Skocz do zawartości
svende

Jaki Wybrać Zasilacz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie spotkałem się jeszcze z cichym zasilaczem.Zawsze albo coś świerszczy albo po pewnym czasie wiatrak staje się głośny,oczywiście mówię tu o pasywnym PC za wyjątkiem zasilacza .A miałem kilka topowych modeli Antec i Bequiet.Scenariusz zawsze ten sam(no prawie ten sam) ,na początek super cisza,a później już tak różowo nie jest.Dokładnie za to Zasilacz Antec TruePower II 550W - Ceneo.pl dałem rok temu 500zł .Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się ze zasilacz wcale taki super cichy nie jest,grzeje się i na dodatek coś z tyłu swierszczy.Teraz według mnie najlepsza opcja to kupić zasilacz nie za drogi do 200zł co bym miał 500W,zrobić fanswapa,zalać cewki,stracić gwarancje ale za to mieć idealną cisze.

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naxt

 

Bardzo ciekawa i śmiała teoria. Pozwolę się z nią nie zgodzić, a jakiejś młockarni w pokoju to nie mam.

 

może ja mam takiego pecha po prostu,pewnie tak jest,tylko wkurza mnie ze daje się za zasilacz 300-400zł a producent nawet nie zalał dokładnie cewek coby nie "bzykaly" w przyslosci a w delcie za 60zł z allegro nic nawet nie bzyknie :lol2: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech nie pech, może jednak...znam ludzi co mieli Seasonic_ka (a Antecki...nie wszystkie, robi też Seasonic) i im popiskiwało. Sam osobiście miałem bardzo długo Antec 650W Neo Power BLUE i... było to naprawdę super ciche (do póki nie zacząłem kręcić pod niebiosa Q6600). Obecnie XFX (ponownie konstrukcja Seasonicka) i... nie narzekam. Może zainwestuj w pół pasywne konstrukcie jak AX850 od corsarza (i ponownie Seasoni tylko w innej obudowie). Albo zaszalej i kup jakiegoś wypasionego Enermaxa :)

 

PS

Porządne marki piszczenie uznają za "wadę" i wymieniają zasilacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pech nie pech, może jednak...znam ludzi co mieli Seasonic_ka (a Antecki...nie wszystkie, robi też Seasonic) i im popiskiwało. Sam osobiście miałem bardzo długo Antec 650W Neo Power BLUE i... było to naprawdę super ciche (do póki nie zacząłem kręcić pod niebiosa Q6600). Obecnie XFX (ponownie konstrukcja Seasonicka) i... nie narzekam. Może zainwestuj w pół pasywne konstrukcie jak AX850 od corsarza (i ponownie Seasoni tylko w innej obudowie). Albo zaszalej i kup jakiegoś wypasionego Enermaxa :)

 

PS

Porządne marki piszczenie uznają za "wadę" i wymieniają zasilacze.

 

Kurcze na Enermaxa to trochę zal mi kasy,A właśnie te XFX wydają się bardzo ciekawe,jak z kulturą pracy tego zasilacza ? Cenowo cała ta seria mi się bardzo podoba,jakościowo to chyba tez jest wysoka półka skoro na bebechach Seasonicka.Będę musiał pomyśleć nad 650 XFX. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ciocia znajomego chce kupić jak najtaniej zasilacz do:

E2140(będzie na stockowym napięci ustawiony tak na 2,5GHz)

GA-P35-DS3R

3x1GB DDRII

DVDRW

HDD

+do tego dojdzie jakaś najprostsza karta graficzna, tak apropo co najtaniej nowego kupić na pciex? Tak za 100-120zł.

