Skocz do zawartości
robowsky

Geforce 9600 GT / GSO

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

U mnie tak to wyglądało na Galaxy ICY BLUE 9600GT. GPU w sumie mozna było jeszcze trochę podciągnąć, ale teraz nie mam już tej karty. Głównie chodziło o te magiczne 11 tys na AMD ;)

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bociczek - ta sama karta od galaxy? To samo chodzenie, standardowe? Ja jak pisałem wyraźnie nie szukałem max co ta karta może po prostu doleciałem do tego poziomu i uznałem, że to wystarczy. Przed chwilą tylko podniosłem takty minimalnie żeby przebić się przez 10k w 06 :D

 

Plasma - ten twój gigabyte ma chłodzenie zalmana, czy w ogóle wymieniałeś na coś innego? 800 to baaaardzo dużo dla 96GT :) A z tego co czytałem to pamięci nie opłaca się kręcić różnica między 2000, a 2200 jest znikoma jezeli chodzi o wydajność.

Tak, GALAXY 9600GT ICY BLUE - nie robiłem jeszcze VModa, bo nie mogę znaleść, a żeby podesłać fotki Lancowi tez nie mam jak, bo nie mam jak grafiki wyjąć... Kurde :P . Narazie zbieram kaskę na S775 i E8400 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plasma - ten twój gigabyte ma chłodzenie zalmana, czy w ogóle wymieniałeś na coś innego? 800 to baaaardzo dużo dla 96GT :) A z tego co czytałem to pamięci nie opłaca się kręcić różnica między 2000, a 2200 jest znikoma jezeli chodzi o wydajność.

Miał chłodzenie Zalmana... ani razu z nim tej karty nie odpaliłem, od razu na karcie wylądowało WC ;).

 

Przy 820Mhz pojawiają się arty w ATI Tool...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje galaxy 9600gt 512mb coolermaster oc, cos slabo mi lata: gpu@700, shadery@1700, ram@1050 to max. Czytajac wasze wyniki, mam maly niesmak - chce wiecej! Czy kombinowanie z fabryczna turbinka cm cos pomorze?

 

p.s: poza tym zdzira mi skwierczy w 3d ;/ - cewki w ferrytowych oslonkach powinny byc ciche

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam chłodzenie Accelero S1 do mojego 9600GSO 768MB, muszę dokupić do niego wentylatorki - koszt ok 30zł. Czy jest jakieś wydajniejsze chłodzenie do mojej karty, bo nie wiem czy mi się opłaca kupować wentylatorki. Może lepiej sprzedać Accelero S1 i kupić coś na prawdę dobrego - tylko co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli już masz accelero to dokup jakiegoś Acutake albo AC fan za <15zł i zamontuj na opaskach zaciskowych. Accelero S1 będzie wystaraczające w zupełności jeśli chodzi o wydajność.

jak już będę kupował to 2 wentylatorki, bo widziałem testy na forum, że jednak z dwoma jest wydajniejszy. No i niestety 120mm nie zamontuje, tylko 92mm, bo nie chce stracić kolejnego slotu PCI i muszę zamontować wentylator tak, żeby karta sieciowa weszła do slotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już będę kupował to 2 wentylatorki, bo widziałem testy na forum, że jednak z dwoma jest wydajniejszy. No i niestety 120mm nie zamontuje, tylko 92mm, bo nie chce stracić kolejnego slotu PCI i muszę zamontować wentylator tak, żeby karta sieciowa weszła do slotu.

To może Turbo Module?? Jak by nie patrzeć to właśnie 2 wentylatorki, dosyć niskie... a cena... no cóż wychodzi po 15PLN za sztukę :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo Module to akurat najgorszy wybór z możliwych - najdroższy, prawdopodobnie najgłośniejszy i najmniej wydajny (w końcu to są 80mm). Albo 2x92mm albo 1x120mm - grubość ta sama - 25mm. Cieńsze wentyle będzie ciężko dostać. To jest niestety minus S1, że jak chcesz dać wentyl, to zajmuje jeszcze jeden slot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turbo Module to akurat najgorszy wybór z możliwych - najdroższy, prawdopodobnie najgłośniejszy i najmniej wydajny (w końcu to są 80mm). Albo 2x92mm albo 1x120mm - grubość ta sama - 25mm. Cieńsze wentyle będzie ciężko dostać. To jest niestety minus S1, że jak chcesz dać wentyl, to zajmuje jeszcze jeden slot.

Niestety ale z tego slotu nie mogę zrezygnować.

MILANS dziś już wysłał 2x92 i 1x120 tak kupiłem go gdyby coś :)

120 się nie zmieści wystawała by ponad chłodzenie i głupio by to wyglądało, 92mm powinny się kończyć prawie jak jest ten plastik czarny z napisem accelero s1 więc za dużo na pewno nie będą wystawać.

Zdam relację jak to wszystko zmontuję :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atitool działa Wam normalnie na 9600gso?

Bo u mnie po przestawieniu jakiegokolwiek suwaczka mam zmasowany atak farfocli na ekranie, a niekiedy przy uruchomieniu reset -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre ziomki z Was, pocieszyliście mnie, że moja karta jest w pełni okej orajt ;>

Na razie wybadałem, że wersja 0.26 działa jako tako - tzn. ten włochaty kartofel się kręci i skaner farfocli też działa, ale podkręcać muszę w RT inaczej zwiś/reset/farfocle.

