Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

jak dla mnie zerowa korzyść icon_biggrin3.gif

Może dla Ciebie...ale dla mnie duża...a czego ty się spodziewałeś...że odrazu 0,1v mniej będziesz mógł ustawiać w stosunku do innych płyt?? <_<

 

Witam! Tak czytam ten wątek i powoli zaczyna się rozkręcać a interesuje mnie bo wchodze na E6400 (póki nie stanieją E8X00)+ Crucial Ballistix PC-5300 667Mhz i mobo potrzebuje... myślałem nad tymi: MSI NEO2 lub dopłata 100zł i tą właśnie DFI DK. Co możecie z małego doświadczenia z nią polecić? Dzieki z góry pozdrawiam Melonik_02

Jeśli nie będziesz kręcił powyżej 500mhz fsb to MSI w zupełności wystarczy ;] Nie musiałbyś nawet 100zł dopłacać bo DK P35-T2 są za 390zł a MSI za około 310 :) Ogólnie ciężki wybór ale jeśli masz 100zł do wydania więcej to dokładaj do DFI.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3,1ghz różnica duża nie jest, fakt ;] Ale zawsze to coś...widać że lepiej radzi sobie z prowadzeniem proca...w końcu to DFI :wink: Zważywszy na to że obie płyty są na P35 a MSI również dobrze kręci...taka róznica w voltarzu to zawsze jakaś korzyść :)

I zważywszy na to, że DFI w stresie zawyża V real to różnica równa się 0 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam DFI LP nf4 i zadowolony więc wybór pada na DFI w poniedziałek zamawiam i jedziemy razem z tym wózkiem :D DFIki mają swoje kaprysy ale wspólnymi siłami dojdziemy na forum do fsb600 B-) Pozdrawiam i z zaciekawieniem czekam na jakieś screeny wyniki.. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj mi cepa z FSB 600 to ci zrobie FSB 600 hehe ;] Ta mobo robi tyle bez problemu - poszukajcie sobie na XS :]

 

Trzeba znaleźć pkt pomiaru vcore miernikiem, bo to co pokazuje cpu-z to jest kosmos (vdrop z 1.440 na 1.408 :mur:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w biosie vcore 1.42 a Cpu-z pokazuje mi 1.408 wiec az takiego dropa to nie mam na mobo. Ale sprawdze zaraz dajac wieksze V w biosie o ile spadnie w cpu-z podczas Orthosa.

 

PS. W BIOSIE 1.44 a Cpu-z pokazuje 1.424 wiec u mnie chyba az tak zle nie jest.

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma do tego bios ?

 

Sprawdź ile masz w CPU-Z w idle i ile pod orthosem...

 

Z tego co widzę to na DFI cep potrzebuje więcej V niż na MSI. No ale za to tempy są już normalne, a nie jakieś kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle wg cpu-z mam 1.296 czasami na ulamek sekundy pojawi sie 1.312 a pod Orthosem 1.408. Fsb mam 334x9 ale mam wlaczona funkcje oszczedzania i spada mi mnoznik do 6 w Idle jak nie obciazam mocno proca.

 

Po wylaczeniu oszczedzania w Idle mam 1.424 a pod Orthosem 1.408

Edytowane przez Kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W idle wg cpu-z mam 1.296 czasami na ulamek sekundy pojawi sie 1.312 a pod Orthosem 1.408. Fsb mam 334x9 ale mam wlaczona funkcje oszczedzania i spada mi mnoznik do 6 w Idle jak nie obciazam mocno proca.

 

Po wylaczeniu oszczedzania w Idle mam 1.424 a pod Orthosem 1.408

Czyli przy większym obciążeniu (E8400 4.2Ghz) jest większy spadek [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc tutaj cos jest na temat DFI i jakiegos nowego Beta BIOSU. Koles tez ma E8400 i go zainstalowal poczytaj troszke bo ja nie za dobrze rozumiem angielski. 2915255[/snapback]

Na ile trzeba ją ustawić?? :)
Jak najbliżej fsbwalla pewnie.

 

Dla tych co się zastanawiają nad zmianą pasty na NB - nie ma takiej potrzeby. Jak widać na zdjęciu pasta na NB jest dobrej jakości i nie jest to jakiś glut ;]

Dołączona grafika

 

Jeszcze jedno ;] Kabelki od DFI nie świecą w UV.

Dołączona grafika

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod radiatory nie, ale pewnie siedzi tam to samo co pod radiatorami na PWM na innych płytkach. Ja dodam tylko tyle, że radiatory się grzeją dosyć mocno, także spełniają swoją rolę ;)

 

A no ładniutka ^^

Dołączona grafika

 

A tu takie małe porównanie kolorystyczne z MSI (robione wieczorem, dlatego średnio to widać). DFI jest ciemniejsza i to dosyć znacznie :D

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nio płyta jest śliczna jak każda LP :D Kable nie świecą to stare zostawić trzeba po ultra-D heh

Płytę zamawiam w poniedziałek ale zapytam jak wygląda kwestia zapełnienia PCI w moim przypadku Audigy 2ZS i karta od neta radiowego Planet WL8305 czy mieliście jakieś przykre jazdy z tym związane lub wiadomo coś??

