Skocz do zawartości
ath

Amd Phenom X4 9150 / 9350 / 9500 / 9550 / 9600 / 9650 / 9700 / 9750 / 9800 /9900 / 9950

Rekomendowane odpowiedzi

Myślisz ,że o tym nie wiem?

:wink:

Tylko że przejście z Banias -> Core,to zwiększenie IPC z ~3 na ~4 .Chyba nie trzeba wspominać jaki to wpływ na wydajność.CPU AMD przeszły podobny lifting, dodając usprawnienia sprawdzone u konkurencji, plus oczywiście własne.Niemniej wydajność zegar w zegar jest, i będzie niższa, właśnie ze względu na niższy IPC.Tego sie nie przeskoczy, chyba ze mamy szybszy niż konkurencja zegar.Ale na to AMD nie może liczyć.

 

Trzeba wspomnieć, że nie wszystkie aplikacje reagują na wyższy IPC, lubiąc standardowo-> MHz.Czym więcej tym lepiej. Jeśli Phenom ,który jest nieraz wyraźnie szybszy od X2(porównując zegar w zegar ) przejdzie kolejne usprawnienia-być może w następnej rev. cache L3 będzie pracował z zegarem CPU, i dopieszczą jeszcze kontroler -może okazać sie,że jednak daje radę.

Ale na pobicie Core nie ma co liczyć.

Nie ma co wchodzić w dyskusje na temat, która architektura jest nowa a która nie.Gdyż korzenie najnowszych CPU Intela i AMD sięgają kilka generacji wstecz.

I linky->TwojePC

Edytowane przez BezbronnyPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...być może w następnej rev. cache L3 będzie pracował z zegarem CPU, i dopieszczą jeszcze kontroler -może okazać sie,że jednak daje radę.

Ja bym nie chciał osobiście żeby to na stałe zsynchronizowali ;) czasem NB idzie na większe MHz niż sam proc a daje to dość sporego kopa :) Max co widziałem to chyba do 3100-3200MHz wykręcili NB do benchow (a na core to jeszcze nie widziałem takich wartości). Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym z tymi słowami poczekał do rana ;)

Ogólnie wasze testy są szczegółowe i dokładne tak by się mogło wydawać, ale w wielu przypakach, nie inaczej jest w temacie procesorów phenom ale i płyt głównych P35 czy ostatnio prezetowanych , rozległych testach 3870x2 występują metody testowania nie dające pewności co do przyczyn uzyskanych wyników i pozostawiające sporo do powiedzenia autorom. Jak się okazuje to co mówią autorzy to czasem nie musi być prawda, MSI Neo2 wbrew temu co pisaliście bez większych problemów osiąga 515 MHz na FSB a i więcej z poziomu windowsa, ale trzeba zaktualizować BIOS. Wy podajecie 480MHz... różnica dla czytelnika, który zajrzy na zestawienie wyników (większiość) sprawia wrażenie, że płyta nie będzie dobra do OC na przykład e8200 8*480=3840 a 8*515=4120.

Ot takie szczególiki które sprawiają, ze patrzę, na wasze pracochłonne i szczegółowe testy z bardzo dużym dystansem, choć nie powiem, bym nie brał ich pod uwagę, tylko, szkoda, ze poświęcając tyle energii nie dodaliście jej jeszcze troszkę na zachowanie 100% obiektywizmu.

Akurat Focus lubi nV i Intela, rozmawialiśmy o tym na prv ale nie chial bym tego widzieć w jego teście, chiał bym aby się ponad to uniusł. Być może się mylę, faktycznie wszystkie portale popełniają błędy a jedynie egelda ma rację, ale wciąż to wydaje mi się malo wiarygodna idea :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może się mylę, faktycznie wszystkie portale popełniają błędy a jedynie egelda ma rację, ale wciąż to wydaje mi się malo wiarygodna idea :blink:

To co na początku (póki jeszcze nie byłem redaktorem) rzucało mi się w oczy w Tygodniku to bezobciachowe lolowanie.

Interesowało mnie to i tak jakoś dostałem się w grono redaktorskie. Na początku sam niedowierzałem w te 'babole', które focus wypisywał, ale kiedy zobaczyłem to na zywo - jak niewierny Tomasz - uwierzyłem.

 

Jeśli komukolwiek jest trudno uwierzyć w to co 3870X2 wyprawia to poraz nty powtórzę: zapraszamy do nas!

Pokażemy Wam to co innym portalom "dziwnie" uciekło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co na początku (póki jeszcze nie byłem redaktorem) rzucało mi się w oczy w Tygodniku to bezobciachowe lolowanie.

Interesowało mnie to i tak jakoś dostałem się w grono redaktorskie. Na początku sam niedowierzałem w te 'babole', które focus wypisywał, ale kiedy zobaczyłem to na zywo - jak niewierny Tomasz - uwierzyłem.

 

Jeśli komukolwiek jest trudno uwierzyć w to co 3870X2 wyprawia to poraz nty powtórzę: zapraszamy do nas!

Pokażemy Wam to co innym portalom "dziwnie" uciekło...

No i o to mi dokładnie chodzi, nie chcę wierzyć że coś co jest dziwne jest prawdziwe, chcę to widzieć w teście, raczej mało prawdopodobne jest abym do was poszedł, bo nie jestem aż takim natrętem, a na pewno nie zrobi tego 100% czytelników.

