Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tylko widze że napisałeś że seasonic jest drogi bo dużo sie płaci za marke a całe 30 w to straszna różnica w mocy.

A okazało sie że zasilacze które sam polecasz są droższe od seasonica więc można z tego stwierdzić że są jeszcze bardziej nieopłacalne a za marke to sie już płaci krocie.

Seasonica można znaleść na ceneo za 288pln. A wtej cenie jest słabszy adata 550w chodź modularny.

Różnie można interpretować zdania , jak nie chcesz by ktoś się czepiał to wystarczy się bardziej sprecyzować bądź najpierw dokładnie sprawdzić czy seasonic jest droższy.

A tak wogóle co do zasilaczy to nie przecze że są dobre , swego czasu sam chciałem zakupić XFX lecz był bardzo trudny do dostania w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciem

Fakt faktem, staniał ten słonik.

Ale nie 30W różnicy (tyle jest "niby" ogólnie) ale SS 620W ma 576W na 12V

XFX 650W 636W na 12V

Adata 650W 636W na 12V

 

Czyli wyjdzie już 60W ;)

 

Adata to super oferta. Mocny zasilacz, modularny, niedrogi, tylko... jak dla mnie to trochę brzydki hehe :P

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie niemogę znaleźć w sensownej cenie Seasonica M12II-520W, był techplanet ale narazie niedostępny... może wiecie gdzie znajdę ten zasilacz, albo jakiś inny godny polecenia coś pokroju tego seasonica, będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No graty zamówiłem ale nie zamówiłem zasilacza, więc jaki zamówić ewentualnie ? jakiś z esc.pl bo tam wszystko brałem, tylko nie mieli seasonica, myślałem, że domówię w innym ale też lipa... także prosiłbym o dobranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wyboru do koloru:

to samo co seasonic s12II , czyli bez odpinanych kabli

Antec High Current Gamer 520W [HCG 520-EC] - 299zł : Esc.pl

 

inne dobre zasilacze z odpinanymi kablami

Tacens VALEO III 500W - 249zł : Esc.pl lub Tacens VALEO III 600W - 299zł : Esc.pl

Antec TruePower New 550W [TP-550] - 359zł : Esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnię Tacens VALEO III 600W ....czyli warto tego brać? a jak się to ma bo seasonic miał chyba jedną linie 12V a ten ma chyba 2 tak ?

 

to tak jeśli chodzi o nie modularny:

Enermax NAXN ENP550AWT 550W

Antec High Current Gamer 520W

 

a z modu:

Tacens VALEO III 600W

OCZ Fatal1ty 550W Modular SLI PSU LED 80Plus

 

czy coś jeszcze jest sensownego do 300? który wybrać? pomóżcie zdecydować proszę :)

Edytowane przez troopers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na mocy to Antec High Current Gamer 520 bo to jest to samo co s12II 520w.

Enermax także jest niczego sobie.

 

Valeo III ma troche słabszą linie 12v ,ale posiada tryb pół pasywny (wentylator sie nie kręci przy małym obciążeniu) , no i jest modularny , napiecia stabline ,jakość wykonania dobra+ u seasonica b.dobra+ .

 

ocza bym nie wybieral , moim zdaniem jest to klase gorszy zasilacz od tacensa

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak :), za OCZ przemawia bo jest tani dostępny za ok 240zł tylko te czerwone podświetlenie ;-/ ...obudowa elite 430 a tam już wentylator niebieskie podświetlenie ma ...jeszcze zobaczę jak nie będzie w ofercie do poniedziałku M12II-520W to wtedy zdecyduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko o zasilacz ... Potrzebuję nowego ... Większego ....

 

Myślałem o Seasonic m12-II 620W ale widziałem drobne wzmianki o tym, że potrafią piszczeć, co byłoby znacznym nieporozumieniem ... Szkoda, bo mój Seasonic z sig. to super cicha i stabilna zasiłka.

Zacząłem się zastanawiać, jak nie Seasonic to co ??

Znalazłem coś takiego: Tacens Valeo III 600W 80 plus bronze z pseudo częściowym chłodzeniem pasywnym. Warte jest to coś czy raczej odpuścić ??

Nieco tańszy - Fortron FSP650-80EGN 650W 80 Plus - ale fortrony jakoś nie kojarzą mi się z ciszą, jedynie z solidnością.