Na razie mam 10,5k - cel 11,5 ?:>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie!

 

Jutro jadę po jakąś 9600GT do Arche.net.pl.

 

Do wyboru jest:

- palit za 300zł

- galaxy ICY blue za 300zł

- gigabyte Multi core-cooling za 350zł.

 

Bardzo zależy mi na ciszy, więc skłaniałbym się ku GB. Z drugiej strony w szafie leży prawie nowy Zalman VF-900CU(Fatal1ty), który na niskich RPM jest prawie niesłyszalny.

 

Czy karta Gigabyte jest pod względem elektroniki, układów zasilających lepsza od palita i galaxy? Bo jeżeli nie, to biorę galaxy i od razu montuję na niej zalmana. Gigabyte i tak będze potrzebować jakiegoś wentyla, bo się ugotuje.

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spójrz w sygnaturę :) powiem ci ze wentyl chichy nawet jak dostaje 75% obroty w furmarku to imho jest dobrze. Na gigabyte bym nigdy sie nie zdecydował co prawda jezeli mówimy o wersji z zalmanem to ładnie gpu sie kręci ale nie jest wcale tak cicho. Sklep sprowadził mi własnie tego gigabyte bo galaxy nie mieli spojrzałem na kartę i podziękowałem. Poleciałem po galaxy i nie żałuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICY Blue jest ciche? Fakt cisza to subiektywna opinia, ale ja z tym stockowym wyjcem wytrzymałem 2 dni. Dobrym rozwiązaniem jest odkręcenie go i załozenie jakiegoś innego. Ja miałem 120mm i było chłodniej, ciszej i wydajniej :) Gdzieś w topicu są fotki jak to wyglądało.

Edytowane przez M-Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

są 3 progi: 30/75/100 % obrotów, xtreme tuner niby pozwala regulowac w pełnym zakresie ale nie próbowałem jak dotąd się tym bawić/.

Dziwne, bo u mnie chłodzenie nie ma zamiaru zmieniać prędkości w ogóle (tylko przy przekroczeniu 55*C słychać, że działa szybciej...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac, ze firmowe chlodzenie galaxy 9600gt 512mb oc edit. jest...kiepskie.

 

Dlaczego?

1. brak mozliwosci regulacji obrotow (po wymuszeniu zadanej predkosci w rivatuner lub xt i tak powroci sobie do swoich ulubionych ustawien)

2. wydajnosc, max ok 70*c @700/1700/1050)

3. ciche tez to nie jest, pozatym w idle (na 30% rpm chyba) lozysko terkocze

 

Z tych powodow zakupilem accelero s1 rev2 + acutake 12cm. Po wymianie chlodzenia - szok!

Dlaczego?

1. cisza, acutake 12cm @12v jest nieslyszalny

2. wydajnosc, teraz max 40*c na gpu nawet po ostrym oc, czyli o 30*c mniej!

3. karta zaczela sie podkrecac jak na galaxy przystalo. Wczesniej, na firmowym chlodzeniu 700/1700/1050 to byl max, a teraz (w czasie testow) 770/1850/1050-ram bedzie zaraz sprawdzany

 

Wnioski:

1. nie warto kupowac galaxy z chlodzeniem suszarka dual-slot (beznadziejna wydajnosc, glosne bydle, male oc)

2. zaoszczedzony hajs lepiej przeznaczyc na cos innego, np warto kupic accelero s1 rev2 lub przepic - jak kto woli ;)

 

Mam nadzieje, ze komus pomoge ;)

Edytowane przez sz.limak86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zakupiłem 9600GT. Ponieważ RACZEJ nie będę podkręcać więc wybrałem gigabyte turboforce pasywnego z taktami 720/2016.

 

Po godzinnym teście (stability test) w FURMARKU karta osiągnęła temperaturę 61*C. W teście Atitool temp. dochodzi do 59* C. W IDLE

Obudowa jest wentylowana jedynie przez 1 wentyl 120mm(no i 120 w zasilaczu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale tu cisza ;]

Pobawiłem się dziś zdjąłem obudowę podłączyłem oryginalny wiatrak do tego zostawiłem odpalone 2x 80 i zrobiło się w idle 40 stopni a płytka miała 29:>

 

W stresie miałem max 54 w smarku płytka miała max 31... Więc mogłem sie lekko pobawić ;)

 

wyciąłem dziś 5536 sm2 i 5080hdr na 700/980/1750 proc 3352

i

5658sm2 i 5182hdr na 760/1010/1900 proc 3212

 

Oc o 60 większe a pkt tylko nie znacznie więcej czyż by procek hamował jeszcze ?;]

oc większe niż 700 zmieniało wynik procka z 3352 na okolice 3200 troche dziwne...

 

chyba będzie trzeba odpalić 4giga :]

 

 

Ps AndrzejP4 Świetny wynik sporo osób ma koło 100 stopni bez nakładania wentyla ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zachętę:

 

Dołączona grafika

 

Mogło być wyżej, bo procek dobry, grafa modowana, ale nie było chłodzenia, tempy rzęd 75C i więcej nie pomagają za bardzo w OC, szczególnie shaderów. Obojętnie czy na grafie był Glaciator, czy Zalman VF-700 Cu tempy podobne :mur: Trzeba będzie poprawkę kiedyś zrobić, ale to już na lepszym procku bo ~4,6GHz to trochę mało.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...