Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

takie szybkie pytanko, do 9600gso s1 podchodzi normalnie? bo nei wiem czy sobie moj kaloryfer zostawic, czy sprzedac razem z karta?

 

ok dzieki Verter

 

jeszcze pytanie do kolego G.R.E.G, ktory sie wypowiedzial pod postem 2005, twoj S1 to rev 2 czy 1?, musze oblukac czym sie roznia

 

wsumie rev2 od 1 wersji sie prawie nie roznia, chyba, ze otwory maja inne wymiar, bo jednak 9600 stoi pod rev2 ;/...

Edytowane przez Bogos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś miałem troszkę czau i przetestowałem OC karty :sad:

Max jaki udało mi się osiągnąć to 695/1750/2040 :sad:

Masakra, ja zawsze mam takiego pecha do kart, że mają słabe OC :(

Teraz pozostaje pograć dłużej i sprawdzić czy to na 100% stabilne jest, nic więcej raczej nie wycisnę z niej.

vmod i Mhz stoją przed tobą otworem ;) [800Mhz gpu do zrobienia lewym jajem ;P] Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jak zakładaliscie na 9600 accelero to z których otworów korzystaliście ? http://www.arctic-cooling.com/downloads/co...str_aclros2.pdf ??

 

38,4 ?

43,2 ?

48,3 ?

 

nie mam teraz dostepu do mojej karty a musze sie dowiedzieć ...

dzieki

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiary na v-moda do mojej 9600GSO 768MB od Palita ? Bo jak ostatnio patrzyłem, to niestety nic nie znalazłem pewnego :huh:

3104521[/snapback]

mam pytanie jak zakładaliscie na 9600 accelero to z których otworów korzystaliście ? http://www.arctic-cooling.com/downloads/co...str_aclros2.pdf ??

 

38,4 ?

43,2 ?

48,3 ?

 

nie mam teraz dostepu do mojej karty a musze sie dowiedzieć ...

dzieki

pzdr

Z Accelero S2 powinny pasować 43.2, ale to będzie zamontowane wówczas na bliżej rozstawionych otworach.

Ja z S1 mam na szerszych, ale S2 po prostu nie ma takich otworów.

No i oczywiście mam niereferencyjne PCB.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się przechodzić z Asusa 7900 GS 256/256 na Gigabyte 9600 GS 512/256.

 

Sorka rzeczywiście GIGABYTE 9600GT

 

I jeszcze jedno przy okazji co polecacie kupić do proca X2 5000 kręconego na 3029 mhz, taką kartę żeby nie była przycinana przez proca ??

Edytowane przez modoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaopatrywałam niektórych w wiedzę, moż tera zmi ktoś pomoże. ;)

 

1 pytanie:

 

do jakich kart 9600GT/GSO są opracowane vmody?

 

2 pytanie:

 

które karty bazuja na rdzeniu 8800GTS G92 i da się odblokowac cięcia, zmianą biosu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaopatrywałam niektórych w wiedzę, moż tera zmi ktoś pomoże. ;)

 

1 pytanie:

 

do jakich kart 9600GT/GSO są opracowane vmody?

 

2 pytanie:

 

które karty bazuja na rdzeniu 8800GTS G92 i da się odblokowac cięcia, zmianą biosu?

1.To raczej zależy od PCB. Musisz po prostu szukać, ja do swojej 9600GSO 768MB zastosowałem vmoda od 8800gt 1GB.

 

2.To musi być 9600GSO od Galaxy z 512MB zablokowanymi w biosie do 384MB, do tego z tego co zauważyłem te karty mają 0.8 - 1ns czasu dostępu pamięci i taktowanie 2000Mhz (takie luźne spostrzeżenie). Chodzi w każdym bądź razie by karta miała fizycznie 8 kości pamięci (512MB).

 

A co do układu to cholera go wie o co chodzi, bo na oryginalnym zdjęciu z Chińskiego portalu -=LINK=-, który zamieścił jako pierwszy bodajże opis zmodowania 9600GSO do 8800GTS widnieje G92-150 (czyli stosowany we wszystkich 9600GSO - teoretycznie powinien być zablokowany fizycznie).

