Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

dzis zakupiłem tę karte :D Kupiłem wersje 9600gt 1GB Sonic GDDR3 256bit mem 2000 Core 700. i mam pytanie czy są jakies róznice miedzy wersją 512MB a 1GB? Czy zyskam tylko np 2klatki więcej ? w rozdziałce 1440x900 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć co czego służą zworki zaznaczone żółtymi kwadratami w zdjęciu poniżej? (9600GSO)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez czarekku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały problem, od jakiegos czasu przy uruchamiania gry np. FIFA 2009 czy Far Cry 2 czy Crysis warhead gra sie uruchamia a po pewnym czasie swiruje a mianowicie zamiast normalnego obrazu mam cos w rodzaju wizualizacji z winampa, jakas kolorowa plazma nie wiem jak to dokladnie okreslic, i po restarcie komputera gra sie uruchamia normalnie i wszystko smiga i problemu nie ma moge grac z 6 godzin i sie nic nie dzieje, ale od czasu do czasu problem powraca.

I tu moje pytanie czy to jest wina karty graficznej???

Moj sprzet:

 

GIGABYTE GeForce 9600 GT

Intel Core 2 Duo E7400

4 GB Ram DDR III

GIGABYTE EP43C-DS3 - plyta głowna

Akyga 550 Wat

 

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ostrzec wszystkich przed kupowaniem 9600GT Asusa. Prawdopodobnie przegrzewają im się stabilizatory napięcia (tak się chyba nazywają te czarne kostki koło pamięci?). Na forum elektroda były już tematy o padającym w ten sposób asusie. Sam byłem nieszczęśliwym posiadaczem tej karty, po pół roku miałem artefakty podczas uruchamiania Windows i w BIOSie. Nie mówię już o terkoczącym Glaciatorze. W sklepie na serwisie uzbierała się już cała kupka tych Asusów (innych, mobo również), najzabawniejsze że gdy odbierałem kartę, jeden facet właśnie swoja zanosił. Karta poszła na gwarancję, po miesiącu dostałem tą samą, trochę „wytłuczoną” z przelutowanymi stabilizatorami napięcia. Nie byłem w stanie znieść terkotu Glaciatora którego nie ruszyli i co do lutowania nie byłem przekonany więc sprzedałem kartę i teraz jestem szczęśliwym posiadaczem pasywnego Gigabyte.

Edytowane przez Pawelek69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na kupnie tej karty:9600GSO

Chciałbym się zapytać,z jaką prędkością kręci się ten wiatraczek w tym modelu.Jeśli ktoś wie,byłbym wdzięczny za pomoc.

Dla mnie wszystko powyżej 1400rpm odpada.I tutaj..jeśli są jakieś inne,ciche modele 9600GSO,proszę,napiszcie jakie.Pasywne raczej odpadają,bo cenowo na pewno są sporo droższe.

Dzięki

Edytowane przez Fury161

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem 9600Gt 512mb ddr3 od gainwarda i pierwsze co czyszcze stery driver cleanerem i wgrywan nowe ( poprzednia karta tez GF) odpalam 3dmarka 05 a tam 12k pkt Oo . Kit mowie sobie pewnie format potrzebny no bo jak inaczej , to jako ze mialem zrobic to juz daawno przeszedlem na win 7 . Po sterownikach itp odpalam 3dmarka 06 a tam 7600 pkt. Normalne te wyniki ?

 

ps. Takty karty 650/1800 , procek 2,45ghz Brisbane ( domyslam sie ze to przez niego ale zeby az TAK?!)

 

edit: na win 7 nie odpalilem 05 bo mi nie chcial ruszyc.

Edytowane przez _Ran'dall_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od paru dni jestem posiadaczem karty Asus 9600GSO TOP 384mb z standardowym taktowaniem engine 600/ shader 1700/ memory 1800. wiele się naczytałem ,że dobrze się ją kręci. Używam do tego programu załączonego do pudełka- Asus AmartDoctor, oraz ściągnąłem FurMark i 3Dmark06.

Wczoraj gdy testowałem 3dmarkiem dostałem ponad 10000 pkt(tak jak było napisane na pudełku). Dzisiaj zacząłem się bawić w oc. Po podniesieniu samego procka dostałem coś ponad 11000 pkt. No ale trzeba było zacząć robić jakieś postępy to zaszalałem 750/1850/2000 - restart kompa, zmniejszyłem wszystko o 50 -znowu restart, więc zmniejszyłem ostatnie 2 znowu o 50 ... 3dmark ruszył ale zaciął sie w połowie więc dałem sobie spokój

Następnie kolega z forum podpowiedział żeby dać 651/1800/2000 . Zapuściłem test i dostałem tylko 9505 (mniej niż wczoraj na standardach). Wróciłem do standardów i dostałem raz 8955a następnie 9329. Tak więc jak widać coś jest nie tak :/. W procesach nic nie obciąża mi procka, podczas testu nic innego oprócz 3dmarka nie było uruchomione.

Tak więc co to może być?

post-174760-1251566755_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SmartDoctora miałeś włączonego podczas testu? Bo on mi jakoś dziwnie procesor czasem obciąża. Co do pamięci to raczej powinno 2000 chodzić bo mają takie timingi.

Jeśli się nie mylę to wersja top wygląda tak jak zwykła, tzn nie ma radiatora na sekcji zasilania, która jest słabo chłodzona. W identycznym 8800gs był radiator, ale przy zmianie nazwy na 9600gso zaoszczędzili i nie dali, nawet zostały otwory w laminacie na śrubki. Spróbuj dać nawiew na sekcję zasilania, to może pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ponownie

a więc tak, posiadam 9600GSO TOP przetaktowałem ją na 640/1733/1860 na tych ustawieniach na pewno dobrze się gra (nie ma artefaktów) będę jeszcze nad nimi trochę pracował, myślę aby pamięci wyciągnąć najpierw potem procka i shadery (podobno pamięci na 2000 wchodzą, czy to prawda)? Karta jak narazie w ogolę się nie grzeje ;)

1. Jest jakiś program który mocna obciąży kartę( coś w stylu Ortyhosa) bo 3dmarki i benchmark z crysis warhead tak se działają tzn podkreciłem kartę a te programy dobrze pochodziły bez błędów a jak zacząłem grac w crysisa wars to po 20minutach grafa się waliła :S

2. I takie pytanie czy dobrze zrobiłem wymieniając kartę 8600GTS na tą? Niby już po wszystkim bo mam tą kartę ale chciałbym dowiedzieć się czy to była dobra decyzja?;d

 

@edit

Po zainstalowaniu sterowników mam tylko rozdzielczości 800/600 & 1024/768 & 1152/864 & 1440/900 czy to dobrze?;d

Monitor mój to panorama(4/3) rozmiar 19" aktualnie gram i używam 1440/900 czy to dobrze czy źle?Czy lepiej było by zejść na 1152/864 co poprawi znacznie efekty w grze(Crysis Wars)

Edytowane przez makusx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...