Skocz do zawartości
B3NY

Transcend Axeram Overclocking

Rekomendowane odpowiedzi

lukasp, a 2x2GB myślisz, że na ile Ci będą chodzić ??

 

Tu nie chodzi ile, tylko jak. A napewno sprawniej, chlodniej i mniej problemowo niz 4x1

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy zamowilem dwa OCZ Titanium 800 4-4-4-15 i Patriot LLK 800 4-4-4-12.

 

Mobo to asus p5k-e wifi/ap. Na tym mobasku bez problemu smigaly 4x1GB patrioty, 4x1GB a-data ee+ a axeram sie wypiol i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że moje DFI sobie przesadnie ustawia takie timingi poza 2T-4-4-4-8-21-127-3-6-3-5. Reszta timingów wydawała się dla mnie nieistotna, ale jak odpalam biosa z FSB 200 to pamięci przy 2.2V robią max tylko 940mhz, jak wystartuje bios z FSB 260 to już pamięci zrobią 990... 50mhz z tych istawień AUTO, czy to może płyta sobie ustawia parametry kontrolera pamięci w zależności od FSB.

 

Biorę się do roboty i obczajam reszte timingów w DFI. Oby się udało, bo pierwsza powazniejsza zabawa skończyła się reanimowaniem dysku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i paszla żara jakby to ruski podtwierdził daleko nie zajechałem z timingami okazo się że ogranicza DRAM Extra Streangth. Level 2 okazał się tym do mhz, pozostałe 3 tylko obcinały mhz, żadnego wzrostu wydajności, a już myślałem że dobije 1000 CL4 2.2V :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasp u mnie wszystkie 4 kości chodzą na p5k-e więc u ciebie musi być jakiś problem.

 

Nie mam czasu zaglebiac sie w to, mozliwe ze akurat moje mobo... Na jakiej wersji biosu sprawdzasz? Ogolnie na moim mobo bez problemu smigaly Patrioty 4x1GB, A-Data EE+ 4x1GB i ostatnio Geil Evo 4x1 i wszystkie bez zajakniecia. Teraz smigam na Patriot LLK 2x2GB i narazie calkiem niezle. UWAGA 980DDR 4-4-4-12 2.3V

 

Moje TRANSCENDy sa wystawione na sprzedaz, jako sprawdzone nowe kostki na allegro.

Edytowane przez lukasp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam czasu zaglebiac sie w to, mozliwe ze akurat moje mobo... Na jakiej wersji biosu sprawdzasz? Ogolnie na moim mobo bez problemu smigaly Patrioty 4x1GB, A-Data EE+ 4x1GB i ostatnio Geil Evo 4x1 i wszystkie bez zajakniecia. Teraz smigam na Patriot LLK 2x2GB i narazie calkiem niezle. UWAGA 980DDR 4-4-4-12 2.3V

 

Moje TRANSCENDy sa wystawione na sprzedaz, jako sprawdzone nowe kostki na allegro.

 

wszystkie 4 kości pracują stabilnie na 1066MHz @ 2,35v 5-5-5-15 na 2,3v SuperPI 16M nie chciał policzyć

 

Dołączona grafika

 

32M SuperPI też policzył

 

Dołączona grafika

 

jeszcze prime95 odpalę z Blend testem na godzinkę ... Faktem jest, że nie jest to rewelacja.

Edytowane przez m4cios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co wy narzekacie. I nie wiem dlaczego wam robi tylko 1066 przy 2.3V na piątkach (nie wierze by 4x1GB tak kiepsko się kręciło). Przecie mi moje robią na piątkach 1080mhz(wall) przy 2.1V! Dalej nie mam jak sprawdzić bo kontroler w procu mnie ogranicza :angry:

Edytowane przez Razan_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na co wy narzekacie. I nie wiem dlaczego wam robi tylko 1066 przy 2.3V na piątkach (nie wierze by 4x1GB tak kiepsko się kręciło). Przecie mi moje robią na piątkach 1080mhz(wall) przy 2.1V! Dalej nie mam jak sprawdzić bo kontroler w procu mnie ogranicza :angry:

to uwierz 4x1GB znacznie ogranicza OC,skore 2x1GB robi u ciebie 1080mhz(wall) przy 2.1V(czyli tyle ile moje corsary na promosach :lol2: ) to w konfiguracji 4x1GB tyle napewno nie zrobisz przy tym napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj troszke walcze z CL3 :P

 