 

PS: No i fakt, raczej nie uświadczy się tej karty w Polsce.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp, a moje pierwsze pytanie. Widnieje jakieś zestawienie, lub ktoś z pamieci dałby radę wypisac? Bo przeglądać wszystkie strony w tym topicu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zaopatrywałam niektórych w wiedzę, moż tera zmi ktoś pomoże. ;)

 

1 pytanie:

 

do jakich kart 9600GT/GSO są opracowane vmody?

 

2 pytanie:

 

które karty bazuja na rdzeniu 8800GTS G92 i da się odblokowac cięcia, zmianą biosu?

Mod do Asus 9600GSO również jest (mojego autorstwa :) ). Z tego co wiem jest także do referencyjnej 9600GT. Ale generalnie nie ma z tym problemu, karta może być dowolna, na podstawie dobrych zdjęć karty, mogę opracować schemat, albo chociaż naprowadzić w tym wypadku właścicielkę karty :) Zresztą to wcale nie jest takie trudne, żeby znaleźć gdzie trzeba przylutować potek, tylko zdaje się nie ma dobrego FAQ po polsku jak to zrobić. Z punktami pomiarowymi jest gorzej, bo tutaj trzeba poszukać na piechotę, ale mając miernik, nie również można to znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lutować, no wiem.

 

A którym kartom wystarczy pencil mod? :) Leniwa się robie, hehe. :) No ale jeśli mam wybierac kartę która wymaga lutowania, a taką, której wystarczy troche grafitu. To wezme tą drugą (jeśli inne czynniki są ok). Na moim 7600GT grafit się tryzma już ponad pół roku, bez dotykania i wciąż na 800MHz+ śmiga rdzeń.

 

 

 

 

Ps: Czy 9600GT mają wyjścia analogowe na monitor? o,O Czytałam recenzje Palita i Zotac`a i siedziały tam 2x DVI.

Wie ktoś jak sprawdzają się rpzejściówki DVI -> CRT?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps: Czy 9600GT mają wyjścia analogowe na monitor? o,O Czytałam recenzje Palita i Zotac`a i siedziały tam 2x DVI.

Wie ktoś jak sprawdzają się rpzejściówki DVI -> CRT?

Miałem przez pewien czas na przejściówce starego CRT. Są 2 wyjścia DVI. Nie zauważyłem żadnego pogorszenia obrazu przesiadając się z 7300GT z wyjściem analogowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, thx, to problem z głowy.

 

 

Których 9600GT należy się wystrzegać? :P Na kartach w fabrycznym PCB nie warto robić Vmoda, right? Max 1,4V można uzyskać? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, thx, to problem z głowy.

 

 

Których 9600GT należy się wystrzegać? :P Na kartach w fabrycznym PCB nie warto robić Vmoda, right? Max 1,4V można uzyskać? :>

Z tego co się orientuję to żeby zrobić w-moda na referencyjnym PCB trzeba bardzo dużej ingerencji w PCB (wylutowanie niektórych [ciach!]łków itp) a tak poza tym to 1,4V to już dość sporo jak na ta karte ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić Gigabyte 9600GT 512 (pasywnie chłodzony) lub Palita 8800GS 384mb. którego lepiej ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Obie moge mieć w podobnej cenie. Czy nie ma problemów ze zdjęciem chłodzenia z tego Gigabyte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wzięła 9600GT i dała wolnoobrotowy wentyl 120mm. :]

 

Nie ma to jak dobra rada od kobiety. Dzięki Pussik. Ten 9600GT jest nawet nowszy więc chyba go wezme. Co do wentylatora to zobaczę jak bardzo się grzeje na tym pasywnym i ewentualnie coś dołożę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się i kupiłem MSI 9600GT T2D512-oc. Chłodzenie od biedy może być, jak się puści na 25% jest dość cicho, w czasie gry daje na 50%+ i się robi odrzutowiec. zegary 700/1680/950(1900) dało się przestawić na 750/1800/1050(2100), więc dość marnie.

W porównaniu do referata to 15% więc zawsze coś. Ogólnie jestem dość zadowolony. Czy istnieje vmod do tej karty? http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=7...oducts_id=11635

Edytowane przez 123er

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...