Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszły do mnie te AOPEN 300W robione przez fortrona. Dokładnie chodzi o taki zasilacz AOPEN. No i jest problem. Napięcia 3,3 oraz 5 w normie tzn jest 3,40 i 4,95. Natomiast 12 jest 13,30. We wszystkich 4 sztukach jest to samo. Komp na jakim to odpalałem chyba z 12V niewiele ciągnie bo to ASUS a7v600-x bez wtyczki +12V, athlon xp 2000+, 512ddr, radeon 9200, jeden dysk i jeden napęd. Co sądzicie, czy w kompach co będą więcej brały z 12V to napięcie będzie w normie?

 

Chociaż znalazłem jakis test i on widać tak ma bo bez obciążenia ma nawet 13.80.

test

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 12.70 to blisko normy bo 12.60 norma. A u mnie to norma przekroczona o 0,7V. Jak sądzisz czy można go zostawić w takim zestawie czy lepiej do innego przeznaczyć a do takiego zestawu kupić coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Kupiłem jutro odbieram, zobaczymy co to cudo warte. Jest to co prawda refurbished jak się dowiedziałem, ale ważne żeby działał, był cichy i miał zapas mocy.

 

Mam jeszcze jedno pytanie - Tacens Valeo, który to mi padł ma system 0db - wyłącza wentylator. Wygląda to tak, że jest to mały scalak, który podpina się do 2 - pinowej wtyczki w zasiłce. Czy możeci polecić zasilator wydajny,solidny,jak najtańszy i głośny? Może chociaż do mi zostanie z tej zasiłki, bo nie znalazłem miejsca gdzie można ją naprawić taniej niż za 70pln..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Tracer 4life 400W Silent +12(15A),+5 (27A),+3.3V(20A), -12V(0.5A), -5V(0.5A),|5V (2.0A)...pociągnie:

- athlon x2 4850

- GA-M56S-S3

- 4gb ddr2

- GF8800GT

Czy za duże ryzyko wybuchu? Kuzynowi padł 8500GT, ma <200 PLN i klasyczny problem, słaba grafa + zasilacz, czy lepsza grafa i zostaje z tym zasilaczem co jest. Ale chyba nic z tego, bo ten Tracer za mocno niepoważny jest, chyba nawet nie ma wtyki 6pin? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem nareszcie tego Seasonica M12II-620. Byłem w Proline i chciałem niemodularny ale nie było i okazało się, że modularny jest za 319 a niemodularny kosztował na stronie 335. Co ciekawe tego co ja kupiłem nie ma na stronie. Napięcia na tym zestawie z Asusem co pisałem wcześniej to 12,90 4,77 3,42 pod obciążeniem.

 

Ale dzisiaj przyszły do mnie Fortrony z proline 350W: Fortron FSP350-60HLC. Co ciekawe u siebie na stronie sprzedają po 99zł a na allegro po 49zł. W środku wyglądają jak nówki tylko obudowa jakby trochę porysowana. Wziąłem kilka. Na zestawie z asusem ładniejsze napięcia niż na tym Aopenie 300W. 12,70 4,90 3,32 pod obciążeniem.

 

Mam jeszcze zestaw z DFI na P35, E6300, gt240. Na nim ten Aopen 300W w końcu ma ładne napięcia. Widocznie potrzebował większego obciążenia na 12V. Pod obciazeniem ma 12,20 5,15 3,42. A ta 350 ma na tym zestawie 12,36 5,14 3,34.

 

Wygląda na to, że te Aopeny będzie trzeba dawać do zestawów z większym zapotrzebowaniem na 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie który zasilacz jest wg. was lepszy:

 

Corsair GS600 CMPSU-600GEU 600W

 

czy

 

Be quiet! Pure Power L7-530W

 

Mam oba i nie wiem który zostawić a który sprzedać, z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie chciałem nowego tematu zakładać...Jaki brać zasilacz? tzn co do firmy to wybrałem Seasonic, tylko który model:

 

S12II-520W czy S12II-620W ???

 

520W - na linii 12V ma 480W

a

620W - ma 576W

 

Mój zestaw będzie następujący:

 

i7-2600k (OC ~ 4,6) + MSI GTX 560ti/oc

 

Wieć ile taki zestaw pobierze? którą zasiłke brać? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki zasilacz wybrać? Zastanawiam się między:

Seasonic X-660

a

be quiet! Straight Power E8-CM 680W

 

Cena zbliżona, oba modularne. Z tego co czytałem Seasonic poniżej 350W poboru działa pasywnie, nie wiecie jak jest w tym be quiet? Który lepszy i dlaczego? A może coś jeszcze wziąć pod uwagę w podobnej klasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seasonic x series są to najprawdopodobniej najlepsze zasilacze jaki teraz można dostać , wysoka sprawność , tryb pół pasywny , jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie , cichy nawet pod sporym obciążeniem , mocna linia 12v.