"bardzo" wstępnie: 400/2.4Vdimm/1.41Vmch - lece z MHz w góre :P

 

Dołączona grafika

 

EDIT: naprawde uwazam ze nie ma co narzekac na te memki szczegolnie za tą kase :D (zalezy za ile kto kupił) ;)

 

EDIT2: chciałbym zwróćić uwagę na PL...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Yogi311

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szybko testuje te ramki na razie na napięciu 2,1V z Biosu (smartguardian podaje 2.08V - więcej na razie nie chce dawać bo nie mam czym pamięci ochłodzić) i tak 470MHz 4 4 4 4 12 (reszta auto) działa bez problemów - 480MHz wysypało sie SPI 16MB. Teraz sprawdzam 5 5 5 5 15 (reszta j.w)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilnosci to powiem jedno z doswiadczenia, testujac kilkadziesiat roznych pamieci.

 

To ze SuperPI i Orthosy wam przechodzi, to super. Ale do uzytkowania na codzien zadnyc to wyznacznik stabilnosci i bezblednej pracy pamieci. SP nawet 32M moze przechodzic bez problemu, ale w metescie, czy w gold memory bedzie walilo bledami juz po 10 minutach testu. Takze nie cieszyl bym sie za wczesnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilnosci to powiem jedno z doswiadczenia, testujac kilkadziesiat roznych pamieci.

 

To ze SuperPI i Orthosy wam przechodzi, to super. Ale do uzytkowania na codzien zadnyc to wyznacznik stabilnosci i bezblednej pracy pamieci. SP nawet 32M moze przechodzic bez problemu, ale w metescie, czy w gold memory bedzie walilo bledami juz po 10 minutach testu. Takze nie cieszyl bym sie za wczesnie

orthos jest napewno lepszy do testowania pamieci niz superpi,wiem to z doswiadczenia,i jeszcze ani jedna kosc ktora przeszła 2 godzinny test cpu and ram nigdy sie nie wysypała przynajmniej u mnie w windowsie a troche tych pamieci miałem Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stabilnosci to powiem jedno z doswiadczenia, testujac kilkadziesiat roznych pamieci.

 

To ze SuperPI i Orthosy wam przechodzi, to super. Ale do uzytkowania na codzien zadnyc to wyznacznik stabilnosci i bezblednej pracy pamieci. SP nawet 32M moze przechodzic bez problemu, ale w metescie, czy w gold memory bedzie walilo bledami juz po 10 minutach testu. Takze nie cieszyl bym sie za wczesnie

Ameryki to raczej nie odkryłeś co do SPI ;) Z othosem są zdania podzielone. Ja testuje na szybko na razie a jak przyjdzie chłodzenie i sie poskłada WC tak jak ma być to wtedy powalcze o więcej i sprawdze stabilność bardziej wnikliwie.

 

Tymczasem sie liczy SPI 16MB przy 530MHz - no i sie posypało. Podsumowując przy napięciu 2.1V pamięci osiagają CL4 470MHz i CL5 520MHz. No to teraz bierzemy się za grafe ;)

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widze ze na dfi je trzymasz, szkoda że nie 4x1 ;)

 

wywal te auto i testuj na 4-4-4;p co ci po piątkach ;)

No męcze je (sie) na DFI. Chciałem sie grafą pobawić na ustawionym procku na 3GHz i z ramami 500MHz CL5 i zonk - zwiecha zaraz po załadowaniu systemu :-|

 

Edit: Nawet wczorajszych stabilnych stawień nie moge odtworzyć - może płyta nie trawi jak sie jej za duży skok ustawi :?

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No męcze je (sie) na DFI. Chciałem sie grafą pobawić na ustawionym procku na 3GHz i z ramami 500MHz CL5 i zonk - zwiecha zaraz po załadowaniu systemu :-|

Mi jakos te ramki chodza wlasnie na takich taktach :D

Z tymze alphy ustawialem recznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne - jak zwykle zawinił czynnik ludzki - czyli ja :lol: - no i odrobinke MemSET 3.4 jakaś tam beta już nie pamiętam. Naklikałem na pałe i teraz trzeba to odklikać jakoś - mam nadzieje że sobie dam z tym ustrojstwem rade

 

Edit: Sie udało odkręcić problem i wywalić MemSET'a - jeśli chodzi o dłubanie w timingach to chyba zostane przy BIOSie (trzeba by poszukać jakiegoś faq o timingach bo zielony jestem ;) )

Edytowane przez Paweł666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...