Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

OCZ to jedynie moim zdaniem OCZ StealthXStream 2 600 W, bardzo dobre opinie w seci:

The new StealthXStream 2 600 W really surprised us. It achieved up to 87% efficiency, with numbers that would easily qualify it for the 80 Plus Bronze certification, even though it carries only the standard 80 Plus. Voltages were always very close to their nominal values (3% regulation), and noise and ripple levels were very low at all times. OCZ StealthXStream 2 600 W .

 

Power Supply Review | Hardware Secrets

 

So what's the big deal with the OCZ StealthXstream 2 series you might wonder ? Well, it's all about price really. You guys should keep in mind that a 600W GOLD 80+ certified (90% efficient) PSU will cost you something to the extend of 125 EUR/USD. And we just check on-line, this 80+ certified model with 85% efficiency will cost you 69 EUR/USD and that's including VAT. So for that money you receive a decent PSU that is fairly quiet, has impressive efficiency levels (in this segment) and comes with a three year warranty.

OCZ StealthXstream 2 600W PSU review

Jedyne drobne wady, jednak mógł by być bardziej cichy, troszkę dłuższe kable.

Bardziej słyszalny kiedy wszyscy domownicy pójdą spać.

 

Choć:

Bo w rzeczywistości to Fortron GLN 80+ , jest dość dobry ale i tak bym stawial na seasonica.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ Stealthxstream 2 600W ~230zł

XFX Core 550W 120mm 80+ SLI PSU ~240zł

Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze ~270zł (rozumiem, że jedyna różnica między S12II a M12II są odpinane kable?)

Seasonic faktycznie trochę za drogi. To XFX czy OCZ?

 

edit:

XFX ma ponoć 5 lat gwarancji?

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że jedyna różnica między S12II a M12II są odpinane kable?

Zgadza się. Nie wiem czy nie powinieneś zmienić sklepu jeśli brałbyś XFX (rozejrzyj się za opiniami). Co do gwary to zgadza się, tylko nie wiem jak jest realizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nie wiem czy nie powinieneś zmienić sklepu jeśli brałbyś XFX (rozejrzyj się za opiniami). Co do gwary to zgadza się, tylko nie wiem jak jest realizowana.

 

W esc.pl robiłem już sporo zakupów i nigdy problemów nie miałem. Zresztą praktycznie codziennie koło sklepu przejeżdżam więc w razie problemów osobiście mogę się tam zjawić :-)

 

Chyba zdecyduję się na tego XFX-a. Podoba mi się ilość wtyczek i długa gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat mam zasilacz Delta 400MB-1A (340W na 12V, dobre okablowanie) jestem z niego zadowolony, ale myślę też o wymianie bo jest trochę głośny.

 

Dużo mocniejszy nie jest mi potrzebny, a bardziej oszczędny. Czy zasilacz z aktywnym PFC i sprawnością ponad 80% da jakieś wymierne oszczędności w poborze energii?

 

Jeżeli nie to po prostu dokupię panel do regulacji tego 80mm hałaśnika. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny nawalił, wstawiłem Acutake 80mm było cicho, ale podobno za słabo, więc wstawiłem za poradą kolegi Chiefteca AF-0825S, jest większy przepływ powietrza, 2200 RPM i jest dość głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izded

 

Przy OC (mocniejszym) tego sprzętu będzie już miał problemy. Zresztą po fan swapie nie działa ci regulacja i przy znacznym obciążeniu możesz przegrzać zasilacz (choć, przy wyjcu na 2200rpm nie wiem czy to możliwe, bardziej się zastanawiam, jak można wytrzymać przy takim odrzutowcu :P ).

 

Zasilator z certyfikatem GOLD, nie da ci jakiś wymiernych korzyści na oszczędności prądu, jego cena zwróci się MOŻE, po paru latach!

 

 

 

Maciem

Konstrukcje XFX to są raczej odpowiedniki serii HT od Seasonic, tylko w ładniejszych obudowach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha , to wystarczy że kupisz taki najtańszy kontroler i będzie git.

Np. AAB COOLING FC1 REGULATOR OBROTÓW WENTYLATORA (1560678462) - Aukcje internetowe Allegro

 

No to znowu zasilacz bardziej będzie się grzał przy mniejszym przepływie. Jak ma być cicho to wentylator musi się kręcić wolno, ale pod warunkiem że zasilacz będzie miał taką sprawność by się nie gotować.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wodnik

 

Nic się nie przegrzeje, gdyż jest ciągły szczytowy przepływ powietrza czy w idle, czy w stresie.

Miałem na tym zasilaczu E7200 z 8800GTS po OC, który pobiera więcej niż nowsze karty, więc moim zdaniem da radę, ale chciałem się upewnić.

Nie mówiąc o ludziach co puszczali GTX 260 na MC-350 z powodzeniem :) Mam ciągle niedopłaty do energii i szukam oszczędności.