Gdybyście tak swoje kontrowersyjne tezy przedstawiali jednoznacznie i bez pozostawiania luk interpretacyjnych to test dla mnie spełniał by swoje zadanie, a mianowicie mógł bym go traktować jako wyznacznik jakości danego urządzenia.

Takie testy są wg mnie bardziej potrzebne, ale jako redaktorzy oczywiście sami decydujecie co robicie B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w połowie tylko "will be launched on time by the second half of 2008" (w drugiej połowie).

 

czyli jak to niektórzy twierdzą wg. AMD to będzie początek grudnia :P

 

News taki sprzed kilku tygodni co najmniej (w sensie ze 45nm w 2 połowie 08).

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, coś mi sie kojarzy że o tym już czytałem, żal mi AMD jak widzę te E8400 za 660 zł na allegro :/ AMD ma w tej cenie 9600 które nie jest w stanie nawet nawiązać walki... można powiedzieć że w procesorach już konkurenci nie ma. Dlatego przydało by się by AMD zaczęło się powodzić, konkurecja wychodzi na zdrowie wszystkim. Ehh, pozostaje czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... można powiedzieć że w procesorach już konkurenci nie ma.

Srutututu...

 

 

sideband

na pierwszych roadmap'ach odnośnie K10 już było napisane że będzie zwiększony L3 w późniejszych prockach.

 

 

Nie pierwszej świeżości: ;)

Dołączona grafika

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszych roadmap'ach odnośnie K10 już było napisane że będzie zwiększony L3 w późniejszych prockach.

Nie pierwszej świeżości: ;)

I wierzysz że samo zwiększenie L3 przy identycznej architekturze da kopa na tyle by dogonić (nie mówiąc już o przegonieniu) architektury C2D? Swoją drogą dzięki za przypomnienie, miło czytać że wraz z mniejszym wymiarem technologicznym AMD chce coś tam ulepszyć w samych prockach, zawsze to coś. Jako fan AMD liczę na nich, ale już bez emocji podchodzę do kolejnych rewelacji o "nowych, rewolucyjnych, super zwiększających wydajność ulepszeniach" - za dużo było tych szumnych zapowiedzi. Pożyjemy - zabaczymy, może akurat przrez te pól roku zrobią jakieś dobre tanie MOBO na miare KN9 Abitowskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wierzysz że samo zwiększenie L3 przy identycznej architekturze da kopa na tyle by dogonić (nie mówiąc już o przegonieniu) architektury C2D?

A czy ja coś gdzieś napisałem na ten temat? Ale swoją drogą to AMD minimalnie do intela brakuje, więc kto wie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie AMD przechodzi teraz pewnego rodzaju kryzys. Kiedys to oni byli krolami wydajnosci, teraz juz tak nie jest. Musza troche pokombinowac, a na pewno zacznie im sie powodzic. Technologicznie sa przed intelem tylko brakuje im troche dfopracowania architektury i mam nadzieje, ze wkrotce zaczna spowrotem odnosic sukcesy. Powinni przestac sie spieszyc, a zaczac dopracowywac swoje projekty do konca. Kto wie moze kiedys role sie odwroca (mam nadzieje)

Edytowane przez gugus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy zobaczymy, jako prawdziwy FANBOY poczekam jeszcze z pół roku na tym co mam, może coś ciekawego wymyślą, zdarzają im się czesem przebłyski geniuszu :D A co do tego że AMD niewiele brakuje do Intela, gdyby K10 kręciło się tak jak no choćby 65nm C2D to mógłbym ci przyznać racje @hary, ale takt w takt jest nieco wolniej i O/C dużo słabsze, więc jeszcze muszą popracować, żeby to była mała różnica, ale bądźmy dobrej myśli :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ale takt w takt jest nieco wolniej...

No właśnie, nieco, więc po co piszesz jeszcze raz to samo co ja napisałem kawałek wyżej? Nieco to mała różnica. OC na rynku jest nieistotne można powiedzieć.Więc AMD brakuje minimalnie do Int. Po wprowadzeniu nowych procków może się to zmienić. A poza tym to te procki może wyjdą pod koniec tego roku, może nie. więc narazie nie ma co dymu robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas O/C ma kluczowe znaczenie :D a że 99% świata nie kręci, to co z tego? Intel ma już procki 3 GHz i pewno będzie dalej jechać. Ale o czym ja piszę, dla nas @hary O/C to podstawa, i w tych kategoriach patrzymy na platformy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co twierdzi Bruno z AMD phenom ma pokazywać pazurki przy wyzszych taktowaniach. O ile przy 2,5GHz Phenom nieco ostaje od konkurencji, o tyle po przekroczeniu 3GHz szala ma sie przechylać na stronę AMD. Jak to będzie wyglądać w praktyce? Nie wiadomo :) Jak narazie ciężko zmusić Phenoma do stabilnej pracy przy 3GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.7GHz nie jest wcale aż tak trudno osiągalne. Wiele osób podkręcających phenomy do 2650-2700 dochodzi. Wall jest średnio na około 240-250MHz, więc na Phenomie 9600 to te 2.7GHz nie jest niczym nadzwyczajnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...