Jedym słowem bierz seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamiast podniecać się drogim Seasonickiem SII12 (gdzie płacimy słono za logo) polecam zainteresować się zasilaczami XFX Core Edition. Notabene to Seasonick w innej obudowie.

 

Parę recenzji:

XFX Core Edition Series - XFX Pro Series Core Edition Power Supply Review | [H]ard|OCP

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1042/pg1/xfx-pro-series-power-supplies-650w-750w-and-850w-review-introduction.html

XFX Core Edition Pro 850W Review

 

 

 

Bardzo ciekawymi i tanimi konstrukcjami są też zasilacze ADATA ( MODULARNE!) Nie jestem pewien przez kogo robione, chyba przez CWT.

Parę recenzji:

ADATA HM-1200 1200W Power Supply :: TweakTown USA Edition

Review: Adata HM 850W Power Supply - Funky Kit

ADATA HM-750 en test

 

 

+ jeszcze jedno do podniecania się słonikiem z serii X. Corsair AX to jest to samo a TANIEJ :P

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

 

Mam takie pytanko. Zakupiłem sobie do HTPC zasilacz SeaSonic S12II-380W. Mobo MSI H57M-ED65. Problem (lub nie) w tym, że mobo ma 8PIN dodatkową wtyczkę dla cpu, a zasilacz dysponuje tylko 4PIN. Teraz nie wiem, czy nie będzie jakichś problemów? Sam sprzęt ciągnie nie więcej jak 80W pod maksymalnym obciążeniem, żadnego oc nie będzie. Teoretycznie powinno działać, ale wolę się upewnić żeby sprzęt nie poszedł z dymem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic złego się nie stanie. Na 100% w manualu masz info jak należy cepa zasilić wtyczką 4-pin. Jednak nie ma w manualu takiej informacji.

Spokojnie podpinaj wtyczkę 4-pin i niczym się nie przejmuj.

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamiast podniecać się drogim Seasonickiem SII12 (gdzie płacimy słono za logo) polecam zainteresować się zasilaczami XFX Core Edition. Notabene to Seasonick w innej obudowie.

 

Parę recenzji:

XFX Core Edition Series - XFX Pro Series Core Edition Power Supply Review | [H]ard|OCP

http://www.hardwareh...troduction.html

XFX Core Edition Pro 850W Review

 

 

 

Bardzo ciekawymi i tanimi konstrukcjami są też zasilacze ADATA ( MODULARNE!) Nie jestem pewien przez kogo robione, chyba przez CWT.

Parę recenzji:

ADATA HM-1200 1200W Power Supply :: TweakTown USA Edition

Review: Adata HM 850W Power Supply - Funky Kit

ADATA HM-750 en test

 

 

+ jeszcze jedno do podniecania się słonikiem z serii X. Corsair AX to jest to samo a TANIEJ :P

 

To jeszcze mi powiedz, jakim cudem ten drogi Seasonic, który kosztuje 310 zł za wersję 620W, jest tańszy od XFXa 650W za 399zł, lub A-data 650W za 330zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze mi powiedz, jakim cudem ten drogi Seasonic, który kosztuje 310 zł za wersję 620W, jest tańszy od XFXa 650W za 399zł, lub A-data 650W za 330zł.

 

Takim cudem drogi kolego, że ceny to masz jakieś nieaktualne. Bo XFX 650W kosztuje 319zł, 750W 369zł a 850W 416zł (ja kupiłem za 407zł).

Adata (modularna) 650W - 310zł / 750W - 354zł / 850W - 408zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciem

:mur:

 

No tak, bo oprócz tego że są mocniejsze a w przypadku Adaty dostajemy jeszcze modularność to... no tak nie opłaca się wcale lol.

 

Nie mówię, że są to jedyne słuszne wybory ale... polecanie w kółko Seasonic_ka SII12 620W to taki średni pomysł i zalatuje trochę fanatyzmem ;)

 

Żeby nie było sam miałem Seasonic_ka S12 500W, potem Antec_ka 650W Blue (modularny) robionego przez ... Seasonic, bardzo lubię to markę i mam do niej duży sentyment, ale nie mam klapek na oczach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...