Skocz do zawartości
Mardok

Core i7 - Bloomfield (LGA 1366)

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam chlodzenie aktualnie (mysle nad WC) Noctua NH-U12P SE1366. Na 3700 temp w stresie ok 75 stopni.

 

to fatalnie bo zastanawialem sie nad THERMALRIGHT CPU ULTRA-120 EXTREME plus 2x Noctua NH u12P ale widze ze to nie bylo by dobre rozwiazanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fatalnie bo zastanawialem sie nad THERMALRIGHT CPU ULTRA-120 EXTREME plus 2x Noctua NH u12P ale widze ze to nie bylo by dobre rozwiazanie....

A mi się wydaje że wcale nie tak źle... Coś lepszego znajdziesz do AC ?? Gdzieś na forum krążył link gdzie było porównanie (bodajże video) i920 & i940 na BOX vs. TH 120 eXtr vs. jakieś WC . Dokładnych wyników nie pamiętam , ale Thermalright wcale blado nie wypadł i był przystępnym chłodzeniem. Wiadomo jednak, że sam radiator na Cepie to nie wszystko... różnice mogą być u każdego wynikające z temp. otoczenia, wentylowanej obudowy itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na naszym forum?? a moglbys sobie przypomniec?? bo nie wiem na co by sie decydowac... czy podstawka d-teka czy TH 120 extreem plus 2 wiatraki noctua. buda bedzie dobrze wentylowana bo to NZXT tempest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na naszym forum?? a moglbys sobie przypomniec?? bo nie wiem na co by sie decydowac... czy podstawka d-teka czy TH 120 extreem plus 2 wiatraki noctua. buda bedzie dobrze wentylowana bo to NZXT tempest

Link na naszym forum , ale recka jakaś zagraniczna... (wieczorem popatrze) .

 

PS. Dwa wentyle ?? Jak je zamierzasz ustawić, mają dmuchać w siebie ?? Jeden mi się wydaje wystarczy i jeszcze druga kwestia że trzeba będzie kombinować z jakimś drucikiem żeby zapiąc drugi wiatrak na TR120eXtr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Dwa wentyle ?? Jak je zamierzasz ustawić, mają dmuchać w siebie ?? Jeden mi się wydaje wystarczy i jeszcze druga kwestia że trzeba będzie kombinować z jakimś drucikiem żeby zapiąc drugi wiatrak na TR120eXtr.

 

drugi wiatrak dowiadywałem sie to jest możliwość zapięcia plastikowymi opaskami zaciskowymi... może nie wyglądało by to najpiękniej ale to zawsze można cos pokąbinować.

 

a co do ustawienia tych dwóch wentyli chciałem je ustawić tak aby jeden dmuchał na radiator a drugi wyciągał aby powstało takie jak by podciśnienie. i powietrez bylo by kierowane albo na wentyl w górnej części obudowy albo w tylnej ( nie wiem jakie jest mocowanie do socketu) aby z kolei kolejny wiatrak wypychał ciepłe powietrze poza obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w chlodzeniu takie jak mam ja Noctua NH-U12P SE1366 mam tez 2 wiatraki (fabrycznie)

tak zgadza sie bo noctua montuje seryjnie dwa wiatraki tyle ze ja bym chciał radiator THERMALRIGHT CPU ULTRA-120 EXTREME ponieważ jest wydajniejszy od tego Noctu-sa ale wiatraki chciałem dać noctua ponieważ sa wydajne i bardzo ciche :)

 

 

 

róznica ejst taka ze THERMALRIGHT posiada 52 zeberka i Heatpipe: 12 szt (6 w profilu "U" o aktywnej powierzchni 12)

a Noctua posiada 38 zeberek i Heatpipe: 8 szt (4 w profilu "U" o aktywnej powierzchni 8)

 

a wiec juz widac który ma większą powieszchnię oddawania ciepła

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaz szukam pamieci...tj zalezy mi na takich ktore przedewszystkim nie ograniczalby proca...tyle ze tak patrze na to co ludzie kreca i zazwyczaj nic specjalnego nie maja jesli chodzi o pamieci wiec mysle czy wystarcza mi takie

 

http://reactor.com.pl/index.php?option=com...productId=43708

 

lub takie http://reactor.com.pl/index.php?option=com...productId=43713

 

 

wciaz czekam jednak na blade maja byc w reactorze i to w zestawach 3x1gb jednak tez:) wiec moze uda sie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wciaz szukam pamieci...tj zalezy mi na takich ktore przedewszystkim nie ograniczalby proca...tyle ze tak patrze na to co ludzie kreca i zazwyczaj nic specjalnego nie maja jesli chodzi o pamieci wiec mysle czy wystarcza mi takie

 

http://reactor.com.pl/index.php?option=com...productId=43708

 

lub takie http://reactor.com.pl/index.php?option=com...productId=43713

 

 

wciaz czekam jednak na blade maja byc w reactorze i to w zestawach 3x1gb jednak tez:) wiec moze uda sie:)

Przyznam się szczerze, że i ja do niedawna rozważałem zakup tych 3x1GB OCZ po ok. 430zł. Do momentu, gdy nie zorientowałem się, że można mieć poniżej 500zł 6GB od A-Daty. Na te pamięci trzeba co prawda czekać i pojawia się ich mało... ale w tej cenie nawet się nie zastanawiałem.

Jeszcze nie wiem jak z ich jakością... ale nawet, gdyby chodziły tylko na domyślnych taktach to cena mi to wynagradza.

Pozdrawiam Edytowane przez Labovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o dziekuje hm ciekawe:) heh mam jeszcze troche czasu:)...narazie mysle ze 3x1gb mi wystarczy...zawsze moge dokupic i obsadzic wolne sloty...

