Skocz do zawartości
teraw

Zenfist Sprzedaje Zasilacze Feel

Rekomendowane odpowiedzi

zenfist.pl ma w ofercie "zasilacze" marki feel :(

ciekawe czy niedlugo jak napisze do nich jaki zasilacz mi polecaja to otrzymam odpowiedz:

"ma pan do wyboru tracera albo megabajta, oba maja po 500W, superstabilne napiecia, absolutna cisza, a to wszystko za jedyne 59,99"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myslalem ze ma Modecomy model feel 3 (apropos na stronie maly blad fell zamiast feel)

 

Teraw wsadz do kompa na p3 Corsaira 520W

To jest sklep i musza dogodzic kazdemu klientowi.

nie kazdy potrzebuje wypasionej zasilki 1kV do kompa.

Zenfist wyczul ze potrzebuje ciut slabszych zasilaczy, to takie dodal do oferty. Co w tym dziwnego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak po prawdzie, to benito ma racje - feel ma zabezpieczenia, ktore dzialaja - nawet jak ta zasilka pojdzie z dymem, to sama - i to jest wielki + w porownaniu do resztu chinszczyzny, co ciagnie za soba kompa.

no i + dla sklepu za napisanie, ze to nie jest jakis super hiper wynalazek, tylko najtansza bezpieczna zasilka.

do kopa tupy net/biuro bez oc to moze i sie nadaje, ja mam tylko bardzo nieprzyjemne (zeby nie powiedziec bolesne) doswiadczenia z feel III, ktory pomimo uziemienia kopal pradem na obudowie kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie ;) Dodałem Modecom Feel III do oferty po przetestowaniu ich. Zachowują się jak wiele innych zasilaczy - działają. Sprawne są też zabezpieczenia. Napięcia trzymają jak nie jeden zasilacz za 120-150zł. Wielu klientów prosiło o dodanie ich do oferty bo brakowało u nas tanich, ale bezpiecznych zasilaczy. To, że są - nie znaczy że, usuniemy z oferty be quiet ;)

 

Odpowiadając w pełni - reszty zasilaczy wymienionych w temacie posta nie uświadczysz ;) trochę tego przetestowaliśmy, najczęściej przy większym obciążeniu rozjeżdżał im się PWM. Najciekawszy był Codegen, któremu napięcia na osc latały od 9 do 16V (chociaż prosty miernik pokazywał 11,8V ;)

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawszy był Codegen, któremu napięcia na osc latały od 9 do 16V (chociaż prosty miernik pokazywał 11,8V ;)

[jokemode]Bo najprostsze mierniki mają zakodowane na stałe najpopularniejsze napięcia. 3,12,24,230V a żeby nie podpadło, to odejmują 0,2V. :lol: [/jokemode]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zen to jesze powiedz ile podaje real taka 300tka, zwykła ludzka ciekawość,, ile trzeba było żeby feel zaczął produkować światło ? ;)

300W nie testowaliśmy - zamówiłem partie od 350W do 500W. 350W daje niemal dokładnie tyle co na tabliczce, powyżej wyłącza się - 12'tka spada za nisko i zabezpieczenia odcinają zasilanie. Modeom ostrożnie podzielił oznaczenia na liniach, więc zasilacze działają. Ale szczerze mówiąc, wątpiłem że przejdą testy. Największym zaskoczeniem mnie działające zabezpieczenia - ale po prostu rynek to wymusił. Mode com urósł, więc jakość też musiała iść w górę. Seria Volcano też zapowiada się ciekawie - wyglądają na CWT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I raczej są CWT na 90%. Jeśli cena będzie odpowiednia to wykoszą konkurencję. Byle by te wiatraki nie padały.

 

Co do Feela, to samo stwierdziłem testując je kiedyś dla Mod-planet. Jak tam ich sprawność Marcinie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim za głośne - kupiłem jeden żeby przetestować na w kompie rok temu, masakra jakaś... nie wspominając teraz gdy mamy takie konstrukcje jak be quiet, czy enermax. Co do naszego mistrza to pracował wtedy nad zasilaczem rezonansowym ale projekt upadł ze względu na sprawy patentowe.

Edytowane przez Zenfist

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Zasilacz rezonansowy? Mówisz o takim, który reguluje moc poprzez zmianę częstotliwości generatora po stronie pierwotnej a "trafo" jest elementem obwodu rezonansowego?

Jeśli tak to tego nie opatentujecie - Philips zrobił to gdzieś w ~1997-8r. Widziałem taką zasiłkę - 2.2kW@3MHz, trafo na "szklanym" rdzeniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...