Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwie dzialaja ok w dowolnych slotach i kombinacjach, ale wszystkie cztery nie ma szans. OC na szybko tazke calkiem przyjemne @1010 4-4-4-12 2.3V

 

Ale co mi z tego jak potrzebuje by dzialaly wszystkie cztery... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadz dwie kosci ->bios -> podbij vdimm i vmch -> zapisz -> wylacz pc -> wloz drugi komplet.

 

Niestety to tez nie dziala, juz probowalem wczesniej. Po prostu te kosci na tej mobo nie beda pracowaly. I tak je wymieniam, bo ogolnie jak na Microny to strasznie slabe CL4 powyzej 1025 nie wstaja, CL5 mak stabilne to 1180 przy 2,55v tyle maksymalnie podaje mobo. A wiadomo ze na codzien bezpieczne to gora jakies 2,3V

 

2x1GB

 

@1000DDR 4-4-4-12 v2,30

 

Dołączona grafika

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak je wymieniam, bo ogolnie jak na Microny to strasznie slabe CL4 powyzej 1025 nie wstaja, CL5 mak stabilne to 1180 przy 2,55v tyle maksymalnie podaje mobo.

czyli widzę wyniki raczej "powtarzalne" bez stosowania 2.5vdimm , na CL4 to tak 1000Mhz wyrabiają przy maks 2.3, a na CL5 narazie 560Mhz 5-4-4-12-24-6-7-6-8 +2.4vdimm i nawiew Fander 120mm. (przeleci memtest 1.7 to stuknę screena) 2.5vdimm raczej nie zamierzam dawać bo i tak nie będą bangla na 600mhz, chociaż sie skuszę ;] ale przy 2.4vdimm

 

shot : 4x memtest 1.7+ stable , ok 1.5 godz. testu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pi16M to niestety za mało... ja moge n razy zapuścić 32M i do tego 3dmarki, a S&M memory test wysypuje po chwili, orthos podobnie...

 

Albo ten ram jest lipny, albo kisi strasznie na P35. U mnie 525MHz 4-4-4-12 @ 2.45V memory test wysypuje zaraz na początku.... 525MHz 5-4-4-12 @ 2.45V troche pochodzi, na 4tym tescie tez wysypuje, możliwe ze ram sie przegrzewa... prawde mówiac to nawet parzy :D (wentyl @ 5V)

 

Przy wentylu @ 12V ram jest chłodniejszy, ale niestety sytuacja z oc jest taka sama, niewazne jakie alphy, niewazne jakie sloty, ram sie sypie i tyle...

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pi16M to niestety za mało... ja moge n razy zapuścić 32M i do tego 3dmarki, a S&M memory test wysypuje po chwili, orthos podobnie...

 

Albo ten ram jest lipny, albo kisi strasznie na P35. U mnie 525MHz 4-4-4-12 @ 2.45V memory test wysypuje zaraz na początku....

Lipny? :lol: w tej cenie to rewelacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ten ram jest lipny, albo kisi strasznie na P35. U mnie 525MHz 4-4-4-12 @ 2.45V memory test wysypuje zaraz na początku.... 525MHz 5-4-4-12 @ 2.45V troche pochodzi, na 4tym tescie tez wysypuje, możliwe ze ram sie przegrzewa... prawde mówiac to nawet parzy :D

w sumie ciekawe, a z nawiewem ? kolokwialnie zapytam. Na 2.4 są spokojnie letnie, nic nie parzą itp. muszę przetestować je na innej płycie , jakieś DFI albo foxx, z tego co widzę to na asusach nie bangla to za ciekawie. Edytowane przez BLACK_MONKEY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ BLACK_MONKEY - edytowałem posta, zobacz. Na ram cały czas wieje wentyl 80ka. Przy 2.45 idle sa letnie... lecz gdy puscisz ortosa lub s'n'm to po paru minutach nie mozna palca do nich przyłożyc, tak parzą.

 

@naxt - zobacz do mojego siga i kliknij na e2160. 495MHz 4-4-4-12 na dosyc ostrych alphach @ 2.4V robiłem na moich budżetowych corsair'ach, więc te pare MHz więcej na D9 nie jest dla mnie rewelacją :)

 

Cena niska i niestety adekwatna do możliwości tego ramu, przynajmniej na p35 - ponieważ wyniki XA takie złe nie sa, ale to juz inny chipset... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ram cały czas wieje wentyl 80ka. Przy 2.45 idle sa letnie... lecz gdy puscisz ortosa lub s'n'm to po paru minutach nie mozna palca do nich przyłożyc, tak parzą.

