Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Lanc, jakiego producenta masz 9600 GT? Galaxy? Który model? Robiłem pencil moda, czy lutowałes?

 

Są 9600 w 55nm?

 

O wiele trudniejsze jest robienie vmoda na referencyjnym PCB?

 

Ile osób z tego topicu zrobiło vmoda? Możecie się pochawlić wynikami?

 

 

Na których kartach możliwy jest pencil mod?

 

 

Oto karty do których schematy modowania znalazłam:

Gainward Bliss

Point of View jakiś

Palit Sonic http://www.teampalit.com/showthread.php?t=6126

Palit non-sonic

XFX jakiś

Twintech

No i Lanc ma moda na którymś Galaxy.

 

 

Pencil mody możliwe na:

Galaxy Lanc`a

Palit "non sonic" http://img395.imageshack.us/img395/1593/pa...00gtvmodkq2.png

 

 

PS: Jest już GPU VMod opracowany do galaxy IcyBlue?

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram w dx9, ale wiekszosc gier jakie przyszlo mi testowac w tej rozdzielczosci ledwo daja rade na sr/min detalach. a na taka miernote juz sobie pozwolic nie moge.

 

znowu granie w nizszych rozdzialkach 4:3 mija sie z celem , nei po to kupilem monitor 16:10 zeby z tego nie korzystac

 

swoja droga "Pussik" <- odwazny nick :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

 

Ja tam nie wiem... mam 7600GT i gdyby dać nieco mocniejszy proc, mogę grać we wszystkie tytuły oprócz Crysisa. Czy na max detalach? W Company of Heroes, Spore Space Siege do tej pory gram/ałam w 1600x1200 w max det. A pamitajmy, ze to 7600GT a nie 8800, a proc Athlon XP 1rdzeniowy.

 

Często jest tak, że system zawalony , spowalnia nawet 2 krotnie. Warto czasem odświeżyć.

Ja uważam, ze nie ma gier którymi się zachłyśnie pełnowartościowy 8800. Nie licząc Crysisa ze skopanymi enginem. ;D

 

To jest trochę taka paranoja jak z zasilaczami - "500W minimum".

Założę się, że 2/3 kompów z tego forum by poszło na markowym 350W (ktoś spyta jak długo? - do końca...)

Producenci zasiłek po prostu już nic nowego nie wymyślą, a żeby się sprzedać dokłądają wattów i wmawiają klientowi, że ich potrzebuje.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400W zasilacz (Modecom MC400) daje rady do kręconego Conroe na 4,6GHz, 1.8V do tego 9600GSO po vmodach, również sporo podkręcona, na wszystkie inne komponenty dość wysokie napięcia + kilka wentylatorów i hula aż miło. Jednak mimo wszystko by się przydała zasiłka 500/600W żeby mieć zapas (mowie o extreme :P ), do normalnego użytkowania pewnie 350W starczy, a 400W na pewno.

 

Odnośnie płynności - gdy miałem 7900GS, to ogólnie płynność w 1280x960 była zachowana, ale np. W Gears od War musiała być rozdziałka 1024x768, Supreme Commander trochę zarywał, NFS Carbon też tak sobie chodził. Na 9600GSO natomiast, po OC wszystkie gry chodzą ładnie w tej rozdziałce, nawet z AA i AF. Kilka lat temu byłoby to nie do pomyślenia, ze na grafie za 300 zł mogą chodzić wszystkie obecne gry w typowej rozdziałce i w max detalach. Jak sobie pomyslę, że za 7900GS dawałem 550 zł i już wtedy Supreme Commander trochę haczył to... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nic nie wiem , da rade wyrwac 8880gt za jakies 350-400zl , zamiast takiego gso za ~300, czy przy moim procu to juz przerost formy nad trescia taka grafa ?

 

znalazlem cos takiego - http://allegro.pl/item445887060_gainward_8...sklep_lodz.html

 

oplaca sie?

Edytowane przez domans

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej nic nie wiem , da rade wyrwac 8880gt za jakies 350-400zl , zamiast takiego gso za ~300, czy przy moim procu to juz przerost formy nad trescia taka grafa ?

 

znalazlem cos takiego - http://allegro.pl/item445887060_gainward_8...sklep_lodz.html

 

oplaca sie?