 

a teraz z innej beczki wiecie moze cos nt core i7 940 xe?? czy ma sie pojawic w sprzedazy?? za jakis czas?? nie wiem pytam bo na extremesystems widzialem ostatnio taki model na screenach z cpu-z zaciekawilo mnie to:) moze cos slyszeliscie??:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh.. a ja się strasznie nakręciłem na nową platformę, ale biję się z myślami czy warto... Może lepiej się na razie wstrzymać ? Będą jakieś nowości w najbliższym czasie na które warto poczekać ??

 

Obecnie rozważam: i920+Rampage II , ceny niestety wygórowane, myślicie że jakieś obniżki w dobie kryzysu nastąpią ?? :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Thermalright 120 eXtreme jest jak dotąd najlepszym wyborem wydajnościowym.

 

ja bym od siebie do tego dodał jeszcze wentyl Noctua NH-U12P poniewaz jest najcichszy ale i bardzo wydajny :) i powinno byc dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym od siebie do tego dodał jeszcze wentyl Noctua NH-U12P poniewaz jest najcichszy ale i bardzo wydajny :) i powinno byc dobrze :)

Zgadza się sam go obecnie mam założonego na TR120 i okazał się być najlepszym wyborem pośród wielu innych , mimo że cenowo nie zachęca :wink:

 

PS. Co wziąć lepiej Asus P6T OC PALM czy Rampage II Extr. ?? (pod i920 i zamiary OC). Warto dopłacać do tej drugiej ?

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale w cenie jednej Noctuy masz przynajmniej 2 s-flexy,a różnice ciężko zauważyć.

 

nie bede sie sprzeczac ale s-flex kosztuje 50 zł ( no dobra 49,90 :D) noctua kosztuje max 77 (mowie na allegro sa tez za 73) nie wiem jak Liczysz ze za jedna Noctue mozna miec 2 s-flexy ale OK :) poza tym ja wyrazam swoje zdanie a wole doplacic 20 zł wiecej i miec wiatrak z lozyskiem duzo wiekszej wydajnosci i wytrzymalosci. ale tutaj oczywisci kwestia do rozstrzygnięcia pozostaje dla kupującego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim ma być cicho i wydajnie (w tej kolejności) - cena w sumie za bardzo nie gra roli wiec 20zł nie robi różnicy - poza tym kopletny true pod 1366 to koszt 289 - tylko jaki tam jest wentylator :| - moge kupić sam radiator + bolton kit 1366 - da razem jakies 230zł + wentyl - zrobi sie 300-310 ale cicho -przynajmniej tak piszecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede sie sprzeczac ale s-flex kosztuje 50 zł ( no dobra 49,90 :D) noctua kosztuje max 77 (mowie na allegro sa tez za 73) nie wiem jak Liczysz ze za jedna Noctue mozna miec 2 s-flexy ale OK :) poza tym ja wyrazam swoje zdanie a wole doplacic 20 zł wiecej i miec wiatrak z lozyskiem duzo wiekszej wydajnosci i wytrzymalosci. ale tutaj oczywisci kwestia do rozstrzygnięcia pozostaje dla kupującego. :)

Zwracam honor,długo nie patrzyłem na ich ceny i nie myślałem że podrożały.Wcześniej były po 35 do 40zł.Warto też rozważyć całe chlodzenie od Noctuy,nie pamietam dokładnej nazwy ale skałada się z radiatora na procesor,noctuy 12cm i pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor,długo nie patrzyłem na ich ceny i nie myślałem że podrożały.Wcześniej były po 35 do 40zł.Warto też rozważyć całe chlodzenie od Noctuy,nie pamietam dokładnej nazwy ale skałada się z radiatora na procesor,noctuy 12cm i pasty.

Nic sie nie stało. A ceny no niestety zmieniaja sie caly czas :( skozda tylko ze w drugą stronę :(

 

co do calego chlodzenia Noctuy kilka postów wczesnije pisałem... bo juz własnie rozwazalismy tutaj ten temat... ale mozna jeszcze raz napisac :)

 

róznica ejst taka ze THERMALRIGHT posiada 52 zeberka i Heatpipe: 12 szt (6 w profilu "U" o aktywnej powierzchni 12)

a Noctua posiada 38 zeberek i Heatpipe: 8 szt (4 w profilu "U" o aktywnej powierzchni 8 )

 

Takie male porównanie :)

 

 

Patrzylem juz wiele mozliwosci i THERMALRIGHT 120 extreme plus wentyl Noctua jest najdrozszy ale i najbardziej wydajnym ukladem ktory zarazem jest cichy.

Edytowane przez atemen17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się sam go obecnie mam założonego na TR120 i okazał się być najlepszym wyborem pośród wielu innych , mimo że cenowo nie zachęca :wink:

 

PS. Co wziąć lepiej Asus P6T OC PALM czy Rampage II Extr. ?? (pod i920 i zamiary OC). Warto dopłacać do tej drugiej ?

 

Nie wiem po co chcesz dopłacać do OC Palma. ja widzę dwa wyjścia P6T Dlx, albo Gygabyte.

Ale wybór i tak należy do ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wziąć lepiej Asus P6T OC PALM czy Rampage II Extr. ?? (pod i920 i zamiary OC). Warto dopłacać do tej drugiej ?

Zgadzam się. OC palm zbędny bajer. Kieruj się wyposażeniem płyt oraz rozmieszczeniem komponentów.

Wszsytkie płyty - te z górnej półki na x58 osiagają podobne max BCLK. nie iem czy jest wobec tego sens dopłacać.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...