Skocz do zawartości
Lanc

Dfi Lanparty Dk P35-t2 & T2rs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o dyski na S-Ata II. Kupiłem barracude 320GB, zamontowałem na tej płycie głównej, zrobiłem partycje, system (XP) zainstalował się bez problemu. Poinstalowałem sterowniki z płyty i sprawdzam dysk HD tune, a tam transfer 100 MB/sec a w info jako active standard mam ATA/100. Co z tym zrobić żeby było S-ATA II? Z góry dzięki za odpowiedź

 

pozdrawiam,

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T2, ale tzn. że nie uruchomię dysku w trybie sataII? Nic nie tracę? A transfer jaki będzie?

 

Edit:

 

Sprawdziłem HD tunem stary i nowy dysk, stary ma ~50MB/s a nowy ~100MB/s także poprawa transferu jest, ale czy nie powinno być więcej?

Edytowane przez Helio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś tej płyty z quadem, nie ma żadnych problemów? Chcę zamienić swojego E8400 na jakiegoś 4 jajowca, tylko nie chcę, żeby się okazało że płyta sobie nie radzi i mi padnie za kilka miesięcy. :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

T2, ale tzn. że nie uruchomię dysku w trybie sataII? Nic nie tracę? A transfer jaki będzie?

 

Edit:

 

Sprawdziłem HD tunem stary i nowy dysk, stary ma ~50MB/s a nowy ~100MB/s także poprawa transferu jest, ale czy nie powinno być więcej?

Dysk będzie pracował w trybie SATAII (o ile nie ustawiłeś zworkami na twardym) i co najwyżej nie będziesz miał NCQ (o ile HDD to obsługuje). Transfer w dużej mierze zależy od "zdolności" technicznych twardego - ja mam podpięty SSD i "zwykłe" HDD i pracują w trybie IDE - SSD ma osiągi typowe dla dysków elektronicznych a HDD dla dysków mechanicznych.. Jedynie co, to sprawdź:

- w jakim trybie pracuje kontroler IDE ATA/ATAPI - upewnij się, że jest to DMA

- jeżeli masz zasilanie awaryjne (lub zaryzykujesz) to włącz buforowanie zapisu na dysku i zaawansowaną wydajność - menedżer urządzeń - kontrolery IDE oraz właściwości dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam następujący problem po zmianie karty na HD5850 pojawił się problem z cold bootem(komp startuje po 2-3 razie), poprzednia karta to 9600GT(nie pojawiały się żadne problemy). Co może być tego przyczyną?

 

Reszta konfigu wygląda tak:

Q6600 2,4

6GB RAM

zasilacz Chieftec 500W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BIOSie zmieniłem ustawienie Init Display(czy jakoś tak) na PCI Express, wcześniej ustawiłem wartości BIOSu na domyślne i póki co wstał za każdym razem po odłączeniu od prądu. Pozostaje sprawdzić jak się zachowa po dłuższym czasie od wyłączenia.

 

Po około godzinie włączył się bez problemów, po schowaniu budy pod biurko(co wiązało się z odpięciem kabla zasilającego) POST nastąpił po około dwóch minutach i od tej pory startuje bez problemu. Umie ktoś to logicznie wyjaśnić? Czy jest sens robić update BIOSu?

Edytowane przez madsheep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam od wczoraj nową płytkę DK i nie moge znalezc CPU Clock Ratio. CPU divider wystepuje jednak Clock Ratio nie :(

Czy spotkal sie ktos z takim przypadkiem ??

CZy moze jest to wina ze chwilowo odpalilem plyte na starym Celeronie 326 ktory ma FSB 533

Edytowane przez lucaass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taki oto problem:

 

wczoraj po oczyszczaniu kompa z kurzu oraz "odświeżenia LC" (wymiana płynu, przeczyszczenie chłodnicy itp.) odpaliłem kompa. Okazało się iż, jest mały wyciek spod złączki proca. Wyłączyłem kompa, usunąłem defekt (zaznaczam, iz wszystko jest suche, to nie była powódź tylko mały zaciek na bloku), uruchomiłem kompa i wyskoczył komunikat CMOS checksum error - Defaults loaded.

Zrobiłem reset biosu zworka z boku płyty i nic, potem w biosie załadowalem ostatnia dobra konfiguracje i tez nic. Aktualnie sa dwie sytuacje, albo komunikat CMOS checksum error - Defaults loaded albo bios podczas uruchamia nię sam restartuje i tak cały czas.

 

Z tego co czytałem to czestym problemem jest padnięta bateria, ale w moim przypadku ustawienia biosu odnośnie godziny i daty sie nie reseruja więc bateria raczej jest ok.