 

http://promedia-pclweb.systemb2b.com/zasilacze-pc/zasilacz-fortron-fsp350-60apn-350w-aktywne-pfc-bulk-fsp350-60apn(80)/p-c7315060

 

Myślałem nad tym fortronem. Bo to musi być kupione u mnie w mieście. Zestaw raczej mało wymagający jeśli chodzi o zasilacz, więc chyba powinno być ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mam u siebie OCZ StealthXstream 2 700W, niestety jest on stosunkowo głośny. Głośniejszy nawet od BOXowego chłodzenia CPU. Zrozumiałbym to przy dużym obciążeniu kompa, ale tak jest praktycznie cały czas (Phenom II X4 965 + GTX560Ti). Ponieważ zasilacz jest umieszczony na dole budy, po prostu wypluwa z siebie zimne powietrze (nawet nie ciepłe).

 

Ponieważ szykuje się upgrade kompa - prawdopodobnie 2600k (z oc), GTX580 (i bardzo możliwe, że druga sztuka), zastanwaiam się nad zmianą również zasilacza (coś cichego i modularnego). Z tego, co zauważyłem na stronkach kilku producentów, praca wentylatora jest zależna od obciążenia. Czy można więc stwierdzić, że dużo mocniejszy zasilacz będzie mniej obciążony i w ten sposób cichszy? Nie oczekuję ciszy absolutnej, ale nie chcę, aby przy np. siedzeniu w necie, zasilacz jakoś się wyróżniał - zwłaszcza, że jeśli decydowałbym się na wc, poziom hałasu chłodzenia reszty komponentów będzie mniejszy niż standardowo.

 

Na oku mam kilka modeli - Corsair HX, OCZ Z lub ZX, Cooler Master Silent Pro - nie wiem tylko jak z mocą - czy lepiej wziąć 850W za 500-550zł, czy 1000W za 600-650zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie zakup Seasonica x-series albo Corsair AX to będziesz miał cisze podczas przegladania neta , ponieważ zasilacz posiada tryb pół pasywny i przy małym obciążeniu wentylator mu się nie kręci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję zasilacza do NAS'a, standard może być mATX, SFX i nawet ATX.

Zasilacz będzie miał do "uciągnięcia" MSI E350IA-E45 i tak do 4-5 dysków 3.5" (aktualnie są 3), do tego dochodzą jeszcze ~3 wentyle i nic więcej.

Jako że NAS będzie na ogół chodził prawie bez przerwy to dobrze by było jakby zasilacz miał dość wysoką sprawność.

Teraz najważniejsze- cena :) myślę że tak do ~100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecacie zasilacz do mojego zestawu gdzie procek smiga na 4GHz a pamiątki są 2x2 1069 . Zasiłka w miarę jak najcichsza i bardzo wydajna (jak to możliwe) mam 2 dyski twarde ,a kiedyś może zmienie na mocniejszy sprzęt to zasiłka zostanie. Myślałem o 650 W min. Co byście polecili ? A i żeby był MODULARNY

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oik muszę poczytać o tych zasilaczach. Nie ukrywam ,że pierwszy raz słyszę o tej marce ( myślałem na jakimś Be quiet albo inna firma) - jak są jeszcze jakieś propozycje chętnie wysłucham

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A 660W nie za mało trochę ? Bo może w przyszłym roku albo pod koniec tego przesiadałbym się na 4 rdzenie, więc nie uśmiechała by mi się kolejna zmiana zasilania :) (oczywiście OC też by jakieś tam było)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zasilacz jest dość dobry , tylko ze jak na taka moc ma tylko 1 kabel pci-e oraz reszty kabli za dużo nie ma.

Aerocool E80-600 600W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

 

Ten zasilacz jest dość dobry , tylko ze jak na taka moc ma tylko 1 kabel pci-e oraz reszty kabli za dużo nie ma.

Aerocool E80-600 600W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, XFX 550W zamontowany:

 

Mhm nie jest źle z jego głośnością;

Cisza to to nie jest ale da się żyć;

 

Sporo wtyczek to zaleta, jednak przy braku odpinanych kabli automatycznie to spora wada...

