Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie od razu mówię,ze nie czytałem topicu.

Na szybko mam kumpla Palit 9600GT.Czas goni.

Sprawdzam jego wszystkie elementy bo w grach miał po jakimś czasie czarny ekran.Wentyle się kręciły i pomagał tylko twardy restart.

U mnie po katowaniu atitool (w gry nie mam czasu grać) robi to samo.

Wyczaiłem,że chyba grzeje się sekcja zasilania (takie czarne kostki-to je to??)

Parzą jak diabli.

Czy to może być przyczyną restartów czy karta uwalona ?

Składałem mu tego kompa i czuję się za niego odpowiedzialny i nie wiem czy lecieć z tym na gwarancję czy dać sobie spokój i walnąć jakiś wentyl pod sekcję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robil juz ktos vmoda na geforce 9600 gso ? przydalo by sie go troche pod voltowac bo dosc slabo mio sie podkreca :( gpu 700 shadery 1800 mem 1950 sa to dosc nie zadowalajace wyniki jak dla mnie . Mazy mi sie z 800 na gpu , z 2000 na shaderach i troche ponad 2000 na memkach :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie o ile mniej więcej spada pobór mocy 9600gso po underclockingu? w 2D mam ustawiony na gpu:200/mem:300 MHz i w sumie nie wiem czy to coś daje bo temperatury jakoś znacznie nie spadają.

O to,to. Też mnie to mocno interesuje. Niestety nie jestem w stanie tego w zaden sposób srawidzć. Może ktoś z Was się wypowie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro już wywołujecie Qronia z lasu :P.... to Maciem, sprawdź najpierw jakie masz napięcie na memkach, bo ja miałem grubo przesadzone (fabrycznie te Qimondy powinny mieć zdaje się 1,8V, a na Palitowskim Sonicu miały prawie 2,1V :unsure: ) :lol2:

 

EDIT: Właśnie moje memki bez różnicy jakie V im dawałem powyżej 1950MHz banglać nie chciały zbyt stabilnie :angry: . Rdzeń bez dawania więcej papu też robił jakieś 700Mhz, także tego vmoda zostawiłem już raczej dlatego bo nie chciało mi się go zdejmować <_< ... a no i oczywiście wydłuża epenisa :blink:

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wypowiem:)

padlo moje 7950 z siga... dostalem za to 9600gt od gigashita + pol roku gwarancji

na karte od razu poszedl bloczek i radiatorki swiftecha

na codzien 820 core 2100 shaderki 1175mem

14852 w 2k6 zrobilem na 830/2150/1200;)

 

czy ktos ma jakies schematy do vmodow na to gigabytowskie pcb???

karta az sie prosi o lekkie dovoltowanie;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie wypowiem:)

padlo moje 7950 z siga... dostalem za to 9600gt od gigashita + pol roku gwarancji

na karte od razu poszedl bloczek i radiatorki swiftecha

na codzien 820 core 2100 shaderki 1175mem

14852 w 2k6 zrobilem na 830/2150/1200;)

 

czy ktos ma jakies schematy do vmodow na to gigabytowskie pcb???

karta az sie prosi o lekkie dovoltowanie;)

pozdro

No no niezłe OC, mój gso nawet nie podskoczy ;p ok 10tys w 3dm06 ;p ehh ten proc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

http://pclab.pl/news34378.html

 

