedziales, ze 4500 nie dziala na strapie 333.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

Tak juz się dowiedzialem lektura całego wątku była pasjonująca łacznie z oglądaniem kazdego zrzutu z cpu z i super pi heheh.. pozdrawiam... :lol:

Edytowane przez Bam1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje małe podsumowanie z użytkowania tej płyty 1,5 tygodnia.

BIOS zawsze najnowszy. Najpierw 1.8, teraz 1.9b2:

 

-całkiem dobrze prowadzi RAMy. Kingmaxy 1066MHz na DFI na NF4 szły na CL5. Na Neo2 idą 4-5-4-... i to przy obsadzonych 4 slotach (4x 1GB, na DFI było tylko 2x). Nie musiałem schodzić z timingami ani MHz przy dodaniu 2 dodatkowych kości.

 

-nie mam problemów z piszczeniem płyty, z wykrywaniem i bootowaniem urządzeń IDE i innych o których czytałem w tym wątku

 

-jest wyraźny Vdroop, nie robiłem jeszcze moda, z obserwacji wynika że ma wpływ na OC procka

 

-nie mam podwójnego startu do ok 390MHz FSB (strap 333MHz)

 

-warto podnieść napięcie NB i SB (niby komp chodzi i bez podnoszenia, ale miałem dziwne freezy - nie bluescreeny, Orthos stabilny - raz na 2 dni, podniosłem napięcie SB na 1.7V i problem zniknął)

 

-prędkość USB = 33MB/s, na innych płytach często da się osiągnąć 40MB/s

 

 

Zamówiłem Thermala 120A. Zobaczymy ile pomoże w OC w stosunku do boxa :D

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Panowie mam taki oto problem...dzisiaj poczułem baaardzo ciekawy zapach z kompa, pomyslałem: wyciek z WC. Jednak to nie to. Na mobo jarał się pewien układ który po zmierzeniu termometrem ma 120*C. Od czego on jest ? Foto w załączniku.

Proszę o pomoc bo nie wiem czy dawac mobo na gwarancję czy zostawić to tak jak jest...

post-144670-1206881054_thumb.jpg

post-144670-1206881343_thumb.jpg

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że odpowiada ze stabilność napięcia dla grafy lub RAMu. Ew. mostka NB.

Ja bym reklamował jeśli widać że coś było nie tak. W najgorszym wypadku jak Ci padnie to może pociągnąć za sobą jakiś komponent (grafa/ram).

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno ? Po tym "skeczu" OC memek i pamięci kończy się strasznie nisko. Proc kończy się przy 2600Mhz, pamięci ledwo 1066, czyli ich nominalna częstotliwość. A 73gt chodzi jak chodził :) Sam już nie wiem...;/

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby powiedzieć na 100% to by trzeba mieć szczegółowy schemat płyty głównej. Na pewno nie obsługuje CPU bo za daleko. Obsługuje coś w okolicy: najbliżej grafa i RAM, ciut dalej NB. W każdym razie przypalanie laminatu to nie jest norma dla tego układu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyłem napięcia na nóżkach tego tranzystora, na tej od lewej jest 1,1v, a po przeciwnej stronie 3,6v. Może to coś wyjaśni ?:> No i OC (co dziwne) wróciło, choć nie w pełni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kogoś interesowało to podaje wyniki podkręcania na coolerze box i Thermalright 120A + Arctic Cooling 12025PWM (max 1350rpm)

 

BOX: 3150MHz przy Vcore (BIOS) 1,4125V - 80 stopni C

120A: 3450MHz przy Vcore (BIOS) 1,5500V - 74 stopnie C

 

Wyniki z Thermala po godzinie zabawy więc może jeszcze coś wycisne lub obniże Vcore. Na 3500MHz mam bluescreeny z nienacka (np po 10min Orthosa). Pewnie zrobie pencil moda na Vdroop za pare dni.

Nie zawiodłem się na chłodzeniu (135zł + 12zł wentyl).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bam1981

ja e4500 podjechalem na 415x8 czyli 3320Mhz MEM na dzielniku 1.1,25 5 5 5 14 24 5 5 5 5 2.3v

procka chłodze Fryzjerem 7 i pasta ACsilver 5 w Idle przy tym 31 stopni w stresie 58/59

 

czy to kolegi 80 i 74 stopnie to nie jest sporo za duzo??? szkoda kompa tak męczyć na codzień ...

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje temp oczywiście z CoreTempa na rdzeniach bezpośrednio.

Skoro może działać do 85 stopni to mu pozwalam na 74. Jak mi padnie za rok to trudno (a jeszcze nigdy nie padł mi żaden procek, nawet Duron puszczony na 2,2V). Podkręcam po to żeby na codzień mieć szybkiego kompa a nie tylko do benchmarków.

 

 

Jakby co to ja dzisiaj odkryłem że na radiatorze z mostka południowego jest folia (niewidoczna prawie, odkryłem jak dotknąłem). Na pewno odrobinkę utrudnia to wydalanie ciepła więc ją ściągnąłem :D

Edytowane przez Davka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cavka tez zauwazylem ta folie, jak musialem potraktowac suszarka mostek przy zmianie pasty ;P zaczela sie dzwinie wybrzuszac ;)

 

czy zdjecia folii nie powoduje utraty gwarancji? :D

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@davka

 

Spore masz tempy, ja bym jednak nie ryzykował.

 

PS. Ja żadnej folii nie miałem

masz, ewentualnie kupiles plyte uzywana ;)

czy SETFSB albo CLOCKGEN działa na tej płycie ?

SETFSB dziala na 100%, w pliku dolaczonym do niego masz rozpiske jak to skonfigurowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki i jeszcze jedno może dwa pyt ;)

 

1. czy sa problemy z jakims modelem pamieci na tej plycie ?

2. czy fr i fir maja to samo chlodzenie ? bo na allegro sa rozne zdjecia a wolałbym to bardziej rozbudowane

 

http://www.allegro.pl/item335445670_msi_p3...x_dzw_sata.html

 

http://www.allegro.pl/item336463456_msi_p3...x_dzw_fw_s.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki i jeszcze jedno może dwa pyt

 

1. czy sa problemy z jakims modelem pamieci na tej plycie ?

2. czy fr i fir maja to samo chlodzenie ? bo na allegro sa rozne zdjecia a wolałbym to bardziej rozbudowane

 

http://www.allegro.pl/item335445670_msi_p3...x_dzw_sata.html

 

http://www.allegro.pl/item336463456_msi_p3...x_dzw_fw_s.html

1. jeśli masz wgrany bios minimum ver 1.4 to niema ;]

2. FR i FIR mają to samo chłodzenie, na aukcjach są złe zdjęcia, żal ściska że płyta jest tyle na rynku a na aukcjach potrafią dać jakieś stare foty :)

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...