Edytowane przez serwal4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ostatnio mój zasilacz w komputerze wydaje z siebie od czasu do czasu bardzo dziwne dźwięki (coś jak dźwięk spawania) i co dziwne dzieje się to pod obciążeniem jak i przy wyłączonym komputerze (zasilacz w trybie podtrzymania płyty głównej).

 

Strzelam, że niebawem zasilacz może pójść z dymem biorąc ze sobą na tą gorącą wycieczkę resztę podzespołów dlatego szukam od razu nowego zasilacza.

 

Obecny zasilacz to bequiet! PurePower L7 530W (niestety po gwarancji).

 

Reszta sprzętu:

Obudowa Cooler Master Dominator 690 (wysoka - zasilacz jest na dole, fajne były by dłuższe kable zasilające w nowym)

Płyta główna Asus P7P55

Procesor Intel Core i5-750 (bez OC)

Pamięć RAM GoodRam 4GB

Dysk twardy Seagate Barracuda 7200.12

Karta graficzna HIS Radeon HD4890 (chłodzenie Accelero S1 czy cos takiego, również bez OC)

DVD

 

Ważne dla mnie aby nowy zasilacz był jak najcichszy.

Cena dajmy na to do 300 zł, ale jak trzeba to wyciągnę więcej, tylko bez szaleństw :)

 

Z góry dzięki za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam myśleć o złożeniu nowego kompa i w związku z tym zastanawiam się jaką moc zasilacza dobrać. Kalkulatory mocy zasilaczy które znam podają mi wielkości rzędu 650W ale wolę się fachowców dopytać :) W kompie będzie i7-2600K którego będę próbował kręcić na 4,5 Ghz, nVidia GTX580, 2xHDD 7200 RPM, 1x SSD, nagrywarka Blu-Ray, 8 GB RAM, całość na płycie z chipsetem Z68. Czy 650 W to wystarczająca moc aby zasilacz mógł sobie spokojnie chodzić na niskich obrotach? W obecnej maszynie (Q9550@3,5Ghz, nVidia GTX280) mam Corsaira 620W, myślałem o zasilaczu tej samej marki, czy dobrze wybieram czy też można dobrać coś lepszego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corsair AX750, z tym że będzie dość drogi, i trochę na wyrost. Seasonix x560 za ~430PLN by bardziej pasował do configa z pojedynczym gtx580. AX750 będzie jakieś 100pln drożej.

Oba będą bardzo dobrym wyborem, to najnowsze bardzo sprawne zasilacze, oba certyfikat gold. Oba pracują w trybie pół-pasywnym, w idle wentylator w ogóle nie pracuje większość czasu. W stresie zawsze obroty rosną, ale powinno być znośnie, szczególnie na tle chłodzenia reszty podzespołów. Jeżeli chcesz zasilacz który przy pełnym obciążeniu będzie pracował na minimalnych obrotach, to nie obejdzie się bez sterowania wentylatora z zewnętrznego regulatora. W corsairach istnieje możliwość wykonania takiego "moda" bez utraty gwarancji i zerwania plomby.

 

Swoją drogą zasilacz który obecnie posiadasz, powinien spokojnie pociągnąć nową konfigurację.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje nowy komputer i chciałbym się dowiedzieć czy Medecom Feel III 400ATX da radę? Zestaw: i5 760, Asus Maximus III Gene, 9600GT, 4GB 1333mhz. OC jakiegoś wielkiego nie będzie jak na razie gdyż karta i tak będzie blokowała procesor. W przyszłości zamierzam zmienić kartę, ale wtedy też chcę zmienić zasilacz. No chyba, że zmiana będzie konieczna już teraz. Jeżeli tak to chcioałbym się zamknąć w 200zł. I co możecie powiedzieć o CoolerMaster 620W Modular, Chieftec CTG-500-80P A80 Series i Be Quiet Straight Power BQT E5-650W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...