To już niestety jest kompletne przegięcie pały. NVIDIA robi debili nie tylko z siebie, ale coraz bardziej ze swoich klientów. Za to co robili przez cały 2008 rok szczerze im życzę aby AMD pokazało coś genialnego i na długi czas przejęło koronę wydajności, jak i ceny, najlepiej we wszystkich segmentach. Mam także nadzieję że Larrabee okaże się sukcesem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD już pokazało coś naprawdę niezłego - karty HD4850 i HD4870 sprzedają się bardzo dobrze, a oprócz tego są wydajniejsze od swoich cenowych odpowiedników u NV. Tak naprawdę mamy tylko kilka kart w ofercie NV: 8600GT, 8800GS, 9600GT, 8800GT, 8800GTS 512, GTX 260 i 280 (plus jakieś tam low endy). Tylko dziwnym trafem na rynku jest dwa razy tyle modeli o różnych śmiesznych nazwach - zwykle zamiast 8 pojawia się 9 z przodu. Do tego mamy teraz poryte ceny, bo za "normalną" 9600GSO płaciłem przez wakacje 300 zł, a teraz kosztuje 360 zł (wersje podkręcone nawet do 400-450 zł). Jak na tą wydajność, ta cena to śmiech. Całe szczęście, że ta karta jest mocno niedotaktowana i można ją nieźle podkręcić. Natomiast oferta od ATi wygląda naprawdę nieźle w tej chwili, a ceny są do przełknięcia w porównaniu do NV (9800GT kosztuje koło 500 zł, a jakiś czas temu na PPC za 300-350 zł chodziły używki :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news34378.html

 

To już niestety jest kompletne przegięcie pały. NVIDIA robi debili nie tylko z siebie, ale coraz bardziej ze swoich klientów. Za to co robili przez cały 2008 rok szczerze im życzę aby AMD pokazało coś genialnego i na długi czas przejęło koronę wydajności, jak i ceny, najlepiej we wszystkich segmentach. Mam także nadzieję że Larrabee okaże się sukcesem.

Nie rozumiem, To G94, ten sam czip co 9600GT tylko z obciętymi 2 blokami szaderów. 16 ropów, 24tmu, 48 szaderów 256bit. Wydajność pewnie troszkę niższa od 9600GT, a cena pewnie znacznie. Za takie 200-250zł nie miałby konkurencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Tak zgadza się BB, do tego idealnie dopasowana nazwa. Każdy logicznie rozumując dojdzie wo wniosku że karta jest gorsza od 9600 GSO, nie mówiąc już o 9600 GT. W końcu ten + wyraźnie wskazuje że mamy doczynienia z gorszym produktem.

 

Jak widzisz po moim podpisie sam mam NV więc nie jestem wrogiem NV czy fanboyem AMD, ale za takie operacje bym głowy poobcinał. Nienawidzę robienia ludzi w c***a.

 

Czasami już mam ogromną ochotę zostawić rynek PC i kupić konsolę, bo nie raz mi się płakać chce jak widze co ci ludzie robią. Może kiedyś to w końcu zrobię bo w coraz gorszym kierunku to wszystko idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, To G94, ten sam czip co 9600GT tylko z obciętymi 2 blokami szaderów. 16 ropów, 24tmu, 48 szaderów 256bit. Wydajność pewnie troszkę niższa od 9600GT, a cena pewnie znacznie. Za takie 200-250zł nie miałby konkurencji.

Tak BlackBool, ale weź pod uwagę, że o ile GSO w wersji z 384MB mógł jeszcze nie domagać w starciu z GT to 768MB staje z nim już praktycznie jak równy z równym. Ergo po przyciętym GT w postaci GSO+ raczej należy spodziewać się spadku formy tych graf w stosunku do starych GSO. IMHO będą takt w takt gorsze nawet od GSO 384MB.

Jakby zrobili nowego GSO w oparciu o G92, zostawiając mu 96US i dorzucając ROP'ów i poszerzając magistralę do 256bit, to bym jeszcze zrozumiał, chociaż z drugiej strony i tak dużo tych modeli w midendzie.

 

EDIT: Sorki BB, źle zapisałem Twój nick :P

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i tu nie ma o czym dyskutować. Jednak 96GSO+ jest kartą przeznaczoną w inny segment rynku. Wg. mnie to taki zastępca 8600/9500. Zobaczymy ile $$ sobie zażyczą za tą grafę. Jeśli faktycznie będzie tańsza od 3850/4670, a przy tym zbliżona wydajnościowo, będzie naprawdę dobrą propozycją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, i tu nie ma o czym dyskutować. Jednak 96GSO+ jest kartą przeznaczoną w inny segment rynku. Wg. mnie to taki zastępca 8600/9500. Zobaczymy ile $$ sobie zażyczą za tą grafę. Jeśli faktycznie będzie tańsza od 3850/4670, a przy tym zbliżona wydajnościowo, będzie naprawdę dobrą propozycją.