 

@kyle

 

Od tego jest panel żeby zmniejszać w idle (w nocy), a podkręcać w stresie, przecież na stałe to mogę podpiąć kable na 7V ;)

Sprawność ma ok 70% więc nie jest źle, w końcu to zasilacz serwerowy.

 

edit

Wysłałem pytanie do Delty o sprawność tego zasilacza, ale nie mogą mi podać żadnych danych ze względu na umowę z IBM. :/

Edytowane przez izded

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według neta to ten zasilacz powinien mieć sprawność ok. 80% więc nie ma źle. Kase co byś dopłacił do zasilacza lepiej dopłacić do rachunku aniżeli do zasilacza , lepiej na tym wyjdziesz. Chyba że komp dużo chodzi w stresie ?

 

@Wodnik

Co do xfx to tylko mówie co wyczytałem w necie , i według tego XFX 450/550 to seasonic S12II a mocniejsze to inna konstrukcja seasonica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt z sygnatury zasila Fortron FSP-400-60hln.

Zdycha mi procesor.Mam okazję dostać q6000 w dobrej cenie.

No i teraz nie wiem czy ładować go do tego konfiga bez OC czy przy okazji kupic nowy zasilacz z myślą o przyszłej zmianie platformy ale nie wiem na jaką.Komp głównie pod gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że czeka mnie zmiana zasilacza TUTAJ dokładnie pisze dlaczego. Obecnie siedzę na zastępczym PSU noname 550W na którym opisane w tamtym temacie usterki nie występują. Dla absolutnej pewności zamierzam na nim działać jeszcze jakieś 2tyg. jednak już teraz chciałbym wybrać konkretny zasilacz. Od PSU nie oczekuję odpinanych kabli, ani ultra ciszy - wystarczy że będzie względnie cichy. Oczekuję jednak żeby był solidny miał sporo wtyczek (żebym nie musiał używać przejściówek) i co najważniejsze żeby pociągnął zestaw typu: i5-2500K, GTX 580/570 czyli high-endowe GPU które są dostępne dzisiaj oraz z najbliższej przyszłości + OC (nie planuje żadnych kanapek typu GTX 590, ani SLI,CF) do tego miło by było gdyby miał np. 5 lat gwarancji. Do wydania mam 300 zł + - 50 zł. Na pewno nie wydam na zasilacz tyle co na mojego aktualnego Enermaxa 620W, za którego w 2005r. zapłaciłem 600 zł.

Przeglądałem trochę temat i znalazłem kilka modeli:

SeaSonic S12II - 620 - wychwalany tutaj pod niebiosa ;)

XFX Core 650W - podobno jest to dokładnie to co SeaSonic S12II, lecz zauważyłem że na linii +12V max obciążenie wynosi 636W czyli dużo więcej niż wcześniej wymieniony SeaSonic.

Corsair CMPSU 650TXEU - 5 lat gwarancji.

Corsair CMPSU HX650 - jak wyżej.

Antec High Current Gamer 620W.

Edytowane przez stalowy sracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ma wyższą sprawność od podanych przeze mnie PSU, ale ma trochę mało molexów i gwarancje tylko 2 lata. Nie chcę wybrzydzać, ale jest dla niego jakaś alternatywa czy jest bezkonkurencyjny w tej cenie ?(w Krakowie kosztuje 340 zł)

Przypomniało mi się też że kiedyś sprawdzałem ile ciągnie mój cały zestaw i było to 420W (miałem wtedy GTX 280 zamiast 460).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jednym z lepszych lecz są dobre alternatywy właśnie Seasonic m12/s12 czy też XFX core bądź XFX XXX

Ale z tego co widze to xfx także ma 2 lata gwarancji , seasonic chyba 3 lata.

Ewentualnie możesz się zastanowić nad Antec TruePower New TP-550 także dobry zasilacz.

 

Tylko że te 420 to jest z gniazda a nie jak mocno obciązony jest zasilacz , trzeba uwzględnić sprawność czyli wychodzi 336 (przy sprawności zasilacza na poziomie 80%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX Core 650W - podobno jest to dokładnie to co SeaSonic S12II, lecz zauważyłem że na linii +12V max obciążenie wynosi 636W czyli dużo więcej niż wcześniej wymieniony SeaSonic.

Bo to nie jest S12II, tylko zupełnie nowy Seasonic SS-650AT. Zresztą na tym samym Seasonicu oparty jest Corsair TX650 V2, tylko on ma 2xPCIex (a XFX 4). Ogółem lepszy jakościowo od S12II, szczególnie biorąc pod uwagę znacznie mocniejszą 12V.

Na Seasonicu S12II bazują XFXy Core 450W i 550W ("bazują" bynajmniej nie znaczy, że są identyczne).

Edytowane przez yojo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie potrzebuje odpinanych kabli to wg mnie Corsair dla niego był co najmniej tak dobrym wyborem jak Seasonic. ;) W niższej cenie otrzymał podobnie wykonany zasilacz z większą mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...