Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie że nowy dział powstał, ale proponuję poprawić nazwy socketów na 1366 (o tym to już nie wiem od kiedy była mowa) i 1156.

Na chwile obecna jest to dalej socket 1160 i tak juz zostanie. Skoro sa dzialajace sample, to nikt przy zdrowych zmyslach nie bedzie zmienial tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14

 

Gdzie kupowałeś swoją płytę (P6T Dlx) , w Warszawie ?

Płytę kupiłem pod Gus-em, sklep Giga Multimedia, ale z tego co pamiętam to w tym okresie nie tylko oni ja mieli. Nie wiem jak jest teraz, jakby było wcześniej to bym sprawdził.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę kupiłem pod Gus-em, sklep Giga Multimedia, ale z tego co pamiętam to w tym okresie nie tylko oni ja mieli. Nie wiem jak jest teraz, jakby było wcześniej to bym sprawdził.

Pozdrawiam.

Ok, dziękuję za info, znam ten sklep , mam od nich kilka komponentów, a że jestem w okolicach giełdy codziennie to zajrzę... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo pod FC - Gigabyte EX58 DS4, który później idzie do kompa znajomego :)

 

Wybacz Raptorku, ale już twojego intela nie chciałem wsadzać pod freon z oczywistych względów, chyba, że pozwolisz :P

 

Ogólnie spostrzeżenia gigaodbyt kontra intel - gigaodbyt bardziej userfriendly, ale proca to kręci o jakies 200 herców gorzej od intela pomimo, ze ma 12 faz kontra 5 w intelu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo pod FC - Gigabyte EX58 DS4, który później idzie do kompa znajomego :)

 

Wybacz Raptorku, ale już twojego intela nie chciałem wsadzać pod freon z oczywistych względów, chyba, że pozwolisz :P

 

Ogólnie spostrzeżenia gigaodbyt kontra intel - gigaodbyt bardziej userfriendly, ale proca to kręci o jakies 200 herców gorzej od intela pomimo, ze ma 12 faz kontra 5 w intelu :D

A jestes pewien, ze tam jest 12, a nie np 6 albo 4?:>

 

PS. Fanboy ;]

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że w gigaodbycie jest jeden sterownik do dwóch faz zamiast po jednym sterowniku na każdą fazę to jeszcze nie oznacza, że z 12 faz robi mu się 6 :wink: w teorii działa to jak 12 faz. W praktyce - trudno ocenić , ja wiem natomiast, że faza zasilania fazie nie równa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wieksyego blck sie nie da?? cos ten asus nie jest rewelacyjny dfi robi 230 niby to nie wiele wiecej ale przy zablokowanym mnozniku kazdy mhz sie liczy:)

ta... robi ale na jakich napięciach. Do testów tylko. nie ma pewnosci, że każda tyle zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm wiekszego blck sie nie da?? cos ten asus nie jest rewelacyjny dfi robi 230 niby to nie wiele wiecej ale przy zablokowanym mnozniku kazdy mhz sie liczy:)

Czemu sie nie da? 210 mi bez problemow chodzilo. Nie mam wc jak narazie i chyba 3800 na powietrzu i przy tak niskich napieciach nie jest zle.

A chlodzenie to Noctua NH-U12P SE1366.

 

Jeszcze mala obserwacja: otoz jak mialem GTX260 w sli to procek potrezbowal o wiele wiekszego napiecia do uzyskania podobnych wyników. Teraz mam GTX295 i juz potrzebuje o wiele mniej. Ale testy nadal trwaja. Moze uda mi sie dojsc do 1,22v na procku :)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Wersje pudełkowe nowych procesorów dostępne będą już od 2 marca, natomiast sprzedaż edycji OEM rozpocznie się 10 kwietnia br"

Najbardziej mnie ciekawi potencjał oc nowej rewizji. Oby lekko i stabilnie chodzily z 3,8 na zegarze i nie na jakis ultra wypasionych podzespolach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co to moja stara rewizja jakoś również pracuje "lekko i stabilnie" na 3.8GHz, a tak naprawdę póki co to wszystkie płyty pod i7 prezentują raczej ten sam stopień "wypasienia" z racji tego, że wszystkie wykorzystują ten sam chipset, a różnią się tak naprawdę marketingowymi ciach!łami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, wykopałem dziś Komputer Świat z 2002 roku a tam....

Widzisz, wszystko mialo troche inaczej wygladać ;)

 

Miało być: Pentium 4 90nm -> Tejas 65nm -> Nehalem 45nm

Jest: Pentium 4 90nm -> Pentium 4 65nm -> Core 65nm/45nm -> Nehalem 45nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...