 

@naxt - zobacz do mojego siga i kliknij na e2160. 495MHz 4-4-4-12 na dosyc ostrych alphach @ 2.4V robiłem na moich budżetowych corsair'ach, więc te pare MHz więcej na D9 nie jest dla mnie rewelacją :)

 

Cena niska i niestety adekwatna do możliwości tego ramu, przynajmniej na p35 - ponieważ wyniki XA takie złe nie sa, ale to juz inny chipset... ;)

hmm , a ile dałeś na vmch voltów ? ja sobie latam zapobiegawczo na 1.57v , na 1.6 i wyżej oczywiście bardziej pomaga kręcić z racji że kontroler pamięci wbudowany jest w mobo (to oczywiście normalka) to można bardzo łatwo sprawdzić , jak Orthos wali błędy to najlepiej sprawdzić Memtestem + "przed" systemem, mi się na CAS4 wieszał po prostu bez błędów wywalania , w sumie to pierwsze kości które mi wieszają Memtesta + a nie sypią errorami , dałem wiecej V na mch o +0.25 i chodzą ok , jestem zadowolony z zakupu :] , widać po prostu loteria jak ze wszystkimi innymi koścmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świder czyli mówisz że nie możesz u sibie przekroczyć 525mhz nieważne na jakich timingach i V? Ja mam podobnie tylko że nie moge przekroczyć 540mhz. Myślałem że to kontroler mem, po części się zgadza bo w Single i na 550 CL4 wskakuje, ale mój procek jest od Milansa, a on na min i też axeram 800 zrobił 1114 CL4 2.5V, więc na moje oko kontroler odpada, zostaje płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie napięcia na maxa... vfsb 1.5v, v cpu pll 1.7v, vnb 1.7v

 

Bardzo możliwe, ze sie gryzie... u mnie na p5k leca tak jak pisałem, komp obok mnie na blood iron własnie ma podobne problemy, czyli ~500MHz na 4kach @2.4V, ale tutaj potrzeba jeszcze czasu na dalsze testy...

 

U mnie 500MHz smiga, 525MHz nie daje rady, więc jedyne co moge robić to próbowac jeszcze wykrecić coś ~515MHz :)

 

Tak to obecnie u mnie smiga, tyle ze PL - 5 - podsumowując, bardzo średnio...

Dołączona grafika

 

Jak zrobie ~515MHz na porzadnych alphah to dam znać... (czyli równie dobrze mogę się już w ogóle nie odezwać :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje oko jak na D9 to kiszka, ale mi wystarcza, ja nie do ścigania kompa mam :lol2:

Ale jak na pamięci do AMD to mogą być, nie wliczam do oceny tego walonego walla, tak to sobie nazwałem :rolleyes:

4-4-4-8-21-105-3-6-3-5-2T

2.1V około 940mhz

2.2V około 990mhz

2.3V około 1035mhz

2.4V około 1065-70mhz

2.5V wall i mamy 1080mhz

 

5-5-5-12-21-105-3-6-3-5-2T nie dokładnie pamiętam w głowy jade

2.1V około 1060mhz

2.2V wall 1080mhz

 

wszystko pod nawiewem 2x80mm 12V.

 

wartości pisane z głowy , gdzieś mogłem się machnąć przy CL4, później sprawdze, CL3 dokładnie nie sprawdzałem ale 800mhz na bank idą 2.4V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt - zobacz do mojego siga i kliknij na e2160. 495MHz 4-4-4-12 na dosyc ostrych alphach @ 2.4V robiłem na moich budżetowych corsair'ach, więc te pare MHz więcej na D9 nie jest dla mnie rewelacją :)

tylko ze te corsary to tez rewelacja jesli chodzi o mozliwosci i cene,oczywiscie chodzi o 7.1 na promosach,u mnie robia 1065Mhz 5-5-4-12 przy 2.1V wiec nie dużo gorzej niż Transcend Axeram Overclocking,jak nie lepiej :wink: Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma dość późno wprowadza swoje produkty jak na D9, możliwe że dostali jakieś odpadki po więkdzych firmach jak Crucial, OCZ i teraz produkują niby fajne pamięci,/jednak nie/ ale fakt cena fajna, za te cene można było coś na promosach kupić, ale nie miało się gwarancji że będzie dobre OC, a tutaj N przy kodzie kreskowym i już było jasne, że D9