Po rozkręceniu tematu allegro zasypią Neo2 i ta DK okaże się killerem konkretnym hihi :lol2:

Pozdrawiam i dalszych sukcesów życze :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej normalnej porze nie jesteś sam :) Z każdą nowością i postem coraz bardziej nie mogę doczekać się odpalenia... radość jak u dziecka heh :rolleyes:

 

Dla mnie narzekania na marny dzwięk brak jakichś zbędnych pierdół to wielki plus...Kochamy ją za OC i ten wygląd aaa :icon_exclaim:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc - do podciągania timingów jest Memset, a nie Memtest :wink: Ja też chyba sobie sprawie tą płytę w wersji T2RS - powiedzcie mi tylko jak jest z regulacją wentyla CPU - bo to mnie najbardziej wkurza w Evga (po jakimkolwiek OC wentyl idzie na 100% i nie ma możliwości regulacji). Zastanawiałem się pomiędzy MSI Neo2-FR, Foxconnem P35A-S, ale uznałem, że obie te płyty mają pewne wady, a jak już mam na coś zmieniać, to lepiej wziąć coś znacznie lepszego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też potwierdzam że u mnie płyta dobrze działa z Live 24-bit a to prawie to samo co audigy.No widzę że ładny FAQ powstał teraz pora go przerzucić do pierwszego postu.Ja mogę dorzucić że płyta u mnie stabilna jak skała jeśli są osoby które chciały by kupić a BIOS logiczny póki nie wejdziemy w zakładkę do OC tam już tak łatwo nie jest ale wszystko można z czasem rozgryźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc - do podciągania timingów jest Memset, a nie Memtest :wink: Ja też chyba sobie sprawie tą płytę w wersji T2RS - powiedzcie mi tylko jak jest z regulacją wentyla CPU - bo to mnie najbardziej wkurza w Evga (po jakimkolwiek OC wentyl idzie na 100% i nie ma możliwości regulacji). Zastanawiałem się pomiędzy MSI Neo2-FR, Foxconnem P35A-S, ale uznałem, że obie te płyty mają pewne wady, a jak już mam na coś zmieniać, to lepiej wziąć coś znacznie lepszego :D

Uwierz mi, zawsze robie tą literówke :mur: :lol:

 

Co do regulacji wentyla to cię muszę zmartwić, bo w biosie takowej opcji nie widać, a to czy działa przez SG to nie mam jak sprawdzić. Ktoś tu pisał, że działa tylko na CPU 4 pin. U mnie na 3 pin nie działa niestety.

 

 

Nio płyta jest śliczna jak każda LP :D Kable nie świecą to stare zostawić trzeba po ultra-D heh

Płytę zamawiam w poniedziałek ale zapytam jak wygląda kwestia zapełnienia PCI w moim przypadku Audigy 2ZS i karta od neta radiowego Planet WL8305 czy mieliście jakieś przykre jazdy z tym związane lub wiadomo coś??

Po rozkręceniu tematu allegro zasypią Neo2 i ta DK okaże się killerem konkretnym hihi :lol2:

Pozdrawiam i dalszych sukcesów życze :cool:

Mam SB Live 5.1 i śmiga bez żadnych problemów ;)

 

Temat się już rozkręcił, teraz będzie tylko lepiej ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc małe ale co do FAQ ;) Mianowicie:

 

Q: Występują jakieś problemy z podłączonymi kartami rozszerzeń na PCI (np. kartami dźwiękowymi ?)

A: Nie ma żadnych problemów, wszystko działa bez zarzutu.

Problemy występują po podłączeniu karty na PCI. Płyta poprostu nie rusza ;]

 

A teraz osobista prośba, mógłbyś wyjaśnić co nieco na ten temat??

 

- Clock VCO Divider - opcja ta umożliwia sterowanie zegarem generatora i tzw. 'strapem' za pomocą zworek na płycie.

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wlasnie przymierzam sie do kupna DK P35-T2 .

 

Konfig bylby:

 

E8400 bylby na 3.8 / 4.0

Transcend Axeram 2x1gb 800++ Cl4 Micron D9gmh

 

I tutaj mam kilka pytan:

 

1. Czy z plyta Dk P35-t2 nie ma problemow w przypadku kitow 4x1 ?

2. Jakie jest prawdopodobienstwo wystapienia doube boota oraz cold boota po oc ?

3. Czy po oc cpu/ram sa jakies mozliwosci aby zredukowac double boota / cold boota ?

4. Jak sie sprawuje najnowszy bios ? Poprawia cokolwiek w tej sprawie ? ciekawe czy w kolejnych wersjach biosu bedzie duble/cold

naprawiony, czy w ogole w przypadku P35 mozna to wyeliminowac.