 

Macie jakieś pomysły co sie stało i co można z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, potrzebuję Waszej rady. Od jakiegoś czasu mam z komputerem pewien problem. Gdy wcisnę przycisk power wszystkie diody i wentylatory uruchamiają się, dysk mieli jakby wszystko było normalnie, jednak ekran pozostaje czarny i komp stoi. Posiadam referencyjnego Radeona HD4850, na "grzbiecie" którego są dwie czerwone diody. Zazwyczaj przy włączeniu diody zapalają się na chwilkę i gasną. Gdy komp nie chce się uruchomić świecą cały czas. Pomyślałem, że może przyszła pora na wyczyszczenie sprzętu. Rozebrałem wszystko na części pierwsze, wyczyściłem, dałem wszędzie nową pastę i myślałem, że sprawa załatwiona. Jednak nic z tego. W akcie desperacji zacząłem odłączać poszczególne komponenty - odłączyłem kartę graficzną, odłączyłem dysk, napęd, wentylatory, przedni panel, wyciągnąłem nawet RAM. W końcu do płyty był podłączony tylko procesor, jednak komp zachowywał tak jak wyżej opisałem, żadnych pisków mówiących o braku czegokolwiek. A i jeszcze jedno, czasem komp włącza się normalnie jakby nigdy nic, nawet kilka dni problem może nie występować, a czasem pół dnia nie mogę go odpalić Dołączona grafika. Gdy rozebrałem kompa przyglądałem się dokładnie płycie głównej, wszystko wyglądało ok. Zasilacz to BQ DP P7 550W. Macie jakieś pomysły zanim oddam za darmo być może sprawną płytę główną i wydam kasę na nowy sprzęt :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij płytę z obudowy i włóż jeszcze raz baterię

 

nie pomogło. Spróbuje jeszcze zrobi flesza jutro, ale coś mi się nie podoba w tym wszystkim :/

aktualnie bios przechodzi do konca i w momencie jak ma sie zaczą wgrywa winda to jest automatyczny restart biosu i wszystko od nowa. Jakieś pomyly? Pewnie i tak czeka mnie wizyta w jakimś serwisie aby sprawdzili co jest grane. Gwarancji już nie ma wiec lipton :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem właśnie flash biosu i lipa. w pełnym tego słowa znaczeniu. cały proces flashowania przebiegł pomyślnie, ale po restarcie wyskoczył ekran z wersja biosu i dalej już nic nie poszło. aktualnie po kolejnym restarcie komputer chodzi ale nawet nie odpala eis bios. wiecie co jest grane? i jak to naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś próbował uruchamiać komputer zdalnie (lokalnie lub przez internet) przez WOL (Wake On LAN), obsługuje to w ogóle sieciówka na tej płycie? Jesli tak to co trzeba włączyć w BIOSie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz komp nie włącza się w ogóleDołączona grafika. Natchniony problemem Celina postanowiłem zmierzyć napięcie baterii: 3,04 V, czyli w normie. To dziwne, bo czasem zdarzały się resety zegara systemowego. Przy okazji pomierzyłem napięcia na wtyczkach: 3.3, 5 oraz 12 V w normie.Zmierzyłem też napięcia na wtyczce ATX 24pin, które w dokumentacji do MB oznaczone są jako PWR_OK, NC i PS_ON#. Pierwsze miało wartość 0,10 V, czyli chyba ok. Pozostałe dwa 0 V. Zaraz po naciśnięciu przycisku POWER na klawiaturze migają diody, czyli POST chyba się odbywa, przynajmniej do czasu, gdy powinny być sprawdzone kości RAMu. A może to zasilacz jest przyczyną problemów? Choć z drugiej strony napięcia daje w porządku, więc to chyba nie to.

 

@Mane:

poszukaj w googlach, poczytaj tą stronkę.

 

EDIT: Nagrałem filmik, może łatwiej Wam będzie coś zdiagnozować:

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Fv3UumSVODI

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z plyta t2rs. Plyta zaczyna pipczec po wlaczeniu i wyje do nieustannej zasranej smierci (pojedyncze popiskiwanie - powtarza sie dosyc szybko). Plyta byla odpalana na innym konfigu i wszystko bylo ok. Odpada uszkodzenie zasilacza, proca,karty. Przeczytalem manuala ale nie bylo tam wzmianki o takim problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem z aktualizacją biosu

 

zrobiłem boot-owalnego pendriva skopiowałem na niego bios DK35D818.bin po odpaleniu awdflasha i wpisaniu nazwy biosa wyskakuje komunikat "this program file's part number does not match with your system" na innych biosach tez nie idzie

przy włączeniu kompa mam logo blood iron..... bios 03/11/2008-Bearlake-6A790D4ZC-00

w everescie (I35RD311)

sprawdzalem przed chwila nowszy bios do blood irona i ten sam komunikat...

spotkał się ktoś z czymś takim???

Edytowane przez 187

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...