 

Ale jak się okazało z praniu, [gluteus maximus] no cóż jeżeli ktoś chce dużo mhz i małe opóźnienia nie szuka pamięci poniżej 200zł :rolleyes:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez doszly i niestety rozczarowanie.

 

Zamowielem dwa komplety w sumie 4GB i totalne rozczarowanie, gdy obsadze wszystkie sloty tymi pamiatkami komp nie wstaje, nie da sie wejsc do biosu, resety biosu tez nic nie daja, tasowanie kostkami rowniez. :mur:

 

Mobas to Asus P5K-E WiFi/AP

 

Na tej plycie z powodzeniem dziala 4x1GB Patriot LLK @900DDR 4-4-4-4 v2.25

 

Ogolnie pamieci mizernej jakosci, ten radiator to jakas kpina. Kawalek chyba nawet nie aluminiowej blaszki przyklejonej do kostek piankowa tasma ktora co lepsze w ogole sie nie trzyma. Chyba bardziej izoluja one cieplo niz odprowadzaja. Micron w tych pamieciach to tez chyba jakis selekcjonowany odpad.

 

Jestem zawiedziony i zaluje wydanych pieniedzy, ehhh ://

 

Kurde weź mnie nie martw ... dziś ma do mnie przyjść ta sama płyta, a wczoraj doszły 4x1gb axeramy na micronach ... boję się, że będę miał ten sam problem ...

Próbowałeś może update biosu ? na stronie producenta jest stable bios z 3 stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Ogolnie nawet jakby sie nie gryzly to i tak poszly by na odsprzedaz. Jakosc tych kosci pozostawia wiele do zyczenia, a microny to chyba odpady do nich laduja stad ta cena.

 

BTw pamiatki przy napieciu 2.30v sa tak gorace (otwrata obudowa) ze nie ma szns na ich dotkniecie. Ogolnie mam wrazenie ze te aXeRAMy beda po dosc krotkim czasie padac jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jakos banglaja 4GB pamieci. Mobo to DFI na p35. Memki chodza na okolo 1000MHz na cienkich alfach i 2,23V. Nie mam czasu na krecenie. Praca i studia mi pochlania za duzo czasu. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to jaja bo właśnie na dfi chce posadzić 4giga (niby na LP DK ale to prawie to samo..),, normalnie jeszcze ramu nie rozpakowałem nawet a już czuje że się ładnie będzie komponował z trawnikiem za oknem ew. jak mnie nerw nie złapie to ze "sprzedam" ;]

 

ma egiełdzie testowali nowe goodarmy pro 800,, 200pln 2GB, 600 4-4-4,, nieźle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe no to jaja bo właśnie na dfi chce posadzić 4giga (niby na LP DK ale to prawie to samo..),, normalnie jeszcze ramu nie rozpakowałem nawet a już czuje że się ładnie będzie komponował z trawnikiem za oknem ew. jak mnie nerw nie złapie to ze "sprzedam" ;]

 

ma egiełdzie testowali nowe goodarmy pro 800,, 200pln 2GB, 600 4-4-4,, nieźle ;]

 

ciekawe jak chodzą 4x1GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc tych kosci pozostawia wiele do zyczenia, a microny to chyba odpady do nich laduja stad ta cena.

no akurat tutaj nie zgodze się ;] pcb jest dobre , kostki też, producent sprzedaje je jako "overclocking 800+" a od farta zależy ile będzie tego + nikt nie gwarantuje screenów tak jak z pierwszego posta ;] , są jeszcze wersje 1066Mhz tych kości , jakoś nikt ich nie kupił i nie przetestował. Ja nie narzekam , mi latają 2x aXy + 2x OCZ Titanium EPP i jest w porządku. Wszystko jak widać zależy od mobo , bo to już drugi Asus z którym są jakieś problemy z tymi pamięciami ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...