Przy karcie pokroju 8800GT 1 giga pamięci nie robi różnicy. 512 mb w zupełności wystarczy. Ja mam Zotac 8800GT AMP! rev 2 700/1700/2000 w tym przedziale cenowym który podałeś na gwarancji oczywiście. Odezwij się na priv jakbyś był zainteresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pussik

i jest już może jakiś vmod do Galaxy Ice Blue ? bo też się naszukałem i nic :/

 

wyczytałem gdzieś że PCB Ice Blue jest identyczna z tą coolermastera więc może ktoś z tej 2-giej wersji robił vmoda ?

Było dzieś w temacie o tym, mod na pamięci teoretycznie taki sam bo w sekcja zasilania ma taki sam układ i to samo miejsce pencil moda a co do rdzenia to brakuje tego rezystorka, który jest w wersji z podniesionymi taktami i niebieskim dużym chlodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...8298&page=5

 

Tutaj jest mod do Galaxy 9600GT, ale nie wiem czy ta, o którą Wam chodzi. O szczegóły pytać Lanca :wink: Jak dostane dobre zdjęcia pcb karty + nazwy układów zasilających, to mogę coś pokombinować - jedeyny warunek jest taki, że właściciel karty musi mieć miernik i pomierzyć kilka rzeczy (do znalezienia vmoda na wyłączonym kompie, do punktów pomiarowych już na włączonym :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja tej karty nie mam.

 

Jupi, to ta karta?

 

Raczje nie, bo Lanc miał O/C a nie Icy Blue.

Edytowane przez Pussik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest ICE BLUE

http://img230.imageshack.us/my.php?image=vmemoq0.jpg na tym zdjęciu widać plastikowe wtyczki trzymające radiator chłodzący... a w wersji coolermaster tego nie ma.

Chwilka.. chodzi Ci o białe kołki ktore trzymają radiator chłodzący sekcje zasilania?

karta z coolermasterem tez ma ten radiator http://www.kombo.krakow.pl/img/inne/forum/...9600gt_excl.jpg Lanc ma właśnie ta jeśli się nie mylę.

Edytowane przez Verter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy jest jakiś sposób na wyciszenie GAINWARD BLISS oprócz tego "...Galaxy 9600GSO Fan Control in RivaTuner by Above

 

Need : Rivatuner v2.09

 

Instrukcja : Odpalamy rivatuner i wchodzimy do zakładki Power user , następnie Fan i MinFanSpeedLlimit , ustawiamy na 0 i zatwierdzamy. Teraz podczas regulacji wentylatora w zakładce Fan (wybieramy direct control) 25% to 1300rpm , 17% to już 1100rpm i karta jest o wiele cichsza temp wzrosła w idle tylko o 2*C. Osobiście używam ustawienia 15% czyli 1030rpm i hałas jest już całkiem znośny icon_smile3.gif Uwaga , bardzo niskie wartości zatrzymują wentylator więc należy być ostrożnym ! ..."

 

U mnie on nie działa suwaki są nie aktywne tylko od 3D performance jest aktywny.

 

Pzdr

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile w palicie 9600GSO 768MB idą spokojnie pamięci?, wiem że każda sztuka kręci się inaczej ale ile w spokoju można wyciągnąć z tych standardowych 1600mhz? :)

 

I czy ta karta ma pamięci 1ns?

 

Thx za odp ;-)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ile w palicie 9600GSO 768MB idą spokojnie pamięci?, wiem że każda sztuka kręci się inaczej ale ile w spokoju można wyciągnąć z tych standardowych 1600mhz? :)

 

I czy ta karta ma pamięci 1ns?

 

Thx za odp ;-)

Sonic ma 1ns Qimonda taktowane 1800MHz, niestety są przewoltowane. Co do ich krętliwości to osobiście jestem zawiedziony. 1950MHz okazało się optymalną częstotliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim palicie non sonic dojechanie do 2ghz czy 2,1ghz będzie raczej niemożliwe?, chodzi mi o kręcenie bez v modów, brat chce kupić tą kartę i tak się zastanawia czy kupić ją + AC s1 rev2 czy 9800GT i mieć spokój.

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim palicie non sonic dojechanie do 2ghz czy 2,1ghz będzie raczej niemożliwe?, chodzi mi o kręcenie bez v modów, brat chce kupić tą kartę i tak się zastanawia czy kupić ją + AC s1 rev2 czy 9800GT i mieć spokój.

 

Co za róźnica czy dojedzie do 1,9GHz czy do 2,1GHz....toż to i tak róźnica 3 fpsów góra przy ~60fpsach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...