5. Czy Double boot / cold boot wystepuje na wszystkich chipsetach P35 ?

 

Z gory bardzo dziekuje,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lanc małe ale co do FAQ ;) Mianowicie:

Problemy występują po podłączeniu karty na PCI. Płyta poprostu nie rusza ;]

 

A teraz osobista prośba, mógłbyś wyjaśnić co nieco na ten temat??

:wink:

Ale grafika na PCI to nie karta rozszerzeń, to grafika :lol2:

 

Co do 2 sprawy, nie wyjaśnie, bo po prostu znalazłem takie coś na forum :]

 

Witam,

 

Wlasnie przymierzam sie do kupna DK P35-T2 .

 

Konfig bylby:

 

E8400 bylby na 3.8 / 4.0

Transcend Axeram 2x1gb 800++ Cl4 Micron D9gmh

 

I tutaj mam kilka pytan:

 

1. Czy z plyta Dk P35-t2 nie ma problemow w przypadku kitow 4x1 ?

2. Jakie jest prawdopodobienstwo wystapienia doube boota oraz cold boota po oc ?

3. Czy po oc cpu/ram sa jakies mozliwosci aby zredukowac double boota / cold boota ?

4. Jak sie sprawuje najnowszy bios ? Poprawia cokolwiek w tej sprawie ? ciekawe czy w kolejnych wersjach biosu bedzie duble/cold

naprawiony, czy w ogole w przypadku P35 mozna to wyeliminowac.

5. Czy Double boot / cold boot wystepuje na wszystkich chipsetach P35 ?

 

Z gory bardzo dziekuje,

Pozdrawiam

1. Nikt tutaj chyba nie ma 4x1GB

2. FAQ

3. FAQ

4. FAQ !!!!

5. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale grafika na PCI to nie karta rozszerzeń, to grafika laugh.gif

II. RODZAJE KART ROZSZERZEŃ

1.KARTY GRAFIKI

2.KARTY I/O

3.KARTY DODATKOWE

-KARTY DŹWIĘKOWE

-KARTY VIDEO

-KARTY SIECIOWE

-KARTY MODEMOWO – FAKSOWE

III. KARTA GRAFICZNA-czyli najważniejsza karta rozszerzeń

 

Co do 2 sprawy, nie wyjaśnie, bo po prostu znalazłem takie coś na forum :]

No szkoda :) Myślałem że wiesz o czym piszesz :wink: Jakby ktoś umiał wyjaśnić to prosze o info ;]

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

II. RODZAJE KART ROZSZERZEŃ

1.KARTY GRAFIKI

2.KARTY I/O

3.KARTY DODATKOWE

-KARTY DŹWIĘKOWE

-KARTY VIDEO

-KARTY SIECIOWE

-KARTY MODEMOWO – FAKSOWE

III. KARTA GRAFICZNA-czyli najważniejsza karta rozszerzeń

Tak, tylko kto teraz używa karty na PCI ;]

Najwazniejsza karta rozszerzeń to karta dźwiękowa i tyle :P

 

No szkoda :) Myślałem że wiesz o czym piszesz :wink: Jakby ktoś umiał wyjaśnić to prosze o info ;]

Originally Posted by 2915891[/snapback]

CLICK - ktoś coś chciał :rolleyes:
Oooo ;] Jesteś wielki ^^

 

To tak na szybko:

CPU-Z: 1.344v

SG: 1.34v

Miernik: 1.325v

 

No i fajnie :] Bo już się bałem, że CPU się gorzej na DFI kręci :P

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale warto dodać do FAQ że płyta na karcie graficznej PCI nie rusza :wink:

@Lanc sprawdzałeś czy zworki zwiększają wydajność? ;]

p.s to kto jest dobry z ang?? :D

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale warto dodać do FAQ że płyta na karcie graficznej PCI nie rusza :wink:

@Lanc sprawdzałeś czy zworki zwiększają wydajność? ;]

p.s to kto jest dobry z ang?? :D

A nie jest dodane ? B) :razz:

Nie wiem nawet, które zworki ruszać - nie chce mi sie manuala czytać :lol:

Z tego co tam pisze wynika, że nie ma to wpływu na O/C i tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna dodac do FAQ o resetowaniu BIOSu przy pomocy przyciskow reset i power. Wbrew temu, co niektorzy tu pisali dziala (o ile mocno sie nie przegnie z ustawieniami).

 

Wciska sie reset, trzymajac dociska power, caly czas trzymajac komp sie zaczyna odpalac i wylacza sie po paru sekundach, wtedy trzeba odliczyc z 4-5s, puscic power, pozniej puscic reset.

 

Mi dziala ta metoda w 8 na 10 przypadkow.

Edytowane przez eksel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...