 

Wolałbym modularny, ale okna nie mam w budzie, a miejsce na kable się zawsze znajdzie.

 

W planach zasiłka ma ciągnąć 4 - 6 rdzeni -> albo buldożer albo Sandy Bridge, do tego 8GB ramu i 1 procesorowa grafika pokroju 6870 / Ti 560.

Fundusz w miarę stały, więc im droższa zasiłka, tym mniej na resztę zostanie ....

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia zasilacza to moze sie to zdazyc w kazdym nawet najlepszym i podlega to gwarancji.

Jak znajdziesz seasonica jeszcze w sklepie to go biez nic lepszego nie ma , jezeli bys nie znalazl tego seasonica lub go nie chcial to wlasnie ten tacens byl by dobry dla Ciebie.

 

@EnderVk

Do 350pln najlepszym zasilaczem bedzie Seasonic M12II 620W , i go biez jeżeli znajdziesz go w sklepie.

Jezeli nie potrzebujesz odpinanych kabli i nie znajdziesz teo seasonica to Antec High Current Gamer 620W.

 

ps.

Twoj zestaw po OC bedzie pobierac niespelna 400w ,taka 600 spokojnie wystarczy nie masz co sie przejmowac.Nawet dobra 450/500 by wystarczyla lecz miala by juz dość wysokie wykorzystanie.

Co do niewytrzymywania 550 to nawet 1000w zasilacz moze mieć juz swoje lata świetlności za soba i mógł by nie dać rady.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz,że troszkę pomarudzę, ale czy 620w to aby na pewno wystarczająco? Nie znam się tak na tym, ale szukając w google na różnych stronkach wiele osób ma sprzeczne opinie na ten temat i podają nawet bardzo mocne zasilacze. Nie lepszym wyborem byłoby uderzać w 700w? Chciałbym mieć pewność, że zasilacz wytrzyma podkręcanie podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EnderVk

 

Znam przypadek znajomego z innego forum, któremu Corsair 550VX klękną przy MOCNYM OC SB 2500K + mocne OC gtx470.

Także... JA kupując NOWY zasilacz, nie pchałbym się w 600-650W a w 700 i więcej, do których dopłata jest NIEZNACZNA! Patrz na XFX i Adata. Tym bardziej, że zasilacz ma największą sprawność w okolicach 50% obciążenia a nie 80% :P i... mniej obciążony zasilacz będzie chodził ciszej, a nie wył (przerabiałem problem na "niby" ultra cichym Antec_ku 650W) i dłużej będzie wiernie służył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do piszczenia zasilacza to moze sie to zdazyc w kazdym nawet najlepszym i podlega to gwarancji.

to prawda, mój seasonic x-series też sobie ćwierka pod obciążeniem, nawet wymieniałem na drugą sztukę :)

Edytowane przez Naits

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przez ostatnich kilka(naście/dziesiąt) stron wszyscy szukają pr0 el0 zasilacza o mocy >500W. Ja natomiast szukam jakiegoś słabiutkiego, w miarę cichego zasilatora (+/- 350W) do pociągnięcia słabego configu na 775 (PDC, 86gt, 1 HDD). Miałem już 2 Fortrony FSP350, oba niestety zawiodły (jak wiadomo, trudno dostać Fortrona tego pokroju z pewnego źródła). Dodatkowo mój PC pracuje 24h/7, co pewnie wbiło gwóźdź do trumny moich Fortronów. Polecicie coś ciekawego, najlepiej nowego, dostępnego od ręki? Cena oczywiście też powinna być rozsądna, powiedzmy 100zł z shippingiem to maksymalny pułap. Z góry dzięki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu latach bezproblemowego działania chyba zaczyna mi siadać zasilacz Fortron FSP 350-60 HLN w sprzęcie z podpisu. Komputer wyłącza się w losowych momentach, średnio raz na kilka godzin.

Tak czy tak już jakiś czas zastanawiam się nad jego wymianą. Potrzebuje czegoś co w przyszłości pociągnie 4-6 rdzeniowego Bulldozera i jakąś grafikę ze średniej półki (typu HD6850).

Zasilacz nie musi mieć odczepianych przewodów, ładnego wzornictwa czy super cichego chłodzenia. Ma być w miarę tani i solidny. Powinien parę lat pochodzić, często 24/7 :-)

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...