Z samego przeliczenia USD>PLN wychodzi około 260 złotych, a gdzie marże?? Ta grafa zadebiutuje z cenę przekraczającą 300 złotych. To już swoją 96GSO 768 kupiłem za 265.

 

Zdaję sobie sprawą z recesji, ale mimo wszystko ta karta będzie za pewne w cenie bardzo zbliżonej do starego GSO, jedynie NV na tym zaoszczędzi :lol2:

Cały niesmak nawet nie tym spowodowany jest, zaś tym "+" przy nazwie co sugerowałoby jakiś progres, a tu kibel i robienie ludziom wody z mózgu.

Edytowane przez -=Qroń=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stety od nvidii wyszly i jak sie tylko zrobi zimno to pykne 15k w 3dmarku;)

odnotowalem tez duzy zysk wydajnosci w stalkerze clear sky :) jak widac nvidia nie zapomniala o userach starszych kart i nowe stery dopaliły rowniez 9600gt;) bardzo mnie to cieszy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam problem.

 

SPRZĘT:

CPU: E2180 @ 2,7GHz

MOBO: GigaByte GA-P31-DS3L

RAM: A-Data 2+2 Gb 800 EE 2.1V

GPU: Palit 9600GSO Sonic 768 VRAM

OS: Win XP SP3

Zasiłka: Chief 360W sprawdzany na tym zestawie kilkunastokrotnie pod obciążeniem, dwoma miernikami

 

 

 

Od tygodnia z hakiem obraz pierdzieli mi się na LCD przez złączę DVI.

 

KARTA PODKRĘCANA ? MODOWANA ? ZMIENIANE CHŁODZENIE ? Nie !

 

JAK TO WYGLĄDA: jasnoniebieskie i ciemnoniebieskie (na przemian) podłużne pasy albo taka sama szachownica, tylko złożona nie z kwadratów, ale prostokątów; wszystko w orientacji pionowej

+

czerwone piksele, jakbym popieprzył nieregularnie tę szachownicę zmieloną papryką.

 

KIEDY TO SIĘ DZIEJE: nie związane z grami 3D. Kiedy chce w sumie. Podczas botowania (!!!), podczas normalnej pracy, podczas grania.

 

GDZIE TO SIĘ DZIEJE: mam podłączone DWA monitory. Jeden CRT i jeden LCD. CRT do DVI poprzez przejściówkę, LCD bezpośrednio. Pieprzy się TYLKO na LCD, gdziekolwiek bym go podłączył (tzn. do któregokolwiek DVI).

 

ILE RAZY TO SIĘ STAŁO: 4 razy. pierwsze dwa razy (heh) były około 10 dni temu, wtedy otworzyłem budę i przeczyściłem sprężonym powietrzem. Trzeci raz tego samego dnia, w którym oczyściłem - podczas grania w Fallout 3. Dzisiaj, podczas pisania programu na uczelnię.

 

JAK ROBIĘ, ŻEBY SIĘ "ODSTAŁO" i co się wtedy dzieje:

- jak zmieniam w "kreatorze wielu monitorów" albo "konfigurowanie wielu monitorów" tryb np. z obu niezależnych na klon, to wtedy działało, teraz nie zadziałało;

- jak wyłączam LCD i włączam, to mam czarny ekran!!!;

- jak wyjmuję wtyczkę i znowu ją wkładam w DVI, to mam czarny ekran!;

- za drugim razem dotknąłem lekko kabla i wtyczkę DVI po stronie panelu i POMOGŁO!!! RAZ!!!

- resetowanie nie pomaga!!!

- zmienianie DVI z jednego na drugie nie pomaga - tj. problem występuje na tym samym LCD i na tym i na tamtym wyjściu; a tak podczas "incydentu" to nie zmieniałem.

 

UWAGI:

- mam wiatraczek 80mm z boku koło karty graficznej. Zdjąłem bok obudowy z tym wiatraczkiem i jak zacząłem majtać ręką podczas opisywanego "incydentu", tak, żeby strumień powietrza nie odchodził (jest na wywiew), to obraz zaczął drgrać w takt tego ruchu.

 

CO PODEJRZEWAM:

- RAMDAC ? --> Raczej nie, bo obraz idzie cyfrowo bezpośrednio z VRAMU. NIE.

Pytanie: przejściówka z DVI na d-sub czy jak to tam się zwie... no, VGA ma swój własny pojedynczy RAMDAC - czyli sugnał jest tłumaczony w przejściówce ? Bo może czegoś nie wiem.

- Chłodzenie na VRAMIE ? --> ...ale jest fabryczne i nieruszane. BYĆ MOŻE

- Same ramy na karcie ? --> Może jakiś Chińczyk źle posmarował pastą albo podczas mocowania coś skruszył ? BYĆ MOŻE

- Wyjścia DVI na karcie ? --> ...tyle tylko że oba spieprzone ? I tylko pieprzą obraz na LCD, a na CRT z przejściówką już nie ?

- Kabel DVI --> MÓJ GŁÓWNY PODEJRZANY

- Wejście DVI na LCD --> BYĆ MOŻE

- Panel LCD - 3 razy był serwisowany. Nie polecam serwisu Sajszunga.

 

Czyli pytanie: karta, kabel czy LCD ?

 

Skierowali mnie tu z założonego przeze mnie wcześniej tematu na ten sam... hmm, temat:

http://forum.purepc.pl/Nvidia-f53/9600gso-...ra-t282256.html

 

Karta jest "młoda" i ma gwarancję, ale ją potrzebuję na miejscu, bo mam zajęcia z OpenGL'a i zadania z programowania potoku graficznego... zanim wyślę ją do serwisu za własne pieniądze na długie tygodnie gdzieś-tam i z ryzykiem, że przyjdzie w gorszym stanie niż została wysłana chciałbym rozważyć wszystkie wyjścia z sytuacji: coś przeczyścić ? coś wyczyścić ? coś przesmarować ?

 

Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez freak_outXP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybkie pytanie panowie:

 

czy wziac to:

http://allegro.pl/item487011970_geforce_96...axima_w_wa.html

 

czy moze jakies 9600gt z www.proline.pl do ~350zl???

 

szybka odpowiedz bylaby mile widziana bo jutro rano jade do proline'u...

 

ewentualnie mam mozliwosc zakupu bodajze asusa en9600gso ultimate z 384mb na pokladzie za 325zl.

 

pzdr

Edytowane przez mx19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma Palita 9600GSO 384mb i jest mały problem ponieważ...gra sobie powiedzmy w Wiedźmina i nagle czuje smród elektroniki...podchodzę do jego kompa otwieram obudowe a tam rozgrzany prawie do czerwoności 9600GSO, dotykam go a ten chyba ze 120*C miał, co zauważyłem nagle wentyl przestał działać na karcie :| No więc wyłączyłem komputer, poczekałem aż ostygnie, power ON..i wentyl działa...no więc zacząłem szukac przyczyny, okazało się że jak w Riva Tuner zaznacze automatyczną kontrole regulacji obrotów to wentyl w momencie się wyłącza, więc ,,odfajkowałem,, to. Wszystko działało przez 2 tyg OK aż do dziś kiedy znowu śmierdziało i znowu wentyl nagle się wyłączył i karta na pasive działała. Co to może być? Wywalić całkiem rive czy to coś karta świruje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Palit 9600GSO 768MB GPU@700 Shader@1800 Memory@860(1740)

 

do tego Intel E5200@3000MHz na deef Vcore

2x1GB Goodram 800

Gigabyte P31-DS3L

 

 

Czy taki wynik w 3dmark06 (na def ustawieniach) nie jest za mały?

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...